Plzeň-logo

Plzeň

Government

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

Location:

United States

Description:

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

Language:

English


Episodes

Zprávy - Co s použitým olejem z kuchyně? Odnést do sběrného dvora nebo vhodit do tuktejneru

2/20/2020
Už téměř dva měsíce platí pro města a obce povinnost zajistit lidem místa nebo zařízení, kam můžou odkládat použité jedlé oleje a tuky. Někde vybírají oleje a tuky ve sběrných dvorech, jinde to vyřešili pořízením takzvaných tuktejnerů.

Duration:00:03:32

Zprávy - V plzeňské fakultní nemocnici přibudou sociální pobytová lůžka

2/20/2020
Dvacet nových sociálních lůžek otevře během několika dní Fakultní nemocnice v Plzni. Jsou pro lidi, kteří už nepotřebují akutní lékařskou péči, ale nejsou schopni se sami o sebe doma zatím postarat.

Duration:00:03:41

Náš host - Instagram mu otevřel dveře až k Lucii Bílé

2/20/2020
Spisovatel, básník, autor reklamních a hudebních textů - to je Petr Soukup. Jeho cílem je své publikum hlavně pobavit a jak se mu to daří můžete zažít na vlastní kůži právě v těchto dnech. Petr Soukup je na turné s názvem Srdce v kalhotách.

Duration:00:13:39

Poradíme vám - Rodina jako psychosomatický zdroj zdraví i nemoci

2/20/2020
Rodina je živý organismus a podle toho, jak funguje nebo nefunguje, přicházejí do ní také nemoci. Nemoc vždy upozorňje na to, že něco není v pořádku. Věděli jste například, že dominantní mužský element v rodině může u syna přivodit opakované angíny?

Duration:00:13:37

Zprávy - Kolem Mladotic pobíhá kočkovitá šelma. Může jít o pumu americkou

2/20/2020
V okolí Mladotic na severním Plzeňsku se údajně pohybuje nějaká dosud neidentifikovaná kočkovitá šelma, může se jednat o pumu americkou. Vyplývá to z informací, které na svých webových stránkách a v místním rozhlasu zveřejnila obec Mladotice. Ta zároveň žádá občany, aby byli více opatrní a nenechávali děti bez dozoru.

Duration:00:03:14

Co vás zajímá - Maso je přínosné, pokud ho jíme v přiměřeném množství a nejsme nemocní

2/19/2020
Pokud jsme chudokrevní nebo pokud nás trápí viróza, je maso vynikající potravinou. Pozor ovšem na dnu. Jestliže trpíte touto nemocí, pak je dobré maso vynechat skoro úplně.

Duration:00:30:04

Zprávy - Po vichřici Sabine zůstaly na Železnorudsku škody za desítky tisíc korun

2/19/2020
Týden po silném větru je život v Železné Rudě opět v normálu. Město, obyvatelé i majitelé lyžařských středisek sčítají škody a řeší je s pracovníky pojišťoven.

Duration:00:02:58

Poradíme vám - Jak se do plastů dostává olovo, proč je nebezpečné pro zdraví?

2/19/2020
Plasty jsou téma, na které by MUDr. Miroslav Šuta dokázal povídat celé hodiny. Zajímají nás zejména zásadní věci: Jak se do nich dostává olovo, co jsou to ftaláty a v jakých výrobcích najdeme zpomalovače hoření? Co klasické plastové lahve, ze kterých pijeme vodu. Je v nich také olovo?

Duration:00:14:47

Zprávy - Sošky svatého Jana Nepomuckého zamíří na jaře do Spojených států

2/19/2020
Svatý Jan Nepomucký, světec pocházející z Nepomuku na jihu Plzeňska, se v podobě bronzových sošek dostane až do USA. Moderní sošku z dílny sochaře Václava Česáka předají zástupci Nepomuku třem americkým kostelům.

Duration:00:03:11

Zprávy - Město Touškov hledá dobrovolníky, kteří by dohlíželi na bezpečné dětí

2/18/2020
Stoupnout si každý všední den mezi 7. a 8. hodinou ráno k přechodu pro chodce na silnici ve Městě Touškov na severním Plzeňsku. To je úkol pro dobrovolníka, kterého škola kvůli bezpečnosti dětí hledá.

