Svetdienas sarunas-logo

Svetdienas sarunas

Religion & Spirituality Podcasts

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.

Location:

Latvia

Description:

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.

Language:

Latvian


Episodes

Māceklība

2/23/2020
Kas ir māceklība? No kurienes māceklība ir cēlusies un kāpēc tā ir vai nav populāra kā koncepts 21.gs. baznīcā? Kāds ir māceklības modelis, kā tas izskatās, notiek, ko ietver? Kādam jābūt māceklim un kas var būt par skolotāju? Ko nozīmē būt par mācekli? Vai pieņemot Kristu, es kļūstu par Viņa mācekli? Kur mācīties māceklību un kurš ir atbildīgs par mani kā par mācekļa radīšanu un veidošanu?

Duration:00:39:33

Konflikti

2/16/2020
Kā konflikti rodas un ko ar tiem iesākt? Konflikti mājās, ģimenē, darbā, sabiedrībā... Kā rīkoties konflikta situācijās? Kā sevi pasargāt? Kā atjaunot attiecības pēc konfliktsituācijām? Ko varam mācīties no Jēzus konfliktu risināšanā?

Duration:00:33:41

Laime un prieks

2/9/2020
Kas ir laime un kas ir laime kristietim? Kāpēc mēs gribam būt laimīgi un vai kristietība palīdz būt laimīgam? Vai Jēzus zināja, kas ir laime? Kas nepieciešams, lai būtu laimīgs? Bet kāpēc tik daudz cilvēki jūtas nelaimīgi?

Duration:00:37:15

Dievs pārmāca

2/1/2020
Dievs pārmāca vai soda savus bērnus? Un kā Viņš to dara? Ja Dievs mūs māca caur apstākļiem un notikumiem, vai visu, kas dzīvē notiek nosaka Dievs? Ja apzinos savu grēku, vai Dievam varu lūgt mīkstāku sodu. Vai jo vairāk pārmāca, jo svētāks, taisnāks topu? Un ja Dievs pārmāca caur savu vārdu, tad vai ja es no teorijas nemācos, man mēģina eskaidrot ar praktisku piemēru - dzīves situāciju?

Duration:00:50:53

Dieva prāts

1/26/2020
Prāts, griba, domas, vēlmes... ko nozīmē Dieva prāts, vai un kā par to runā Bībele? Kā atškirt Dieva prātu no manas atklāsmes vai principa?Vai cilvēka zināšanas, pieredze, intelekts palīdz saprast Dieva prātu, vai šīm lietām ir nozīme, lai izzinātu Dieva prātu? Kā izzināt Dieva prātu? Vai mums šī spēja ir dabiski?

Duration:00:52:26

Kalpošana

1/18/2020
Kas ir kalpošana? Kāda atšķirība bibliskā kalpošana un laba darīšana? Kam mēs piederam, kam mēs kalpojam? Kam pienākas pateicība? Ar kādu motivāciju kalpojam? Kāda ir kalpošanas būtība? Ko nozīmē kalpot, kas man ir jāsaprot, ar ko jārēķinās, uzsākot kalpošanu? Vai - ko tas man tagad nozīmēs, ja kāds mani aicina kalpot? Kā būt labam kalpam? Nav svarīgi maza vai liela kalpošana, svarīgi ir vai Tu iesaisties, jo Dievam svarīga ir ikviena.

Duration:00:59:18

Piedošana

1/12/2020
Kas ir piedošana, kāpēc tā ir tik svarīga mūsu attiecībās ar Dievu? Vai no manas piedošanas citiem ir atkarīga Dieva piedošana man? Lūgt piedošanu vai piedot? Kā piedot sev, pāridarītājiem, kā piedot Dievam? Piedošana no sirds vai tikai ar vārdiem? Kā piedot, ja nesaskatu pārkāpumu? Vai un kā atkal uzticēties pēc piedošanas?

Duration:00:50:16

Gada jubileja

1/4/2020
Gada svētku svinēšanas, jubilejas raidījums. Slavēšana, lūgšanas, atskats uz aizgājušo sezonu. Jaunās sezonas iezīmes. Dzīvais ieraksts.

Duration:00:54:05

Reliģija

12/29/2019
Kas ir šis fenomens reliģija? Dievs, dzīvesveids, vērtību sistēma, izpratne par lietām? Uzskatu un ticības kopums arr ko mēs saistāmies, ap ko mēs riņķojam - mēs saistāmies ar Dievu. Reliģija veido cilvēka identitāti. Mūsu, kristiešu, īpatnība un atšķirība no citām reliģijām, - evaņģēlijs, Dieva beznosacījuma mīlestība. Vai varam likt vienādības zīme starp vārdiem reliģija un bauslība? Kāda ir rituālu, organizāciju vieta un nozīme reliģijā? Kāpēc cilvēki izvairās no reliģijas?

Duration:00:57:44

Ziemassvētki

12/22/2019
Ziemassvētki - vieni no gada skaistākajiem un gaidītākajiem svētkiem ne tikai kirstiešiem. Ziemassvētki vai Kristus piedzimšanas svētki? Dievs mums ir dāvājis savu vislielāko dāvanu – savu dēlu, Jēzu Kristu, mūsu Glābēju. Kāds ir galvenais šo svētku svinēšanas iemesls? Ko mēs meklējam Ziemassvētkos baznīcā? Vai un kāda nozīme šajos svētkos ir Ziemassvētku eglītei? Kāpēc Ziemassvētki ir tie svētki, kas pulcē tik pilnas baznīcas? Un atbildēt varam pavisam vienkārši - kam mēs ticam.

