DIENA PEC-logo

DIENA PEC

Storytelling Podcasts

DIENA PĒC ir interneta medija platforma, kurā par cilvēka intelekta attīstībai noderīgiem un svarīgiem tematiem tiek iztaujāti viedokļu līderi Latvijā. Mēs vēlamies uzzināt, kādi būsim rīt. Dienā pēc.

DIENA PĒC ir interneta medija platforma, kurā par cilvēka intelekta attīstībai noderīgiem un svarīgiem tematiem tiek iztaujāti viedokļu līderi Latvijā. Mēs vēlamies uzzināt, kādi būsim rīt. Dienā pēc.

Location:

Latvia

Description:

DIENA PĒC ir interneta medija platforma, kurā par cilvēka intelekta attīstībai noderīgiem un svarīgiem tematiem tiek iztaujāti viedokļu līderi Latvijā. Mēs vēlamies uzzināt, kādi būsim rīt. Dienā pēc.

Twitter:

@KPInsights

Language:

Latvian

Contact:

+37126586868


Episodes

ARNIS KRAUZE Klikšķu un virsrakstu laiks

5/16/2022
Nav noslēpums, ka mūsdienās komunikācija un latviešu valodas lietošana, īpaši jauniešu vidū, arvien biežāk dzirdama ar anglicismiem un barbarismiem. Sarakstēs teksta vietā tiek izmantotas emociju zīmes. Kā saglabāt korektu latviešu valodas lietošanu un cik ļoti laika gaitā ir mainījusies mediju ziņu rakstīšana un saziņa ar auditoriju? Sarunā ar DIENA PĒC autoriem Kristapu Pētersonu un Oskaru Priedi atklās TV un radio diktors Arnis Krauze. Support the show

Duration:00:41:55

Kaspars Zakulis. Īsa pamācība atkritumu šķirošanā

5/9/2022
Cilvēki iedalās divās kategorijās: tie, kas šķiro atkritumus un tie, kas to nedara. Sašķirotos atkritumus var pārvērst saimniecībā noderīgās lietās, piemēram, mugursoma no PET pudelēm. Kur nonāk mūsu sašķirotie atkritumi? Vai mīts par to, ka visus atkritumus beigās sagāž vienā kaudzē, ir taisnība? Sarunā ar Eco Baltia valdes priekšsēdētāju Māri Simanoviču atklāj "Latvijas Zaļais punkts" vadītājs Kaspars Zakulis. Support the show

Duration:00:25:28

Anda Rožukalne. Saruna par sabiedrisko mediju ombuda darbu

5/2/2022
Ikdienā mēs patērējam dažādus informācijas avotus, taču ne vienmēr varam būt pārliecināti par ziņu patiesumu. Vai sabiedriskos medijus varam uztvert kā objektīvus un profesionālus ziņu nesējus? Kas pieskata žurnālistu darbu šajos medijos? Tas ir Andas Rožukalnes, sabiedrisko mediju ombuda darbs. Kā praksē izpaužas viņas pienākumi un kā viņa vērtē iedzīvotāju mediju pratību – par to šajā DIENA PĒC sarunā ar autoru Kristapu Pētersonu. Noskaties un dalies! Support the show...

Duration:00:42:59

Antra Zālīte. Savstarpēja cieņa joprojām ir vienano sabiedrības problēmām

4/25/2022
Šajā DIENA PĒC | TEHNOLOĢIJAS sērijā tās autors Maksims Jegorovs uz sarunu aicinājis SIA "Visma Enterprise" vadītāju Antru Zālīti. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:00:32:29

Maksims Mukāns un Igors Troickis. Saruna par bariatriju

4/18/2022
Šajā reizē DIENA PĒC autors Oskars Priede uz sarunu aicinājis divus ārstus, ķirurgus, kuri praktizē bariatriju,- Maksimu Mukānu un Igoru Troicki, lai apspriestu liekā svara problēmu Latvijā un bariatriju, kā vienu no tās risinājumiem. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:00:25:48

Miks Stūrītis. Kā darbojas Latvijā ieviestā depozīta sistēma

4/11/2022
Šīs DIENA PĒC | VIDE epizodes viesis, SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis sarunā ar Māri Simanoviču apspriedīs, kā šobrīd darbojas Latvijā nesen ieviestā depozīta sistēma. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:00:26:05

