DIENA PEC-logo

DIENA PEC

Storytelling Podcasts

DIENA PĒC ir interneta medija platforma, kurā par cilvēka intelekta attīstībai noderīgiem un svarīgiem tematiem tiek iztaujāti viedokļu līderi Latvijā. Mēs vēlamies uzzināt, kādi būsim rīt. Dienā pēc.

Location:

Latvia

Description:

DIENA PĒC ir interneta medija platforma, kurā par cilvēka intelekta attīstībai noderīgiem un svarīgiem tematiem tiek iztaujāti viedokļu līderi Latvijā. Mēs vēlamies uzzināt, kādi būsim rīt. Dienā pēc.

Twitter:

@KPInsights

Language:

Latvian

Contact:

+37126586868


Episodes

Artūrs Forsts. Radošo pakalpojumu eksporta flagmanis

5/24/2023
Diena Pēc autors Kristaps Pētersons šajā reizē uz sarunu aicinājis aģentūras “Mixd” dibinātāju un vadītāju Artūru Forstu, lai apspriestu, kā attīstījušās reklāmu aģentūras un to darbības virzieni, kāda nozīme komunikācijai ar klientu dažādās pasaules valstīs, kā mūsdienu cilvēkam vēl kaut ko iespējams pārdot, un kas ir radošo pakalpojumu eksports.

Duration:00:25:08

Laila Odiņa. Kāda būs mūsu lidosta?

5/22/2023
Lailai Odiņai, VAS “Starptautiskā lidosta Rīga” valdes priekšsēdētājai lidostas nākotne ir skaidra – tā būs moderna, ilgtspējīga, “Net Zero” lidosta, kas ir ērti pieejama visiem un spēj apkalpot pasažierus pavisam jaunā līmenī. Patiesība vai mīts? Kā sasniegt izvirzītos 200 ilgtspējas mērķus? Vai ūdeņradis un saules paneļu parka izbūve ir aviācijas nākotne? Klausies Eco Baltia valdes priekšsēdētāja Māra Simanoviča interviju un dalies ar to!

Duration:00:28:39

Aldis Krieviņš. Ostu drošība un aizsardzība

5/17/2023
Par drošības pasākumu specifiku ostās, uz ūdeņiem un kuģiem, par SOLAS konvenciju un ISPS kodeksu, kā arī par šobrīd svarīgo, lai ostu uzņēmumi strādātu un attīstītos, DIENA PĒC | DROŠĪBA autors un producents Edmunds Visendorfs iztaujā atzītās aizsardzības organizācijas “SC Group” vadītāju Aldi Krieviņu. Klausies epizodi un dalies!

Duration:00:26:39

Pārsla Baško. Investējiet vadītājos!

5/15/2023
Eco Baltia valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs uz sarunu aicinājis Pārslu Baško, “Printful” Globālā personāla direktori, personālvadības eksperti, lai jautātu par uzņēmumu kultūru, ilgtspēju uzņēmuma iekšienē, investēšanu darbiniekos un “labuma pakas” pielāgošanu cilvēku interesēm. Kā nodrošināt ilgtspējīgu darba vidi uzņēmumā? Kas interesē jauniešus, kuri sāk meklēt darbu? Kam jābūt centrā – darbiniekam vai klientam? Kādas profesijas būs pieprasītas nākotnē? Klausies epizodi un dalies!

Duration:00:23:41

Juris Kursietis. Latvijas kino kvalitāte

5/10/2023
DIENA PĒC autors Kristaps Pētersons uz sarunu aicinājis savu draugu un studiju biedru, kinorežisoru Juri Kursieti, lai jautātu par kino kvalitāti Latvijā, kino režisora darbu un par komponentēm, kas to padara labu. No kā īsti sastāv kino? Cik ļoti mēs esam atvērti stāstiem, kas tiek attēloti filmās? Vai kino kvalitāte pēdējos gados ir augusi vai arī stagnējam? Klausies epizodi un dalies!

