Entrepreneurship or die-logo

Entrepreneurship or die

Technology News >

תכנית שבועית של ראיונות ומוזיקה טובה עם אנשים שונים בעולם היזמות - אנשים מעוררי השראה לעשייה. בתכנית מתארחים גם יזמים שיחלקו את התובנות שלהם עם המאזינים, וגם אנשים שתומכים ביזמים, כמו משקיעים, מנהלי חממות ואקסלרטורים, מנהלי קהילות ואחרים. את התכנית מנחה יוסי דהן, בעבר מנהל מכירות ופיתוח עסקי בחברת IBM, וכיום יזם, מנטור עסקי לחברות סטארט-אפ ומנחה סדנאות הנדסה חברתית.

תכנית שבועית של ראיונות ומוזיקה טובה עם אנשים שונים בעולם היזמות - אנשים מעוררי השראה לעשייה. בתכנית מתארחים גם יזמים שיחלקו את התובנות שלהם עם המאזינים, וגם אנשים שתומכים ביזמים, כמו משקיעים, מנהלי חממות ואקסלרטורים, מנהלי קהילות ואחרים. את התכנית מנחה יוסי דהן, בעבר מנהל מכירות ופיתוח עסקי בחברת IBM, וכיום יזם, מנטור עסקי לחברות סטארט-אפ ומנחה סדנאות הנדסה חברתית.
More Information

Location:

Israel

Description:

תכנית שבועית של ראיונות ומוזיקה טובה עם אנשים שונים בעולם היזמות - אנשים מעוררי השראה לעשייה. בתכנית מתארחים גם יזמים שיחלקו את התובנות שלהם עם המאזינים, וגם אנשים שתומכים ביזמים, כמו משקיעים, מנהלי חממות ואקסלרטורים, מנהלי קהילות ואחרים. את התכנית מנחה יוסי דהן, בעבר מנהל מכירות ופיתוח עסקי בחברת IBM, וכיום יזם, מנטור עסקי לחברות סטארט-אפ ומנחה סדנאות הנדסה חברתית.

Language:

Hebrew


Episodes

הצד הפיננסי של היזמות הטכנולוגית (רובי סולימן – PWC)

3/24/2018
More
נפגשנו עם אחת הדמויות הבולטות מההיבט הפיננסי של ההייטק הישראלי, רובי סולימן, כדי לדבר על התנהלות פיננסית נכונה של סטארטאפים. רובי סולימן התחיל את דרכו באחת מפירמות ראיית החשבון הגדולות בעולם, PWC, לפני 21 שנה, מיד כשסיים לימודי משפטים וראיית חשבון באוניברסיטת תל-אביב. מאז, העניק רובי ליווי פיננסי למאות חברות הייטק ואף היה מעורב [...] הפוסט הצד הפיננסי של היזמות הטכנולוגית (רובי סולימן – PWC) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:44:59

אף פעם לא מאוחר להגשים את חלום היזמות (שמעון אקהויז)

2/24/2018
More
שמעון אקהויז גדל במעברה בתקופת הצנע להורים ניצולי שואה. עם סיום לימודי פיזיקה בטכניון כעתודאי הצטרף לחברת רפאל. להגיע מהמעברה לרפאל ולעבוד שם כפיזיקאי הייתה עבורו התגשמות של חלום. במשך הרבה מאוד שנים ההתגשמות של החלום הזה היווה אושר גדול עבורו. אחרי 17 שנים ברפאל עבר שמעון לנהל פיתוח מוצר בחבר בינלאומית בסן-דייגו שבקליפורניה [...] הפוסט אף פעם לא מאוחר להגשים את חלום היזמות (שמעון אקהויז) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:12

המשקיע בעל מגע הזהב של מידאס (מייקל אייזנברג – Aleph)

2/10/2018
More
מייקל אייזנברג נולד וגדל במנהטן שבניו-יורק. אחרי שנת הלימודים הראשונה שלו ב-Yeshiva university, שם למד מדעי המדינה, עלה לישראל לשנה והיה לתלמיד ישיבה בישיבת הר-עציון. שנה שהפכה לשנתיים... באחד השיעורים עם רב הישיבה, הרב יהודה עמיטל (זצ"ל), שאל מייקל את הרב שאלה: האם מצוות יישוב ארץ ישראל בנגב או בגליל גדולה יותר מאשר בירושלים [...] הפוסט המשקיע בעל מגע הזהב של מידאס (מייקל אייזנברג – Aleph) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:43:06

