Svetdienas sarunas-logo

Svetdienas sarunas

Religion & Spirituality Podcasts

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.

Location:

Latvia

Description:

Sarunas nedēļas svētākajā dienā - svētdienā, par to kā un kāpēc dzīvojam šajā pasaulē, par dzīves jēgu, par to kā dzīvot saskaņā pašam ar sevi. Sarunas par garīgumu, par kristietību un to kā veidot attiecības ar Dievu. Uztaisi visgaršīgāko rīta kafiju, dodies pastaigā vai steidz apdarīt nepadarītos darbus, pievienojies mums ik nedēļu!Un iesim cauri dzīves līkločiem kopā.

Language:

Latvian


Episodes

Liecība - Nepadodies, turpini iet

3/29/2020
-“Dievs šobrīd cenšas iekļūt tavā dzīvē, bet tu turies pretī tam” -“Tiešām?” un es teicu Dievam: “Ja tā, tad patiešām – Nāc! Es ļauju” Liecība par to, kā Dievs piepildīja dzīves izgrauzto caurumu sirdī, kā piedzīvot patiesu laimi un mīlestību. Ir vērts noklausīties, lai sadzirdētu Gunāra vārdus - "Nebaidies pārbaudīt un prasīt, noskaidrot, pārliecināties, ka tā (kristīgā ticība) nav patiesība. Turpini meklēt, klausīties .... " Bet pats galvenais - Nepadodies, turpini iet! Support the show...

Duration:00:51:27

Bailes un ticība

3/22/2020
Krīzes situācija turpinās. Mēs sastopam sevi un bailes... Kas notiek ar kristieti? Vai un kādas izmaiņas ārējas krīzes izraisa mūsu garīgajā pasaulē? Kā ticībā pārvarēt un uz ko cerēt? Kā pārvarēt bailes un neziņu? Esot ar sevi, sākam ieklausīties un ierunājas kaut kas ko esam ilgi slēpuši, nepievērsuši uzmanību - ko ar iesākt, ko darīt? Kā paļauties un kas notiks ar mani tālāk? Support the show (https://www.patreon.com/join/svetdienassarunas)

Duration:00:35:12

Brīvība

3/15/2020
Brīvības koncepts šodien. Tiesiskā brīvība, materiālā brīvība, iekšējā brīvība - brīvība Kristū. Kā saprotam brīvību, kā to skaidrojam kur tajā visā Dievs? Kā mēs pieņemam lēmumus? Uz ko balstāmies lēmumu pieņemšanā un kam atdodam savu paklausību. Cik brīvi esam un par ko atbildam.

Duration:00:33:44

Garīgās dāvanas

3/8/2020
"Ir dažādas dāvanas, bet tas pats Gars. Ir dažādas kalpošanas, bet tas pats Kungs". Kas ir Svētā Gara dāvanas un kam tās domātas, kā tās lietojamas, izmantojamas? Vai un kāpēc man ir nepieciešams zināt savas dāvanas? Vai tās ir noderīgas tikai kalpošanā? Vai dāvanas ir iespējams attīstīt, pilnveidot? Kuras no dāvanām ir nepieciešamas visvairāk mūsdienu baznīcai?

Duration:00:34:36

Dieva aicinājums

3/1/2020
Dievs mūs uzrunā un aicina. Uz ko, kāpēc, kādā veidā? Kas ir Dieva aicinājums? Uz ko Dievs mani aicina? Pieņemt Jēzu par Glābēju, sekot viņam, būt attiecībās? Kā Dievs mani aicina? Vai varu šo aicinājumu vairākkārtīgi nesadzirdēt? Kā es varu būt pārliecināta, ka aicinājums ir no Dieva? Kā tam noticēt? Vai pie Dieva “ciemos” varu uzprasīties arī pati, vai gaidīt, kad Viņš mani aicina? Un kā man Dieva mājā ir jāuzvedās, ar ko jārēķinās?

