Entrepreneurship or die-logo

Entrepreneurship or die

Entrepreneurship >

תכנית שבועית של ראיונות ומוזיקה טובה עם אנשים שונים בעולם היזמות - אנשים מעוררי השראה לעשייה. בתכנית מתארחים גם יזמים שיחלקו את התובנות שלהם עם המאזינים, וגם אנשים שתומכים ביזמים, כמו משקיעים, מנהלי חממות ואקסלרטורים, מנהלי קהילות ואחרים. את התכנית מנחה יוסי דהן, בעבר מנהל מכירות ופיתוח עסקי בחברת IBM, וכיום יזם, מנטור עסקי לחברות סטארט-אפ ומנחה סדנאות הנדסה חברתית.

תכנית שבועית של ראיונות ומוזיקה טובה עם אנשים שונים בעולם היזמות - אנשים מעוררי השראה לעשייה. בתכנית מתארחים גם יזמים שיחלקו את התובנות שלהם עם המאזינים, וגם אנשים שתומכים ביזמים, כמו משקיעים, מנהלי חממות ואקסלרטורים, מנהלי קהילות ואחרים. את התכנית מנחה יוסי דהן, בעבר מנהל מכירות ופיתוח עסקי בחברת IBM, וכיום יזם, מנטור עסקי לחברות סטארט-אפ ומנחה סדנאות הנדסה חברתית.
More Information

Location:

Israel

Description:

תכנית שבועית של ראיונות ומוזיקה טובה עם אנשים שונים בעולם היזמות - אנשים מעוררי השראה לעשייה. בתכנית מתארחים גם יזמים שיחלקו את התובנות שלהם עם המאזינים, וגם אנשים שתומכים ביזמים, כמו משקיעים, מנהלי חממות ואקסלרטורים, מנהלי קהילות ואחרים. את התכנית מנחה יוסי דהן, בעבר מנהל מכירות ופיתוח עסקי בחברת IBM, וכיום יזם, מנטור עסקי לחברות סטארט-אפ ומנחה סדנאות הנדסה חברתית.

Language:

Hebrew


Episodes

הצד הפיננסי של היזמות הטכנולוגית (רובי סולימן – PWC)

3/24/2018
More
נפגשנו עם אחת הדמויות הבולטות מההיבט הפיננסי של ההייטק הישראלי, רובי סולימן, כדי לדבר על הצד הפיננסי של היזמות הטכנולוגית. רובי סולימן התחיל את דרכו באחת מפירמות ראיית החשבון הגדולות בעולם, PWC, לפני 21 שנה, מיד כשסיים לימודי משפטים וראיית חשבון באוניברסיטת תל-אביב. מאז, העניק רובי ליווי פיננסי למאות חברות הייטק ואף היה מעורב [...] הפוסט הצד הפיננסי של היזמות הטכנולוגית (רובי סולימן – PWC) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:44:59

אף פעם לא מאוחר להגשים את חלום היזמות (שמעון אקהויז)

2/24/2018
More
שמעון אקהויז גדל במעברה בתקופת הצנע להורים ניצולי שואה. עם סיום לימודי פיזיקה בטכניון כעתודאי הצטרף לחברת רפאל. להגיע מהמעברה לרפאל ולעבוד שם כפיזיקאי הייתה עבורו התגשמות של חלום. במשך הרבה מאוד שנים ההתגשמות של החלום הזה היווה אושר גדול עבורו. אחרי 17 שנים ברפאל עבר שמעון לנהל פיתוח מוצר בחבר בינלאומית בסן-דייגו שבקליפורניה [...] הפוסט אף פעם לא מאוחר להגשים את חלום היזמות (שמעון אקהויז) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:12

המשקיע בעל מגע הזהב של מידאס (מייקל אייזנברג – Aleph)

2/10/2018
More
מייקל אייזנברג נולד וגדל במנהטן שבניו-יורק. אחרי שנת הלימודים הראשונה שלו ב-Yeshiva university, שם למד מדעי המדינה, עלה לישראל לשנה והיה לתלמיד ישיבה בישיבת הר-עציון. שנה שהפכה לשנתיים... באחד השיעורים עם רב הישיבה, הרב יהודה עמיטל (זצ"ל), שאל מייקל את הרב שאלה: האם מצוות יישוב ארץ ישראל בנגב או בגליל גדולה יותר מאשר בירושלים [...] הפוסט המשקיע בעל מגע הזהב של מידאס (מייקל אייזנברג – Aleph) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:43:06