Duration:00:31:44

Agris Bitāns. Likuma piemērošana ir individuāla

5/8/2023
DIENA PĒC kolektīvam Agris Bitāns, zvērinātu advokātu biroja “Eversheds Sutherland Bitāns” vadošais partneris pievienojies nesen - ar mērķi mainīt uzskatus par juridiskajām aprindām, advokātiem un viņu lomu sabiedrības atbalstīšanā. Vai advokāti palīdz sabiedrībai un darbojas pretēji sistēmai? Likums ir taisnīgs vai formāls? Vai likuma redakcijas ir pārāk sarežģītas? Uz šiem jautājumiem gūsti atbildes A. Bitāna sarunā ar DIENA PĒC autoriem Oskaru Priedi un Kristapu Pētersonu.

Duration:00:27:47

Reinis Sparāns. Seši ietekmēšanas principi

5/3/2023
DIENA PĒC autors Oskars Priede sarunā ar “Elva” valdes locekli, stratēģiskās attīstības vadītāju Reini Sparānu apspriež grāmatas "Influence" sešus ietekmēšanas principus. Kā notiek klientu viedokļu ietekmēšana? Vai komunikācija ir veiksmīgas sadarbības veicināšanas atslēga? Klausies epizodi un iegūsti vērtīgas atziņas.

Duration:00:32:14

Egils Levits. Cilvēkam ir tiesības jautāt likumam - kādēļ?

5/1/2023
Maija svētku ietvaros DIENA PĒC autors Agris Bitāns, zvērinātu advokātu biroja “Eversheds Sutherland Bitāns” vadošais partneris uz sarunu aicinājis Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai uzzinātu par juridiskās izglītības priekšrocībām prezidenta amatā, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu un svarīgām niansēm saistībā ar neatkarības atjaunošanas deklarāciju. Cik liela nozīme ir Satversmei Latvijas valsts pastāvēšanā? Vai Satversme būtu jālasa ikvienam pilsonim? Kas īsti tika pieņemts 1990. gada 4. maijā? Klausies interviju un iegūsti vērtīgas atziņas!

Duration:00:35:06

Alekss Blūmentāls. Ūdens, kuru gribas dzert

4/26/2023
Ūdens dzeršana ikdienā ir ļoti svarīgs priekšnosacījums veselīga dzīves veida piekopšanai. Diemžēl, daļa cilvēku slinko ar ūdens dzeršanu, kas izraisa dehidrāciju un ietekmē pašsajūtu, lieko svaru un darba efektivitāti. Uzņēmums H2YO ir atklājis veidu kā veicināt cilvēkus patērēt vairāk ūdeni - pievienojot ūdenim dabiskos augļu ekstraktus ar dažādām garšām, kas nesatur cukuru. Vai tas varētu aizstāt tādu dzērienu kā CocaCola, Sprite, Fanta u.c. patēriņu? Cik maksās šāds ūdens un vai tas būs pieejams tikai birojos? Vai darba devējs ir atbildīgs par ūdens patēriņu uzņēmumos, tādā veidā veicinot darba efektivitāti? Par šiem jautājumiem ar DIENA PĒC autoru Kristapu Pētersonu sarunājās Alekss Blūmentāls no H2YO.

Duration:00:26:17

Ilze Zoltnere, Guntars Krols. Nākotnes uzņēmums - ilgtspējas procesu apzināšana

4/24/2023
Eco Baltia valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs uz sarunu aicinājis uzreiz divus ekspertus - Ilzi Zoltneri, Luminor bankas korporatīvā departamenta vadītāju un Guntaru Krolu, EY Baltijas stratēģijas un darījumu konsultāciju partneri, lai diskutētu par ilgtspēju uzņēmuma darbības kontekstā. Kas ir tas, ko bankas ņem vērā, piešķirot aizdevumu uzņēmumam? Kas ir svarīgi potenciālajiem investoriem, kādi uzņēmumi piesaista viņu uzmanību? Kādi ir ieguvumi un iespējamie zaudējumi, pievēršot vai nepievēršot uzmanību ilgtspējas procesiem uzņēmumā? Par to – šajā epizodē.

