Jako tako - o Japonii i nie tylko-logo

Jako tako - o Japonii i nie tylko

Storytelling Podcasts >

Pierwszy w Internecie cykliczny podcast o Japonii - opowiadamy o życiu codziennym, o kulturze, zwyczajach, tym co nam się podoba lub nie. Dzielimy się naszym doświadczeniem z pracy i podróży a mamy go w sumie ponad 20 lat! Zapraszamy także gości by poznać inny punkt widzenia.

Pierwszy w Internecie cykliczny podcast o Japonii - opowiadamy o życiu codziennym, o kulturze, zwyczajach, tym co nam się podoba lub nie. Dzielimy się naszym doświadczeniem z pracy i podróży a mamy go w sumie ponad 20 lat! Zapraszamy także gości by poznać inny punkt widzenia.
More Information

Location:

Poland

Description:

Pierwszy w Internecie cykliczny podcast o Japonii - opowiadamy o życiu codziennym, o kulturze, zwyczajach, tym co nam się podoba lub nie. Dzielimy się naszym doświadczeniem z pracy i podróży a mamy go w sumie ponad 20 lat! Zapraszamy także gości by poznać inny punkt widzenia.

Language:

Polish


Episodes

#16 Rozmowy przy bento - news cz.3

8/22/2019
More
W tym odcinku skomentujemy najnowsze wiadomości z Japonii. Opowiemy o obonie, tajfunie, liniach lotniczych, rocznicy zakończenia wojny czy poddania się Japonii, cesarzu, wojnie gospodarczej i podzielimy się innymi ciekawostkami. Zapraszamy do słuchania!

Duration:00:32:55

#15 O modzie i modelkach

8/8/2019
More
W tym odcinku razem z Alexą, która jest jedną z topowych modelek w Japonii opowiemy o modzie, trendach, dlaczego Japończycy wybierają takie a nie inne ubrania. Zdradzimy także kilka sekretów, pokrótce scharakteryzujemy kosmetyki, opowiemy dlaczego ochrona skóry przed słońcem jest najważniejsza dla Japonek i czy opalenizna jest czymś pożądanym czy nie. Ola opowie, czy praca modelki jest trudna a może czasem niebezpieczna lub czy można wykorzystać lekko swoją pozycję by coś załatwić. Czy mała...

Duration:01:10:11

#14 Rozmowy przy bento - news cz.2

6/21/2019
More
W tym odcinku komentujemy najbardziej popularne wiadomości z ostatnich kilkunastu tygodni, opowiemy o ataku nożownika, brawurowej akcji policji oraz nowościach w nawigacji samochodowej i nie tylko. Zapraszamy

Duration:00:43:52

#13 O businesswoman i kobietach

6/2/2019
More
W dzisiejszym odcinku, nasz gość Joanna opowie o byciu dyrektorem w globalnej korporacji. Podzieli się swoimi uwagami na temat pracy z perspektywy szefa ale także zdradzi, dlaczego nie pokochała Japonii ale ją lubi i szanuje.

Duration:00:39:18

#12 O studiach i nauce

4/6/2019
More
W tym odcinku nasz gość profesor Edyta opowie w szczegółach jak wyglądają studia w Japonii od dwóch stron - jako student oraz wykładowca. Ogłosimy także konkurs z nagrodami! Zapraszamy do słuchania!

Duration:01:03:07

#11 Rozmowy przy bento - newsy cz.1

3/9/2019
More
Zaczynamy nowy cykl "Rozmów przy bento" gdzie w przerwie obiadowej będziemy komentować najnowsze wiadomości z Japonii. W pierwszym odcinku dominuje kronika kryminalna. Zapraszamy do słuchania! p.s. Podcast był nagrany tydzień temu.

Duration:00:44:07

#10 O służbie zdrowia

2/8/2019
More
W tym odcinku opowiadamy o służbie zdrowia. Opiszemy jak wygląda wizyta w szpitalu i czym się on różni od kliniki. Jak lekarze podchodzą do obcokrajowców i dlaczego czasem ich nadopiekuńczość może zakończyć się śmiercią kliniczną. Mamy także kilka porad dla turystów. Zapraszamy i czekamy na pytania!