Duration:00:34:36

Māceklība

2/23/2020
Kas ir māceklība? No kurienes māceklība ir cēlusies un kāpēc tā ir vai nav populāra kā koncepts 21.gs. baznīcā? Kāds ir māceklības modelis, kā tas izskatās, notiek, ko ietver? Kādam jābūt māceklim un kas var būt par skolotāju? Ko nozīmē būt par mācekli? Vai pieņemot Kristu, es kļūstu par Viņa mācekli? Kur mācīties māceklību un kurš ir atbildīgs par mani kā par mācekļa radīšanu un veidošanu?

Duration:00:39:33

Konflikti

2/16/2020
Kā konflikti rodas un ko ar tiem iesākt? Konflikti mājās, ģimenē, darbā, sabiedrībā... Kā rīkoties konflikta situācijās? Kā sevi pasargāt? Kā atjaunot attiecības pēc konfliktsituācijām? Ko varam mācīties no Jēzus konfliktu risināšanā?

Duration:00:33:41

Laime un prieks

2/9/2020
Kas ir laime un kas ir laime kristietim? Kāpēc mēs gribam būt laimīgi un vai kristietība palīdz būt laimīgam? Vai Jēzus zināja, kas ir laime? Kas nepieciešams, lai būtu laimīgs? Bet kāpēc tik daudz cilvēki jūtas nelaimīgi?

Duration:00:37:15

Dievs pārmāca

2/1/2020
Dievs pārmāca vai soda savus bērnus? Un kā Viņš to dara? Ja Dievs mūs māca caur apstākļiem un notikumiem, vai visu, kas dzīvē notiek nosaka Dievs? Ja apzinos savu grēku, vai Dievam varu lūgt mīkstāku sodu. Vai jo vairāk pārmāca, jo svētāks, taisnāks topu? Un ja Dievs pārmāca caur savu vārdu, tad vai ja es no teorijas nemācos, man mēģina eskaidrot ar praktisku piemēru - dzīves situāciju?

Duration:00:50:53

Dieva prāts

1/26/2020
Prāts, griba, domas, vēlmes... ko nozīmē Dieva prāts, vai un kā par to runā Bībele? Kā atškirt Dieva prātu no manas atklāsmes vai principa?Vai cilvēka zināšanas, pieredze, intelekts palīdz saprast Dieva prātu, vai šīm lietām ir nozīme, lai izzinātu Dieva prātu? Kā izzināt Dieva prātu? Vai mums šī spēja ir dabiski?

Duration:00:52:26

Kalpošana

1/18/2020
Kas ir kalpošana? Kāda atšķirība bibliskā kalpošana un laba darīšana? Kam mēs piederam, kam mēs kalpojam? Kam pienākas pateicība? Ar kādu motivāciju kalpojam? Kāda ir kalpošanas būtība? Ko nozīmē kalpot, kas man ir jāsaprot, ar ko jārēķinās, uzsākot kalpošanu? Vai - ko tas man tagad nozīmēs, ja kāds mani aicina kalpot? Kā būt labam kalpam? Nav svarīgi maza vai liela kalpošana, svarīgi ir vai Tu iesaisties, jo Dievam svarīga ir ikviena.

Duration:00:59:18

Piedošana

1/12/2020
Kas ir piedošana, kāpēc tā ir tik svarīga mūsu attiecībās ar Dievu? Vai no manas piedošanas citiem ir atkarīga Dieva piedošana man? Lūgt piedošanu vai piedot? Kā piedot sev, pāridarītājiem, kā piedot Dievam? Piedošana no sirds vai tikai ar vārdiem? Kā piedot, ja nesaskatu pārkāpumu? Vai un kā atkal uzticēties pēc piedošanas?

Duration:00:50:16

Gada jubileja

1/4/2020
Gada svētku svinēšanas, jubilejas raidījums. Slavēšana, lūgšanas, atskats uz aizgājušo sezonu. Jaunās sezonas iezīmes. Dzīvais ieraksts.

