Svetdienas sarunas-logo

Svetdienas sarunas

Religion & Spirituality Podcasts >

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.
More Information

Location:

Latvia

Description:

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.

Language:

Latvian


Episodes

Attiecības ar Dievu, LIECĪBA 2.daļa

12/15/2019
More
Dzīvas attiecības ar Dievu. Ne tikai kā tās maina paša dzīvi, bet arī attiecības ar apkārtējiem - ģimeni, draugiem, līdzcilvēkiem... Dieva vārds, lūgšanas, paļāvība un ticība Dievam. Soli solī ik dienas.

Duration:00:37:40

Attiecības ar Dievu, LIECĪBA

12/8/2019
More
Dzīvas attiecības ar Dievu. Kā Dievs atver mūsu sasalušās sirdis? Kā Viņš atver tās un sasilda. Atvērt dzīvi kā jakas rāvējslēdzi. Vai Dievs to atver, lai mēs ieraudzītu, kas ar mums notiek? Grēki, tukšums, izmisums, bailes, nedrošība ... Kad mēs ļaujam Dievam ieliet mīlestību, mēs spējam piedot, mēs spējam mīlēt. Mēs spējam. Viņš pārbauda mūsu ticību, paļāvību uz Viņu. "Dievs neskatās cik Tu vari pacelt, vai cik ātri Tu vari paskriet, Dievam vajag ticību un tavu sirds gatavību Viņam".

Duration:01:02:59

Attiecības ar Dievu

12/1/2019
More
Vai mums pietiek, ka mēs tikai zinām par Dievu vai tomēr svarīgāk ir piedzīvot un būt attiecībās ar Dievu? Kādas ir Tavas attiecības ar Dievu? Ko saka Bībele par attiecībām ar Dievu un kā mēs paši veidojam tās? Vai esam gatavi pieņemt patiesību, tuvoties Dievam , iepazīt Viņa mīlestību, nezaudēt ticību un paļāvību? Ko, kā, kad, kāpēc ... Tu komunicē ar Dievu vai Dievs Tev atbild?

Duration:01:04:45

Sadraudzība

11/24/2019
More
Draugi, draudzība, sadraudzība. Kas ir sadraudzība? Vai un kāpēc tā ir starp kristiešiem, draudzē, baznīcā. Kā un kāpēc mēs esam sadraudzībā? Vai sadraudzība ir tikai tējas un kafijas padzeršana vai tomēr tā ir un var būt kas vairāk? Vai var būt tā, ka draudzē nav sadraudzības? Kā var sadraudzēties?

Duration:00:39:49

Svētais Vakarēdiens

11/16/2019
More
Viens no sakramentiem, ko saņemam - Svētais Vakarēdiens, mūsu ticības apliecinājums. Kas tas ir, kā tas ir radies, ko tas nozīmē, mums, kristiešiem un kas mums jāņem vērā vai jāzin savienojoties ar Kristu? Kas ir šī Jezus miesa un asinis? Vai ir tik vienkārši maize un vīns - "par Tevi dota" un "par Tevi izlietas".

Duration:00:32:48

Kristības un iesvēte

11/9/2019
More
Kas ir kristības un iesvēte, ko ar to saprotam un kas ir jāsaprot? Kāpēc tas ir svarīgi? Kas notiek ar kristības sakramenta saņemšanu? Jēzus ir teicis: "Patiesi, patiesi Es tev saku: ja kāds neatdzimst ūdenī un Garā, netikt tam Dieva valstībā!" (Jņ. 3:5) Vai un kādus pienākumus uzliek piedzimšana no augšienes? Bet pats svarīgākais - kas tālāk?

Duration:01:01:46

9.un 10.bauslis

11/2/2019
More
"Tev nebūs iekārot sava tuvāka namu un Tev nebūs iekārot sava tuvāka sievu, kalpu, kalponi, lopu, nedz ko citu, kas tam pieder." Galvenais vārds šajos baušļos ir iekāre. No iekāres rodas skaudība ar pavadonēm konkurenci, salīdzināšanu. Ko tas nodara mums, no kurienes tas rodas un kā ar to tikt galā? Kā cilvēkam cīnīties ar savām iekārēm?

