Jedna Mama-logo

Jedna Mama

Kids & Family Podcasts >

Veronika alias JednaMama sa delí o zážitky a skúsenosti z údajne najkrajšieho obdobia v živote ženy. Čakáte bábätko a zaujíma vás, čo bude nasledovať? Máte novorodenca a nepribalili vám k nemu v pôrodnici návod na obsluhu? V tom prípade ste tu správne! Zhlboka sa nadýchnite, snáď to nejako prežijeme…

Veronika alias JednaMama sa delí o zážitky a skúsenosti z údajne najkrajšieho obdobia v živote ženy. Čakáte bábätko a zaujíma vás, čo bude nasledovať? Máte novorodenca a nepribalili vám k nemu v pôrodnici návod na obsluhu? V tom prípade ste tu správne! Zhlboka sa nadýchnite, snáď to nejako prežijeme…
More Information

Location:

Slovakia

Description:

Veronika alias JednaMama sa delí o zážitky a skúsenosti z údajne najkrajšieho obdobia v živote ženy. Čakáte bábätko a zaujíma vás, čo bude nasledovať? Máte novorodenca a nepribalili vám k nemu v pôrodnici návod na obsluhu? V tom prípade ste tu správne! Zhlboka sa nadýchnite, snáď to nejako prežijeme…

Language:

Slovak


Episodes

Jedna Mama #014 – Spi dieťatko spiže

1/17/2019
More
Obľúbená téma všetkých rodičov – detský spánok 🙂 Existuje? Videl ho už niekto? A sú na svete bábätká, ktoré prespia celú noc? Keď som v minulosti rozmýšľala o tejto epizóde, chcela som ju strašne vtipne nazvať: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. Pretože ako čerstvá mamička som si svätosväte sľubovala, že […] The post Jedna Mama #014 – Spi dieťatko spiže appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:28:12

Jedna Mama #013 – Čítala som knižku o rodičovstve/Time to Parent

1/10/2019
More
Rodičovstvo je taká zvláštna úloha. Nie je to tak celkom zamestnanie a chýba mu jasný popis práce. Ostatní rodičia vás nabádajú, aby ste sa riadili inštinktom, ale úprimne – ten vám zrejme navráva, aby ste každú minútu svojho dňa trávili s dieťaťom. Len čo sa rozhodnete pre nejakú svoju aktivitu, ozve sa vo vás […] The post Jedna Mama #013 – Čítala som knižku o rodičovstve/Time to Parent appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:33:00

Jedna Mama #012 – Cestujeme s bábätkom, ale stojí to za to?

1/3/2019
More
Trvalo nám polroka, kým sme sa odhodlali na prvú cestu lietadlom s dieťaťom. A aj keď išlo všetko ako po masle, mám k cestovaniu s nemluvniatkom isté pripomienky a výhrady ;-). Ale aj praktické tipy, napríklad pravidlo 20/20. Ak máte pred sebou nejakú cestu a neviete, čo od nej (ale hlavne od svojho dieťaťa) […] The post Jedna Mama #012 – Cestujeme s bábätkom, ale stojí to za to? appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:20:43

Jedna Mama #011 – Štvrťročné predsavzatia

12/27/2018
More
Ku koncu roka sa vždy obzerám a skúmam, čo som prežila za posledných dvanásť mesiacov. Čo mohlo byť lepšie, čo sa mi podarilo a tak. Tohtoročné úspechy a neúspechy si nechám pre seba, no podelím sa o veľkolepé plány na rok 2019. Nový začiatok, nová nádej 🙂 Chcete sa mi ozvať? Super! Napíšte mi […] The post Jedna Mama #011 – Štvrťročné predsavzatia appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:28:00

Jedna Mama #010 – Zobudí sa, keď naňho myslím & Vianoce

12/20/2018
More
V poslednej predvianočnej epizóde podcastu Jedna Mama hovorím o tom, že keď môj syn spí a ja naňho začnem myslieť, takmer okamžite sa zobudí. Ak ste počúvali minulú epizódu, ku koncu sa tento jav odohral v priamom prenose 😉 Nedalo mi to a opýtala som sa iných mamičiek, čo si o tom myslia […] The post Jedna Mama #010 – Zobudí sa, keď naňho myslím & Vianoce appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:27:44

Daruj podcast!

12/18/2018
More
Počúvate podcasty a chceli by ste, aby počúvali aj vaši príbuzní či kamaráti? Podcast je perfektný darček, ktorý vlastne nič nestojí, no obdarovanému prinesie do života veľa nových informácií a zábavy. Ak podcast vyberiete starostlivo, vašej kamarátke či bratovi spríjemníte dochádzanie do práce, dvíhanie činiek, umývanie riadu, či venčenie psa. Ale vás presviedčať asi […] The post Daruj podcast! appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:05:43

Jedna Mama #009 – Mamičkovské stratégie ako všetko stihnúť

12/13/2018
More
Nie je mi celkom jasné, ako to robia iné mamy. Napríklad tá, čo každú sobotu o ôsmej vykračuje s 3 (slovom tromi!!!) riadne oblečenými, učesanými a verím, že aj naraňajkovanými deťmi niekam smerom do mesta, zatiaľ čo ja ešte len v polospánku venčím Strelku a som v eufórii z toho, že náš syn je […] The post Jedna Mama #009 – Mamičkovské stratégie ako všetko stihnúť appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:32:53

Jedna Mama #008 – Pripraví vás pes na dieťa?