Duration:00:27:59

Inese Bolmane. Cilmes šūnu banka - mūžīgās dzīves eliksīrs?

4/19/2023
Gaidot mazuli, ikviena māte cenšas domāt labas domas un nepieļaut iespēju, ka varētu notikt kas slikts. Tā visticamāk ir pareizāk, bet – kā mēdz teikt – pasargāts ir tas, kas apdrošināts. Izvēloties par labu cilmes šūnu saglabāšanai dzemdību laikā, mēs iegūstam “apdrošināšanu” savam mazulim un, iespējams, arī pārējiem ģimenes locekļiem dažādu slimību ārstēšanai. Kas ir tās slimības, kuras var ārstēt ar cilmes šūnām? Cik ilgi cilmes šūnas ir derīgas? Cik tas izmaksā? Atbildes uz šiem jautājumiem noskaidro DIENA PĒC autora Oskara Priedes sarunā ar SIA "Cilmes šūnu banka" biznesa attīstības vadītāju Inesi Bolmani.

Duration:00:27:38

Martins Gauss. airBaltic ambīcijas

4/17/2023
DIENA PĒC autors Maksims Jegorovs izvaicā airBaltic vadītāju Martinu Gausu par aviopārvadājumu nozares aktualitātēm, biznesa stratēģijām jaunajā ģeopolitiskajā situācijā, kā arī par dažādām inovatīvām tehnoloģijām, kuras uzņēmums ievieš, lai piedāvātu gan papildu labumus klientiem, gan arī būtu pelnošāks. Noklausies un dalies!

Duration:00:34:34

Uldis Pīlēns. Mans komunikācijas kods

4/12/2023
Interneta platforma DIENA PĒC vienmēr ir uzskatījusi, ka komunikācija ir viena no būtiskākajām atslēgām uz panākumiem privātā un valsts līmenī. Pēdējos četrus gadus mēs esam šo kvalitāti likuši priekšplānā un savus viesus par to izvaicājuši. Šoreiz DIENA PĒC autors Kristaps Pētersons iztaujā Valsts prezidenta amata kandidātu, uzņēmēju un arhitektu Uldi Pīlēnu par komunikācijas nozīmi viņa dzīvē un karjerā.

Duration:00:26:03

Ingus Baumanis. Praktiski padomi īpašuma iegādei

4/10/2023
Būvniecība ir industrija, kurā apgrozās daudz naudas. Un kur daudz naudas, tur daudz intrigu. Ir dažādi viedokļi par to, kā pareizi jābūvē, bet ne visi padomdevēji ir zinoši speciālisti. DIENA PĒC autors Guntars Cauna sarunājas ar pieredzes bagātu speciālistu - "Kaamos Construction" vadītāju Ingu Baumani, lai noskaidrotu, kas jāņem vērā iegādājoties īpašumu. Kā ir labāk - pirkt gatavu vai būvēt pašam? Vai nepieciešams nolīgt speciālistu, kurš seko līdzi būvniecības procesiem? Kas jāzina, ja izvēlējāties būvēt īpašumu no nulles? Klausies epizodi un dalies ar saviem draugiem!

Duration:00:24:56

Baiba Rubesa. Dzimumu (NE)VIENLĪDZĪBA

4/5/2023
Dzimuma vienlīdzība ir plaši apspriests temats. Vislielāko nevienlīdzību izjūt tieši darba vietās. Kāpēc Igaunijā un Latvijā uzņēmumu valdēs, padomēs un citās institūcijās situācija ar sieviešu līdztiesību ir tik slikta? Vai sievietēm ir citāda novērtēšanas sistēma darba vietās nekā vīriešiem? Kā mazināt šo nevienlīdzību? Par to visu - DIENA PĒC autora Kristapa Pētersona sarunā ar Baibu Rubesu, organizācijas "Novatore" līdzdibinātāju.

Duration:00:32:47

Dins Šmits. Vai medicīnas joma gatava plašākām tehnoloģijām?

