Messianic.co.il-logo

Messianic.co.il

Religion & Spirituality Podcas

מְשִׁיחִי בית וירטואלי לקהילה המשיחית האתר מתופעל על ידי ובחסות המכללה למקרא, אך מייצג קשת רחבה של דעות, אמונות וזרמים בגוף המשיח אשר מקבלים את הצהרת האמונה. המאמרים באתר זה אינם מייצגים תאולוגיה של ארגון, אלא שכל הדיעות המובעות הינן אישיות בלבד ועל אחריות הכותבים.

מְשִׁיחִי בית וירטואלי לקהילה המשיחית האתר מתופעל על ידי ובחסות המכללה למקרא, אך מייצג קשת רחבה של דעות, אמונות וזרמים בגוף המשיח אשר מקבלים את הצהרת האמונה. המאמרים באתר זה אינם מייצגים תאולוגיה של ארגון, אלא שכל הדיעות המובעות הינן אישיות בלבד ועל אחריות הכותבים.

Location:

Israel

Description:

מְשִׁיחִי בית וירטואלי לקהילה המשיחית האתר מתופעל על ידי ובחסות המכללה למקרא, אך מייצג קשת רחבה של דעות, אמונות וזרמים בגוף המשיח אשר מקבלים את הצהרת האמונה. המאמרים באתר זה אינם מייצגים תאולוגיה של ארגון, אלא שכל הדיעות המובעות הינן אישיות בלבד ועל אחריות הכותבים.

Language:

Hebrew


Episodes

שקר 10 - אלוהים העניק תורה שהיא בעל-פה (נוסף לזאת שבכתב) לרבנים

8/9/2020
לטענת הרבנים, בנוסף לתורה שבכתב, אלוהים העניק לעם ישראל תורה נוספת "שבעל-פה", אשר כמובן רק להם יש את הסמכות לפרשה, ואת קיומה הם כבר אלפיים שנה מנסים להוכיח על ידי כל מיני טיעונים שונים ולעיתים משונים. אז אספנו את הטיעונים הפופולריים ביותר שהרבנים מפיצים בניסיון לבסס תורה אלוהית שהיא "בעל-פה", עברנו עליהם והפרכנו אותם בספר חדש ובאתר חדש! בנוסף, סקרנו עבורכם, רק בקצרה, חלק מתכני הספר בסרטון הזה! (כתיבה: ד"ר איתן בר) האתר החדש: https://www.oral.law

Duration:01:04:50

שקר 9: "האפיפיור הוא ממשיך דרכו של ישוע והסמכות על מאמיניו"

8/6/2020
לשמחתם הרבה של הקתולים, הרבנים מלמדים שהאפיפיור הוא "ממשיך דרכו של ישו" ולכן האפיפיור הוא "ראש דת הנצרות". האמנם כך הדבר? הפרכת השקר הזה בסרטון הבא! (כתיבה: אלי חייטוב וד"ר איתן בר)

Duration:00:06:32

שקר 8: "הברית החדשה מכילה סתירות ויש לה מאות אלפי גרסאות"

8/2/2020
הרבנים מצביעים על מספר "סתירות" שמצאו בברית החדשה, כמו לדוגמא מדוע בברית החדשה מתוארים 75 יורדים ממצרים בעוד בתורה (נוסח המסורה) מצויינים רק 70? כמו כן, הרב יוסי מזרחי טוען שלברית החדשה יש 200,000 גרסאות שונות בעוד לתורה לטענתו יש אך ורק גרסא אחת. הרב טוביה סינגר מסכים ומוסיף כי בגלל שלטענתו עברו 50 שנה בין התרחשות המאורעות בבשורות הברית החדשה לבין כתיבתם, אי אפשר לסמוך על התיאורים הללו. הרב משה רט מוסיף כי מאחר (לטענתו) שאין תיאור לניסים שעשה ישוע מחוץ לברית החדשה, הם מפוברקים. את השקרים...

Duration:00:17:37

שקר 7: "ישוע לא משושלת בית דוד ולכן לא המשיח"

7/30/2020
הרב דניאל בלס טוען שישוע "לא היה בן דוד". הרב אביעד שינוול, מוסיף ושואל (בעודו מהדיר נשים) איך ישוע יכול להיות נצר לבית דוד אם אין לו אב? והרב יואב רובינסון (שמדיר נשים מהתנ"ך) טוען שאין בשום מקום בתנ"ך ייחוס שעובר דרך נשים. הרב דניאל עשור טוען שהברית החדשה "מגוחכת" כאשר היא מייחסת משמעות לאימוץ של ישוע ע"י בעלה של מרים, וכי כל העניין הזה סותר את התנ"ך. לטענתו גם "קללת יכניהו\יהויכין" סותרת שהרי הוא מופיע בשושלת של ישוע אבל בכלל קולל ע"י אלוהים. את כל השקרים הללו נפריך בסרטון הבא וגם...

