Без оголошення віини-logo

Без оголошення віини

History Podcasts

Сьогодні ми часто проводимо паралелі з тим, що відбувалось під час другої світової та світом після неї. Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський у подкасті Без оголошення війни розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє.

Location:

United States

Description:

Сьогодні ми часто проводимо паралелі з тим, що відбувалось під час другої світової та світом після неї. Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський у подкасті Без оголошення війни розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє.

Language:

Ukrainian


Episodes
Ask host to enable sharing for playback control

Чому Штати дивляться на Росію, коли йде мова про НАТО

7/19/2024
Ми тут дослідили, що США дуже переживають за думку росії, коли мова йде про НАТО та його розширення. І це тривало ще у 90-х, коли за Україну вирішувала далеко не Україна, а Єльцину намагались підмазати як тільки могли. У цьому епізоді — багато обурюємось. Наш класний друг та партнер — COMFY, намберван з техніки та гаджетів. У COMFY є все: як у застосунку чи на сайті, так і в будь-якому з більш як ста магазинів мережі. Великий асортимент, знижки до 50%. Компанія не лише круто продає техніку, а й регулярно допомагає армії. COMFY — #намберван з техніки та гаджетів.

Duration:00:39:49

Ask host to enable sharing for playback control

Хто вбив Кеннеді? І до чого тут радянський слід... (має багато теорій змов)

7/17/2024
Замах на Трампа — далеко не перший в американській історії. Чотирьох президентів вбили, у кількох — стріляли, замахи пережило майже два десятки американських президентів. У цьому епізоді ми розповідаємо про один з найгучніших кейсів — вбивство Кеннеді. Розібрали всі теорії змов і навіть знайшли у цій історії жінку з імʼям Марина... А ще — хочемо підтримати ініціативу Київстар. Компанія оперативно передала 10 млн гривень на відновлення дитячої лікарні Охматдит і закликає долучитись до збору всіх вас: це можна зробити за цим посиланням / https://dobro.ua/reserve_fund/ohmatdyt/. Збір проводиться разом з фондом Dobro.ua.

Duration:00:51:15

Ask host to enable sharing for playback control

Чому Конституція Пилипа Орлика — не зовсім конституція і не зовсім перша в світі

7/5/2024
Інколи міфи навколо своєї історії будуємо ми самі — українці. Серед таких кейсів — конституція гетьмана Пилипа Орлика, яку часто називають першою конституцією у світі. Це не так: вона і не перша у світі, і не зовсім конституція. У цьому епізоді ми розповідаємо і про те, звідки взявся Пилип Орлик, і що це за документ такий — конституція Орлика. Ну і звісно ж пояснюємо, чому це не конституція і чому взагалі документ був такий собі. Наш класний друг та партнер — COMFY, намберван з техніки та гаджетів. У COMFY є все: як у застосунку чи на сайті, так і в будь-якому з більш як ста магазинів мережі. Великий асортимент, знижки до 50%. Компанія не лише круто продає техніку, а й регулярно допомагає армії.

Duration:00:36:44

Ask host to enable sharing for playback control

Як Південно-Африканська Республіка розробила ядерну зброю. І відмовилась від неї

7/2/2024
Це ще одна вау історія про ядерну зброю: багато років тому ПАР розробила свою ядерну програму, і мова не про мирний атом. У країни були свої боєголовки. Але зрештою, через політичний тиск світу, від зброї таки відмовились, зробивши це навіть краще, ніж Україна у свій час. У цьому епізоді ми розповімо, як хитро і довго у ПАР робили цю зброю, скільки часу та сил витратили і чому зрештою не стали її залишати. Партнер цього епізоду — компанія Київстар. Ми рекомендуємо вам завантажити застосунок ⁠Мій Київстар⁠: тут можна побачити всю історію витрат, легко поповнити рахунок, переглянути інформацію по тарифу чи обрати новий. Все в одному місці. І не потрібно телефонувати в колл-центр.

Duration:00:34:04

Ask host to enable sharing for playback control

Чому Російська імперія продала Аляску США? (ми знайшли український слід!))

6/28/2024
Це насправді перший і єдиний подібний кейс в історії Російської імперії, Радянського Союзу та росії: ніколи більше вона не віддавала добровільно нікому свої землі. Звісно ж, все не від доброго життя: на це були свої економічні причини та геополітичні амбіції. І таки да, ми знайшли у цьому український слід, як би забавно це не звучало! Партнер цього епізоду — компанія Київстар. Ми рекомендуємо вам завантажити застосунок Мій Київстар: тут можна побачити всю історію витрат, легко поповнити рахунок, переглянути інформацію по тарифу чи обрати новий. Все в одному місці. І не потрібно телефонувати в колл-центр.

