Historie ceskeho zlocinu-logo

Historie ceskeho zlocinu

Podcasts

Dobrodružství české kriminalistiky na pomezí rozhlasové hry a dokumentu. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Location:

Czech Republic

Genres:

Podcasts

Description:

Dobrodružství české kriminalistiky na pomezí rozhlasové hry a dokumentu. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Twitter:

@CRoDvojka

Language:

Czech

Contact:

+420221552500


Episodes

Bez šance. Případ mimořádně brutální vraždy libereckého taxikáře pro pár korun

2/2/2022
Do historie české kriminalistiky se 25. únor 2012 zapsal brutálně provedeným zločinem. Pachatelé nedali své oběti šanci na život ani tím, že by dotyčného vyzvali, aby jim vydal peníze. Motiv, pro který se rozhodli vraždit. Co v tu chvíli probíhá hlavou vrahům? A jak asi vnímá člověk své poslední vteřiny života? Pokuste se společně s libereckými kriminalisty hledat pachatele. Případ podle skutečných událostí zpracovala Bronislava Janečková. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu...

Duration:00:23:43

Vražedkyně, nebo zavražděná? V největší záhadě české kriminalistiky figuruje StB a špičkový vědec

1/26/2022
Byl to špičkový německý vědec s českými kořeny. Díky němu se například uskutečnil první televizní přenos z olympiády v Berlíně. Ne každému ovšem byly jeho objevy po chuti. Proč ale musela zemřít jeho žena a syn, se dodnes nepodařilo zjistit. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:27:00

Tajemství černého kufříku. Případ podvodného prodeje pražského nádraží překvapuje drzostí pachatele

1/19/2022
Někdejší Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality obvykle neřešil případy plné honiček, vražd a napětí. Jeden z případů, který vyšetřovatelé řešili v roce 2008, ale vyčníval drzostí hlavního pachatele. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:16

Loupež ve Spálené ulici. Policejní rada Vaňásek na stopě ruského emigranta, jemuž vraždy nebyly cizí

1/12/2022
Lidé se sbíhali a sbírali z chodníku zlaté náušnice, prstýnky a další cennosti. Muž, který je 12. června roku 1930 v Praze ztrácel, běžel velmi rychle a na jeho béžovém kabátě byly skvrny od krve. Netrvalo dlouho a brzy bylo jasné proč. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:25:21

Muž v kufru. Vraždu důchodce v létě 1965 kriminalisté vyřešili v rekordním čase

1/5/2022
Kam zmizel důchodce pan Slavík? Muž, který si přivydělával jako noční vrátný, byl považován za spolehlivého pracovníka. Jenže on vynechal už třetí směnu. A ani nezanechal na dveřích lísteček, kde je a kdy se vrátí, jak obvykle dělával... Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:24:21

Vánoční podvody Rudy Načeradského

12/29/2021
Byl to povedený dáreček. Prý by vymámil i tele z jalovice. A rovnou zlaté. Spravedlnost ho na konci 20. letech 20. století stíhala až do Jižní Ameriky. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:50

Sadista. Vysoce inteligentní, spořádaný, citlivý vrah, který prohrál boj sám se sebou

12/22/2021
„Cítím, že se tomu tentokrát neubráním. Vytahuji nůž. Všechno zmizelo, je jen ona… štíhlá, mladičká – oběť,“ zapsal svoji zpověď muž s nevídaně vysokým IQ. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:50

Za všechny prachy. Originální případ podvodu milenecké trojice, který řešil rada Vaňásek

12/15/2021
Každý podvod vyžaduje nápad, pečlivou přípravu a notnou dávku hereckého talentu. Tři pachatelé v roce 1911 zcela novým způsobem okradli několik ctihodných občanů. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:25:17

Není lump jako lump. Obyčejná loupež v libeňském pekařství se v roce 1927 vymkla z rukou

9/29/2021
Vypadalo to idylicky. Místo činu vonělo čerstvými rohlíky a lupiči s sebou měli technickou novinku. Vraždit rozhodně nebylo v plánu. Další skutečný případ skutečného rady Vacátka. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:40