Duration:00:10:53

שקר 6: "המשיח אמור להיות שליט צבאי ולא למות" (וגר זאב עם כבש)

7/26/2020
הרב עובדיה יוסף טוען שהמשיח יחסל את כל הערבים. הרב מנחם ברוד טוען שהמשיח ישמיד את כל מיליארדי הגויים. ובאופן אירוני, הרב טוביה סינגר טוען שאם ישוע באמת היה המשיח, אז היה עכשיו שלום עולמי ("וגר זאב עם כבש"). אז מה בכלל התפקיד(ים) של המשיח? ואיך ישוע יכול להיות המשיח אם הוא מת? על כך, על המונחים "משיח בן-יוסף" ו"משיח בן-דוד", ועל פרק ישעיהו נ"ג המפורסם, בסרטון הבא! (כתיבה: ד"ר איתן בר)

Duration:00:13:27

שקר 5: "האינקוויזיציה נעשתה בחסותו של ישוע" ועל המניע האמיתי לאנטישמיות

7/23/2020
האם את האחריות לנוראות שעשו לעמנו אנטישמיים (כגון מסעות הצלב, האינקוויזיציה, הפוגרומים וכו') ניתן להטיל על ישוע ועל הברית החדשה? מה הברית החדשה מלמדת על שימוש בכוח ואלימות והיחס לאוייבים? ומה תדלק את האנטישמיות היוקדת נגד יהודים? איך זה שהנוצרים המודרנים דווקא כלכך אוהבים את עם-ישראל? ונגד מי באמת האינקוויזיציה היתה מכוונת? כל התשובות בסרטון! סרטון זה הינו סרטון המשך לסרטון "שקר 4". (כתיבה: ד"ר איתן בר)

Duration:00:16:54

שקר 4: "הברית החדשה אנטישמית ומלמדת שאלוהים נטש את עם-ישראל בעד הגויים"

7/19/2020
הרב אליקים לבנון, טוען כי יסודה של הברית החדשה זה בכך שעם ישראל הוחלף ע"י אלוהים בגויים. הרב משה רט, מוסיף כי אלוהים ביטל את בריתו עם עם-ישראל. הרב דניאל עשור, מוסיף כי הברית החדשה אנטישמית. את השקרים הללו נפריך בסרטון הבא ונוכיח מי הם האנטישמיים האמיתיים! סרטון המשך לסרטון זה הוא "שקר 5". (כתיבה: ד"ר איתן בר)

Duration:00:24:20

שקר 12: חשיפת מעמד האישה בתושב"ע (הסבר בתיאור)

7/16/2020
אזהרה! בסרטון זה תחשפו לציטוטים מזעזעים ישירות מפיהם של רבנים; הן רבנים מודרנים והן חז"ל, אודות מעמד האישה לפי ההלכה הרבנית. בעוד התנ"ך מציג נשים כגיבורות, ה"תורה שבעל-פה" שהמציאו הרבנים, מציגים את האישה לעיתים קרובות בצורה שונה לחלוטין. ציטוטים אלו לעיתים גסים, מבחילים ומשפילים במיוחד וכוללים עידוד אלימות נגד נשים! תודה לאל שלא כל הרבנים הם כאלו ולא כל הרבנים לוקחים ברצינות את ההלכה הרבנית שבעל-פה. ונכון שלעיתים מאוד נדירות אם נתאמץ אז אפשר אפילו למצוא איזה חצי אימרה חיובית על האישה...

Duration:00:17:55

שקר 3: "ישוע היה תלמידו של רבי יהושע בן-פרחיה, דחה את התורה והמציא דת (נצרות) חדשה"

7/16/2020
הרב בנימין שמואלי, טוען כי ישוע היה תלמידו של רבי יהושע בן-פרחיה. הרב דניאל בלס מוסיף וטוען שלאחר מריבה בין השניים, החליט ישוע כנקמה ללמוד כישוף במצרים ולהמציא דת חדשה. טענות אלו מתבססות על אגדה ידועה על ישוע שנכתבה בתלמוד. אבל מה שלא מספרים לכם, זה שיש לא מעט בעיות היסטוריות וכרונולוגיות עם האגדה הזו, שמוכיחות שהיא בדויה ושקרית, ובנוסף גורמות לרבנים לסתור אחד את השני. כמו כן, לא ישוע ולא תלמידיו מעולם לא ניסו להמציא דת חדשה, אלא שהמסר שהביא ישוע לעולם הוא שהביא את המדע, הקידמה והנאורות...