Deimante Korsakaite. Baltijas elpa uzņēmumu "sakopšanā"

4/4/2022
Katra reize, kad DIENA PĒC ir iespēja iztaujāt kādu nozares profesionāli ir svētki. Tādi ir arī šodien, kad Prudentia partneris un DIENA PĒC | BIZNESS autors Ģirts Rungainis sarunās ar Baltijā patlaban vadošā izaugsmes fonda INVL Baltic Sea Growth Fund galveno partneri Deimanti Korsakaiti. Sarunā uzzināsi par to, kā uzņēmumu sagatavot pārdošanai, kā piesaistīt kapitālu gudri, kādas ir Baltijas valstu atšķirībās iezīmes un domāšanas par biznesa "sakopšanu", kā arī atšķirīgajām biznesa...

Duration:00:44:14

Oskars Priede un Kaspars Vendelis Saruna par stresu

3/28/2022
Šajā DIENA PĒC serijā tās autors Oskars Priede kopā ar DIENA PĒC | VESELĪBA autoru Kasparu Vendeli diskutēs par stresa veidiem, un kā tos pārvarēt. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:00:32:53

Mārtiņš Čakste. Energoneatkarība ir nākamais mūsu lielais uzdevums

3/21/2022
Eco Baltia valdes priekšsēdētājs un DIENA PĒC | VIDE autors Māris Simanovičs šoreiz uz sarunu aicināja amatā nesen apstiprināto AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Čaksti, lai iztaujātu par viņa sajūtām, esot šajā atbildīgajā krēslā, par vēja un saules paneļu parku būvniecību. Tāpat uzzināsiet par Latvenergo plāniem elektroauto infrastruktūras attīstīšanā Latvijā un atgādināsim svarīgākos energoefektivitātes un taupīšanas principus. Support the show...

Duration:00:40:06

Pēteris Strautiņš. Latvijas ekonomika ir bijusi daudz veiksmīgāka par latvijas uzņēmumiem

3/14/2022
Šajā DIENA PĒC | BIZNESS sērijā, tās autors Ģirts Rungainis sarunājās ar Luminor bankas vecāko ekonomistu Pēteri Strautiņu. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:00:56:20

11-03-2022 Šovs 8os: Eglitis & Pētersons & Grēviņa

3/13/2022
Šajā reizē - Vai darīt "kaut ko normālu" šobrīd skaitās sliktais tonis? - Ironiskajās ziņās par jocīgām Ušakova reklāmām, par to, vai uz Ukrainu aizbrauca īstais, vai kartona Jurašs, par krievu propagandu, Veidemanes jauno "saimniekšovu", un par to, ka Račs turpmāk cāļus skaitīs Finanšu ministrijā. Garāmejot arī divas Lienes un Markus Riva. - Kara laika skātāmās, lasāmās un klausāmās lietas. Arī mūzika. Ričijs Rū un latviešu džezs. - Vakara viesis - mūziķis, producents, grāmatu autors,...

Duration:01:40:31

S01E05 - MEDIĀNA - 10/03/2022

3/12/2022
Raidieraksts par ekonomiku, uzņēmējdarbību un finansēm. Šajā reizē par energoresursu cenām un patērētāju uzvedību. Viesos: Edijs Šaicāns (Ekonomikas ministrija), Pēteris Strautiņš (Luminor banka), Mārtiņš Čakste (AS Latvenergo), Aivars Mackevičs (TravelNews.lv), Andris Šuvajevs (RSU docents), Agnis Driksna (AS RB Rail). Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:01:57:37

Oskars Priede / Kristaps Pētersons Svarīgākās runas Ukrainas kara kontekstā

3/9/2022
Brīdī, kad visas pasaules uzmanība piekalta Krievijas asiņainajam karam ar Ukrainu, DIENA PĒC autori Oskars Priede un Kristaps Pētersons izvērtē valstu vadītāju, politiķu un uzņēmēju svarīgākās runas šī notikuma kontekstā. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:00:19:23

Jānis Kažociņš. Neadekvāts tirāns ar kodolieročiem Eiropu var pārvērst līdz nepazīšanai

3/7/2022
Tā bija šķirba puspavērtās vēstures durvīs, pa kurām Latvija 2004. gadā paspēja nokļūt ES un NATO aizsegā. No vienas puses mūs sargā 5.pants, taču tajā pašā laikā visi labi apzinās, ka neadekvāts tirāns ar kodolieročiem Eiropu var pārvērst līdz nepazīšanai. Kā mums sevi aizsargāt, ko nozīmē NATO klātbūtne Baltijā un kāpēc Putins rīkojas tā, kā viņš rīkojas? DIENA PĒC | DROŠĪBA autors, producents un drošības eksperts Edmunds Visendorfs sarunājas ar Valsts Prezidenta padomnieku nacionālās...