Případ falešné kapitánky. I přes nízkou inteligenci obelhávala lékaře i důstojníky armády

9/22/2021
Jaká byla Vlasta Chrástová? Primitiv, nebo geniální podvodnice? V polovině 50. let minulého století se jí dlouho dařilo obelhávat lékaře, vojáky i lidi dalších profesí, ale také krást a podvádět. Navíc ji to bavilo a dokázala přesvědčivě vystupovat pod různými identitami. Až jednou spadla klec. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:42

Takový malý letní výlet. Klukovina z rodokapsu skončila za protektorátu tragicky

9/15/2021
Byl horký červenec roku 1939 a jihomoravští kamarádi umírali nudou. Co si takhle udělat malý výlet za dobrodružstvím? Do Prahy? Anebo snad až za hranice protektorátu? Inspirací jim byl zábavný rodokaps, ve skutečnosti šlo ale o pořádné drama. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:27:32

Klíč k vrahovi. K vyřešení případu napomohla superprojekce

9/8/2021
Náhodný nález kosterních pozůstatků v lese na Ostravsku v roce 1970 vyvolal řadu otázek. Poblíž totiž ležel zkorodovaný dozický klíč. Patřil klíč oběti násilného trestného činu, nebo vrahovi? Mohly by do případu promluvit značky vyražené na klíči? Pátrání po vrahovi bylo složité. Významnou roli sehrála kriminalistická technika. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:42

Ta vražda byl omyl. Vražda oblíbeného hostinského šokovala široké okolí

9/1/2021
Pachatelé hrůzného činu v jihomoravských Hostěrádkách byli dva. Jeden ustrašený a nesmělý, druhý schopný jít i přes mrtvoly. To, co v říjnu roku 1930 společně provedli, otřáslo celým krajem. Pátrání vedl věhlasný vrchní strážmistr František Muzikář. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:27:02

Bílá mlha. Jižním Městem otřásla brutální vražda. Obětí byla vrahova tchyně a obě děti

8/25/2021
Jeden z nejslavnějších kriminálních případů někdejšího šéfa pražské mordparty Jiřího Markoviče se odehrál v roce 1978. Detektivové měli před sebou vraha, ze kterého šel skutečně strach. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:51

Loupež v Poštovním muzeu aneb Kdo ukradl modrého Merkura?

8/18/2021
V březnu 1970 zmizel z Poštovního muzea v Praze vzácný osmdesátiblok poštovních známek. Nejen pražští kriminalisté byli na nohou, šlo totiž o událost mezinárodního měřítka. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:31

Nech toho, Pepane! Podivný milostný trojúhelník skončil vraždou

8/11/2021
Velká rodinná tragédie z května 1925. Četníci z Pocínovic potřebovali logiku a citlivý přístup ke svéráznému pachateli. Jen tak mohli získat přiznání toho, kdo zabíjel. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:45

Mistr podvodník. Skutečného radu Vacátka ale nepřevezl

8/4/2021
Seznam jeho falešných jmen je úctyhodný. Dokázal podvést a obrat desítky lidí. Prokázal skvělé herecké nadání, když se mu podařilo podvést i policii. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:57

Přes hranice! I komunistické Československo zažilo terorismus

7/28/2021
Ta noc se stala noční můrou. Postarala se o to trojice známých firem. Měli už na kontě šmelinu i vloupačky. A teď si vymysleli velkolepý plán na lepší život. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:22:39

Romeo, nebo vrah? Případ nešťastné lásky ukončila smrt jednoho z milenců

7/21/2021
Případ jako ze Shakespeara: láska, které nikdo nepřál, skončila smrtí. Byla to ale vražda, nebo pokus o dvojitou sebevraždu? Úkol pro četníky z Jehnic. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:27:03

Nikdo mě neviděl. Případ jediné vykonané popravy v Brně za první republiky

7/14/2021
Za brutální dvojnásobnou vraždu obyvatel fary dostal tulák trest smrti. Milosti prezidenta se nedočkal. Šlo o jedinou popravu v Brně za celou dobu trvání první republiky. Všechny díly podcastu Historie českého zločinu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:26:44