Zlodeji zivotu-logo

Zlodeji zivotu

True Crime

Recidivisté, sadisté, vrazi. Jedno mají společné. Ničí životy všem v okolí svých obětí a kradou životy nejen jim, ale i pozůstalým. Čeští kriminalisté vypráví o případech, které jim i po letech zůstávají v paměti.

Location:

United States

Genres:

True Crime

Description:

Recidivisté, sadisté, vrazi. Jedno mají společné. Ničí životy všem v okolí svých obětí a kradou životy nejen jim, ale i pozůstalým. Čeští kriminalisté vypráví o případech, které jim i po letech zůstávají v paměti.

Language:

Czech


Episodes
Ask host to enable sharing for playback control

FLÁKAČ: Masakr v čínské restauraci. Vraždili muži v prasečích maskách?

5/27/2024
Říjen 1999. Na policejní oddělení v Děčíně volá cizinec. Lámanou češtinou se snaží vysvětlit, že má strach o svého známého, který se mu už několik dní neozval a telefon má vypnutý. Tím známým je jistý Lin Sen, dvaatřicetiletý Číňan provozující asijskou restauraci na rohu náměstí. Hlasujte pro Zloděje životů v anketě Podcast roku ZDE. Vychází také na serveru Novinky.cz

Duration:00:26:04

Ask host to enable sharing for playback control

SMEČKA: Brutální útok ve vybydleném domě, oběť umlátili kladivem kvůli třem stovkám

5/6/2024
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Duben 1996. V teplické čtvrti Šanov vyjíždí dvě hodiny před půlnocí jednotka hasičů k ohlášenému požáru v přízemí vybydleného a opuštěného domu. Při prohlídce starého činžáku je v prvním patře objeveno bezvládné ženské tělo. Hned na první pohled je zřejmé, že se stala obětí útoku. Na případ vzpomíná v podcastu Zloději životů Helena Pšeničková, bývalá vyšetřovatelka ústecké kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz

Duration:00:21:29

Ask host to enable sharing for playback control

BESTIE: Šílený plán dvou žen. Mrtvého novorozence našli v igelitce na hřbitově

2/5/2024
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Duben 1997. Příjemné jarní počasí využívá Ludvík Čihák k tomu, aby v Brodku u Přerova natrhal u hřbitova trávu králíkům. Po chvíli si všímá igelitky opřené o zeď u jednoho z neoznačených hrobů. Když nakoukne dovnitř, zatmí se mu před očima. V tašce je tělo mrtvého novorozence. Na otřesný případ vzpomíná v rámci podcastu Zloději životů bývalý vyšetřovatel Martin Nasswettr z olomoucké kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, Magdaléna Pánková, David Ryneš, Jan Daněk, Petra Čepelková, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:29:32

Ask host to enable sharing for playback control

POPRAVA VĚŘITELŮ: Trojnásobný vrah vynálezce po letech vyprávěl v televizi o nápravě

1/29/2024
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Leden 1996. Je těsně nad nulou, sníh pomalu taje a pole jsou plná bláta a vody. Zhruba v poledne střídmě obydlenou chatovou oblastí v Pohořanech na Olomoucku znějí výstřely. Jeden z chatařů nakonec sebere odvahu a zimní kabát, vyjde ven a už z dálky vidí obrysy postav uvnitř vozidla. Tři lidé ve škodovce jsou po smrti. Na případ vzpomíná v rámci podcastu Zloději životů bývalý vyšetřovatel Martin Nasswettr z olomoucké kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, Magdaléna Pánková, David Ryneš, Jan Daněk, Petra Čepelková, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:26:25

Ask host to enable sharing for playback control

OSMÁCI: Spolužáka ubodal 41 ranami a vzniklo dilema. S rozsudkem se vyšetřovatel nikdy nesmířil

1/22/2024
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Říjen 2004. Během ponurého podzimní rána se malým městem na Šumpersku rychle šíří informace o pobodání teprve 13letého hocha. Jeho bezvládné tělo leží za kotelnou v kaluži krve. K místu tragédie míří novináři a fotografové, v okolí panuje chaos. Brzy navíc vychází najevo, že za smrtí chlapce by mohl stát jeho stejně starý kamarád. Na případ vzpomíná v rámci podcastu Zloději životů bývalý vyšetřovatel Martin Nasswettr z olomoucké kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, Magdaléna Pánková, David Ryneš, Jan Daněk, Petra Čepelková, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:29:53

Ask host to enable sharing for playback control

POKLAD: Písek v ústech a berle v přirození. Vraha seniorky pak čekalo na policii překvapivé setkání

1/15/2024
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Říjen 1999. Vlastimil jako obvykle o víkendu míří za svou třiadevadesátiletou maminkou do malé vísky nedaleko Šternberku. Pracuje na opravách jejího domku. Tentokrát jsou ale dveře otevřené a na zemi se povalují střepy. Seniorka leží o kus dál v kaluži krve s noční košilí vyhrnutou až po prsa. Na případ vzpomíná v rámci podcastu Zloději životů bývalý vyšetřovatel Martin Nasswettr z olomoucké kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, Magdaléna Pánková, David Ryneš, Jan Daněk, Petra Čepelková, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:34:16

Ask host to enable sharing for playback control

CHUŤ ZABÍJET: Faráře našli před kostelem se sekerou v hlavě, vrah si sám řekl o doživotí

1/8/2024
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Říjen 2002. Lidé v Dubu nad Moravou se pomalu probouzí. Brzy ráno se ale vesnicí začíná šířit tragická zpráva. Před farou u kostela byl objeven brutálně zavražděný farář Cyril Vrbík. Co vedlo k smrti oblíbeného a mírumilovného duchovního, jenž byl v okolí znám svojí solidaritou? Na případ po více než dvaceti letech vzpomíná v rámci podcastu Zloději životů bývalý vyšetřovatel Martin Nasswettr z olomoucké kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, Magdaléna Pánková, David Ryneš, Jan Daněk, Petra Čepelková, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:30:05

Ask host to enable sharing for playback control

TYRAN: Ubodal dceru a exmanželku, syn ho přitom mlátil hokejkou. Dalo se tragédii předcházet?