העולם שייך לפרילנסרים (מיכה קאופמן – Fiverr)

2/4/2018
More
ההורים של מיכה קאופמן עלו לארץ מארגנטינה חסרי כל כדי להילחם את מלחמת ששת הימים. הם רק לא ידעו שהיא תימשך ששה ימים בלבד והפסידו אותה. הם התיישבו בקיבוץ בצפון שם מיכה גדל כילד בעוד אביו משלים לימודי הנדסה בטכניון. כעבור מספר שנים הם החליטו שהמסגרת הקיבוצית פחות מתאימה להם והחליטו לעבור לגור בעיר. [...] הפוסט העולם שייך לפרילנסרים (מיכה קאופמן – Fiverr) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:45:37

האקזיט הוא רק אבן דרך בהגשמת החזון (עופר בן-נון)

1/31/2018
More
עופר בן-נון קיבל את השיעורים הראשונים שלו ביזמות במסגרת תכנית Zell ב"מרכז הבינתחומי הרצליה" במקביל ללימודיו לתואר ראשון במדעי המחשב. את החברה הראשונה CampusVille, רשת חברתית לסטודנטים, הקים כשהיה סטודנט כבר בשנה הראשונה ללימודיו. הוא מעיד על כך ששם למד את אחד השיעורים החשובים שאפשרו לו להקים את המיזם הבא שלו – חשיבות מבנה [...] הפוסט האקזיט הוא רק אבן דרך בהגשמת החזון (עופר בן-נון) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:41:26

החד קרן הבא של אלון בלוך (K-Health)

1/24/2018
More
אלון בלוך התחיל את הקריירה שלו כיועץ במקינזי. אחרי 3 שנים שם, פנה אליו אראל מרגלית והציע לו להצטרף כמשקיע בקרן JVP. אחרי 7 שנים ב-JVP, בהן השקיע בלא מעט חברות מוצלחות, הצטרף אלון כמנכ"ל משותף לאבישי אברהמי ב-WIX ובהמשך כחבר Board של החברה. במקביל להיותו חבר Board ב-WIX, שימש כמנכ"ל בחברת mySupermarket, ולאחר [...] הפוסט החד קרן הבא של אלון בלוך (K-Health) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:08

מגלישת גלים וליטוש יהלומים להשקעות בסטארטאפים (גיא גמזו)

1/16/2018
More
גיא גמזו עבד בגיל 14 בתחנת דלק כדי לחסוך לגלשן גלים ומאז יש לו רומן עם הים. כשסיים את שרותו הצבאי עבד במפעל לליטוש יהלומים. כעבור מספר שנים הקים מפעל משלו. במפעל שהקים הטמיע טכנולוגיה אופטית חדשה שאפשרה מדידה של חומר הגלם בצורה מדויקת, וכך בנה מותג חדש בתחום היהלומים. באותה תקופה, אמצע שנות [...] הפוסט מגלישת גלים וליטוש יהלומים להשקעות בסטארטאפים (גיא גמזו) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:41:50

Tamir Poleg is making it REAL

1/14/2018
More
תמיר פולג רצה לעבוד בפינוי אשפה בעריית נתניה כשהשתחרר מהצבא. אביו, שהיה ראש העיר באותו זמן, לא הסכים לעזור לו כי לא רצה שיגידו שהוא 'סידר' לבנו עבודה בעירייה. אז הוא פנה לשכן-חבר שלו, הבן של הקבלן יצחק תשובה, כדי שיסדר לו עבודה כפועל בניין. זו הייתה הכניסה הראשונה שלו לעולם הנדל"ן, תחום שמהר [...] הפוסט Tamir Poleg is making it REAL הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:29

שיחה על השקעות עם האנג’ל זוהר גילון

1/9/2018
More
זוהר גילון עלה לארץ מפולין עם הוריו לפני כ-60 שנה כשהיה בן 10. כשסיים תיכון במגמה הריאלית בחולון נרשם לעתודה האקדמית ולמד בטכניון הנדסת חשמל. לאחר מכן שירת 5 שנים בחיל האוויר, שרות אותו סיים כראש מדור אוויוניקה ול"א, ובמקביל סיים לימודי MBA באוניברסיטת ת"א. באחת מחופשות הקיץ ללימודיו בטכניון, נתבקש במסגרת שרות מילואים [...] הפוסט שיחה על השקעות עם האנג’ל זוהר גילון הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:42:51

