Green story - people. Inspirational environment. Ecological Entrepreneurship, with Mia Hod Ran-logo

Green story - people. Inspirational environment. Ecological Entrepreneurship, with Mia Hod Ran

Storytelling Podcasts

כאן נפגוש יזמות מרתקת עם א.נשים שהובילו מאבק, הגו רעיון, חוללו שינוי, בכל הקשור לאקולוגיה, כדי ליצור עניין ולפתוח תקווה, גם למי שלא אוכל מחקרים על קיימות לארוחת בוקר. אני מיה הוד רן, סופרת, מטפלת בכתיבה, מרצה ופעילה סביבתית ובאתי להרים עם סיפור ירוק – פודקאסט אקולוגי אופטימי במיוחד.

Location:

Israel

Description:

כאן נפגוש יזמות מרתקת עם א.נשים שהובילו מאבק, הגו רעיון, חוללו שינוי, בכל הקשור לאקולוגיה, כדי ליצור עניין ולפתוח תקווה, גם למי שלא אוכל מחקרים על קיימות לארוחת בוקר. אני מיה הוד רן, סופרת, מטפלת בכתיבה, מרצה ופעילה סביבתית ובאתי להרים עם סיפור ירוק – פודקאסט אקולוגי אופטימי במיוחד.

Language:

Hebrew


Episodes

פרק 59 תנועת ההאטה עמית נויפלד

2/11/2024
למה אנחנו פוחדים כל כך משיעמום? איך עבר מלהיות אספן כפייתי לטייל שמסתובב עם רכוש בגודל תיק 40 ליטר? מהי חופשה איטית? וגם מזון איטי, בריאות איטית, עיצוב איטי ואף סקס איטי. כיצד ממירים דיכאון אקלימי לאקטיביזם? מדוע אנו מקריבים את הזמן שלנו על מזבח רעיונות שלא בחרנו? מתי העבודה הפכה מצורך קיומי לשליחות ומה הקשר לשירות הטוב הגדול? על כל אלה ועוד בפרק 59 בפודקאסט סיפור ירוק * האורח: עמית נוייפלד - עורך אתר תנועת ההאטה הישראלי ומחבר הספר "היסטוריה של מהירות". מנושאי שיחתנו:

Duration:01:15:26

פרק 58 תזונת פראנה עם טל גלבוע

12/31/2023
כיצד צולחים 7 ימי ריטריט פראני באופן קל יותר מיום כיפור? איך ייתכן שצורכים פחות אנרגיה בצורת אוכל ומרגישים יותר חדים ומלאי כוחות? אילו טראומות חווה טל בתהליך ההתמרה שעבר ביחס לאוכל ובכלל, וכיצד הוא תיקן והנגיש אותו לאנשי המערב? למה קוטר הצלחת במערב גדל וגדל? מדוע נלקחו חייו של ניקולה טסלה? ומה עושים בארוחת שישי שלא מתמקדת רק באוכל? על כל אלה ועוד בפרק 58 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים * האורח: טל גלבוע - מייסד דרך הפראנה בארץ ובעולם מנושאי שיחתנו:

Duration:01:13:03

פרק 57 נשים עושות שלום עם ד”ר יעל אדמי

11/12/2023
האובדן שאימלל את המשפחה והבטחתה על קבר אחיה. כיצד נפתרו סכסוכים עקובים מדם בעולם ומדוע אנחנו עוד לא הגענו? הקושי שחוות עכשיו אחיות התנועה - ערביות ישראליות, מתנחלות ופלשתיניות. קבלת הלפיד מתנועת ארבע אימהות במסע השלום. מה שלמדה מדב חנין והקשר של השלום לאקולוגיה. פרק 57 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים לזכרן של ויויאן סילבר, לילך ואורית שנרצחו ב7 באוקטובר ובתפילה לשחרורם של דיצה היימן וכל החטופים. * האורחת: ד"ר יעל אדמי, ממקימות ומובילות 'נשים עושות שלום'. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:03:12