העולם שייך לפרילנסרים (מיכה קאופמן – Fiverr)

2/4/2018
More
ההורים של מיכה קאופמן עלו לארץ מארגנטינה חסרי כל כדי להילחם את מלחמת ששת הימים. הם רק לא ידעו שהיא תימשך ששה ימים בלבד והפסידו אותה. הם התיישבו בקיבוץ בצפון שם מיכה גדל כילד בעוד אביו משלים לימודי הנדסה בטכניון. כעבור מספר שנים הם החליטו שהמסגרת הקיבוצית פחות מתאימה להם והחליטו לעבור לגור בעיר. [...] הפוסט העולם שייך לפרילנסרים (מיכה קאופמן – Fiverr) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:45:37

האקזיט הוא רק אבן דרך בהגשמת החזון (עופר בן-נון)

1/31/2018
More
עופר בן-נון קיבל את השיעורים הראשונים שלו ביזמות במסגרת תכנית Zell ב"מרכז הבינתחומי הרצליה" במקביל ללימודיו לתואר ראשון במדעי המחשב. את החברה הראשונה CampusVille, רשת חברתית לסטודנטים, הקים כשהיה סטודנט כבר בשנה הראשונה ללימודיו. הוא מעיד על כך ששם למד את אחד השיעורים החשובים שאפשרו לו להקים את המיזם הבא שלו – חשיבות מבנה [...] הפוסט האקזיט הוא רק אבן דרך בהגשמת החזון (עופר בן-נון) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:41:26

החד קרן הבא של אלון בלוך (K-Health)

1/24/2018
More
אלון בלוך התחיל את הקריירה שלו כיועץ במקינזי. אחרי 3 שנים שם, פנה אליו אראל מרגלית והציע לו להצטרף כמשקיע בקרן JVP. אחרי 7 שנים ב-JVP, בהן השקיע בלא מעט חברות מוצלחות, הצטרף אלון כמנכ"ל משותף לאבישי אברהמי ב-WIX ובהמשך כחבר Board של החברה. במקביל להיותו חבר Board ב-WIX, שימש כמנכ"ל בחברת mySupermarket, ולאחר [...] הפוסט החד קרן הבא של אלון בלוך (K-Health) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:08

מגלישת גלים וליטוש יהלומים להשקעות בסטארטאפים (גיא גמזו)

1/16/2018
More
גיא גמזו עבד בגיל 14 בתחנת דלק כדי לחסוך לגלשן גלים ומאז יש לו רומן עם הים. כשסיים את שרותו הצבאי עבד במפעל לליטוש יהלומים. כעבור מספר שנים הקים מפעל משלו. במפעל שהקים הטמיע טכנולוגיה אופטית חדשה שאפשרה מדידה של חומר הגלם בצורה מדויקת, וכך בנה מותג חדש בתחום היהלומים. באותה תקופה, אמצע שנות [...] הפוסט מגלישת גלים וליטוש יהלומים להשקעות בסטארטאפים (גיא גמזו) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:41:50

Tamir Poleg is making it REAL

1/14/2018
More
תמיר פולג רצה לעבוד בפינוי אשפה בעריית נתניה כשהשתחרר מהצבא. אביו, שהיה ראש העיר באותו זמן, לא הסכים לעזור לו כי לא רצה שיגידו שהוא 'סידר' לבנו עבודה בעירייה. אז הוא פנה לשכן-חבר שלו, הבן של הקבלן יצחק תשובה, כדי שיסדר לו עבודה כפועל בניין. זו הייתה הכניסה הראשונה שלו לעולם הנדל"ן, תחום שמהר [...] הפוסט Tamir Poleg is making it REAL הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:29

שיחה על השקעות עם האנג’ל זוהר גילון

1/9/2018
More
זוהר גילון עלה לארץ מפולין עם הוריו לפני כ-60 שנה כשהיה בן 10. כשסיים תיכון במגמה הריאלית בחולון נרשם לעתודה האקדמית ולמד בטכניון הנדסת חשמל. לאחר מכן שירת 5 שנים בחיל האוויר, שרות אותו סיים כראש מדור אוויוניקה ול"א, ובמקביל סיים לימודי MBA באוניברסיטת ת"א. באחת מחופשות הקיץ ללימודיו בטכניון, נתבקש במסגרת שרות מילואים [...] הפוסט שיחה על השקעות עם האנג’ל זוהר גילון הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:51