12/5/2018
More
Do nášho manželského zväzku ako prvá vstúpila miniatúrna talianska chrtička Strelka. Bol to taký prvý „živý“ spoločný projekt a stále je to naša veľká láska. Ak máte psa, nemusím vysvetľovať. (Ak nemáte psa a nikdy ste ani nemali, možno vás táto epizóda pohorší, alebo dokonca pobúri). Keď som otehotnela, nahovárala som si, že som […] The post Jedna Mama #008 – Pripraví vás pes na dieťa? appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:21:10

Jedna Mama #007– Čas pre seba – čistá utópia?

11/28/2018
More
V siedmej epizóde rozmýšľam nad tým, či po pôrode ešte niekedy žena má čas pre seba. A keď ho získa, čo s ním má spraviť, aby ho „efektívne“ využila? Alebo práve naopak, mala by ho využiť absolútne neefektívne? Ak máte na túto tému svoj názor, podeľte sa s ním! Napíšte mi mail na jednamamapod@gmail.com […] The post Jedna Mama #007– Čas pre seba – čistá utópia? appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:32:19

Jedna Mama #006 – Režim dňa

11/22/2018
More
Režim dňa – je to mýtus alebo realita? Niektoré body programu sa u nás opakujú so železnou pravidelnosťou. Iné sa dejú tak trochu náhodne. Počas dňa nezabúdame ani na psíka, dieťa väčšinou šupnem do nosiča a vyrazíme do parku. Chcete ma kontaktovať? Super! Napíšte mi e-mail: jednamamapod@gmail.com Sledujte ma na instagrame: https://www.instagram.com/jednamamapod/ The post Jedna Mama #006 – Režim dňa appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:35:05

Jedna Mama #005 – Rekreačné odsávanie mlieka

11/14/2018
More
Ak sa dojčenie vášho bábätka darí, gratulujem 🙂 Človek by si myslel, že máte vyhraté. V podstate máte, ale skôr či neskôr vám možno napadne: a to ho budem teraz kŕmiť už len ja??? Táto myšlienka ma desila. Pri predstave, že mám pred sebou približne pol roka nepretržitého dojčenia na požiadanie, mi nebolo všetko […] The post Jedna Mama #005 – Rekreačné odsávanie mlieka appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:52:26

Jedna Mama #004 – Dojčím, dojčíš, dojčíme

11/8/2018
More
Dojčenie (podobne ako pôrod) som vždy považovala za činnosť, ktorá sa deje prirodzene a spontánne. Neviem kde som na to prišla. Dojčenie je výzva. Môže bolieť, môže sa nepodariť. Ak práve bojujete a robíte všetko preto, aby vaše dieťa bolo plne dojčené, držím vám palce. Pred pár týždňami sme boli na víkendovom pobyte v […] The post Jedna Mama #004 – Dojčím, dojčíš, dojčíme appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:48:21

Jedna Mama #003 – Nech sa deje, čo sa má

11/1/2018
More
Ženy, ktoré už majú bábätká v náručí, zrejme potvrdia, že si pôrod predstavovali inak. Každý príbeh je iný. V tretej epizóde sa delím o ten svoj. Dopadol úplne nečakane! Môj manžel ma hnal do pôrodnice strašne skoro. Tak trochu si myslím, že muži si celkovo predstavujú, že pôrod prebehne veľmi rýchlo a preto […] The post Jedna Mama #003 – Nech sa deje, čo sa má appeared first on Jedna Mama.

Duration:01:08:43

Jedna Mama #002 – Poznámky na okraj

10/24/2018
More
Spomínam si, že počas môjho tehotenstva, mi trochu prekážali všetky zákazy a zoznamy nebezpečných potravín. Situáciu nezlepšovali ani ľudia, ktorí mi s nadšením pripomínali, čo by som jesť rozhodne nemala a pochybovali o mojom pití kávy. Jasné, nie je to žiadna veľká vec deväť mesiacov sa vyhýbať surovým rybám alebo krvavým steakom. Silné emócie vo mne vyvolával hlavne […] The post Jedna Mama #002 – Poznámky na okraj appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:49:18

Jedna Mama #001 – Pekným navrch

10/18/2018
More
Tehotenstvo sa často opisuje ako idylický čas v živote ženy. Keď som zistila, že som tehotná, prekvapilo ma, že sa zdanlivo nič nezmenilo. Čakala som, že ma ráno prídu obliekať hrdličky, a že sa mi pod nohy budú len tak z ničoho nič sypať ružové lupene ruží. V mojich predstavách tehotné ženy ležia na obláčikoch, spoločnosť ich ovieva […] The post Jedna Mama #001 – Pekným navrch appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:57:59

JednaMama – nultá epizóda

10/13/2018
More
Hurá, mám podcast!!! V januári 2018 sa zo mňa stala mama. Veľmi rýchlo som pochopila, že strata osobnej slobody, nedostatok spánku a poslabší mentálny stimul, sa skôr či neskôr odrazia na mojej príčetnosti. Hľadala som aktivitu, ktorá by bola: a) len pre mňa b) kreatívna c) s reálnym výsledkom z práce d) dobrým pocitom, […] The post JednaMama – nultá epizóda appeared first on Jedna Mama.

Duration:00:12:32