Duration:00:39:02

Ask host to enable sharing for playback control

Чому існує Ірландія та Північна Ірландія?

6/24/2024
Ми подивились на карту Європи і побачили, що Ірландії — дві. Ілля задався питанням: як так сталось. Олександр взявся відповісти та пояснити, чому так сталось. Що цікаво, це не давня історія, а феномен XX ст. Партнер цього епізоду — сервіс Київстар ТБ. Платформа нараховує понад 410 телеканалів і відеобібліотеку із 20 тис. фільмів, серіалів, мультфільмів і шоу. Користуватись платформою можуть абоненти усіх мобільних операторів та інтернет-провайдерів! А ще у нас є приємний бонус: даруємо 14 днів вільного доступу до Київстар ТБ з промокодом HISTORY.

Duration:00:46:10

Ask host to enable sharing for playback control

Воєнна економіка СРСР: її побудова та провал. І чому це важливо для розуміння РФ сьогодні

6/17/2024
Росія перейшла на воєнні рейки економіки. Це накладає свою специфіку: повернути ситуація назад, до цивільного формату — не так просто. Ми показуємо це на прикладі Радянського Союзу, де воєнна економіка розрослась до абсурдних величин і жила у якійсь своїй окремій реальності. Наш класний друг та партнер — COMFY, намберван з техніки та гаджетів. У COMFY є все: як у застосунку чи на сайті, так і в будь-якому з більш як ста магазинів мережі. Великий асортимент, знижки до 50%. Компанія не лише круто продає техніку, а й регулярно допомагає армії. COMFY — #намберван з техніки та гаджетів. --- Нагадаю, що у нас є ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patreon⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау! Дякуємо всім, хто нас підтримує.

Duration:00:47:34

Ask host to enable sharing for playback control

Чому у Німеччині до влади зміг прийти Гітлер: розбираємо життя країни після WWI

6/11/2024
Життя у післявоєнній Німеччині не було простим. Бо не всі хотіли приймати нові правила життя, які встановились після поразки у Першій світовій війні. Не всі навіть приймали поразку. Веймарська Німеччина, як називають той період у історії країни, не всім була до душі в середині країни, система пручалась і не була готова до змін. Все це, зрештою, стало однією з причин приходу до влади такої людини як Гітлер. Наш класний друг та партнер — COMFY, намберван з техніки та гаджетів. У COMFY є все: як у застосунку чи на сайті, так і в будь-якому з більш як ста магазинів мережі. Великий асортимент, знижки до 50%. Компанія не лише круто продає техніку, а й регулярно допомагає армії.

Duration:00:43:05

Ask host to enable sharing for playback control

Валентин Глушко — один з авторів радянсько-українського космічного дива. Це епізод про нього

6/7/2024
Всі ви знаєте Сергія Корольова, та у цьому епізоді ми хочемо розповісти про видатного українського інженера, співавтора космічного дива — Валентина Глушка. А ще на його прикладі показати, як радянська система давила таланти і забирала у своєї ж країни можливості для розвитку. Партнер цього епізоду — Амерікан Юніверсіті Київ, приватний університет, який пропонує вищу освіту бакалавра, магістра та короткострокові курси у сфері менеджменту, бізнесу та ІТ. Університет працює у партнерстві з Arizona State University, найбільшим державним та одним із найпрестижніших університетів США. Студенти АЮК отримають освіту американського зразка, у дуже крутих викладачів зі всього світу (в т.ч. лауреата Нобелівської премії), повністю англійською мовою. Ще одна перевага Амерікан Юніверсіті Київ — змога отримати подвійний український та американський диплом. На період воєнного стану університет пропонує дуже привабливі знижки на навчальні програми. Детально — за посиланням на сайті ⁠⁠⁠⁠Амерікан Юніверсіті Київ⁠⁠⁠⁠ / https://auk.edu.ua.

Duration:00:38:27

Ask host to enable sharing for playback control

Яке майбутнє у Африки? І чи зможе вона скористатись своїми можливостями

6/3/2024
Африка — дуже цікавий континент. З однієї сторони — там багато ресурсів, багато людей і що ще важливіше — багато молодих людей, що можуть працювати. З іншої — мало політичних лідерів, кліматичні проблеми, мало води. Навіть найсильніші країни мають цілу низку проблем. От і маємо, що через 50 років деякі країни Африки або будуть в топ-20 світу, або залишаться там, де є сьогодні. Партнер випуску — рекрутингова агенція ⁠⁠Netpeak Talent⁠⁠ від групи IT-компаній Netpeak Group. Якщо вам потрібні талановиті спеціалісти, консультація щодо вакансії або етапів відбору, пишіть керівниці агенції у ⁠⁠телеграм⁠⁠ — ⁠Юлія / ⁠⁠@Soya_Netpeak⁠⁠⁠.