Duration:00:46:07

#9 O świętach oraz nowym roku

12/21/2018
More
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka naszego podcastu #9 O świętach oraz nowym roku W tym odcinku z humorem opowiadamy jak się obchodzi Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Przybliżamy dlaczego pani domu może odpocząć, co to są kartki noworoczne, jak się sprząta biuro, jak nazywa się grudzień po japońsku czy co się je w rodzinnym gronie. Zapraszamy! Życzymy także naszym słuchaczom spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wspaniałego Nowego Roku Dzika! Strona na FB...

Duration:00:29:30

#8 O pracy, firmie i pracownikach część 2

12/14/2018
More
W tym odcinku opowiadamy o zwyczajach w japońskich firmach, opowiadamy czym jest "modlitewnik", jak wyglądają poranne ćwiczenia oraz jak z pokorą i uniżeniem podać kawę gościom ale nie tylko. Zapraszamy do komentowania!

Duration:00:52:05

#7 O pracy, firmie i pracownikach część 1

11/2/2018
More
W tym odcinku opowiemy Wam jak otworzyć firmę w Japonii, jak zatrudnić pracownika, jak wygląda szukanie pracy oraz wyjaśnimy czym jest inkan i dlaczego jest tak ważny. Jest też rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie zwycięzców!

Duration:00:46:32

#6 Co Japończycy robią inaczej część 2

9/22/2018
More
W tym odcinku w pełnym składzie, kontynuujemy opowieści o tym co Japończycy robią inaczej a skupiamy się na kulinariach. Co, gdzie i jak jedzą, jak wyglądają imprezy firmowe oraz uchylamy rąbka tajemnicy o ramenie. Ogłaszamy także konkurs z nagrodami!

Duration:00:39:18

#5 O ślubie i weselu

8/24/2018
More
Tym razem opowiadamy jak wygląda ślub w tradycyjnym japońskim obrządku shintoistycznym oraz nowocześnie. Dzielimy się naszymi przeżyciami z przygotowań, samej ceremonii oraz przybliżamy jak wygląda kolejna impreza, ta już mniej oficjalna. W następnym odcinku wrócimy do tego co Japończycy robią inaczej.

Duration:01:03:19

#4 Co Japończycy robią inaczej część 1

7/2/2018
More
W tym odcinku opowiadamy co Japończycy robią inaczej w porównaniu do naszej kultury i sposobu życia. Dzielimy się naszymi spostrzeżeniami z różnych dziedzin codziennego życia.

Duration:00:22:48

#3 O targach w Japonii

5/25/2018
More
W tym odcinku opowiadamy o targach w Japonii, jak one wyglądają od strony wystawcy oraz zwiedzających. Jak się zachowują Japończycy na takich wydarzeniach, jak są zorganizowane takie targi i czy bycie wystawcą to łatwa praca? Kto odwiedza targi? Na te pytania oraz kilka innych odpowiemy Wam z lekkim humorem.

Duration:00:23:15

#2 O transporcie - część 2

4/26/2018
More
W drugiej części dzielimy się naszymi przeżyciami oraz historiami związanymi z codziennym przemieszczaniem się w pociągach. Opowiadamy jak wygląda zwykły dzień od rana do wieczora, podzielimy się także niezbyt miłymi wspomnieniami.

Duration:00:51:28

#1 O transporcie - część 1

4/13/2018
More
W tym pierwszym debiutanckim odcinku opowiadamy o transporcie w Japonii. Opowiemy o podstawowym środku transportu czyli pociągach. Dodatkowo omawiamy autobusy, samoloty, taxi czy hulajnogi. Podpowiadamy też nowo przybyłym jak najlepiej się przygotować by nie ponieść zbyt wielkich kosztów.

Duration:00:38:23