Plzeň-logo

Plzeň

Government

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

Location:

United States

Description:

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

Language:

English


Episodes

Nejste na to sami. Pomáháme si napříč Plzeňským krajem - „Nebojte se, ono to přejde,“ vzkazuje posluchačům herec Martin Stránský

4/3/2020
Na to, jak se v této, pro kulturu nepříznivé době vede lidem, které kultura živí, jsme se zeptali herce Divadla J. K. Tyla v Plzni Martina Stránského.

Duration:00:05:12

Zprávy - Stříbro chce posílit hlídky městské policie, požádalo o pomoc armádu

4/3/2020
Agenturní pracovníci dělají starost radním ve Stříbře. Protože v průmyslových zónách se začíná propouštět, zvyšuje se v obcích i trestná činnost. Nedostatek lidí z řad městské policie, by vedení města chtělo řešit pomocí od Armády České republiky.

Duration:00:03:19

Nejste na to sami. Pomáháme si napříč Plzeňským krajem - Brána vědění zavřená? Ne tak úplně

4/3/2020
V současné takzvané koronavirové době jsou vzdělávací instituce z pochopitelného důvodu nařízení vlády uzavřeny. Jak si s tím poradili na Západočeské univerzitě v Plzni?

Duration:00:03:20

Zprávy - Měsíční příjem nula, výdaje desetitisíce. I tohle zažívají někteří z nás v době nouzového stavu

4/3/2020
Odhadnout, kdy zase budeme chodit třeba na koncerty, nedokáže v tomto okamžiku asi nikdo. Koronavirová pandemie a nouzový stav nás připoutaly doma. Umělce tak můžou čekat krušné časy. A platí to i o zvukařích.

Duration:00:03:50

Zprávy - O aktuálních nabídkách restaurací a obchodů v Plzni informuje nová internetová a facebooková stránka

4/2/2020
Skupina dobrovolníků na stránce shromažďuje informace o podnikatelích, kteří museli po vyhlášení nouzového stavu uzavřít svou provozovnu. Přesto ale své zboží a služby nabízejí, a to prodejem z okna, po telefonu nebo prostřednictvím internetových obchodů.

Duration:00:03:29

Zprávy - Dobřany rozdávají zdarma ochranné plastové ústenky. Ty navrhla a vyrábí firma z nedaleké Vstiše

4/2/2020
Předražené respirátory, jednorázové roušky nebo dezinfekce. Hrozbu nákazy koronavirem se snaží někteří prodejci využít. Jako zjevení pak působí malá firma ze Vstiše u Dobřan na jižním Plzeňsku, která vyvinula vlastní plastovou ústenku. Tu navíc rozdává zdarma.

Duration:00:03:36

Nejste na to sami. Pomáháme si napříč Plzeňským krajem - Oslavili jste Světový den porozumění autismu?

4/2/2020
2. dubna byl Světový den porozumění autismu. Sdružení ProCit funguje v Plzni už deset let a pomáhá rodinám dětí, které trpí poruchou autistického spektra. V současné nelehké době se sdružení muselo přizpůsobit a pomáhá svým klientům alespoň na dálku prostřednictvím internetu.

Duration:00:05:02

Nejste na to sami. Pomáháme si napříč Plzeňským krajem - Srdce v okně jako poděkování sociálním pracovníkům

4/2/2020
Zaměstnanci Oblastní charity v Rokycanech mají plné ruce práce. V současné době navíc ke své práci například šijí roušky a rozvážejí nákupy a léky seniorům.

Duration:00:03:48

Zprávy - Nýrsko finančně podpoří místní podnikatele. Uvolnilo pro ně z rozpočtu zhruba 7 milionů korun

4/1/2020
Nýrsko vyčlenilo peníze na pomoc místním podnikatelům. Na nevratné dotace i bezúročné půjčky pro ně uvolnilo zhruba šest procent městského rozpočtu. Žádosti jsou jednoduché a vyplácení dotací je bez zbytečného zdržování. Podnikatelé je mohou využít třeba na pokrytí nákladů v době, kdy kvůli vládním nařízením museli svoji provozovnu uzavřít.

Duration:00:03:25

Turistický tip - Nejmladší kamenný most v České republice zdobí Plzeň

4/1/2020
Máme pro vás tip na výlet do Plzně. Ale ne do pivovaru nebo jiná tradiční místa, která vás napadnou, když se řekne Plzeň. Věděli jste, že v západočeské metropoli najdeme vůbec nejmladší kamenný most v České republice? A to není jediná zajímavost, která se pojí s kamenným dvou-obloukovým bohatě zdobeným krasavcem nad řekou Radbuzou.

