Plzeň-logo

Plzeň

Government >

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.
More Information

Location:

United States

Description:

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

Language:

English


Episodes

Zprávy - Klatovská nemocnice navýšila počty zdravotně sociálních lůžek

1/29/2020
More
Budova bývalého plicního oddělení v areálu klatovské nemocnice bude sloužit malým dětem i dalším pacientům na doléčení. Zatímco v přízemí už je několik let dětská skupina, v patrech dokončuje nemocnice oddělení se zdravotně sociálními lůžky.

Duration:00:02:57

Zprávy - Na co si dát pozor při uzavírání pracovní smlouvy nebo jak založit vlastní firmu? I na to odpoví Veletrh práce a vzdělávání v Plzni

1/29/2020
More
Hledáte práci, brigádu? Nebo si chcete otestovat, jaká profese by právě vám seděla? Není nic jednoduššího než vyrazit na Veletrh práce a vzdělávání. Jeho osmý ročník se v Plzni koná právě dnes.

Duration:00:02:07

Zprávy - Plzeň chystá návod pro umisťování billboardů a dalších reklamních poutačů v centru města

1/29/2020
More
Vedení Plzně reaguje na diskuse na sociálních sítích a na podněty některých občanů. Ti už nějakou dobu upozorňují na přebujelou reklamu v ulicích města. Magistrát proto zahájil diskusi o vizuálním smogu, radí se s odborníky a chystá návod, jak s reklamou ve veřejném plzeňském prostoru pracovat.

Duration:00:03:29

Zprávy - Bude v Dobřanech olympijská střelnice, nebo nebude? Vše se uvidí až po hlukových zkouškách

1/28/2020
More
Vedení města Dobřany si střelnici přeje. Stejně tak i Český olympijský výbor a oficiálně už také Plzeňský kraj, který se dnes připojil k memorandu o podpoře. Některým místním lidem se ale tahle myšlenka nezamlouvá.

Duration:00:02:58

Poradíme vám - V Plzni začne v dubnu operovat robot

1/28/2020
More
V plzeňské fakultní nemocnici se začnou provádět robotické operace. Robotický systém najde uplatnění v oborech urologie, gynekologie a chirurgie. V čem jsou výhody operací prováděných robotem?

Duration:00:13:09

Co vás zajímá - Energii vám nejen v zimních měsících dodají rozmarýna, káva nebo guarana

1/28/2020
More
V zimě bývá ráno dlouho a večer brzy tma, přes den šero. Člověku to na náladě nepřidá a často se cítí i ospale a bez elánu. Chcete povzbuzení? Sáhněte po bylinkách, radí bylinkářka Vladimíra Štenglová.

Duration:00:34:56

Zprávy - Strašák jménem koronavirus! Je opravdu čeho se bát?

1/28/2020
More
České úřady, nemocnice nebo letiště reagují na šíření koronaviru z Číny do dalších zemí a vydávají pokyny, jak se chovat v případě podezření na nákazu. Zeptali jsme se ředitele protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje profesora MUDr. Petra Pazdiory.

Duration:00:05:31

Zprávy - Na loveckém zámku Kozel vypukly přípravy na novou sezonu

1/27/2020
More
Smotané koberce, zatažená okna a všude po zemi kbelíky s hadry i košťata. Tak teď vypadají interiéry zámku Kozel u Plzně, které ovládl generální úklid před zahájením nové sezóny.

Duration:00:02:55

Náš host - Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 zná své vítěze. Medailisté byli i z Plzeňského kraje

1/27/2020
More
Kromě tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování, či biatlon, se kraje také utkaly v karate, šachu nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Vanessa Volopichová se stala dvojnásobnou zlatou medailistkou ve snowboardingu, karatista Kryštof Ruža bezkonkurenčně zvítězil mezi dorostenci do 60 kg a Antonín Svoboda je dvojnásobným vítězem v lyžařském orientačním běhu.