המשקיע שהפך ליזם בשוק של 50 מיליארד דולר (אייל ליפשיץ – BlueVine)

1/2/2018
More
אייל ליפשיץ בנה את הקריירה שלו באופן דיי סולידי וחסר סיכונים. הוא למד הנדסת אלקטרוניקה באוניברסיטת תל-אביב מיד כשסיים את שרותו הצבאי בפלס"ר נח"ל. אחרי שהתחיל את התואר השני בהנדסת אלקטרוניקה החליט שלא מעניין אותו להתמקצע בצד הטכנולוגי ועבר לשיקגו כדי ללמוד שם מנהל עסקים. בסיום לימודיו עבד בחברת הייעוץ מקינזי וליווה חברות הייטק [...] הפוסט המשקיע שהפך ליזם בשוק של 50 מיליארד דולר (אייל ליפשיץ – BlueVine) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:41:15

תובנות על יזמות עם יובל טל (Payoneer)

12/20/2017
More
יובל טל הקים את החברה הראשונה שלו, BorderFree, לפני 18 שנה. חמש וחצי שנים אחרי שהקים אותה מצא מנכ"ל שיכול להוביל את החברה טוב יותר ממנו בשלב שהחברה נמצאת בו ולכן פינה לו את כיסא המנכ"לות. ב-2014 הונפקה החברה בנסד"ק לפי שווי של חצי מיליארד דולר. אחרי שסיים את למלא את תפקיד המנכ"ל ב-2005, [...] הפוסט תובנות על יזמות עם יובל טל (Payoneer) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:53:45

גיבורי העל שמגנים על הסוחרים ברשת מפני הונאות (נימרוד להבי)

12/13/2017
More
נימרוד להבי הגיע לעולם התוכנה קצת בטעות. הוא למד שנה ראשונה בטכניון הנדסת מכונות כי הוא לא ידע מה הוא רוצה לעשות כשיהיה גדול ואז הוא גילה שהקורס שהוא הכי אוהב זה תיכנות בשפת C. בסוף שנת הלימודים הראשונה הוא נאלץ לעבור לאזור המרכז בעקבות אישתו והחליט לעבור ללמוד בבינתחומי הנדסת מחשבים. בחופשה בין [...] הפוסט גיבורי העל שמגנים על הסוחרים ברשת מפני הונאות (נימרוד להבי) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:38:01

15 רכישות ב-10 שנים – הסיפור של מטומי מדיה גרופ (עופר דרוקר)

11/8/2017
More
עופר דרוקר הוא דמות קצת שונה בסצנת הסטארטאפים הישראלית, הוא שירת בצה"ל עד גיל 32. כשהשתחרר הצטרף להקמת חברה בתחום ה-AdTech (טכנולוגיות פרסום באינטרנט) בשם Ybrant. אחרי 6 שנים שם עבר לעבוד בחברה אמריקאית שם הכיר את עדי אורזל. עופר ועדי הסתכלו על שוק ה-AdTech וראו שיש בו הזדמנות מאוד גדולה. היו בו הרבה [...] הפוסט 15 רכישות ב-10 שנים – הסיפור של מטומי מדיה גרופ (עופר דרוקר) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:49:39

הבוסית האנטישמית שהביאה את אורן הר נבו להקים סטארטאפ בתחום ה-AdTech

10/25/2017
More
אורן הר נבו התחיל את הקריירה שלו כמנהל מוצר בחברת ההימורים המקוונים 888. זה היה עבורו בית ספר מדהים. הרבה יזמים מוצלחים יצאו משם, בינהם היזמים של Playtika, אחד היזמים של Matomy, דודו רינג שהקים ביחד עם האחים אסיה את eToro ורבים אחרים. ב-888 הכיר אורן את אישתו לעתיד, מנהלת התוכן של החברה עבור השוק [...] הפוסט הבוסית האנטישמית שהביאה את אורן הר נבו להקים סטארטאפ בתחום ה-AdTech הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:40:34