Duration:00:54:05

Reliģija

12/29/2019
Kas ir šis fenomens reliģija? Dievs, dzīvesveids, vērtību sistēma, izpratne par lietām? Uzskatu un ticības kopums arr ko mēs saistāmies, ap ko mēs riņķojam - mēs saistāmies ar Dievu. Reliģija veido cilvēka identitāti. Mūsu, kristiešu, īpatnība un atšķirība no citām reliģijām, - evaņģēlijs, Dieva beznosacījuma mīlestība. Vai varam likt vienādības zīme starp vārdiem reliģija un bauslība? Kāda ir rituālu, organizāciju vieta un nozīme reliģijā? Kāpēc cilvēki izvairās no reliģijas?

Duration:00:57:44

Ziemassvētki

12/22/2019
Ziemassvētki - vieni no gada skaistākajiem un gaidītākajiem svētkiem ne tikai kirstiešiem. Ziemassvētki vai Kristus piedzimšanas svētki? Dievs mums ir dāvājis savu vislielāko dāvanu – savu dēlu, Jēzu Kristu, mūsu Glābēju. Kāds ir galvenais šo svētku svinēšanas iemesls? Ko mēs meklējam Ziemassvētkos baznīcā? Vai un kāda nozīme šajos svētkos ir Ziemassvētku eglītei? Kāpēc Ziemassvētki ir tie svētki, kas pulcē tik pilnas baznīcas? Un atbildēt varam pavisam vienkārši - kam mēs ticam.

Duration:00:36:54

Attiecības ar Dievu, LIECĪBA 2.daļa

12/15/2019
Dzīvas attiecības ar Dievu. Ne tikai kā tās maina paša dzīvi, bet arī attiecības ar apkārtējiem - ģimeni, draugiem, līdzcilvēkiem... Dieva vārds, lūgšanas, paļāvība un ticība Dievam. Soli solī ik dienas.

Duration:00:37:40

Attiecības ar Dievu, LIECĪBA

12/8/2019
Dzīvas attiecības ar Dievu. Kā Dievs atver mūsu sasalušās sirdis? Kā Viņš atver tās un sasilda. Atvērt dzīvi kā jakas rāvējslēdzi. Vai Dievs to atver, lai mēs ieraudzītu, kas ar mums notiek? Grēki, tukšums, izmisums, bailes, nedrošība ... Kad mēs ļaujam Dievam ieliet mīlestību, mēs spējam piedot, mēs spējam mīlēt. Mēs spējam. Viņš pārbauda mūsu ticību, paļāvību uz Viņu. "Dievs neskatās cik Tu vari pacelt, vai cik ātri Tu vari paskriet, Dievam vajag ticību un tavu sirds gatavību Viņam".

Duration:01:02:59

Attiecības ar Dievu

12/1/2019
Vai mums pietiek, ka mēs tikai zinām par Dievu vai tomēr svarīgāk ir piedzīvot un būt attiecībās ar Dievu? Kādas ir Tavas attiecības ar Dievu? Ko saka Bībele par attiecībām ar Dievu un kā mēs paši veidojam tās? Vai esam gatavi pieņemt patiesību, tuvoties Dievam , iepazīt Viņa mīlestību, nezaudēt ticību un paļāvību? Ko, kā, kad, kāpēc ... Tu komunicē ar Dievu vai Dievs Tev atbild?

Duration:01:04:45

Sadraudzība

11/24/2019
Draugi, draudzība, sadraudzība. Kas ir sadraudzība? Vai un kāpēc tā ir starp kristiešiem, draudzē, baznīcā. Kā un kāpēc mēs esam sadraudzībā? Vai sadraudzība ir tikai tējas un kafijas padzeršana vai tomēr tā ir un var būt kas vairāk? Vai var būt tā, ka draudzē nav sadraudzības? Kā var sadraudzēties?

Duration:00:39:49

Svētais Vakarēdiens

11/16/2019
Viens no sakramentiem, ko saņemam - Svētais Vakarēdiens, mūsu ticības apliecinājums. Kas tas ir, kā tas ir radies, ko tas nozīmē, mums, kristiešiem un kas mums jāņem vērā vai jāzin savienojoties ar Kristu? Kas ir šī Jezus miesa un asinis? Vai ir tik vienkārši maize un vīns - "par Tevi dota" un "par Tevi izlietas".

Duration:00:32:48