Po europejsku o polityce-logo

Po europejsku o polityce

News & Politics Podcasts >

More Information

Episodes

Zmiana premiera to rzecz drugorzędna

12/8/2017
More
Zmiana premiera wcale nie jest najbardziej aktualnym tematem w Polsce. Zmiana premiera to jest rzecz drugorzędna, przy "dożynaniu" sądownictwa, czy ordynacji wyborczej. To są zmiany fundamentalne bo następuje zmiana ustroju. Jeżeli jeden i drugi premier autoryzuje zmianę ustroju z demokratycznego na taki w stylu ustroju Wspólnoty Niepodległych Państw to taka zmiana nie ma znaczenia.

Duration:00:12:23

Wizyta Delegacji PE w Iranie oraz o tym co się działo w między czasie w Polsce

12/1/2017
More
Podtrzymanie relacji pomiędzy UE, a Iranem w kontekście pomysłów Trumpa o wycofaniu się z dealu nuklearnego jest bardzo istotne. Chcemy otworzyć ich na świat, odwieźć od produkcji broni atomowej i walczyć o mniejszości ciemiężone wewnątrz kraju. Poza tym o brunatnej fali w Polsce, która ostatnio symbolicznie wieszała polskich europarlamentarzystów na placu miejskim w Katowicach i opieszałych reakcjach władz.

Duration:00:14:54

Budżet Polski, czyli jak się sprawy mają

11/4/2017
More
Jaki jest stan Polskiego budżetu w czasach dobrej koniunktury? Jak działają inne kraje UE w tym nasi sąsiedzi? Czy Polska idzie scenariuszem greckim?Czy nasza gospodarka ma wpływ na środki otrzymywane z UE?

Duration:00:12:05

Presja na rząd ma sens i sprawa Katalonii

10/31/2017
More
Presja przyniosła skutek i rząd wystąpił w ostatniej chwili o fundusze z Europejskiego Funduszu Solidarności na pokrycie szkód nawałnicy która pod koniec lata przeszła przez Pomorze i Kujawy. A poza tym sprawa Katalonii, która ogłosiła w próżnię niepodległość, kiedy twórcy tej niepodległości uciekli do Belgii.

Duration:00:10:44

Apel do rządu Beaty Szydło #nawałnica

9/21/2017
More
Apel do rządu Beaty Szydło o skorzystanie z Europejskiego Funduszu Solidarności w związku z nawałnicą i spowodowanymi przez nią zniszczeniami na Pomorzu i Kujawach.

Duration:00:08:04

Obchody Sierpnia '80

8/25/2017
More
To jest święto tego Sierpnia który obudził Polaków do wolności, Sierpień '80 roku, a byłem jego świadkiem i uczestnikiem to był oddech wolności, którego się nie zapomina. Jest własnością wspólną 10 mln ludzi, którzy później się do tego związku zapisali i każdy z nich ma takie samo prawo do świętowania i będziemy świętowali. I nie da się pisać historii na nowo, bo symbolem osobistym tego wielkiego zrywu polaków, pokojowego zrywu polaków jakże cenionego wtedy w świecie, otwierającego innym...

Duration:00:11:08

Tragedia na Pomorzu, dwa obrazy Polski za granicą oraz czy Polexit jest możliwy

8/18/2017
More
Solidarne Pomorze opuszczone przez rząd, dwa obrazy Polski przedstawiane w zagranicznych mediach, jak konflikt na linii rząd-Bruksela wpłynie na ustalanie przyszłego budżetu Unii Europejskiej oraz czy możliwy jest Polexit kuchennymi drzwiami i czy czeka nas kampania antyeuropejska?

Duration:00:17:43

Ocena wizyty Donalda Trumpa w Polsce

7/7/2017
More
Jak oceniam wizytę Donalda Trumpa? Kto na niej wygrał i dla kogo jest ona sukcesem? Czy Trójmierze ma rację bytu i z czym zostaniemy po tej wizycie? Zapraszam na kolejny odcinek podcastu w całości poświęcony wizycie POTUS w Warszawie.

Duration:00:18:21

Perspektywa budżetowa po 2020 roku

7/6/2017
More
Perspektywie budżetowej Unii Europejskiej po 2020 roku. Który z pięciu proponowanych scenariuszy przez Komisję Europejską jest najkorzystniejszy dla Polski? Jak wpłynie wyjście Wielkiej Brytanii na przyszły budżet? Czy powstanie drugi budżet dla krajów strefy euro? Jak polityka obecnego rządu wpłynie na negocjacje w sprawie budżetu?

Duration:00:16:32

Po wyborach w UK i o ich wpływie na Brexit oraz o tym jak się relaksuję po pracy i czym Sopot wygrywa z Brukselą

6/30/2017
More
Wybory w Wielkiej Brytanii przyniosły osłabienie, a nie wzmocnienie pozycji Theresy May przed negocjacjami w sprawie Brexitu, na które będzie teraz mniej czasu (zostały one wstrzymane na czas wyborów), czy to nadal oznacza kierunek na twardy Brexit? Oraz również co robię aby zrelaksować się po pracy w Parlamencie Europejskim oraz czym Sopot wygrywa z Brukselą. Zapraszam do przesłuchania drugiego odcinka Podcastu "Po europejsku o polityce".

Duration:00:14:44

Euro w całej UE, jak przyjmuję hejty i z kim jadam obiady w Brukseli

6/14/2017
More
Czy euro będzie obowiązywać w całej Unii Europejskiej? Czy Europa rozdzieli się na dwie prędkości? Jak przyjmuję hejty oraz z kim jadam obiady w Brukseli? Zapraszam na pierwszy odcinek "Po europejsku o polityce - Podcast z Januszem Lewandowskim".

Duration:00:15:40