פרק 56 נטע אחיטוב על עיתונות וסביבה

9/26/2023
אילו סיפורים סביבתיים אנשים אוהבים לקרוא? כיצד כתבה במוסף "הארץ" הפכה למדריך של מהפכנים? איך כפר עני של דייגי פלסטיק על גדות הנילוס הפך למגדלור סביבתי, חברתי וכלכלי? כיצד הצליחו כריסטינה פיגוארס וצוות הנשים שלה להחתים את כל מדינות העולם על הסכם פריז? מה היא עונה לכל מי שמנסה לרפות את ידיה ובאיזה אופן עיתונות משנה מציאות? פרק 56 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים. * האורחת: נטע אחיטוב , עיתונאית הארץ ובעלת תואר שני בלימודי סביבה מנושאי שיחתנו:

Duration:01:12:48

פרק 55 שיקום נחלים עמוס ברנדייס

9/3/2023
כיצד שרדו הצבים למרות הזיהום בנחל אלכסנדר? באיזה אופן אסון הקישון העלה את המודעות לזיהום הנחלים בארץ? מדוע ביום אחד הנחל נצבע שחור ואלפי דגים צפו בתוך קצף לבן? על הפגישות החשאיות באוגוסטה ויקטוריה, בחסות הגרמנים ובאישור יאסר ערפאת ועל שוקולדים שנקנו על ידי ראש עריית טול-כרם בדיוטי-פרי בתקופת האינתיפאדה. פרק 55 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים על ביוב, שפכים ומכוני טיהור, שיוצרים הזדמנות לחיבור בין אנשים ושכנות טובה. * האורח: עמוס ברנדייס - אדריכל ומתכנן ערים, חלוץ מתכנני שיקום הנחלים בישראל, כותב הספר "על נחלים ואנשים". מנושאי שיחתנו:

Duration:01:08:12

פרק 54 קהילה עירונית בחריש וגינון בר קיימא - דבי לרר

7/16/2023
איך הגיב ראש העיר החרדי של חריש כשדיברו איתו סינית (=קיימות)? כיצד חלונות בלובי הופכים על פיהם את החוויה החברתית בבניין? מדוע קהילה שלא מבססת ומטפחת שתי רגליים הכרחיות - דינה להתפרק? כיצד מיום הולדתה של העיר נחסך כסף (רמז:שתילות לא עונתיות) ומשולבת בריאות (רמז:בלי ריסוסים) באמצעות גינון בר קיימא. והסגר השלישי כחגיגה - הבניין כולו קפסולה אחת שנהנית משייכות, חברה וביטחון. על כל אלה ועוד בפרק 54 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים. * האורחת: דבי לרר, ממקימות הקהילה האקולוגית בעיר חריש, מתכננת נוף שמקדמת גינון בר קיימא במרחב הציבורי. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:17:10

פרק 53 סיפור חוזר עם רינת אביב

6/19/2023
ההקדשה של מאיר אריאל לבנו, שנלכדה ברשת, וגם סידור בגרמנית מ 1920. הקמת "סיפור חוזר" בקפה של רבקה בתל אביב. סל שיקום יצירתי ופורץ דרך לנכי נפש בקהילה. מהו מבחן שולחן השבת. עזבונות של ספרים ואלף הדולר שמצאו בתוך ספר שנמסר. ועוד, בפרק 53 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים. האורחת: רינת אביב - מנהלת רשת "סיפור חוזר" - רשת חנויות ספרים חברתית המהווה מרכז הכשרה שיקומי לא.נשים המתמודדים עם חסמים תעסוקתיים, דרך שימוש חוזר בספרים. מנושאי שיחתנו:

Duration:00:53:34

פרק 52 עם עופר ישראלי על שומרי הגן

5/28/2023
קריאת ה"הצילו" ששמע בתוכו. הטראומה מהצבא והריפוי בקומונה של אושו. קבלת כוח דרך פגישה עם עץ שהעביר את כאב העולם. שאמניזם וטקסי חניכה וריפוי בעולמות קדומים old age. נסיון ההתחמקות מהייעוד והחזרה לארץ להקמת שומרי הגן. על כל אלה ועוד, בפרק 52 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים * האורח: עופר ישראלי, מייסד שומרי הגן. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:05:08

פרק51 שמונת המגינים עם טאווה גורן חיטין

5/8/2023
מהו מודל שמונת המגינים וכיצד הוא התגלה? מדוע היא תרה אחר חיבור ודבק תרבותי בעולם ואצלה בקיבוץ? מה למדה על עצמה ועל קבוצה בשבוע הישרדות ביער גשם בוושינגטון? מהו הטאי-צ'י של ההדרכה וכיצד העפילה ממשחק במכבי ת"א ל NBA מה קורה לילדים שרואים מבוגרים משחקים ונהנים? על כל אלה ועוד בפרק 51 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים. * האורחת: טאווה גורן חיטין מנושאי שיחתנו:

