2EDU - Podkast o szkoleniach, rozwoju i technolgiach wspierających-logo

2EDU - Podkast o szkoleniach, rozwoju i technolgiach wspierających

Podcasts >

More Information

Location:

United States

Genres:

Podcasts

Language:

English


Episodes

S01E42. Jak myślą ludzie i jak można to wykorzystać? Anna Flis i Jowita Spychalska opowiadają o rozwiązaniu MindSonar

6/19/2018
More
Schemat mind sonar na stronie: http://blog.2edu.pl/42/ Anna Flis i Jowita Spychalska (http://trainingdesigners.pl), które spotkałem na konferencji eLearning Fusion opowiedziały o tym w jaki sposób można sprawdzić co ludzie myślą o sobie w konkretnych zawodowych i prywatnych sytuacjach.

Duration:00:26:15

2EDU #41. Co to jest cyfrowa mowa ciała? - Digital Body language with Jo Cook

6/12/2018
More
Cyfrowa mowa ciała to wszystko to, co robisz online. W co klikasz, w co nie klikasz, jakie decyzje podejmujesz. Jest to szczególnie ważne w momencie kiedy uczysz się online, na przykład uczestnicząc w webinarze. Jo Cook z lightbulbmoment.info opowiedziała mi jak rozumie cyfrową mowę ciała i w jaki sposób możemy się do niej dostosować.

Duration:00:21:13

2EDU #40. Jak pracuje się w korporacji? Karmisz bestię, oswajasz ją, czy buntujesz się?

6/5/2018
More
Kamila Goryszewska, która prowadzi podkast Słucham Gadam (http://www.sluchamgadam.com) podzieliła się w trakcie naszej rozmowy swoimi doświadczeniami z pracy w dużych organizacjach.

Duration:00:59:49

2EDU #39. Top 5 błędów w kursach online i o tym jak sobie z nimi poradzić - opowiada Przemek Kędzia z LLidero

5/29/2018
More
Linki oczywiście na: http://blog.2edu.pl/39/ Klasyfikacja niewłaściwych zachowań powstała na gruncie wieloletniej praktyki zawodowej Przemka oraz doświadczeń jego i jego zespołu. Zawiera ona pięć działań i postaw: 1.„Myśl jak ekspert” 2. „Pytaj o cele szkolenia”, 3. „Wprowadzaj uwagi/poprawki klienta” 4.„Pracuj etapami” 5.„Pamiętaj o efekcie wow” Przeanalizujmy je pokrótce.

Duration:00:33:52

2EDU #38. Moodle się i pracuj, a potem chwal się na konferencji - rozmowa z Tomaszem Walaskiem

5/8/2018
More
Linki na stronie: http://blog.2edu.pl/38/ W tym odcinku rozmawiam z Tomaszem Walaskiem o zbliżającej się konferencji Moodle Moot. Tomasz wspomina o nowej formie, o tym jak walczą razem z Przemysławem Stencelem o jakość konferencji. Zdradzam też małą tajemnicę.

Duration:00:26:57

2EDU #37. Od mody, przez potrzebę do biznesu, czyli o aplikacjach mobilnych dla uczelni - Krzysztof Wojewodzic

4/24/2018
More
Linki i wersja do czytania: http://blog.2edu.pl/37 Rozmowa z dr Krzysztofem Wojewodzicem, CEO firmy Escola, który zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem aplikacji mobilnych dla uczelni wyższych. W tym odcinku: - Czym różni się edukacja mobilna od tej na komputerze? - Do czego przydać się może aplikacja mobilna uczelni wyższej? - Jakie dane na temat może zbierać uczelnia na temat swoich studentów?

Duration:00:31:20

2EDU #36. Czas odczarować Agile, czyli o tym jak być, mieć i nie zwariować - Rozmowa z Mariuszem Chrapko

4/17/2018
More
Linki pod adresem: http://blog.2edu.pl/36/ Mariusz Chrapko zajmuje się na codzień wspieraniem transformacji ludzi i organizacji, które zmierzają w kierunku zwinnych metod pracy. Oprócz tego jest podkasterem, który prowadzi audycję Manager Plus o zarządzaniu sobą i biznesem oraz jedną z moich ulubionych audycji muzycznych: Na Sofie.

Duration:01:01:04

2EDU #35. Co to jest microlearning, bootcamp, book sprint i co szykujemy na początek wakacji?

4/10/2018
More
Zapraszam na http://2edu.pl/coursesprint/ wakacyjne spotkanie pasjonatów szkoleń online. Dzisiaj w podkaście odczarowywanie mikrolearningu opowieść o bootcampach, booksprintach i tym, co przygotowujemy na sam początek wakacji i dlaczego warto się tym spotkaniem zainteresować.

Duration:00:35:38

2EDU #34. Jak przestać się wstydzić swojego głosu i bać kamery? Sylwia Dąbrowska

4/3/2018
More
Linki: http://blog.2edu.pl/34/ W tym odcinku: Jak robić live-y? Czy da się polubić swój głos? Jak nauczyć się występowania przed kamerą? Niesamowita rozmowa z Sylwią Dąbrowską, która uczy jak występować przed kamerą i nie tylko.

Duration:00:55:39

2EDU #33. Słabe sygnały - historia projektu, który miał być przeciętny, ale...