Duration:00:47:05

04-03-2022 Šovs 8os: Eglītis & Pētersons & Grēviņa

3/6/2022
Šajā reizē: - Kara ēnā par pagļēviem bokseriem, popgrupām un politiķiem. - Par sajūtām un noskaņojumu, par reālu palīdzību Ukrainai, par cerībām un reālijām. - Kaspars Vendelis par to, kā palīdzēt pašiem sev stresā un uztraukumā. - Kā no citas planētas Zelta Mikrofona prognožu spēles noslēgums, mileniāļu problēmas seriālā "Euphoria", ģitāras un kalašņikovi, un Zelenska "pravietiskais" seriāls. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:01:57:32

S01E04 - MEDIĀNA - 03/03/2022

3/4/2022
Šonedēļ mūsu prātos un uz mēles tikai karš Ukrainā. Runāsim par sankcijām pret Krieviju, par to ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību, savus viedokļus izteiks uzņēmēji un eksperti. Raidierakstu vada: Kristaps Pētersons un Dainis Gašpuitis. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:01:56:19

Indriķis Muižnieks. Drošumspēja ir viena no LU attīstības caurviju prioritātēm

2/28/2022
Jaunākie dati liecina, ka LU dažādos reitingos ir spējusi uzlabot savu pozīciju. Kā tas ir izdevies, kā veidojas augstskolu reitingi un kāpēc Universitātes pārliecinoši ir ilgtspējīgākās institūcijas pasaulē, DIENA PĒC | DROŠĪBA autors Edmunds Visendorfs sarunājas ar LU rektoru Indriķi Muižnieku. Uzzināsim, kas LU kopīgs ar NHL, kas ir zināšanu jūdze, ko vajag Latvijas attīstības motoram, un, pateicoties kam, vairojas mūsu drošumspēja. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:00:37:26

25-02-2022 Šovs 8os: Eglītis & Pētersons & Grēviņa

2/27/2022
Šajā reizē: - Karš Ukrainā un politiķu, mākslinieku, prostitūtu, kučieru un citu ļaužu attieksme pret to. No skapjiem iznāk divkoši un vienkārši idioti. - Par situāciju Ukrainā un pasaulē kopumā spriež drošības eksperts Edmunds Visendorfs. - Nedaudz atslodzei vakara viesis atraktīvais Marģers Majors sacenšās ar slavenību muletiem, joko ar un par Raimondu Paulu, un stāsta jestrus stāstus no LTV kultūras korespondenta ikdienas. - Mūzikas, filmas un literatūras sadaļā par augstāko...

Duration:01:51:06

S01E03 - MEDIĀNA - 24/02/2022

2/24/2022
Nedēļas temats - nākotnes darba tirgus. Viesos Pārsla Baško no ERDA, Ričards Križanovskis no UpMatched, kā arī labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP). Par situāciju ar Latvijas ekonomikas artērijām - transporta un loģistikas ceļiem un piegādēm Ukrainas kara situācijā - studijā Ilgvars Ābelītis no "Import Export Capital". Nedēļas uzņēmums - SAF Tehnika, kuru pārstāv tās valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:01:59:41

Kristīne Špate. Lokalizācija ir elementāra, bet dziļa cieņa pret klientu

2/21/2022
Droši vien jebkura sevi cienoša biznesa grāmatas teiks, ka, ja tu gribi noķert klientu un saņemt viņa naudu, tev jārunā klienta valodā. Ko tas nozīmē interneta vidē, ja tava mājaslapa ir latviski, bet tu vēlies tirgot savu produktu ārpus Latvijas? Tu vari lokalizēt savu mājaslapu. Par tulkojumiem un lokalizāciju šīs reizes DIENA PĒC saruna ar SIA “LMI Translation” valdes priekšsēdētāju Kristīni Špati, kura ir eksperts šajā tematā. Support the show (http://www.patreon.com/dienapec)

Duration:00:34:50