Polcas na telku-logo

Polcas na telku

Arts & Culture Podcasts

Prvý televízny podcast na Slovensku, ktorý vám poradí, čo zaujímavé si môžete pozrieť v televízii. Je rozdelený na dve časti - filmovú a športovú. Každé dva týždne až do Vianoc.

Prvý televízny podcast na Slovensku, ktorý vám poradí, čo zaujímavé si môžete pozrieť v televízii. Je rozdelený na dve časti - filmovú a športovú. Každé dva týždne až do Vianoc.

Location:

Slovakia

Description:

Prvý televízny podcast na Slovensku, ktorý vám poradí, čo zaujímavé si môžete pozrieť v televízii. Je rozdelený na dve časti - filmovú a športovú. Každé dva týždne až do Vianoc.

Language:

Slovak


Episodes

Oszkár Világi hovorí o národnostných vášňach a peniazoch vo futbale.

2/21/2020
Je futbal na Slovensku bezodnou dierou na peniaze, alebo sa po vzore vyspelej Európy stáva reálnym biznisovým modelom? O futbale, peniazoch, ambíciach, ale aj národnostných vášniach sa rozprávame s majiteľom futbalového klubu DAC Dunajská Streda a významným slovenským podnikateľom Oszkárom Világim. Podcast Polčas na telku moderuje známy futbalový komentátor Klaudo Slančo.

Duration:00:20:10

Števo Eisele: komentovanie UEFA a F1 je iné.

12/19/2019
Aké to je byť komentátorom futbalových prenosov? A kto vlastne objavil Števa? Povie vám, aký je rozdiel v komentovaní Ligy majstrov a Formuly 1 a možno vám poradí, ako sa stať komentátorom a kde začať. Vypočujte si rozhovor s ním v našom podcaste.

Duration:00:16:27

Nová Mária Terézia z RTVS vás dostane krvou, hercami a storkou.

12/19/2019
Prvú sezónu mini-série "Mária Terézia", ktorá je o období spred korunovácie, si môžete pozrieť na RTVS ešte pred Vianocami. Druhá séria, o ktorej sa dnes rozprávame v podcaste s jej dramaturgičkou, bude mať premiéru pár dní po Vianociach. Je v nej viac krvi a je drsnejšia. Ako prebiehalo nakrúcanie? Vypočujte si v našom podcaste.

Duration:00:15:57

Ústav pamäti národa o seriáli "Bez vedomia"

12/6/2019
Agenti páchali samovraždy, medzi disidentmi boli eštébáci. Rozprávame sa o tom, čo je v novom seriáli od HBO reálne a čo nie je. Aké hry naozaj hrali príslušníci tajných služieb. Čo sa dialo v zákulisí pádu komunistického režimu v Československu?

Duration:00:14:57

Život po živote (profesionálneho športovca)

12/6/2019
Ak chcete dať svoje dieťa na dráhu profesionálneho športovca - táto epizóda vám možno otvorí obzory a zistíte, čo s ním bude, až so športom skončí. Tomáš Medveď je člen Klubu kanonierov. Dal 116 gólov v lige, hral za Slovan, Inter, Petržalku aj v Číne. Čo však robí profesionálny futbalista teraz? Skončila jeho kariéra a skončil mu aj pracovný život? Klaudo Slančo sa ho pýtal na telo.

Duration:00:15:32

Ultras k futbalu patria. Zasiahnuť má polícia.

11/22/2019
Šéf Únie ligových klubov, Michal Mertinyak, nevidí problém v ultras, dokonca ich na štadiónoch chce. Prečo? A ako chce dosiahnuť návštevnosť porovnateľnú s Českou republikou? Dozviete sa v našom Polčase na telku s Milanom Ondrušom.

Duration:00:21:16

Prečo je Jurčovič otcom slovenských rosničiek?

11/22/2019
Známy meteorologický guru Peter Jurčovič hovorí o tom, ako vzniká relácia o počasí, prečo je najsledovanejšia a aké boli jeho začiatky v televízii. Vysvetľuje, že nikdy sa nedozvieme, aké bude počasie na viac ako 10 dní. Prečo? Vypočujte si v našom Polčase na telku.

Duration:00:21:43

Čo urobíte, ak nastane vojna?

11/8/2019
V podcaste hovoríme o novom vojnovom seriáli BBC, ktorý je ale iný ako väčšina filmov a seriálov o tejto téme. Je písaný cez príbehy bežných ľudí. Akí sú to ľudia? Kde ich zastihne vojna? Ako sa zmení ich život? "Svet v plameňoch" ukazuje reálne príbehy. Viac sa o nich dozviete v podcaste.