המשקיע שהפך ליזם בשוק של 50 מיליארד דולר (אייל ליפשיץ – BlueVine)

1/2/2018
More
אייל ליפשיץ בנה את הקריירה שלו באופן דיי סולידי וחסר סיכונים. הוא למד הנדסת אלקטרוניקה באוניברסיטת תל-אביב מיד כשסיים את שרותו הצבאי בפלס"ר נח"ל. אחרי שהתחיל את התואר השני בהנדסת אלקטרוניקה החליט שלא מעניין אותו להתמקצע בצד הטכנולוגי ועבר לשיקגו כדי ללמוד שם מנהל עסקים. בסיום לימודיו עבד בחברת הייעוץ מקינזי וליווה חברות הייטק [...] הפוסט המשקיע שהפך ליזם בשוק של 50 מיליארד דולר (אייל ליפשיץ – BlueVine) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:41:15

תובנות על יזמות עם יובל טל (Payoneer)

12/20/2017
More
יובל טל הקים את החברה הראשונה שלו, BorderFree, לפני 18 שנה. חמש וחצי שנים אחרי שהקים אותה מצא מנכ"ל שיכול להוביל את החברה טוב יותר ממנו בשלב שהחברה נמצאת בו ולכן פינה לו את כיסא המנכ"לות. ב-2014 הונפקה החברה בנסד"ק לפי שווי של חצי מיליארד דולר. אחרי שסיים את למלא את תפקיד המנכ"ל ב-2005, [...] הפוסט תובנות על יזמות עם יובל טל (Payoneer) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:53:45

גיבורי העל שמגנים על הסוחרים ברשת מפני הונאות (נימרוד להבי)

12/13/2017
More
נימרוד להבי הגיע לעולם התוכנה קצת בטעות. הוא למד שנה ראשונה בטכניון הנדסת מכונות כי הוא לא ידע מה הוא רוצה לעשות כשיהיה גדול ואז הוא גילה שהקורס שהוא הכי אוהב זה תיכנות בשפת C. בסוף שנת הלימודים הראשונה הוא נאלץ לעבור לאזור המרכז בעקבות אישתו והחליט לעבור ללמוד בבינתחומי הנדסת מחשבים. בחופשה בין [...] הפוסט גיבורי העל שמגנים על הסוחרים ברשת מפני הונאות (נימרוד להבי) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:38:01

איך גייס אייל הרצוג 150M$ ב-ICO תוך שעתיים וחצי ל-Bancor

11/29/2017
More
אייל הרצוג התחיל לנגן בפסנתר בגיל 5. בתקופת שירותו הצבאי ביחידה 8200, ניגן כקלידן בזמנו הפנוי עם זמר הרגיי טוני ריי והופיע איתו בכל הארץ. בהמשך הקים להקה עם עוד חמישה חברים שניגנו יחד במועדונים בתל אביב ועד היום מופיעים יחד. אייל היה בין המשתמשים הראשונים באפליקציית המסרים המידיים ICQ. הוא והחברים שלו ראו [...] הפוסט איך גייס אייל הרצוג 150M$ ב-ICO תוך שעתיים וחצי ל-Bancor הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:56:57

השקעות וגיוסים עם דני כהן (Viola ventures)

11/21/2017
More
דני כהן למד מדעי המחשב ופסיכולוגיה באוניברסיטת ת"א. לא שיש קשר בין השניים, פשוט במדעי המחשב לא היו כמעט בנות ובפקולטה לפסיכולוגיה היו המון אז היה נראה לו הגיוני לשלב בין שניהם. בשבוע הראשון ללימודים הוא הכיר את אישתו לעתיד, אז התברר לו שקיבל החלטה טובה... כשסיים את התואר השני ב-INSEAD עבר לעמק הסיליקון [...] הפוסט השקעות וגיוסים עם דני כהן (Viola ventures) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:39:22