Duration:00:32:28

8.bauslis

10/26/2019
More
"Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāko." Šajā sarunā ne tikai par patiesību pret savu tuvāko, bet arī par patiesību attiecībās ar Dievu. Vai mums ir tiesības spriest par grēku, jo mums taču tik ļoti patīk izteikties, izlemt, teikt nepatiesību pat nemeklējot patiesību. Patiesība ir šī baušļa un sarunas atslēga.

Duration:00:37:04

7.bauslis

10/19/2019
More
"Tev nebūs zagt". M.Luters saka, mums būs Dievu bīties un mīlēt, ka sava tuvākā naudu vai mantu neņemam, nedz ar viltotu preci vai netaisnu rīcību iegūstam, bet viņa mantu un iztiku viņam palīdzam vairot un sargāt. Ko šis bauslis nozīmē un cik plaši tas aptver mūsu dzīvi, vai tikai tiešā veidā paņemt otram piederošu mantu? Kādi ir mūsdienu šī baušļa pārkāpumi? Kāpēc Dievs vieniem dod vairāk, citiem mazāk un kāpēc saka, kam ir tam būs vēl? Kā tad radīsies balanss, ja kādam vienmēr trūkst? No...

Duration:00:43:49

6.bauslis

10/12/2019
More
6.bauslis "Tev nebūs laulību pārkāpt". M. Luters saka, tas nozīmē "Mums būs Dievu bīties un mīlēt, ka šķīsti un tikli dzīvojam vārdos un darbos un ikviens savu laulāto draugu mīlam un cienām." Vai laulības pārkāpšana ir tikai seksuālās attiecības, vai tas ir jāsaprot plašāk? Vai baušļa pārkāpšana jau ir domās, vārdos nesasniedzot “darbus”? Kā šis bauslis ir jāsaprot vai tas attiecas tikai uz laulībā dzīvojošajiem? Krīze attiecībās – kā nenonākt līdz baušļa pārkāpšanai?

Duration:00:47:32

Depresija kristiešiem

10/5/2019
More
"Es esmu kristiete (-is) un man ir depresija"! Diagnoze - mūsdienu mēris. Vai mums, kristiešiem, vispār var būt depresija un kā mēs pie tās esam nonākuši? Bieži kristieši to uzskata par "Dieva sodu", bet vai tas tā ir? Ko man tagad ar to darīt? Kā sadzīvot ar šo diagnozi, kā un kādiem līdzekļiem ar to cīnīties?

Duration:00:49:32

5.bauslis

9/29/2019
More
"Tev nebūs nokaut", saka 5.bauslis. Mums būs Dievu bīties un mīlēt, ka sava tuvākā miesai nedz kaitējam, nedz ciešanas radām, bet viņam palīdzam un kalpojam visās miesas vajadzībās. Grēks pret piekto bausli būtībā ir pretošanās dzīvībai, dzīvības noliegums. Ko šis bauslis nozīmē, kā mums tas ir jāsaprot. Dzīvnieku nogalināsana, veģetārisms un kristietība. Nāvessods, aborti, nelaimes gadījumu sekas, kari, genocīds, eitanāzija? Kāpēc Vecajā derībā Dievs tik daudz un daudzus nogalina un liek...

Duration:00:39:13

4.bauslis

9/21/2019
More
“Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo virs zemes”, saka 4.bauslis. Ko nozīmē tēvu un māti godāt un vai tas attiecas tikai uz tēvu un māti? Vai tas aptver arī ko plašāku? Ko sevī ietver vārds godāt - cienīt? Ko darīt, ja nav iespējams godāt vecākus dēļ pāridarījumiem vai iemesla, ka vecāki vairs nav dzīvi? Vai un kāda autoritāte mums ir vecāki, mūsu vadītāji darbā, sabiedrībā, valstī?