Duration:00:16:53

Slovenský futbal: potrebuje viac milionárov?

11/8/2019
Hosťom podcastu je majiteľ klubu MŠK Žilina, Jozef Antošík. Akého hráča by mohli predať Slovanu a predali by ho? Ktorý klub je ich konkurent v lige? Klaudo Slančo, komentátor Ligy majstrov, dáva veľkopodnikateľovi otázky na telo. Na jednu však reagovať nechcel. Na ktorú? Zistite v podcaste.

Duration:00:17:44

Na koho si treba tipnúť v Lige majstrov?

10/25/2019
Klaudo Slančo hovorí o aktuálnom kole Ligy majstrov. Vieme už teraz povedať, kto je favoritom na postup?

Duration:00:20:27

Kto je objednávateľ dvojnásobnej vraždy?

10/25/2019
V podcaste sa rozprávame s Petrom Bebjakom, jedným z najúspešnejších režisérov, ktorý stojí za seriálom Za sklom. Ako vznikal a ako ho aktualizujú? Ako doplnili pasáže "Ave ja" z Threemy?

Duration:00:16:44

Solskjaer United nezachráni. Viac s Filipom Mentelom.

10/9/2019
Podcast Polčas na telku pripravujeme v dvoch dieloch. Jeden je o televíznych novinkách, ktoré sa oplatí vidieť v televízii a druhý "polčas" sa týka športu. V tom športovom sa Klaudo Slančo, komentátor Ligy majstrov UEFA, rozpráva s Filipom Mentelom, bývalým brankárom Manchester City a dnes komentátorom na TV stanici Premier Sport.

Duration:00:16:39

Pokorí novinka na RTVS slávnu reláciu Triangel s Danom Junasom?

10/9/2019
S manažérom Riša Müllera, Adnanom Hamzičom, sa rozprávame o novej hudobnej relácii na RTVS - "3 pódiá". Veľmi otvorene hovoríme o kvalite tohto typu programu na našich obrazovkách, ale kecáme aj o tom, ako ťažké - či ľahké, je dostať známe tváre pred TV kamery.

Duration:00:16:18

Aký potenciál má slovenská Fortuna liga? Viac prezradí Samo Slovák.

9/26/2019
Komentátor Klaudo Slančo s hosťom Samom Slovákom rozoberajú aktuálne dianie v slovenskej Fortuna lige. V rozhovore sa dozviete aj to, kam môže slovenský futbal smerovať, ako ho ovplyvňujú hráči domácej ligy a kde je jej potenciál.

Duration:00:20:14

Virtuálna realita. Ako budeme žiť podľa filmu Ready Player One?

9/26/2019
Podcast Polčas na telku pripravujeme v dvoch dieloch. Jeden je o televíznej časti, filmoch, seriáloch či dokumentoch, ktoré sa oplatí vidieť v televízii. Druhý diel sa týka športu. V tomto televíznom budeme aktuálne rozprávať o Spielbergovom filme Ready Player One, a to s fanúšikom, ktorý tento titul videl aj desaťkrát. Rozprávame sa o rôznej symbolike a postavách, ktoré tu vystupujú. Spoznali ste všetky symboliky?

Duration:00:20:17

Objavili Američania UFO?

9/6/2019
Prvý diel sa bude venovať super seriálovej novinke, ktorú prinesie televízny kanál Epic Drama. Pod názvom „Projekt modrá kniha“ sa skrýva skutočný príbeh vyšetrovania prípadov UFO v USA.

Duration:00:15:49

Kto má šancu vyhrať Ligu majstrov?

9/6/2019
Odhalíme aké prekvapenia môže priniesť skupinová fáza Ligy majstrov UEFA. Prečo je Slavia Praha v skupine smrti a prečo je jedna skupina čistou katastrofou?

Duration:00:18:14

Mimozemšťania a špičkoví futbalisti UEFA

9/6/2019
Projekt Modrá Kniha je inšpirovaný skutočným programom USA zameraným na vyšetrovanie UFO. Americké letectvo sleduje záhady na pozadí studenej vojny. Aké záhady môže priniesť skupinová fáza Ligy majstrov zasa odhalíme v druhej časti podcastu. Kto prekvapí a postúpi medzi top európske kluby?

Duration:00:33:38