3/27/2018
More
Linki na stronie: http://blog.2edu.pl/33. Chcemy wierzyć, że nic nie dzieje się bez powodu. Nawet jeśli nie rozumiemy początkowo sensu tego co się nam przydarza, to kiedyś małe elementy ułożą się w sensowną całość. Przyzwyczailiśmy się do tego, że istotne informacje, ważne projekty informują o sobie z intensywnością pierwszej letniej burzy. Czujemy, że newsy są ważne. Dzisiaj chcę jednak zwrócić Waszą uwagę na teorię słabych sygnałów i zaprosić do wysłuchania nagrania mojego wystąpienia...

Duration:00:19:03

2EDU #32. Gdzie można nauczyć się więcej o sobie? Na Sacharę zaprasza Jacek Lisiecki z United Cyclists

3/20/2018
More
Linki dostępne na: http://blog.2edu.pl/32 W tym odcinku o tym jak znaleźć pasję i o nią dbać, skąd brać energię do realizowania swoich marzeń, jak budować społeczność przyjaciół robiąc LIVE'y na Facebooku i ucząc poprzez Youtube, co może dać Ci wizyta na Saharze, dlaczego warto podróżować, co dzieje się z ludźmi odciętymi od internetu, telefonów i social media, czego można się dowiedzieć o sobie podróżując przez Saharę rowerem?

Duration:00:56:29

2EDU #31. Czy warto nagrywać podkast?

3/13/2018
More
Wszystkie linki: http://blog.2edu.pl/31 W tym odcinku: rok pokastowania w liczbach, moje wnioski przegląd technologii, którą wykorzystuję, lista fuckupów, podziękowania, plany na przyszłość i ważne pytanie.

Duration:01:02:02

2EDU #30. Dlaczego strona WWW dla uczelni, to nie taka prosta sprawa? - Miłosz Bażela Xfive

3/7/2018
More
Linki na stronie: http://blog.2edu.pl/30/, a w odcinku rozmowa z CEO firmy XFive, która na bazie WordPressa stworzyła rozwiązanie służące tworzeniu stron WWW dla uczelni.

Duration:00:54:32

2EDU #29. Czym są narzędzia autorskie? - Storyline, Captivate, Camtasia i inne.

2/27/2018
More
Wersja blogowa i linki: http://blog.2edu.pl/29 Kurs Storyline: http://2edu.pl/szkolenia/articulate-storyline-360/ W tym odcinku: - Czym są narzędzia autorskie? - Jak można podzielić narzędzia stosowane w szkoleniach online? - Storyline i Captivate jako punkty odniesienia - Od czego zacząć ucząc online - Zniżka na kurs online dot. Storyline

Duration:00:38:59

2EDU #28. Jak budować markę osobistą w internecie i nie tylko? - Paweł Badura

2/20/2018
More
Wersja blogowa i linki: http://blog.2edu.pl/28 Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że jest coś takiego jak marka osobista, zdałem sobie sprawę, że swoimi działaniami w internecie i poza nim właśnie coś takiego buduję. Pytanie tylko, czy robiłbym to bez wiedzy, że jest to marka osobista? Oczywiście! Śmiem twierdzić, że marka osobista istniała dużo wcześniej niż powstało słowo marka, a tym bardziej marka osobista. Przecież nawet starożytni rzemieślnicy konkurowali ze sobą. Kiedy na przykład...

Duration:00:48:35

2EDU #27. Co to jest sketchnoting i jak zostać graphic recorderem? - Rozmowa z Agnieszką Halama

2/13/2018
More
Linki, notatki i bonusy: http://blog.2edu.pl/27 Kiedy po raz kolejny słucham rozmowy z Agnieszką, to myślę sobie, że myślenie wizualne było z nami - ludźmi dużo zanim nauczyliśmy się pisać. Nie mam na to dowodów, ale myślę, że kiedyś nasz wspólny przodek patykiem obrysował swoje palce u stóp i tak powstał jakiś rysunek, a potem kolejne i kolejne. Istnieje również pewne prawdopodobieństwo, niestety duuuużo mniejsze, że ten człekokształtny jeden z patyków nazwał: outliner, i na piachu...

Duration:00:50:40

2EDU #26. Przepis na innowację

2/6/2018
More
Innowacja = Talent + Środowisko + Proces Do sukcesu zespołu poszukującego innowacyjnych rozwiązań potrzeba tylko tyle, albo aż tyle. Innowacja to takie płochliwe zwierze, które potrzebuje mnóstwa warunków do tego, żeby żyć i przynosić korzyści swojemu hodowcy.

Duration:00:24:53

2EDU #25. Trenerzy nie uciekną od szkoleń online - Rozmowa z Jackiem Wolniewiczem

1/30/2018
More
Jacek Wolniewicz: http://jacekwolniewicz.pl Nie da się już zignorować tego, że ludzie uczą się online. Kiedyś można było jeszcze udawać. Schować się gdzieś w kąciku, albo pokazywać palcem i mówić, że to jest be! Dzisiaj trenerzy stoją przed ogromnym dylematem: Czy warto nauczyć się uczyć online i czerpać z tego korzyści, czy dać się ponieść fali spadających stawek? Własnie na ten temat rozmawiałem z Jackiem Wolniewiczem, trenerem, coachem i ekspertem od szkoleń online, który prowadzi...

Duration:00:56:06