יזמות חברתית עם לונלי פלג כהן

10/18/2017
More
לונלי פלג (פלג כהן) היה לוחם בגולני. החברים ביחידה שלו כל הזמן דיברו על הטיול לתאילנד אחרי הצבא. כשהשתחרר הוא לא ראה סיבה לעשות פסיכומטרי וללכת לאוניברסיטה. בנהריה, העיר בה גדל, היה נהוג ללכת לעבוד במפעל בשלומי אחרי הצבא. גם האופציה הזו לא נראתה לו. אז הוא החליט ליסוע לטייל עם החברים בתאילנד. מה [...] הפוסט יזמות חברתית עם לונלי פלג כהן הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:35:36

היזם שמסרב להצעות לרכישת החברה שלו (תומר וינגרטן)

4/26/2017
More
כבר בתקופת התיכון רצו תומר וינגרטן וחבריו לספסל הלימודים להקים מיזם שישנה את העולם. היה ברור להם שהם לא ילמדו את מה שהם צריכים במסגרת בית הספר אלא באופן עצמאי. אז הם קנו ספרים והתחילו ללמוד תכנות בזמנם הפנוי. זמן מה אחרי שעבדו כמתכנתים החליטו להקים את dPolls שהיה אתר סביב סקרים ודעות של [...] הפוסט היזם שמסרב להצעות לרכישת החברה שלו (תומר וינגרטן) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:48:42

ממכירת גרעינים באצטדיון באשקלון למכירת המלצות לאפליקציות (משה וקנין)

4/19/2017
More
המיזם הראשון של משה וקנין היה מכירת גרעינים באצטדיון הכדורגל העירוני של אשקלון. משה ושני חבריו היו הולכים יחד לשוק, בוחרים גרעינים טובים, קולים אותם ומכניסים אותם לשקיות נייר חומות. הכניסה לאצטדיון לא הייתה כזו פשוטה. מכירת אוכל ושתיה באצטדיונים נשלטה ע"י משפחות פשע שלא נתנו להם להיכנס עם הגרעינים שלהם. אז הם נכנסו [...] הפוסט ממכירת גרעינים באצטדיון באשקלון למכירת המלצות לאפליקציות (משה וקנין) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:57:41

It's Geek Time !!! (מורן בר)

4/12/2017
More
מורן בר הקימה את המיזם הראשון שלה ביחד עם חייל בשם נועם שקד אותו אספה טרמפ. המיזם היה אתר מסעדות ישראלי מצליח בשם 2eat.co.il. היא הייתה אחראית על הצד הטכנולוגי ונועם על הצד העסקי. בשלב שבו האתר היה ריווחי זה הפסיק לעניין את מורן והיא המשיכה הלאה. בגיל 27 היא היא רצתה ללמוד משהו [...] הפוסט It's Geek Time !!! (מורן בר) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:51:13

השקעות וגיוסים עם גיגי לוי וייס

4/5/2017
More
גיגי לוי וייס שירת כטייס בחיל האויר, ומעיד על עצמו שהשתחרר משירותו הצבאי כאדם צעיר יהיר ובטוח שיודע הכל יותר טוב מאחרים. הוא היה בטוח שמה שהביא אותו להיות טייס טוב גם יביא אותו להיות איש עסקים טוב. הוא לקח את כל החסכונות שלו וכספי הפיצויים שקיבל מהצבא והשקיע אותם בחברה הראשונה שהקים. הוא [...] הפוסט השקעות וגיוסים עם גיגי לוי וייס הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:53:40

מהילדות המאתגרת בבני-ברק ועד קופיקס (אבי כץ)

3/29/2017
More
אבי כץ נולד בבני ברק, בן לשושלת סוחרים. ההורים שלו עלו לארץ מגליציה, חבל ארץ של סוחרים באירופה, אחרי ששרדו את השואה. אביו נפטר כשהיה בן 7 אחרי מאבק של שנתיים במחלה קשה. למרות שהיו רגילים לחיות בשפע כלכלי נאלצה המשפחה לעבור לחיות בדוחק לאחר פטירתו של האב. בחופשות הקיץ כשכל הילדים האחרים היו [...] הפוסט מהילדות המאתגרת בבני-ברק ועד קופיקס (אבי כץ) הופיע ראשון ביזמות או למות !!!

Duration:00:57:13