איך הביא אודי מוקדי את החברה שהקים בתחום הסייבר לשווי של 1.5 מיליארד דולר

11/15/2017
More
אודי מוקדי גדל כבן של איש משרד החוץ כך שבילדות הוא עבר ממקום למקום כל קדנציה של 4 שנים. זה הביא אותו להיות רעב לעולם. את שירותו הצבאי עשה ביחידה 8200 שם נחשף לעולם המחשוב. בסיום השירות הוא למד משפטים באוניברסיטה העברית ולאחר מכן המשיך ללימודי תואר שני באוניברסיטת בוסטון. חבר ילדות שלו מירושלים, [...] הפוסט איך הביא אודי מוקדי את החברה שהקים בתחום הסייבר לשווי של 1.5 מיליארד דולר הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:45:57

מסטארט אפ לחברה נסחרת ב- 7 שנים וללא השקעה מהותית (עופר דרוקר)

11/8/2017
More
עופר דרוקר הוא דמות קצת שונה בסצנת הסטארטאפים הישראלית, הוא שירת בצה"ל עד גיל 32. כשהשתחרר הצטרף להקמת חברה בתחום ה-AdTech (טכנולוגיות פרסום באינטרנט) בשם Ybrant. אחרי 6 שנים שם עבר לעבוד בחברה אמריקאית שם הכיר את עדי אורזל. עופר ועדי הסתכלו על שוק ה-AdTech וראו שיש בו הזדמנות מאוד גדולה. היו בו הרבה [...] הפוסט מסטארט אפ לחברה נסחרת ב- 7 שנים וללא השקעה מהותית (עופר דרוקר) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:49:39

מאקזיט של 4.75 מיליארד דולר לקידום יוזמות חברתיות (אורני פטרושקה – כרומטיס)

10/31/2017
More
אורני פטרושקה הקים את החברה הראשונה שלו ביחד עם חברו רפי גדרון ב-1993. לחברה שהקימו ושעסקה בתקשורת נתונים קראו סקורפיו. אלו היו ראשית ימי ההייטק הישראלי, ימים בהם עדיין לא היו קרנות הון סיכון בישראל וגם לא את הקרקע הפוריה שיש היום בשוק הישראלי לצמיחה של חברות סטארטאפ. 3 שנים אחרי שהוקמה נרכשה סקורפיו [...] הפוסט מאקזיט של 4.75 מיליארד דולר לקידום יוזמות חברתיות (אורני פטרושקה – כרומטיס) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:44:42

הבוסית האנטישמית שהביאה את אורן הר נבו להקים סטארטאפ בתחום ה-AdTech

10/25/2017
More
אורן הר נבו התחיל את הקריירה שלו כמנהל מוצר בחברת ההימורים המקוונים 888. זה היה עבורו בית ספר מדהים. הרבה יזמים מוצלחים יצאו משם, בינהם היזמים של Playtika, אחד היזמים של Matomy, דודו רינג שהקים ביחד עם האחים אסיה את eToro ורבים אחרים. ב-888 הכיר אורן את אישתו לעתיד, מנהלת התוכן של החברה עבור [...] הפוסט הבוסית האנטישמית שהביאה את אורן הר נבו להקים סטארטאפ בתחום ה-AdTech הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:40:34

יזמות חברתית עם לונלי פלג כהן

10/18/2017
More
לונלי פלג (פלג כהן) היה לוחם בגולני. החברים ביחידה שלו כל הזמן דיברו על הטיול לתאילנד אחרי הצבא. כשהשתחרר הוא לא ראה סיבה לעשות פסיכומטרי וללכת לאוניברסיטה. בנהריה, העיר בה גדל, היה נהוג ללכת לעבוד במפעל בשלומי אחרי הצבא. גם האופציה הזו לא נראתה לו. אז הוא החליט ליסוע לטייל עם החברים בתאילנד. מה [...] הפוסט יזמות חברתית עם לונלי פלג כהן הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:35:36

הסטארטאפ הפוליטי של משה פייגלין – מפלגת זהות

9/27/2017
More
משה פייגלין נולד בחיפה וזמן קצר לאחר מכן עברה המשפחה לרחובות מכיוון שאביו הקים וניהל מפעל חדש באשדוד. כילד קרא את כל הספרים בספריה העירונית של רחובות. מיד כשסיים את שרותו הצבאי בדרגת סרן בהנדסה קרבית הקים חברה משלו. זו הייתה החברה הראשונה בישראל שניקתה חלונות בסנפלינג. אחרי מספר שנים הקים משה חברה שאפשרה [...] הפוסט הסטארטאפ הפוליטי של משה פייגלין – מפלגת זהות הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:22