4/3/2023
Medical technologies and various e-health systems often steal doctor's / patient's time and do not improve the healthcare process. How to deal with it? Is the arrival of artificial intelligence expected in the medical sector as well? Listen to the conversation of Maksim Yegorov, the author of the technology column DIENA PĒC, with Dins Šmits, the former deputy chairman of the board of A/S Repharm. Medicīnas tehnoloģijas un dažādas e-veselības sistēmas bieži vien nozog ārsta un pacienta laiku un neuzlabo veselības aprūpes procesu. Kā pret to attiekties? Vai mākslīgā intelekta ienākšana ir sagaidāma arī medicīnas nozarē? Klausies DIENA PĒC tehnoloģiju rubrikas autora Maksima Jegorova sarunu ar Dinu Šmitu, bijušo A/S Repharm padomes priekšsēdētāja vietnieku.

Duration:00:30:47

Ingus Augstkalns. Spēle ar vēju

3/29/2023
Izklaides industrija Latvijā un arī pasaulē ir ļoti plaša. Tā vien šķiet, ka viss jau ir redzēts, bet izrādās, ka sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) top jaunas un unikālas idejas. Uzņēmums “Beat the Storm” ir izstrādājis horizontāla vēja tuneli, kas ir pielāgojams dažādiem apmeklētājiem. Pasaulē pirmais šāds vēja tunelis ir uzstādīts Dānijā. Vai mēs Latvijā arī varam sagaidīt šāda vēja tuneļa izbūvi? Cik tas maksā un cik liels atbalsts bija no LIAA puses? Par šiem jautājumiem ar DIENA PĒC autoru Oskaru Priedi sarunājās Ingus Augstkalns no “Beat the Storm”.

Duration:00:32:29

Mārtiņš Pujats. Juristu un uzņēmēju sinerģija

3/27/2023
Uzņēmumi ikdienā saskaras ar daudz juridiskiem jautājumiem, veidojot sadarbību ar juristiem. Nepietiek tikai ar likumu pārzināšanu. Juristiem jāsaprot to, kā domā uzņēmēji un jāiemācās runāt viņu valodā. Vai tas nozīmē, ka juristiem labi jāpārzina biznesa vide? Vai Latvijā ir juristu pārprodukcija? Uz šiem jautājumiem sarunā ar DIENA PĒC I Juridiskais skatpunkts autoru Agri Bitānu, zvērinātu advokātu no biroja “Eversheds Sutherland Bitāns” atbild Mārtiņš Pujats, "Latvijas Mobilais Telefons" pakalpojumu un korporatīvā nodrošinājuma daļas vadītājs. Klausies un dalies ar epizodi!

Duration:00:22:07

Andrejs Martinovs. Ilgtspējīgas investīcijas

3/22/2023
Par uzkrājumiem vecumdienām esam spiesti sākt domāt jau diezgan agri. Sākot strādāt, mums veidojas uzkrājums 2. pensiju līmenī. Varam pārbaudīt, cik daudz saņemsim, pienākot pensijas vecumam, tomēr ne vienmēr tas atbilst mūsu gaidām. Ko darīt, lai nodrošinātu sev cieņpilnas vecumdienas un palielinātu savu pensiju nākotnē? Kas ir 3. pensiju līmenis? Vai Latvijas pensiju sistēma ir ilgtspējīga? Vai inflācija ietekmē pensiju 2. līmeņa peļņu? Uz šiem jautājumiem sarunā ar Eco Baltia valdes priekšsēdētāju Māri Simanoviču atbild INVL Asset Management vadītājs Andrejs Martinovs.

Duration:00:33:00

Šārona Rapaporta-Palgi. Latvija un Izraēla – tālas, bet līdzīgas

3/20/2023
DIENA PĒC autors Maksims Jegorovs iztaujā Izraēlas vēstnieci Latvijā Šāronu Rapaportu-Palgi, skaidrojot Izraēlas inovāciju veiksmes stāsta cēloņus, valsts aizsardzības īpatnības un sieviešu lomu tajā, izglītības sistēmas un veselības aprūpes unikalitāti un pievienoto vērtību sabiedrībai. Noklausies un dalies!

Duration:00:29:00