Duration:00:03:22

Nejste na to sami. Pomáháme si napříč Plzeňským krajem - Na prohlídku muzea klidně rovnou z postele

4/1/2020
Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích je sice, jako ostatní kulturní instituce, vzhledem k současné epidemiologické situaci uzavřeno veřejnosti. To ale neznamená, že by se zde nic nedělo. Pracovníci muzea zpřístupnili budovu alespoň virtuálně. Na prohlídku se sem tedy můžete vydat klidně z pohodlí vašeho domova, pro nás za nás třeba přímo z vaší postele.

Duration:00:05:03

Nejste na to sami. Pomáháme si napříč Plzeňským krajem - Velké množství lidí pohromadě v přírodě představuje problém

4/1/2020
Kvůli současné epidemiologické situaci se lidé mají držet spíše doma a nechodit na místa, kde by zbytečně hrozil kontakt s dalšími lidmi. Jarní počasí však mnoho z nich láká ven do přírody. To může znamenat problém pro zvěř, která v tomto období přivádí na svět mláďata a potřebuje klid.

Duration:00:05:15

Zprávy - Rodiče v Plzni mohou ode dneška zapisovat své děti do první třídy

4/1/2020
Kvůli mimořádným opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru se letošní zápisy do prvních tříd uskuteční bez přítomnosti budoucích školáků. Konkrétně v Plzni začínají už dnes a budou probíhat podle termínů, které stanovily jednotlivé základní školy.

Duration:00:02:58

Zprávy - Řidiče na Šumavě opět čekají na několika úsecích kvůli práci na silnici uzavírky

4/1/2020
Krajští silničáři se po zimní přestávce vrátili na hlavní tah ze Sušice do centrální Šumavy, kde pokračují v opravě silnice mezi Dlouhou Vsí a Radešovem. Práce a tedy i uzavírka by tam měly skončit do začátku letních prázdnin. Další uzavírka čeká ode dneška na řidiče také na hlavním tahu v Železné Rudě.

Duration:00:02:55

Publicistika - Státní cenzura pod rouškou koronaviru? Video zmizelo a s autory se nikdo nebaví

3/31/2020
Člověk je od nepaměti věčným hledačem pravdy a informací. O to víc v současné době koronavirové pandemie. Tématu se věnoval i pořad Malá vizita a Duše K herce Jaroslava Duška a Petra Knotka alias Pjéra La Šéz, kde o koronaviru a nemoci COVID-19 diskutovali s léčitelem a zakladatelem centra Mandala Milanem Calábkem.

Duration:00:05:45

Nejste na to sami. Pomáháme si napříč Plzeňským krajem - Pozitivně negativní aneb Když test dobře dopadne

3/31/2020
Koronavirus si nevybírá. Podezření na nákazu měl v uplynulých dnech také hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. U některých členů rady Plzeňského kraje byla totiž potvrzena nákaza koronavirem.

Duration:00:04:09

Nejste na to sami. Pomáháme si napříč Plzeňským krajem - Dobrovolní hasiči ve Šťáhlavicích zřídili tzv. koronatým

3/31/2020
Šťáhlavice na Plzeňsku se mohou pyšnit aktivním sborem dobrovolných hasičů, který ve svém středu zřídil tzv. koronatým. Ten zajišťuje pomoc tamním seniorům a šije roušky.

Duration:00:02:59

Zprávy - Klášter v Plasích využívá mimořádnou odstávku památek k opravám a úklidu

3/31/2020
Více času na opravy a úklid mají letos také památky v Plzeňském kraji. Návštěvnická sezona měla začít už o uplynulém víkendu, kvůli koronavirové nákaze je ale její začátek odložen na neurčito. Opravou výmaleb a důkladným čištěním podlah pokračují přípravy v klášteře Plasy na Plzeňsku.

Duration:00:02:50

Zprávy - Skauti z Domažlic pomáhají v době nouzového stavu seniorům a handicapovaným

3/30/2020
Velká vlna solidarity se zvedla v Česku po vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru. Někteří lidé šijí roušky, další pomáhají seniorům nebo lidem s postižením. Právě ti můžou třeba v Domažlicích zavolat na městský úřad na krizovou linku. Jejich požadavky vyřídí buď sociální pracovnice, nebo skauti, se kterými město spolupracuje.

Duration:00:04:00

Hobby magazín speciál - Salát můžete pěstovat i v truhlíku za oknem nebo na balkóně

3/30/2020
To, že se saláty dají pěstovat také v nádobách, potvrzuje Silvie Hašlová z komunitní zahrady Pěstírna Depo: „Jsou poměrně nenáročné, takže potřebují jen zhruba 15 cm vrstvu substrátu. Mně se nejvíc osvědčily samozavlažovací truhlíky, ale pokud zvládnete pravidelně zalévat, můžete je pěstovat i v obyčejných.“

Duration:00:03:22