Duration:01:07:02

פרק 50 - ממלכת הפטריות עם ששון זערור

4/23/2023
איך - בטעות - התגלה הפנצילין, החומר הפטרייתי שמרכיב את האנטיביוטיקה? מדוע פיטר מקוי גידל פטריות על מצע בדלי סיגריות? כיצד הרעיל את עצמו באופן מבוקר? שימוש בפטריות למזור והקלה בכימותרפיה ודימנציה מערכות יחסים בין פטריות, עצים, אדמה ואנשים. פרק 50 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים. * האורח: ששון זערור, מיקולוג חובב, מגדל פטריות ומדריך סדנאות ליקוט פטריות. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:07:21

פרק 49 הרשת: באר שבע עם נטע לוי

3/28/2023
למה שסטודנטים יישארו בבאר שבע לאחר סיום הלימודים? איך משיגים מימון ליזמות קהילתית בעיר? כיצד קשישות השכונה תכננו ציורים על חומות הפארק? מהו הכלבוייניק? מה משותף לשמבלה, קפה רגע ומקרר הקהילתי? על כל אלה ועוד בפרק 49 בסיפור ירוק, בחסות עמותת שינוי אקלים * האורחת: נטע לוי - מהרשת: באר שבע. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:09:49

פרק 48 אורי ערד שפת הציפורים

3/14/2023
כיצד ציפורים מתריעות על נחש או מגיבות למה שקורה בתוכנו? מה היה הקושי הגדול בהישרדות חודש בהרים או מדוע להיות מקגיוור זה לא מספיק? מדוע מתו הסוסים שהובאו לבושמנים? כיצד ציידים מסורתיים מתקשרים עם הטרף שלהם? איך למידת מלאכות קדומות צוברת תאוצה בארץ ובעולם? אפילו המדע נחשף לתופעה לפיה לציפורים יש שפה. על כל אלה ועוד בפרק 48 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים. * האורח: אורי ערד - מייסד שפת הציפורים ואבני דרך - התכנסות מלאכות קדומות. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:08:01

פרק 47 איריס לוביץ קפיטליזם וקיימות

2/26/2023
לאן הולך הכסף ולמה לא כדאי לחברות לחכות לרגולציה? כיצד היא פספסה הזדמנות בגלל טבעת יהלומים נוצצת? בהשראת איזו חכמת טבע נבנה מגדל אייפל? מהו המצפן של שוק ההון, לפחות באירופה? לאן נגיע עם צמיחה אינסופית? על כל אלה ועוד, בפרק 47 של סיפור ירוק, בחסות עמותת שינוי אקלים. * האורחת: איריס לוביץ - עורכת דין, מרצה ליזמות אימפקט, מייסדת חברת אפקטיב IR לקשרי משקיעים. מנושאי שיחתנו:

Duration:00:55:56

פרק 46 הצלת הרי ירושלים עם עפרי אוד

2/12/2023
למה כוחות ההרס הגדולים לא שוברים אותם? כיצד הקורונה השפיעה על ועדות תכנון והגנה על הסביבה? איך מגייסים פוליטיקאים, המונים ורגש- למאבקים סביבתיים? באיזה אופן מנוהל ארגון ההצלה ומהן ההוצאות הכספיות במאבק? כיצד זכרון ילדות העיר מאבק קדום? על כך אלה ועוד, בפרק 46 של סיפור ירוק. * מנושאי שיחתנו:

Duration:01:02:21

פרק 45 יאיר לב טלר - הום ביוגז

1/22/2023
כיצד הופכים זבל בעלי חיים ושאריות מזון - לאוצר? איזו הערה זרקה סבתא בת המאה ששינתה את תפיסתו? מה אמר להם מזכ"ל האו"ם באן-קי מון בביקור אצל הנשיא? כיצד השימוש בביוגז הוא רווחי, מונע זיהום ואף מציל חיים? באיזה אופן מערכות ביוגז בבתי ספר יעלו מודעות וייצרו חיבורים? על כל אלה ועוד בפרק 45 בפודקאסט סיפור ירוק בחסות עמותת שינוי אקלים * האורח: יאיר טלר - ממייסדי חברת הום ביוגז. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:08:28