Duration:00:12:04

Poradíme vám - Očkovat psa proti vzteklině je povinnost, přestože se u nás nevyskytuje

1/27/2020
More
Podle typu vakcinace je možné očkovat psa proti vzteklině jedenkrát za rok, ale třeba i jen jednou za tři roky. Jak laik pozná, která vakcinace byla psovi aplikována? A je lepší a účinnější chirurgická kastrace, nebo hormonální implantát do podkoží?

Duration:00:13:44

Zprávy - V plzeňské synagoze si dnes připomenou oběti holocaustu

1/27/2020
More
Přesně před 75 lety byl osvobozen koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim-Březinka. Na 27. ledna tak připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu. V Plzni právě proto proběhne dnes speciální vzpomínková akce.

Duration:00:01:54

Zdraví „v cajku“ - Hliník v kosmetice? Do těla proniká nejen ze rtěnek a zubních past

1/26/2020
More
Hliník je lehký a dobře tvarovatelný kov, kterému už Jára Cimrman věštil velkou budoucnost. Ve 20. století se díky rozvoji automobilismu a letectví stal skutečně symbolem pokroku. Dnes se s ním setkáváme v mnoha podobách a leckdy si to ani neuvědomujeme. Tým německých odborníků teď zmapoval, jakou cestou a v jakém množství dostáváme hliník do těla.

Duration:00:04:50

Fouskův svět - Pošmourný den

1/26/2020
More
Zábavný a zároveň poučný pohled na dění kolem nás očima Josefa Fouska.

Duration:00:02:57

Turistický tip - Na náměstí v Černošíně stojí zvláštní balvan plný sopečných minerálů, který údajně dobíjí energii

1/26/2020
More
Pár kroků od kostela na náměstí v Černošíně na Tachovsku najdete na první pohled docela obyčejný velký balvan. Na pohled druhý vás ale zaujme dokonale vybroušená plocha, která jej na jednom místě proměňuje v unikátní černé zrcadlo. Kámen pochází z nedaleké Vlčí hory a nezapře svůj sopečný původ. Třpytí se v něm černé amfiboly i zbytky zelenkavých olivínů.

Duration:00:03:31

Týden v regionu - Hodnocení událostí 4. týdne roku 2020

1/25/2020
More
Týden v regionu očima Romana Stupky.

Duration:00:05:21

Zprávy - Na sjezdovku nebo na túru? I to v minulých týdnech řešili učitelé lyžařských kurzů na Železnorudsku

1/24/2020
More
Školní výpravy se na Šumavě střídají podle plánu a díky zasněžování areály otevírají další části sjezdovek. Na rozdíl od minulých týdnů, kdy učitelé mezi lyžování zařazovali i vycházky, jsou teď už se svými svěřenci většinou jen na svazích.

Duration:00:03:18

Náš host - V Plzni se už podruhé odehraje Mistrovství ČR v badmintonu!

1/24/2020
More
Od pátku 31. ledna až neděle 2. února můžete navštívit Mistrovství ČR v badmintonu. Přijďte podpořit aktuálního akademického mistra Evropy, plzeňana Jana Loudu, ale i ostatní sportovce. Třeba zjistíte, že by badminton mohl být tím pravým sportem i pro vás.

Duration:00:14:02

Publicistika - Alena Zemančíková: Dosídlení

1/24/2020
More
Nad osidlováním pohraničí po roce 1945 a nelehkým životem v této i pozdější době, zejména na Tachovsku, se zamyslela publicistka Alena Zemančíková.

Duration:00:05:02

Zprávy - Čeští vědci vyvinuli software pro mobilní aplikaci, která rozeznává houby

1/24/2020
More
Dánským mykologům se podařilo zachytit vzácné druhy hub, které už považovali za vymřelé. Pomohla jim v tom aplikace, na které společně pracují vědci ze Západočeské univerzity v Plzni, ČVUT v Praze a univerzity v Dánsku.

Duration:00:03:15

Zprávy - Na Zimní olympiádě dětí a mládeže získali reprezentanti Plzeňského kraje osm medailí

1/24/2020
More
Soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň se konala v Karlovarském kraji celkem čtyři dny. Nechyběla ani výprava z Plzeňského kraje.

Duration:00:03:22