Duration:00:46:06

Ask host to enable sharing for playback control

Як почнеться ядерна війна, похвилинний сценарій

5/28/2024
В Штатах вийшла нова книга про ядерну війну під назвою Nuclear War: A Scenario. У ній похвилинно описується те, як війна почнеться, хто у кого запустить першу ядерну ракету, і як ця історія далі буде розвиватись. Сценарій негативний — світ порине у ядерну зиму. У цьому епізоді розписуємо цей апокаліптичний сюжет. Наш класний друг та партнер — COMFY, намберван з техніки та гаджетів. У COMFY є все: як у застосунку чи на сайті, так і в будь-якому з більш як ста магазинів мережі. Великий асортимент, знижки до 50%. Компанія не лише круто продає техніку, а й регулярно допомагає армії.

Duration:00:48:39

Ask host to enable sharing for playback control

Теракт на мюнхенській Олімпіаді 1972 року. Згадуємо перед Олімпіадою 2024

5/24/2024
Париж готується приймати Олімпіаду влітку 2024 року. Але окрім підготовки до спортивної події, місто готується до можливих терактів. Подібне вже траплялось, у 1972 року страшний теракт стався у Німеччині на Олімпіаді у Мюнхені: 8 палестинських терористів вбили двох членів збірної Ізраїлю, а потім узяли у заручники ще 9 осіб. Партнер цього епізоду — GladPet, онлайн-ресурс з прилаштування тварин, який є проєктом корпоративно-соціальної відповідальності групи IT-компаній Netpeak Group. Знаходь свого пухнастого улюбленця на онлайн-ресурсі GladPet, або підтримай роботу проєкту та допомогу безхатнім тваринам своїм донейтом.

Duration:00:35:57

Ask host to enable sharing for playback control

Сталін — великий політик свого часу? Чи заклав початок падіння Союзу?

5/22/2024
Цей епізод може здатись провокативним, але такої мети не було. Ми спробували подивитись на Сталіна очима глобальної політики першої половини XX ст, коли навколо — імперії, монархії та війни, а про гуманізм ніхто й не думав. Ми поділились на два табори: один — пояснював, чому Сталін великий політик своєї країни, інший — чому він був тим, хто по суті заклав підвалини до падіння Радянського Союзу? Аргументи дуже неочікувані, тому правда дослухайте суперечку до кінця.

Duration:00:32:35

Ask host to enable sharing for playback control

Австрія нейтральна з 1955 року. Як колись велика імперія стала нейтральною

5/17/2024
Ми вже маємо епізод про нейтральність України та міфи навколо цього питання. У Європі, насправді, кілька країни були і є нейтральними, серед них — Австрія. Вона нейтральна з 1955 року. Хоча раніше Австрія — це величезна імперія, помітний гравець на політичній арені Європи. Як так сталось, що країна стала нейтральною? Це супер цікавий епізод, багато говоримо про те, якою могла бути Центральна Європа після WWII. Партнер випуску — рекрутингова агенція ⁠Netpeak Talent⁠ від групи IT-компаній Netpeak Group. Якщо вам потрібні талановиті спеціалісти, консультація щодо вакансії або етапів відбору, пишіть керівниці агенції у ⁠телеграм⁠ — ⁠Юлія / ⁠@Soya_Netpeak⁠⁠.

Duration:00:34:09

Ask host to enable sharing for playback control

Матч смерті — міф радянської пропаганди. Як було насправді

5/15/2024
Матч був — смерті не було. Як мінімум — через футбол. Радянська ж легенда описує, що у 1942 році зустрілись українська та німецька команди, коли останні програли — всіх українських футболістів вбили. Насправді ж, історія виглядає інакше, а самих матчів у період з 1941-го до 1943-го між українськими та німецькими командами було більш як за сотню. У більшості перемогли українці, матчі на "матчі смерті" — не перетворювались. Але російська та радянська пропаганда все перевернула. Наш класний друг та партнер — COMFY, намберван з техніки та гаджетів. У COMFY є все: як у застосунку чи на сайті, так і в будь-якому з більш як ста магазинів мережі. Великий асортимент, знижки до 50%. Компанія не лише круто продає техніку, а й регулярно допомагає армії. COMFY — #намберван з техніки та гаджетів.

