7 metrow pod ziemia-logo

7 metrow pod ziemia

Arts & Culture Podcasts >

„7 metrów pod ziemią” to internetowy talk-show o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.

„7 metrów pod ziemią” to internetowy talk-show o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.
More Information

Location:

Poland

Description:

„7 metrów pod ziemią” to internetowy talk-show o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.

Language:

Polish


Episodes

OFICER OCHRONY STATKÓW – Kim są i jak działają współcześni piraci?

5/24/2019
More
Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Stanisław Sadkiewicz, który w swojej pracy broni statki przed atakami piratów. Stanisław opowiada o tym, kim są współcześni piraci, jak działają i jak się przed nimi bronić.

Duration:00:19:53

KOSZMAR BALETNICY – „Balet sam w sobie jest piękny, to ludzie zrobili z niego coś strasznego”

5/11/2019
More
W tym tygodniu w „7 metrów pod ziemią” rozmowa z Natalią, która jako dziecko była uczennicą szkoły baletowej. Natalia opowiada o tym, jak wygląda nieznane, brutalne oblicze baletu.

Duration:00:21:36

JESTEM SZCZUROŁAPEM – Najtrudniejsza interwencja? „Tam szczury można było liczyć w setkach”

4/27/2019
More
Tym razem gościem „7 metrów pod ziemią” jest Jarosław, który od 10 lat zawodowo zajmuje się łapaniem i zwalczaniem szczurów. Opowiada o tym, dlaczego wybrał taki zawód i jak na co dzień wygląda praca szczurołapa.

Duration:00:15:44

OPIEKUJĘ SIĘ NIEMIECKIMI SENIORAMI – „Nie można się wstydzić ani brzydzić”.

4/13/2019
More
W tym tygodniu gościem Rafała Gębury jest Emilia, która pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Opowiada o tym, dlaczego zdecydowała się zarabiać na życie w ten sposób, a także o tym, co w pracy z seniorami jest dla niej najtrudniejsze.

Duration:00:18:56

BYŁEM KOMANDOSEM – „Wtedy przestałem się modlić”. Opowieść medyka pola walki

4/6/2019
More
Tym razem gościem Rafała Gębury jest st. sierż. Krzysztof Pluta „Wir”, żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów i medyk pola walki. Podczas misji w Afganistanie wykonywał dyżurne loty amerykańskim śmigłowcem ratunkowym Medevac. Uratował życie co najmniej kilkudziesięciu osób.

Duration:00:28:58

PRZEMOC DOMOWA – Dlaczego tak trudno odejść od męża oprawcy?

3/30/2019
More
Tym razem Rafał Gębura spotkał się z Kamilą, która przez trzy lata była bita i poniżana przez męża. Kamila opowiada o tym, jak w jej domu pojawiła się przemoc i jak wyglądała droga do wyjścia z destrukcyjnego związku.

Duration:00:22:51

SPRZĄTAM POLSKIE DOMY – Czego można dowiedzieć się o ludziach, sprzątając ich domy?

3/23/2019
More
W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Sebastian, który od 8 lat zarabia na życie sprzątając. Opowiada o tym, dlaczego zdecydował się na taką pracę, co w niej lubi i kim są jego klienci.

Duration:00:17:34

ZŁAPAŁEM PEDOFILA – „Teraz zagrasz w moją grę”

3/16/2019
More
W tym tygodniu Rafał Gębura rozmawia z Krzysztofem, który odkrył, że jego 12-letnia córka wymienia erotyczne wiadomości z 26-latkiem. Krzysztof opowiada o tym, jak wraz z policją udało mu się zorganizować zasadzkę i złapać mężczyznę.

Duration:00:15:58

MAM 128 CM WZROSTU – „Chciałbym wtopić się w tłum”. Jak wygląda życie osób niskorosłych?

3/9/2019
More
Gościem tego odcinka „7 metrów pod ziemią” jest Arek, osoba niskorosła. Opowiada, z jakimi reakcjami na swój niski wzrost spotyka się w codziennym życiu, jakie czynności sprawiają mu najwięcej trudności, a także o tym, jak udało mu się przemienić swój największy kompleks w atut.