Duration:00:02:56

Náš host - Po sedmnácti historických románech napsala Oldřiška Ciprová první román ze současnosti

2/18/2020
Oldřiška Ciprová je energická mladá dáma, která toho stíhá opravdu hodně. Během několika málo měsíců jí vychází třetí kniha. Divadelní spolek Mabh, který založila, uvedl dvě její nové hry, které režíruje a také v nich hraje. O čem je hra Nebezpečně sexy, a kdo by na ní raději neměl chodit?

Duration:00:14:46

Zprávy - V Žihobcích dnes odhalí obraz kněžny Kateřiny z Lambergu

2/18/2020
Kněžna Kateřina z Lambergu se dnes vrací na zámek v Žihobcích, kde několik let žila. Tedy jen obrazně řečeno. Ze zámku už je muzeum a kněžna je na portrétu. A právě dnes odpoledne obraz v muzeu slavnostně odhalí.

Duration:00:02:38

Zprávy - Akce „Kamion“ má pomoci odhalit nelegálně převážené cizince

2/18/2020
Jedenáct nelegálně převážených cizinců objevili policisté před několika dny na Karlovarsku. Jejich kolegové z Plzně pokračovali v celorepublikové akci „Kamion“ v pondělí poblíž dálničního tunelu Valík. Za jeden den zkontrolovali zhruba dvacet kamionů.

Duration:00:02:50

Poradíme vám - Familiární hypercholesterolemie nebolí, ale může i zabít

2/18/2020
Už jste někdy slyšeli o onemocnění, které se jmenuje familiární hypercholesterolemie? Jde o nejčastější vrozenou metabolickou poruchu, kdy důsledkem genetické vady je výrazně zvýšený cholesterol v krvi. Proč bychom rozhodně neměli podceňovat preventivní prohlídky u lékaře?

Duration:00:12:57

Zprávy - V Plzni začalo vyklízení problémového domu u zimního stadionu

2/17/2020
Úklidová četa v ochranných oblecích začala dnes vyklízet chátrající a zdevastované domy v Přeštické ulici v Plzni. Do soukromého areálu bývalého skladu potravin se před několika lety nastěhovali bezdomovci a narkomani, policie tam řešila už přes tři sta přestupků a trestných činů.

Duration:00:02:56

Zprávy - Hodně kostelů, ale málo lidí v nich. Stav, se kterým se potýká Plzeňská diecéze

2/17/2020
Plzeňské biskupství si chce ponechat jen zhruba třetinu z původních pěti set kostelů. Ostatní postupně předává obcím nebo spolkům. Důvodem je i malý počet věřících.

Duration:00:03:29

Poradíme vám - Jak laik pozná, kdy fena začíná rodit a může jít nějak pomoci?

2/17/2020
MVDr. Ladislav Kuncl odpoví také na dotaz, jestli je nutné dvojí přeočkování, když majitelka zapomněla naočkovat kočku. Může mít vlčák, který si vykusuje po těle kůži až do krve svrab? Odpovíme vám i na dotaz, jestli psům nemůže škodit, když pijí vodu z louží a kočkám, když jim chutná tvrdý chléb.

Duration:00:14:13

Zprávy - Další dopravní omezení čeká řidiče v Plzni. Začíná dostavba tramvajové trati na Borská pole

2/17/2020
Od pondělí 17. 2. se v Plzni částečně uzavírá křižovatka Klatovská – Kaplířova. Důvodem je dostavba tramvajové trati na Borská pole. Kvůli tomu dojde také na omezení možnosti parkování v okolí úřadu práce.

Duration:00:02:52

Hobby magazín speciál - Marionety, javajky, znáte rozdíl?

2/16/2020
Stanislav Smolík je původem ze Stříbra. Druhý domov našel v Plzni, na pracovišti, kde se věnuje historii a opravám starých exponátů, mezi nimi i loutek.

Duration:00:04:07

Fouskův svět - Dojemný únor

2/16/2020
Zábavný a zároveň poučný pohled na dění kolem nás očima Josefa Fouska.

Duration:00:03:12