Hradec Králové-logo

Hradec Králové

Government >

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.
More Information

Location:

United States

Description:

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

Language:

English


Episodes

Zprávy - Děti by se při velkých mrazech měly zdržovat venku co nejmíň. Mrazivé počasí jim může ublížit

1/22/2019
More
Děti z mateřský škol na Vrchlabsku tráví v těchto dnech víc času v hernách nebo tělocvičnách. Důvodem jsou silné mrazy a omezení pobytu venku. V noci klesají teploty až k -16 stupňům. Vrchlabské městské jesle s dětmi nevychází vůbec. Silné mrazy totiž ohrožují podle pediatrů zdraví dětí. Doporučují, aby děti při teplotách nižších než 10 stupňů pod nulou zdržovaly venku co nejméně.

Duration:00:01:45

Zprávy - Společnosti IDA SpaMed se komplikuje plánovaná přestavba lázeňského komplexu v Náchodě

1/22/2019
More
V Náchodě vyroste nový lázeňský komplex za půl miliardy, minerálka IDA se díky stáčírně za dalších padesát milionů vrátí na trh. Právě takové plány oznamovali před třinácti měsíci na tiskové konferenci zástupci společnosti IDA SpaMed. Ta získala chátrající areál s několika budovami od akciové společnosti Běloveské lázně. Jak se smělé plány daří naplňovat, zjišťoval reportér Václav Plecháček.

Duration:00:01:36

Zprávy - Stovky psů, saně, lyže i kola. Začíná 23. ročník náročného závodu psích spřežení Šediváčkův long

1/22/2019
More
Jeden z nejnáročnějších evropských závodů psích spřežení - Šediváčkův long - odstartuje dnes v Deštném v Orlických horách. Závod patří nejstarším v Česku, protože se bez přerušení koná už po třiadvacáté. Na mushery i jejich psy čekají tratě dlouhé 200 a 300 kilometrů. Pro některé je výhra už jen to, že závod dokončí.

Duration:00:01:47

Glosa dne - Václav Souček: Zápor

1/22/2019
More
Ani poprvé, ani naposled to nebude, kdy zápor ovlivní několik generací. Nebezpečí tak zvaného obecného mínění, nebo chcete-li „lidového referenda“ spočívá v tom, že rozhoduje rovněž o osudu těch, kteří s rozhodnutím bytostně nesouhlasí – a může jít o početní menšinu na úrovni statistické, jednociferné chyby.

Duration:00:01:25

Radiobazar - 21.1. Radioburza

1/21/2019
More
Vaše inzeráty na rozhlasových vlnách.

Duration:00:06:47

Zprávy - VIDEO: Speciální iglú pomáhá lidem bez domova přečkat mrazy. Vyhřívá ho tělesné teplo

1/21/2019
More
Oblastní charita Hradec Králové nově pořídila iglú pro bezdomovce. Jde o nehořlavý přístřešek, který lidem bez domova pomáhá přežít zimu. Oproti venkovním podmínkám je v něm až o osmnáct stupňů tepleji, člověk si ho vyhřívá vlastním tělem.

Duration:00:01:53

Zprávy - Všichni učitelé by měli umět poskytnout první pomoc. Každá sekunda může být drahá

1/21/2019
More
Pedagogové vrchlabské Základní školy náměstí Míru výjimečně nezamířili do svého zaměstnání, tedy do školy, ale do nemocnice. Absolvovali tam totiž kurz první pomoci. Kromě teoretické části pro ně byla největším přínosem praktická část, kdy si resuscitaci mohli sami vyzkoušet. A seznámili se i s důležitým přístrojem zvaným defibrilátor.

Duration:00:01:49

Zprávy - Euroklíče pomáhají lidem se zdravotním postižením na stovkách míst po celé Evropě

1/21/2019
More
Lidé se zdravotním postižením mohou na několika místech v Královéhradeckém kraji využívat k přístupu na sociální zařízení, nebo k plošinám pro vozíčkáře, takzvaný euroklíč. Říká se mu tak proto, že speciálními zámky jsou osazená zařízení po celé Evropě. Místa jsou označená samolepkou s logem postavy sedící místo vozíku právě na klíči. A na jedno z nich se vypravila i reportérka Lucie Peterková.

Duration:00:01:48

Glosa dne - Petr Voldán: Koncepčně - kdy konečně

1/21/2019
More
Přišla pravá zima, lidé chtějí lyžovat. Ale jak se na hory dostat a kde parkovat, to je stále častější oříšek. Podobné problémy řeší řidiči kamionů, když chtějí dodržet povinné pauzy - je málo míst, kde parkovat. Stejné obrázky vidíme třeba i kolem nemocnic. Zimní parkovací kolapsy momentálně řeší policie a silničáři operativně, kdežto odpovědní hovoří o plánech do budoucna.

