Vzhuru dolu podcast-logo

Vzhuru dolu podcast

Technology News >

O webdesignu a webové vývojařině s Martinem Michálkem, Robinem Pokorným a jejich hosty.

O webdesignu a webové vývojařině s Martinem Michálkem, Robinem Pokorným a jejich hosty.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

O webdesignu a webové vývojařině s Martinem Michálkem, Robinem Pokorným a jejich hosty.

Twitter:

@vzhurudolu

Language:

Czech


Episodes

Vánoční speciál o frontendových technologiích roku 2018

12/19/2018
More
Robin s Martinem si tentokrát vystačili sami, aby se pobavili o tom, co je letos zaujalo na technologickém poli. Řeší GraphQL, CSS Grid, Typescript a stav javascriptových frameworků.

Duration:00:47:56

S Martinem Haklem ze Solidpixels o online redakčních systémech

12/5/2018
More
Online redakční nástroje si stále více nacházejí cestu k uživatelům namísto instalovaných řešení jako je WordPress nebo Drupal. Jaké mají výhody a čím mohou být zajímavé pro webové designéry a vývojáře?

Duration:00:40:18

S Honzou Tomanem o tvorbě systému designu v Kiwi.com

10/30/2018
More
Honza je člověk, který toho ví o design systémech opravdu hodně. Kromě organizace meetupů zaměřených na tuhle problematiku pomáhá tvořit systém pro Kiwi.com.

Duration:00:46:02

Podcast: O Prohlížeči Seznam.cz se Štěpánkou Lebedovou

9/19/2018
More
Prohlížeči Seznamu roste podíl na českém trhu, což je důvod podívat se na něj z mnoha úhlů pohledu. - Proč má vlastně Seznam svůj prohlížeč? - Jak se odlišuje od konkurence? - Jak se prosazuje na trhu? - Na čem je postavený a jaký to vliv má na práci webařů? Dozvíte se v podcastu se Štěpánkou Lebedovou z „prohlížečového“ týmu v Seznamu.

Duration:00:29:15

S Pavlem Jaškem z Google o AMP

8/6/2018
More
Před třemi lety představil Google technologii AMP a ta hned vzbudila kontroverze. Tentokrát se vyhneme detailům programování a zaměříme se, takříkajíc na business. S analytikem Pavlem Jaškem si povídáme o jejím využití v zahraničí i v Česku. Na jakých typech projektů se nasazením AMP nejvýce zvýšila návštěvnost? Měli byste používat nedávno oznámené AMP Stories a AMP email? A můžete si dovolit AMP zcela ignorovat?

Duration:00:42:33

S Davidem Grudlem o vývoji open source a kampani na podporu vývoje Nette

7/13/2018
More
David Grudl a další hybatelé Nette komunity se právě teď znovu snaží získat finance na další vývoj tohoto velmi populárního PHP frameworku. Proč zrovna tímto způsobem? A jaké je vyvíjet dlouhá léta takhle velkou knihovnu s otevřeným kódem? Poslechněte si tuhle velmi otevřenou epizodu a dozvíte se více.

Duration:00:44:23

S Honzou Kvasničkou o UX a spolupráci designérů s vývojáři

4/6/2018
More
Honza je UX expert zaměřený na zvyšování konverzí. Zajímal nás stav dnešního UX, uživatelské testování a hlavně jak vylepšit spolupráci mezi designéry a vývojáři. * Co dělají dnešní UXáci * Uživatelské testování nemusí být drahé, ale pro zásadní místa webů je nutné * Testování by se měli zúčastnit všichni, kteří pracují na webu * UX a vývojáři – jak je nutné, abychom spolupracovali * Nástroje pro automatizaci kontroly * Jak pomohou design systémy a například Bootstrap?

Duration:00:38:47

S Lukášem Kokoškou o HbbTV, chytrých televizích a dálkových ovladačích

3/6/2018
More
„Stiskněte červené tlačítko” – také vás zajímá, jak se tato výzva objeví na vaší televizi? Toto a mnohem víc umožňuje standard HbbTV. Právě o něm si k nám přišel popovídat Lukáš, který tyto aplikace vytváří. Čím se liší vývoj pro televize a pro web? Co vše musí vývojář na televizích oželet? Jak vytvořit rozhraní pro dálkové ovladače? Podle čeho si lidé vybírají smart televize? Poslechněte si nás.

Duration:00:37:40

S Martinem Držkou z Fakturoidu o utility třídách v CSS

2/2/2018
More
S Robinem jsme Martina pozvali, protože nás zajímaly zkušenosti tvůrců oblíbeného fakturačního software s utility třídami. Proč zvolili tento přístup? Jaké to má výhody a nevýhody? Jak se dají utility třídy kombinovat s klasickými BEM komponentami? Poslechněte si nás.

Duration:00:47:48

S Robinem Pokorným o webdesignu a webové vývojařině v roce 2017

1/23/2018
More
Ano, vážení posluchači, podcast se mění. Je mi potěšením vám oznámit, že jej teď budeme hostovat společně s Robinem. Můžete se tak těšit na častější epizody a širší záběr. V první společné epizodě jsme toho probrali fakt hodně: Web 1.0 Retro, iRozhlas.cz a reklamu, React Fiber, licenci Reactu, Webassembly, GraphQL, Web Components, WebP a WebM, Bootstrap 4, CSS Grid a mnoho dalšího.

Duration:00:42:25