My favourite film-logo

My favourite film

Podcast Networks

Dziennikarz Filmwebu Łukasz Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o ich ulubionych filmach. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Location:

Poland

Description:

Dziennikarz Filmwebu Łukasz Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o ich ulubionych filmach. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Twitter:

@filmweb

Language:

Polish

Contact:

+48500119135


Episodes

GRAŻYNA TORBICKA: dlaczego nie została aktorką?

7/27/2023
29 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpoczyna się 17. BNP Paribas Dwa Brzegi. Z tej okazji w studiu Filmwebu gościmy dyrektorkę artystyczną festiwalu, Grażynę Torbicką. Dlaczego czuje się czasem jak jubilerka? Jak ocenia kondycję współczesnego polskiego kina? Czy oglądając tak dużo nowych filmów, znajduje czas, by wrócić do starszych tytułów? Odpowiedzi szukajcie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:42:47

ANDRZEJ DRAGAN: Zagubiona autostrada

7/7/2023
Jeden z donioślejszych i uważniej słuchanych głosów polskiej nauki. Fizyk, wykładowca uniwersytecki, autor książek, fotograf, kompozytor oraz twórca filmowy. Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest profesor Andrzej Dragan. Jak interpretować "Zagubioną autostradę", czyli jeden z bardziej tajemniczych filmów w historii kina? Kiedy sztuczna inteligencja zastąpi reżyserów i scenarzystów? Czy filmy Christophera Nolana są zgodne z faktami naukowymi? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:01:23:44

KAROLINA GŁOGOWSKA: jak rozpoznać psychopatę?

6/7/2023
Nie boi się zaczynać od nowa: wiele razy zmieniała zawód, ale tylko pisaniu pozostaje wierna. Popularny bloger Pigout napisał, że grają jej w duszy mordy, kłamstwa, dobre jedzenie, ludzkie psychozy i brzydkich słów też nie unika. Mieszka w Gdańsku, tak więc może uważać się za szczęściarę. Bohaterką podcastu "Mój Ulubiony Film" jest pisarka Karolina Głogowska, której najnowsza książka, dreszczowiec "Ostatni diament", właśnie trafiła na półki księgarni. Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:44:05

KATARZYNA PUZYŃSKA o "Rockym", "Stranger Things" i morderczej piance

5/17/2023
Jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek, twórczyni kultowego cyklu kryminałów "Lipowo" oraz - jak sama o sobie mówi - zwykła baba z lasu. Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Katarzyna Puzyńska! Dlaczego koledzy nazywali ją kiedyś Wiesiek? Co czuła, gdy w czwartym sezonie "Stranger Things" zabrzmiała piosenka jej ukochanego zespołu Metallica? Jak wspomina dzieciństwo spędzone na Ursynowie i nerdów ze szkolnej ławy? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:01:03:47

JAKUB ĆWIEK i jego filmowa złota dziesiątka

5/9/2023
Człowiek, który o popkulturze wie prawdopodobnie wszystko. Jeden z bardziej zapracowanych polskich pisarzy, miłośnik Stanów Zjednoczonych i rock 'n' rolla, ojciec Dreszcza oraz Drelicha. Bohaterem najnowszego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Jakub Ćwiek! W rozmowie z Łukaszem Muszyńskim autor tłumaczy m.in., dlaczego przez jakiś czas żył jak bezdomny na Dworcu Katowickim, wspomina pierwszą pracę w wypożyczalni kaset wideo, a także zastanawia się, czy istnieje dobra śmierć.

Duration:01:36:28

MICHAŁ SZPAK: każdy z nas ma w sobie Jokera

4/19/2023
Zarówno w życiu jak i w kinie szuka silnych emocji, w związku z czym jego ulubionym gatunkiem filmowym jest dramat. Nie pogardzi jednak jednak dobrym fantasy i z wytęsknieniem czeka na autentycznie zabawną komedię. Ostatnio sam spróbował sił w rozśmieszaniu innych - wystąpił w zrealizowanym dla platformy Prime Video reality show "LOL: Kto się śmieje ostatni". Bohaterem nowego odcinka odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Michał Szpak. Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:52:55

MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ: uważam, że aktorzy nie są do końca artystami

4/3/2023
Kiedyś kojarzył się z postaciami outsiderów i abnegatów. Dziś coraz częściej możemy podziwiać go w rolach statecznych mężów i obywateli. W równym stopniu uwielbia hollywoodzkie widowiska Stevena Spielberga oraz filmowe poematy Andrieja Tarkowskiego. Człowiek wielu talentów: aktor, scenarzysta, stolarz, zegarmistrz i badacz teorii czasu. Uwaga, dla hecy lubi wkręcać bliskich i kolegów po fachu! Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Mateusz Kościukiewicz, którego aktualnie możecie zobaczyć na ekranach kin w kryminale "Święty". Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:01:15:26

MAGDALENA CIELECKA: co ogląda dziewczyna kosmonauty?

2/23/2023
Który hollywoodzki klasyk doprowadził ostatnio Magdalenę Cielecką do łez? Za co uwielbia "Urodzonych morderców" i dlaczego nie rozumie fenomenu "Aftersun"? Jakimi filmami aktorka karmiła głowę, przygotowując się do roli w serialu Netfliksa pt. "Dziewczyna i kosmonauta"? Odpowiedzi znajdziecie w nowym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:43:20

RAFAŁ RUTKOWSKI: czy poprawność polityczna zabija współczesną komedię?

2/13/2023
Dlaczego Polska wciąż jest krajem z filmów Stanisława Barei? Czy w komedii tak jak w sporcie upływ czasu zabija formę? Co sprawia, że "Imperium kontratakuje" pozostaje najlepszą odsłoną "Gwiezdnych Wojen"? Po odpowiedzi zapraszamy do nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film". Jego bohaterem jest popularny aktor, standuper i youtuber @rafalrutkowski. Na rozmowę z gwiazdą komedii "Masz ci los!" zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:53:00

OLGA BOŁĄDŹ: jak widzę nowy film z Liamem Neesonem, muszę go obejrzeć

2/9/2023
Choć narzeka, że z powodu ciąży jej pamięć nie pracuje aktualnie na najwyższych obrotach, w rozmowie z Łukaszem Muszyńskim bez problemu przywołała mnóstwo świetnych filmów. Nieuleczalna romantyczka, fanka fantasy i widowisk o superbohaterach, która z równym entuzjazmem ogląda "Niebo nad Berlinem" i nowy akcyjniak z Jasonem Stathamem. Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Olga Bołądź! Aktorkę możecie aktualnie podziwiać w serialu Polsat Box Go "Matka".

Duration:00:51:02

TOMASZ KOT: bardziej Al Pacino czy Robert De Niro?

1/16/2023
Artysta "Skazany na bluesa", weteran "Zimnej wojny" i władca medycznego Olimpu w "Bogach". Już od 20 stycznia będziecie mogli podziwiać go w komedii kryminalnej "Niebezpieczni dżentelmeni". Filmwebowiczki i filmwebowicze, Tomasz Kot! Jak wspomina warsztaty z Francisem Fordem Coppolą? Jaka komedia wprawia go w w wyjątkowo rrrradosny nastrój? Którą z legend ekranu podziwia bardziej: Ala Pacino czy Roberta De Niro? I jak wyglądały kulisy realizacji nowej "Akademii Pana Kleksa"? Odpowiedzi szukajcie w kolejnym odcinku podcastu "Mój Ulubiony Film". Zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:01:00:40

PAULINA GAŁĄZKA: dziewczyna z ferajny

1/6/2023
Znacie ją m.in. z takich produkcji jak "Dziewczyny z Dubaju", "Klangor", "Archiwista" i "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją". Od 6 stycznia możecie podziwiać ją na ekranach kin w komedii "Na twoim miejscu". Widzki i widzowie, Paulina Gałązka! Na rozmowę o ulubionych filmach zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:42:44

ALEKSANDRA KONIECZNA: Intymność

12/20/2022
Jedna z bardziej cenionych polskich aktorów. Trzykrotna laureatka nagród filmowych Orzeł oraz Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni. Gwiazda "Ostatniej rodziny", nominowanego do Oscara "Bożego ciała" oraz serialu "Minuta ciszy". Aktualnie możecie podziwiać ją w filmie "Śubuk". Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Aleksandra Konieczna! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:52:20