Duration:00:22:51

שקר 11: "לברית החדשה לא היו מליוני עדים ולכן פסולה"

7/13/2020
לטענתם של הרבנים יחזקאל סופר ואמנון יצחק, התורה הוענקה לישראל במעמד מיליונים, לעומת הברית החדשה שלכאורה הוענקה במעמד יחיד. בעצם הטענה, מפגינים הרבנים את הבורות שלהם בידיעתם את הכתוב בתורה בצורה מביכה ביותר - ועל כך בדיוק הסרטון! (כתיבה: ד"ר איתן בר)

Duration:00:05:34

שקר 2: "הברית החדשה מלמדת שאדם הפך לאל"

7/12/2020
האם הברית החדשה באמת מלמדת אמונה ב"אדם שהפך לאל", כפי שהרב שלמה אבינר והרב זמיר כהן טענו? על אלוהותו של המשיח במקרא, ביהדות ו(רק קצת) בברית החדשה - בסרטון הבא! (כתיבה: ד"ר איתן בר)

Duration:00:08:04

שקר 1: "הברית החדשה מלמדת אמונה בקבוצת אלים"

7/9/2020
האם הברית החדשה באמת מלמדת אמונה ב"קבוצה של אלים", כפי שהרב דניאל בלס טוען? מאיפה המונח "השילוש הקדוש" מגיע? והאם מדובר במונח נוצרי או שיהודי בכלל? (כתיבה: ד"ר איתן בר)

Duration:00:07:41

הגוספליה (#3): קיומו של אלוהים - "האתאיסט המצוי" מול יהודי-משיחי - שיחה בלייב

7/6/2020
בשידור לייב - בן הלר (ערוץ "האתאיסט המצוי") בשיחה על קיומו של אלוהים אל מול אלי חייטוב (יהודי משיחי בצוות האתר שלנו). השיחה התמקדה בסוגיות: 1. האם יש גורם ליקום? 2. מהו ההסבר הטוב ביותר לרציונליות? 3. האם יש קנה מידה אובייקטיבי למוסר? 4. קימתו של ישוע מן המתים

Duration:01:14:11

הגוספליה (#2): למה הרבנים תוקפים אותנו? מה המחיר של זה? ותגובתינו לרב זמיר כהן

7/6/2020
אז למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים? האם אנחנו שונאים את הרבנים? מה ההשלכות והמחיר שאנחנו משלמים בעקבות הסרטונים? בדרך ל-2 מיליון צפיות כבר לאחרי שבועיים, הסרטונים שלנו, וסרטון הנשים בפרט, עוררו המולה רצינית בארץ, וכמובן שרבני הידברות מיהרו להגיב ואיתם לא מעט איומים. בסרטון זה נשיב לתגובה של הרב זמיר כהן, נסביר למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים ונדבר על האיומים והמחיר שאנחנו משלמים בגלל הסרטונים. ובסוף מצפה הפתעה מתוקה למי שיתמיד :)

Duration:00:31:50

הגוספליה (#1) הקורונה מנקודת מבט משיחית

7/6/2020
לקחנו מדענית מהטכניון, ד"ר לתיאולוגיה ואת אנסטסיה - לדבר על קונספירציות בכל הקשור לנגיף הקורונה! אז תצטיידו במסכה, הרבה אלכוג'ל, והצטרפו אלינו! בתגובות: עם מי אתם כן או לא הייתם רוצים לבלות את ההסגר???

Duration:00:27:28

אמיתות הבשורה - סליחת חטאים - ד-ר ארז צורף

1/14/2020
לא תמיד אנחנו מצליחים לעכל את עומק הסליחה שקיבלנו במשיח, ואת ההשלכות שלה על החיים שלנו. הבנה קריטית שיכולה לשנות אותנו פיזית, פסיכולוגית ורוחנית.

Duration:00:10:43

אמיתות הבשורה - ישועה על בסיס האמונה בלבד - אנדראס שטוץ

1/14/2020
במה תלויה הישועה שלנו? האם התנאי הוא ההצלחה וההתמדה שלנו במעשים טובים? מאין לנו הבטחון שנושענו באמונה בלבד?

Duration:00:08:57

אמיתות הבשורה - כפרה - איתן בר

1/14/2020
בעולם המודרני אנחנו לעיתים מפספסים את העומק, המשמעות וההשלכות הפסיכולוגיות של הקרבת הקורבנות בתנ"ך. במה זה באמת היה כרוך, ואיך זה מתקשר אלינו, כמאמינים במשיח ישוע, היום?

Duration:00:08:26

אמיתות הבשורה - אחדות עם המשיח - מתן אוחנה

1/14/2020
האמונה המשיחית היא הרבה יותר מ"מחיקת נקודות" בשמים. היא שמה את המאמין בסטטוס חדש, ונותנת לו ייעוד חדש. העניין הוא לא "ממה נושענו", אלא- "אל מה נושענו".

Duration:00:07:56

אמיתות הבשורה - אימוץ על ידי אלוהים - אלכסיי רייכשטדט

12/10/2019
מה זה אומר להיות מאומצים ע"י אלוהים, ואיך זה משפיע על חיינו מבחינה פרקטית.

Duration:00:09:02