Duration:00:02:24

Zprávy - Do svých folklórních panenek vkládá Terezie Kalinayová z Vestce poselství krásy textilu

1/20/2019
More
Jsou ze dřeva, na sobě mají kroj s ručně paličkovanou krajkou, a nenajdete dvě stejné. Řeč je o panenkách Terezie Kalinayové, která za jejich výrobu získala ocenění Kladského pomezí za Regionální produkt. Tyto výrobky mají přilákat do kraje turisty. Do Vestce, kde ručně dělané panenky vznikají, se za autorkou vydala reportérka Jana Házová.

Duration:00:02:31

Zprávy - Máte rádi detektivky? V muzeu ve Dvoře Králové můžete zkusit odhalit pachatele zločinu

1/20/2019
More
Bavilo by vás si v praxi vyzkoušet odhalit pachatele činu? Pokud si na tuto otázku odpovíte ano, potom se vám zcela určitě bude líbit výstava, která je právě k vidění v Městkém muzeu ve Dvoře Králové nad Labem. Redaktorku Blanku Malou výstavou ochotně provedla ředitelka muzea Dana Humlová.

Duration:00:02:57

Nedělní káva - Dagmar Ruščáková: Krása v nemilosti

1/20/2019
More
Když jsem byla tento týden v Rožnově pod Radhoštěm, tak jsem se opět s obdivem koukala na domy a kostel ve slavném skanzenu. Bohatá sněhová nadílka vyrýsovala čisté linie budov a moje srdce zaplesalo - to je taková krása!

Duration:00:02:56

Zprávy - Mladých chovatelů koní je málo. Oproti tomu stoupá zájem o sportovní jezdectví

1/19/2019
More
V České republice žije podle Ústřední evidence koní momentálně zhruba 90 tisíc těchto zvířat. To je třikrát víc, než před 30 lety. Zatímco dřív si lidé nejčastěji svého koně vychovali od hříběte, dnešní trend je spíš nákup dospělého zvířete ze zahraničí. Podle některých chovatelů také ubývá zájem lidí o práci u koní. Proč tomu tak je, to zajímalo reportérku Janu Házovou.

Duration:00:02:19

Safari - Safari Park Dvůr Králové se chlubí dalším odchovem nosorožce černého. Je to už 46. mládě

1/19/2019
More
Matkou pětitýdenního mláděte se bez problémů stala samice Maisha. Na svět přivedla už třetího potomka. Vážil úctyhodných 41 kg a ve „zvířecím rodokmenu“ má pořadové čísto 46. Zatím ho na každém kroku provází matka. Nejen v zimovišti, ale i ve volném výběhu.

Duration:00:03:00

Glosa dne - Václav Souček: Zadarmo

1/19/2019
More
Musel by k tomu přistoupit někdo s mečem plamenným, aby problém obědů pro školáky vyřešil, a beztak by se někde utnul.

Duration:00:01:27

Radiobazar - 18.1. Radiobazar

1/18/2019
More
Vaše inzeráty na rozhlasových vlnách.

Duration:00:07:53

Zprávy - Ministerstvo školství uzavřelo Richtrovy boudy v Krkonoších. Turisty to nemile zaskočilo

1/18/2019
More
Pokud se turisté v Krkonoších chtějí teď zastavit na Richtrových boudách a zahřát se nebo si tam objednat pobyt, mají smůlu. Objekt ministerstvo školství uzavřelo. Z jakých důvodů?

Duration:00:01:42

Zprávy - V Hořicích na Jičínsku přemýšlí, jak nadále zachovat městskou hromadnou dopravu

1/18/2019
More
Hořice na Jičínsku mají sice jen necelých devět tisíc obyvatel, ale i tak se mohou chlubit fungující městskou hromadnou dopravou. Aspoň zatím - společnost, která jí ve městě provozuje, totiž chce výrazně víc peněz. A požadovaná částka - přes milión a půl za jedinou linku a osmadvacet spojů denně - je pro radnici nepřijatelná.

Duration:00:02:30

Zprávy - Prachárna josefovské pevnosti bude sloužit jako technické zázemí Národního památkového ústavu

1/18/2019
More
Pevnost v Josefově na Náchodsku je rozsáhlá památka, na kterou dohlíží Národní památkový ústav. A dokonce některé budovy i vlastní. Patří mezi ně tzv. prachárna, tedy stavba, která měla v 18. století sloužit ke skladování munice. A právě tu v příštích dvou letech čeká kompletní obnova.

Duration:00:02:32

Glosa dne - Petr Voldán: Odborníci nebo hazardéři

1/18/2019
More
Lavinové nebezpečí hrozí i u nás, ale extrémní podmínky v Alpách už si - bohužel - vyžádaly i oběti na životech. Nad skutečností, že ve dvou lavinových událostech figurovali i Češi, kteří by neměli patřit k úplným turistickým a lyžařským laikům, se zamýšlí autor dnešní glosy Petr Voldán.

Duration:00:02:29