Duration:00:36:54

Attiecības ar Dievu, LIECĪBA 2.daļa

12/15/2019
Dzīvas attiecības ar Dievu. Ne tikai kā tās maina paša dzīvi, bet arī attiecības ar apkārtējiem - ģimeni, draugiem, līdzcilvēkiem... Dieva vārds, lūgšanas, paļāvība un ticība Dievam. Soli solī ik dienas.

Duration:00:37:40

Attiecības ar Dievu, LIECĪBA

12/8/2019
Dzīvas attiecības ar Dievu. Kā Dievs atver mūsu sasalušās sirdis? Kā Viņš atver tās un sasilda. Atvērt dzīvi kā jakas rāvējslēdzi. Vai Dievs to atver, lai mēs ieraudzītu, kas ar mums notiek? Grēki, tukšums, izmisums, bailes, nedrošība ... Kad mēs ļaujam Dievam ieliet mīlestību, mēs spējam piedot, mēs spējam mīlēt. Mēs spējam. Viņš pārbauda mūsu ticību, paļāvību uz Viņu. "Dievs neskatās cik Tu vari pacelt, vai cik ātri Tu vari paskriet, Dievam vajag ticību un tavu sirds gatavību Viņam".

Duration:01:02:59

Attiecības ar Dievu

12/1/2019
Vai mums pietiek, ka mēs tikai zinām par Dievu vai tomēr svarīgāk ir piedzīvot un būt attiecībās ar Dievu? Kādas ir Tavas attiecības ar Dievu? Ko saka Bībele par attiecībām ar Dievu un kā mēs paši veidojam tās? Vai esam gatavi pieņemt patiesību, tuvoties Dievam , iepazīt Viņa mīlestību, nezaudēt ticību un paļāvību? Ko, kā, kad, kāpēc ... Tu komunicē ar Dievu vai Dievs Tev atbild?

Duration:01:04:45

Sadraudzība

11/24/2019
Draugi, draudzība, sadraudzība. Kas ir sadraudzība? Vai un kāpēc tā ir starp kristiešiem, draudzē, baznīcā. Kā un kāpēc mēs esam sadraudzībā? Vai sadraudzība ir tikai tējas un kafijas padzeršana vai tomēr tā ir un var būt kas vairāk? Vai var būt tā, ka draudzē nav sadraudzības? Kā var sadraudzēties?

Duration:00:39:49

Svētais Vakarēdiens

11/16/2019
Viens no sakramentiem, ko saņemam - Svētais Vakarēdiens, mūsu ticības apliecinājums. Kas tas ir, kā tas ir radies, ko tas nozīmē, mums, kristiešiem un kas mums jāņem vērā vai jāzin savienojoties ar Kristu? Kas ir šī Jezus miesa un asinis? Vai ir tik vienkārši maize un vīns - "par Tevi dota" un "par Tevi izlietas".

Duration:00:32:48

Kristības un iesvēte

11/9/2019
Kas ir kristības un iesvēte, ko ar to saprotam un kas ir jāsaprot? Kāpēc tas ir svarīgi? Kas notiek ar kristības sakramenta saņemšanu? Jēzus ir teicis: "Patiesi, patiesi Es tev saku: ja kāds neatdzimst ūdenī un Garā, netikt tam Dieva valstībā!" (Jņ. 3:5) Vai un kādus pienākumus uzliek piedzimšana no augšienes? Bet pats svarīgākais - kas tālāk?

Duration:01:01:46

9.un 10.bauslis

11/2/2019
"Tev nebūs iekārot sava tuvāka namu un Tev nebūs iekārot sava tuvāka sievu, kalpu, kalponi, lopu, nedz ko citu, kas tam pieder." Galvenais vārds šajos baušļos ir iekāre. No iekāres rodas skaudība ar pavadonēm konkurenci, salīdzināšanu. Ko tas nodara mums, no kurienes tas rodas un kā ar to tikt galā? Kā cilvēkam cīnīties ar savām iekārēm?

Duration:00:32:28

8.bauslis

10/26/2019
"Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāko." Šajā sarunā ne tikai par patiesību pret savu tuvāko, bet arī par patiesību attiecībās ar Dievu. Vai mums ir tiesības spriest par grēku, jo mums taču tik ļoti patīk izteikties, izlemt, teikt nepatiesību pat nemeklējot patiesību. Patiesība ir šī baušļa un sarunas atslēga.

Duration:00:37:04

7.bauslis

10/19/2019
"Tev nebūs zagt". M.Luters saka, mums būs Dievu bīties un mīlēt, ka sava tuvākā naudu vai mantu neņemam, nedz ar viltotu preci vai netaisnu rīcību iegūstam, bet viņa mantu un iztiku viņam palīdzam vairot un sargāt. Ko šis bauslis nozīmē un cik plaši tas aptver mūsu dzīvi, vai tikai tiešā veidā paņemt otram piederošu mantu? Kādi ir mūsdienu šī baušļa pārkāpumi? Kāpēc Dievs vieniem dod vairāk, citiem mazāk un kāpēc saka, kam ir tam būs vēl? Kā tad radīsies balanss, ja kādam vienmēr trūkst? No...

Duration:00:43:49

6.bauslis

10/12/2019
6.bauslis "Tev nebūs laulību pārkāpt". M. Luters saka, tas nozīmē "Mums būs Dievu bīties un mīlēt, ka šķīsti un tikli dzīvojam vārdos un darbos un ikviens savu laulāto draugu mīlam un cienām." Vai laulības pārkāpšana ir tikai seksuālās attiecības, vai tas ir jāsaprot plašāk? Vai baušļa pārkāpšana jau ir domās, vārdos nesasniedzot “darbus”? Kā šis bauslis ir jāsaprot vai tas attiecas tikai uz laulībā dzīvojošajiem? Krīze attiecībās – kā nenonākt līdz baušļa pārkāpšanai?

Duration:00:47:32