פרק 44 על כלכלה מעגלית עם תומר שמש

1/1/2023
כיצד הפגיש רהיטים, פריטי אופנה ומזרנים בכמויות היסטריות, שהיו בדרך להטמנה - עם אנשים ומוסדות שזקוקים להם? מה למד כשעבד ב'לקט ישראל' ולמה בחר לצאת לדרך עצמאית? מהם מרכזי קיימות עירוניים ואיך הם ישנו את תפיסת הקניות והזריקות שלנו? מה הבין בילדותו, כשסייר עם סבא ועגלת סופרמרקט בתל אביב? איך שלחו ציוד עודף למדינות במלחמה וגם אבזרו בתים של פליטים אוקראינים בישראל? מה הדבר הכי חשוב שיזמים צריכים לקחת בחשבון בבואם לחלום? * האורח: תומר שמש, יזם ומנכ"ל שינוע חברתי. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:11:59

פרק 43 על אמנות וסביבה עם טל טנא צ’צ’קס

12/18/2022
מאות אלפי צעצועים שהיו בסכנת הכחדה (בדרך לפח) קיבלו חיים חדשים. החזרת הכבוד לפופאית, אוליב, שהובילה לפגישה עם בעלי הזכויות בניו יורק. מפגש מרגש בסטודיו ותהליך ריפוי באמצעות בלוני הליום. כדור הים מזבל בחוף תל אביב. המתנה שסדרה לעצמה ליומולדת חמישים - איסוף חמישים שקיות זבל מהחופים. על אקטיביזם אמנותי ועל כוח האמונה, בפרק 43 * האורחת: טל טנא צ'צ'קס - אמנית סביבתית והיוצרת של פופאית. מנושאי שיחתנו:

Duration:00:57:27

פרק 42 ד”ר אורי שרון על מדע וסביבה. .

12/4/2022
מתי הבין שמומחים, גם אם הם מדענים, יכולים להיות חרב להשכרה? המקרה של בז"ן. איך גמלה בליבו ההחלטה להפסיק לייצג בנקים ולהתחיל לשנות את העולם? כיצד המדע משפיע על המציאות - המקרה של קצא"א ויום עבודה מהבית. קווים לדמותו של קפיטליסט אקולוגי, ואיזה מעגל הוא סגר במפגש מקרי בועידת האקלים בשארם? * האורח: ד"ר אורי שרון, מנכ"ל האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה, ומרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:05:11

פרק 41 מלאכות מסורתיות עם יונית קריסטל

11/16/2022
טיול החמורים שהפגיש אותה עם פלאחית שהולידה את ייעודה. הההצעה להאט ולהעריך אמנות, במרחב מדיטטיבי וחברתי, בעידן המקדש טכנולוגיה ומהירות. הקפיצה לגלידה בשפרעם שהביאה אותה במקרה לראות קליעת קמע משיבולים רגע לפני שהמסורת נעלמת. בפרק 41 של הפודקאסט סיפור ירוק, יונית קריסטל מספרת כיצד החליטה להיות החולייה המקשרת בין בעלות ובעלי המלאכה המסורתיים, לבין אלו השואפים להתחבר למקורות החכמה הזו וללמוד את המלאכות, בידיהם ממש. * האורחת: יונית קריסטל - משמרת מלאכות מסורתיות. מנושאי שיחתנו:

Duration:00:55:00

פרק 40 גדי פור תיאטרון וסביבה.

10/30/2022
מדוע עזב את ההצלחה כשחקן תיאטרון וטלוויזיה בתל אביב? איך מגבשים קבוצת שחקנים בלי אודישנים ואיך בכל זאת הופכים לשחקני יער? איזה חוזה יש לו עם הגשם וכיצד מזיזים צרעות מהבמה? על סייסטה כתפיסת חיים, מערכת הפעלה יום - נצח ומליונר על קו העוני. וגם - על הנהגת מורשת ומסורת יצירה שמעבר לתיאטרון מביאה רוח קהילתית, רגשית, רוחנית. * האורח: גד אנדריי פור - שחקן, במאי, מוזיקאי, מנהל אמנותי של פשוט תיאטרון יער. מנושאי שיחתנו:

Duration:01:17:20