ANNA NEHREBECKA: Upokorzenie

12/16/2022
Wędrowała do ziemi obiecanej, strzegła domowego ogniska w rodzinach Połanieckich i Złotopolskich, skradła serca milionów Polaków jako żona Jana Serce, wreszcie sprawiła, że chciało i chce się żyć. Już w przyszłym roku zobaczymy ją w pierwszym polskim filmie platformy Viaplay, komedii "Klątwa". Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Anna Nehrebecka! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:51:29

ŁUKASZ ORBITOWSKI: wszystko zaczęło się od bawarskich komedii erotycznych

11/26/2022
Jeden z poczytniejszych polskich pisarzy, laureat Paszportu Polityki i Nagrody im. Janusza A. Zajdla, mistrz grozy i niesamowitości, w wolnych chwilach Czarny Coach. Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Łukasz Orbitowski! Czego boi się najbardziej? Kiedy poczuł się naprawdę wolny? Dlaczego nie znosi nowych filmów z serii "Halloween" i nie zamierza przeczytać kontynuacji "Gorączki"? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego. Hasło przewodnie podcastu brzmi: powiedz mi, jaki jest twój ulubiony film, a dowiem się kim jesteś. Muszyński dyskutuje z zaproszonymi gośćmi o obiektach ich największego kinomaniackiego uczucia. Konwersacja o kinie staje się punktem wyjścia do rozmowy o życiu. Albowiem sztuka i życie lubią się ze sobą przeplatać.

Duration:00:38:52

MICHAŁ CZERNECKI: Siedem minut po północy

11/10/2022
Walczył w "Wojnie polsko-ruskiej", pomieszkiwał na "Planecie singli", stawiał "Diagnozę" i szukał "Motywu". Ostatnio przekonał się, że "Każdy wie lepiej". Od 11 listopada możecie podziwiać go w drugim sezonie serialu "Skazana" na platformie Player. Panie i panowie, Michał Czernecki! Za co kocha kino Roya Anderssona? Dlaczego, gdy ogląda "Siedem minut po północy", za każdym razem czuje rozgoryczenie? Czy sprzedałby swój wizerunek na potrzeby cyfrowego awatara? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:01:08:32

PIOTR ADAMCZYK: do kina chodzę na przeżycie

11/4/2022
Dowodził legendarnym "Dywizjonem 303", w "Czasie honoru" robił rzeczy wybitnie niehonorowe, a w "Hawkeye'u" polował na członka Avengers. 4 listopada po raz piąty zaadresował "Listy do M.". Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Piotr Adamczyk! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:55:49

ROBERT MAKŁOWICZ: w kinie interesuje mnie to, co niepopularne

10/24/2022
Tego jegomościa nie trzeba nikomu przedstawiać. Legendarny dziennikarz i krytyk kulinarny, pisarz, publicysta, podróżnik i wideobloger. W skrócie: człowiek, który umie żyć. Bohaterem najnowszego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Robert Makłowicz! Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:55:55

JAN HOLOUBEK: ulubione filmy to zbiór nieskończony

10/10/2022
Wciągnął widzów w odmęty "Rojstu", udowodnił niewinność Tomka Komendy, a w ubiegłym tygodniu zalał Netflix "Wielką wodą". Bohaterem nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Jan Holoubek! Na rozmowę z reżyserem zaprasza Łukasz Muszyński.

Duration:00:53:50

MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA: Blue Jasmine

9/16/2022
Była dziewczyną Kilera, matką Boską i kotką na gorącym blaszanym dachu. 16 września na ekranach kin wyjdzie z niej "Zołza". Bohaterką nowego odcinka podcastu "Mój Ulubiony Film" jest Małgorzata Kożuchowska! Dlaczego tak bardzo lubi filmy z lat 90.? Które aktorki są jej największymi idolkami? Jakie było najbardziej nieoczekiwane miejsce, w którym poproszono ją o zdjęcie? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego.

Duration:00:39:29