Duration:00:30:53

Ask host to enable sharing for playback control

Як гонка озброєнь у XX столітті вплинула на освіту та науку в США

5/10/2024
Про важливість освіти багато говорять, але може здатись, що ці розмови — дещо абстрактні. Мовляв, ясно, що важливо. У цьому епізоді ми показуємо на прикладі США, чому країна інвестувала мільярди у освіту і як це допомогло не лише розвитку оборонно-промисловому комплексу, а й появі тисячі іншим винаходів зʼявитись на світ. Партнер цього епізоду — Амерікан Юніверсіті Київ, приватний університет, який пропонує вищу освіту бакалавра, магістра та короткострокові курси у сфері менеджменту, бізнесу та ІТ. Університет працює у партнерстві з Arizona State University, найбільшим державним та одним із найпрестижніших університетів США. Студенти АЮК отримають освіту американського зразка, у дуже крутих викладачів зі всього світу (в т.ч. лауреата Нобелівської премії), повністю англійською мовою. Ще одна перевага Амерікан Юніверсіті Київ — змога отримати подвійний український та американський диплом. На період воєнного стану університет пропонує дуже привабливі знижки на навчальні програми. Детально — за посиланням на сайті ⁠⁠⁠Амерікан Юніверсіті Київ⁠⁠⁠ / https://auk.edu.ua.

Duration:00:34:27

Ask host to enable sharing for playback control

А що, якби Німеччина виграла Першу світову? Другу світову могла б почати Франція!

5/7/2024
Ми розповідаємо, як би склалась історія, якби Першу світову війну виграла все ж Німеччина. Насправді, їй для цього не вистачило зовсім трошки: кілька невдалих ходів на полі бою та Британія, яка таки вступила у війну, хоч і була близька до того, щоб її пропустити. Якби це трапилось, розсадником нацизму могла б стати Франція як країна, що точно б програла. Нагадаю, що у нас є ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patreon⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠! Якщо вам подобаються наші подкасти і у вас є бажання нас підтримати — це буде вау! Дякуємо всім, хто нас підтримує.

Duration:00:36:31

Ask host to enable sharing for playback control

А як Москва історично стала такою сильною? Знищила Новгород

5/2/2024
Це епізод про становлення могутності Москви. Кілька сотень років тому великою силою був Новгород, тоді як болота лише набирали силу. Але хитрощами, підкупами та обманами, а потім і війною, вони зробили все, щоб Новгород — впав. На жаль, на допомогу йому не прийшов ні Київ, ні польський король, ні Велике Князівство Литовське. Це один з перших етапів становлення могутньої тепер Москви. Наш класний друг та партнер — COMFY, намберван з техніки та гаджетів. У COMFY є все: як у застосунку чи на сайті, так і в будь-якому з більш як ста магазинів мережі. Великий асортимент, знижки до 50%. Компанія не лише круто продає техніку, а й регулярно допомагає армії. COMFY — #намберван з техніки та гаджетів.

Duration:00:39:40

Ask host to enable sharing for playback control

Звідки взявся Калінінград і чому він російський

4/29/2024
Ті, хто хоч раз відкривав політичну карту Європи, помічав, що шматок росії — далеко від росії. Мова про Калінінград. А чому так сталось — знають далеко не всі. Не обійшлось без переподілів Європи після Світових воєн. Німцям не пощастило. Детально розповідаємо у цьому епізоді. Партнером випуску стала рекрутингова агенція ⁠Netpeak Talent⁠ від групи IT-компаній Netpeak Group. Якщо вам потрібні талановиті спеціалісти, консультація щодо вакансії або етапів відбору, пишіть керівниці агенції у ⁠телеграм⁠ — ⁠Юлія / ⁠@Soya_Netpeak⁠⁠.

Duration:00:37:44

Ask host to enable sharing for playback control

Нейтралітет України та позаблоковий статус — вигадки. Розповідаємо, як насправді

4/23/2024
Напевно більшість історії України ми чули слова, що Україна — нейтральна країна. Ми здогадуємось, звідки це взялось, але в Конституції такого немає. У цьому епізоді ми детально розповідаємо про міф навколо нейтральності, кому він був вигідний, що з позаблоковістю, і чому взагалі слово нейтралітет не означає, що Україні не потрібно мати сильну армію. Наш класний друг та партнер — COMFY, намберван з техніки та гаджетів. У COMFY є все: як у застосунку чи на сайті, так і в будь-якому з більш як ста магазинів мережі. Великий асортимент, знижки до 50%. Компанія не лише круто продає техніку, а й регулярно допомагає армії. COMFY — #намберван з техніки та гаджетів.

Duration:00:34:36