Duration:00:32:32

3.bauslis

9/15/2019
More
"Tev būs svēto dienu svētīt". Ko tas nozīmē, kāda svētajai dienai saistība ar svētdienu un sabatu. Kas ir sabats? Ko darīt, ko nedarīt svētdienā, kā svētīt svēto dienu? Arī par nedēļas dienu nosaukumiem dažādās valodās. Bet pats galvenais būt šeit un tagad.

Duration:00:25:03

2.bauslis

9/8/2019
More
“Tev nebūs Dieva, sava Kunga, vārdu nelietīgi valkāt, jo Dievs to nepametīs nesodītu, kas Viņa vārdu nelietīgi valkā” Vārds “Dievs” vai mēs cilvēki vispār spējam izprast un aptvert tā nozīmi, ko tas vispār nozīmē? Ko vispār nozīmē Dieva vārdu nelietīgi valkāt? Kāpēc sākam to lietot vietā un nevietā - zvēram, lādējam, buram. Kuru Dievu mēs pieminam dziedot Latvijas valsts himnu? Kā saprast "Dievs nepametīs nesodītu" - vai sodīt ir Dieva uzdevums?

Duration:00:35:55

Baušļi. 1.bauslis

9/1/2019
More
Kas ir Dieva dotie baušļi? Dzīves vadlīnijas, sirdsapziņas izmeklēšana vai atslēga uz Dieva valstību? Vai baušļus vispār ir iespējams ievērot un kas notiek, ja mēs to nedarām? Ko darīt, ja gribu ievērot bauslību, bet man tas nekādīgi neizdodas? "Es esmu Dievs, tavs Kungs, tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā" - Dieva dotās bauslības 1.bauslis, bet ko tas vispār nozīmē ikdienā un kā tas mums jāsaprot?

Duration:00:40:47

Šķiršanās

8/25/2019
More
Vai, kad un kāpēc ir jāšķiras? Svarīgāk ir saprast, izprast laulības konceptu un būt kopā – saprasties, pierīvēties, augt kopā, lai izdodas un ir “ilgi un laimīgi”. Ja esam šķīrušies vai un kāpēc saglabāt savstarpējās attiecības? Kur meklēt palīdzību jautājumā šķirties vai nešķirties? Ja vienas laulība ir šķirta vai ir iespējamas vēl vienas laulības? Vai šķiršanās neienes arī šķiršanos attiecībās ar Dievu?

Duration:00:46:49

Seksualitāte

8/18/2019
More
Kāpēc baznīcai seksualitāte ir tik “liela lieta”. Kāpēc par seksualitāti un intīmajām attiecībām nerunā no kanceles? Vai baznīcai būtu jādod norādes kā pret šo “zvēru” izturēties, vai tas ir jāatstāj, vecāku, skolas, sabiedrības ziņā? Vai seksualitāte ir saistīta tikai ar bērnu radīšanu - vairošanos? Kā ir ar seksualitāti Bībelē? Vai tā vienkārši “augļojieties un vairojieties un piepildiet zemi”? Vai seksualitāte ir saistīta tikai ar laulībām? Vai tā ir un pastāv arī pirms laulībām? Kā...

Duration:00:31:15

Vīrietis, vīrs

8/11/2019
More
Kas ir vīrietis vai kādam tam vajadzētu būt? Vīrieša loma sabiedrībā un no kurienes tā? Kāpēc vispār ir svarīgi apzināties, kas es esmu? Par cilvēka un Ādama radīšanu. Vai vīrietis var būt pilnīgs tikai tad, ja viņam blakus ir sieviete? Vai vīrietis "kaujas" arī ar Dievu un kur paliek mīlošais vīrietis? Kā vīrietim saprast sevi un sievietes?

Duration:00:40:31

Sieviete, sieva

8/4/2019
More
Kādas ir sievietes loma mūsdienu modernajā sabiedrībā? Kādas bija sievietes Bībelē un kāda ir sievietes šodien? Vai samierināties un ciesties vai nest to upuri – glābt,vilkt, uzņemties rūpes par vīrieti?Kā saglabat balasu starp sievišķo un vīrišķo attiecībās? Kādas ir sievietes īpašās dāvanas? Vai aiz katra spēcīga vīrieša ir spēcīga sieviete?

Duration:00:43:50