Duration:00:24:25

KURATOR SĄDOWY – „Tam, gdzie policja wchodzi z bronią, my wchodzimy z notesem i długopisem”

3/2/2019
More
W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Aleksandra Szewera-Nalewajek, która od 13 lat pracuje jako kurator sądowy. Opowiada o tym, jak na co dzień wygląda jej praca i z jakimi sytuacjami musi się w niej mierzyć.

Duration:00:24:00

JESTEM HAKEREM – Jak zabezpieczyć się przed atakiem hakera?

2/23/2019
More
Tym razem Rafał Gębura rozmawia z Damianem - hakerem z kilkuletnim doświadczeniem. Damian opowiada o tym, jak działają hakerzy i jak bronić się przed ich atakami.

Duration:00:18:19

„TĘCZOWA RODZINA” – Jak wygląda życie tęczowych rodzin w Polsce?

2/16/2019
More
W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Alicja, która wraz ze swoją partnerką wychowuje dwójkę dzieci. Alicja opowiada o tym, jak na co dzień wygląda ich wspólne życie i z jakimi reakcjami reszty społeczeństwa spotykają się jako tęczowa rodzina.

Duration:00:27:00

SPOWIEDŹ DILERA – „Stawiałem, byłem Panem, miałem przyjaciół. Do czasu”

2/9/2019
More
W tym tygodniu Rafał Gębura rozmawia z Adamem, który zarabiał na życie sprzedając narkotyki. Adam opowiada o tym, dlaczego zdecydował się na taki krok i jak od środka wygląda narkobiznes.

Duration:00:31:56

NIE WIDZĘ OD URODZENIA – „Najbardziej chciałabym zobaczyć swoje odbicie w lustrze”

2/2/2019
More
Tym razem gościem Rafała Gębury jest Katarzyna Zawodnik, która przez uszkodzony nerw wzrokowy nie widzi od urodzenia. Opowiada o tym, jak wygląda świat osoby niewidomej i jakie czynności w codziennym życiu przysparzają jej najwięcej trudności.

Duration:00:24:39

JESTEM PIELEGNIARKĄ – „Kiedy moje koleżanki robiły kurs paznokci, ja pakowałam zwłoki”

1/26/2019
More
W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Weronika Nawara, która pracuje jako pielęgniarka na oddziale intensywnej terapii. Opowiada o tym, dlaczego wybrała taki zawód, za co go lubi i co jest dla niej najtrudniejsze w codziennej pracy.

Duration:00:30:10

ZAWÓD „JACHTIE” – Jak wygląda praca na luksusowych jachtach?

1/12/2019
More
Tym razem Rafał Gębura spotkał się z Klaudią Szydło, która pracowała jako stewardessa na luksusowych jachtach. Klaudia opowiada o tym, jak udało jej się dostać pracę jako „yachtie” i z jakimi wyzwaniami wiąże się ten zawód.

Duration:00:21:54

SENIOR LGBT – „Jestem dowodem na to, że orientacji seksualnej nie da się zmienić”

1/5/2019
More
W pierwszym odcinku 2019 roku gościem „7 metrów pod ziemią” będzie Jan Reszka - senior LGBT. Opowie o tym, jak odkrywał swoją orientację w czasach, w których o gejach i lesbijkach nie mówiło się wiele.

Duration:00:19:14

OFIARA PEDOFILA – Co czuje molestowane dziecko?

12/22/2018
More
W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Dorota, która przez większość dzieciństwa była molestowana przez tzw. przyjaciela rodziny.

Duration:00:27:49

BYŁEM GROMOWCEM – „Szkolimy się, by zwyciężać, a nie ginąć”

12/16/2018
More
W tym tygodniu gościem Rafała Gębury jest Naval - były żołnierz GROM-u. Opowiada o tym, jak wygląda selekcja do tej jednostki, jak szkoli się przyszłych komandosów i z czym muszą mierzyć się podczas codziennej pracy.

Duration:00:28:26

DZIECKO ALKOHOLIKA – Jak dzieciństwo u boku alkoholika wpływa na dorosłe życie?

12/8/2018
More
Tym razem Rafał Gębura rozmawia z Dominiką Jaworską, która dorastała u boku ojca alkoholika. Dominika opowiada o tym, jak wyglądało jej dzieciństwo i jak doświadczenia sprzed lat przekładają się na jej dorosłe życie.

Duration:00:27:36