12/18/2023
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Únor 2002. Červenkovi vypadají na první pohled jako naprosto obyčejná rodina. Hana a Svatopluk mají tři děti, bydlí na přerovském sídlišti, postupem času ale přichází problémy. Málokdo ví, co se opravdu odehrává za zavřenými dveřmi. Vše vrcholí v polovině února strašlivou tragédií, která nakonec pomohla k změně zákona. Vzpomíná bývalý vyšetřovatel olomoucké kriminálky Martin Nassswettr. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, Magdaléna Pánková, David Ryneš, Jan Daněk, Petra Čepelková, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:42:54

Ask host to enable sharing for playback control

NEPRŮSTŘELNÉ ALIBI: Z Bohnic chodil sadista vraždit do ulic, s odhalením pomohla až obrovská náhoda

12/11/2023
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Srpen 1983. V pražských Vysočanech je v parku objevena zavražděná žena. Tělo oběti je navíc v poloze, která nasvědčuje, že v parku řádil sexuální deviant a sadista. Rozjíždí se pátrací akce, kterou po několika dnech komplikuje další vražda podobného charakteru. Odhalení pachatele bohužel výrazně zpomalilo i rozhodnutí tehdejšího primáře z psychiatrické léčebny a nepochopitelné jednání některých členů personálu. Na případ vzpomíná bývalý operativec pražské mordparty Jan Štoček. Je tu nový díl podcastu Zloději životů. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, Magdaléna Pánková, David Ryneš, Petra Čepelková a Aleš Procházka.

Duration:00:41:21

Ask host to enable sharing for playback control

PITEVNA: Kriminalisté se přetahovali s pozůstalými o hlavu rozřezané ženy

12/4/2023
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Listopad 1981. Ponurý, sychravý, ale jinak naprosto obyčejný den narušuje až nález lidské ruky ve Vltavě. K železničnímu mostu pod Vyšehradem tak vyráží kriminalisté a brzy se v řece objevuje i několik dalších částí rozřezané ženy. Její totožnost je ale dlouho neznámá. Případ se do paměti tehdejšího operativce Jana Štočka zapsal i kvůli nepředstavitelné scéně z pitevny. Je tu nový díl podcastu Zloději životů. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, Magdaléna Pánková, David Ryneš, Petra Čepelková a Aleš Procházka.

Duration:00:27:17

Ask host to enable sharing for playback control

BRATŘI: Hrůzy z Tymákova jsou obrovskou rodinnou tragédií, vrah zasadil obětem 20 ran sekerou

9/25/2023
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu. Červenec 2012. Krátce po sedmé hodině ráno volá na tísňovou linku jistý Jaroslav Hrdlička. Velmi rozrušeným a emotivním hlasem oznamuje operátorovi, že v domě svých rodičů v Tymákově právě objevil dvě mrtvá těla. V tratolišti krve leží jeho otec a nevlastní matka. Jako jeden z prvních byl na místě činu kapitán František Müller, plzeňský kriminalista a zkušený operativec. Právě on na případ, vzpomíná v rámci podcastu Zloději životů. Vychází také na serveru Novinky.cz Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Petra Čepelková a Aleš Procházka.

Duration:01:02:45

Ask host to enable sharing for playback control

HEVER: Barmana v herně se pokusil umlátit heverem, všechno natočily kamery

8/28/2023
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Srpen 2006. Vyšetřovateli plzeňské kriminálky plukovníku Radovanu Macákovi pomalu končí jeden z klidnějších pracovních dní. Od vedoucího ale dostává informaci, že ve Stříbře prý zadrželi podezřelého z ublížení na zdraví a Macák se má na místo cestou domů podívat. Krátce po příjezdu je ale vyšetřovateli jasné, že pracovní den mu teprve začíná. Nejde totiž o žádné ublížení na zdraví, ale o čistokrevný pokus o vraždu, který se vymyká svojí brutalitou. Na případ vzpomíná Macák v dalším díle podcastu Zloději životů. Vychází také na serveru Novinky.cz Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:20:07

Ask host to enable sharing for playback control

VRAŽDA NA STAVBĚ: Vrah se snažil ztížit možnost identifikace oběti, udělal ale banální chybu

8/21/2023
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Duben 2004. V lesích na Plzeňsku se vydává na pravidelnou obchůzku trojice myslivců se psy. Jeden ze čtyřnohých parťáků se po chvíli zastaví a štěká na cosi v igelitu pod větvemi. Když jeho majitel odhrne kousek plachty, okamžitě se mu navalí. Právě totiž objevil lidskou mrtvolu ve značném stádiu rozkladu. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:20:35

Ask host to enable sharing for playback control

NAHÁ NEZNÁMÁ: Případ zavražděné ženy na Tachovsku je jedna velká záhada

8/14/2023
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Červen 2003. Dvojice myslivců se na Tachovsku potuluje nedaleko frekventované dálnice D5, když je z ničeho nic do nosu praští hnilobný pach. Oba muže hned napadne, že by se mohlo jednat o padlou zvěř. Po několika minutách ale místo padlé srnky objevují mrtvé lidské tělo ve značném stádiu rozkladu. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:23:11

Ask host to enable sharing for playback control

KVADRATURA DŘEVORUBCE: Ostatky urostlého muže objevili u silnice v pytlech na odpadky

8/7/2023
Sledujte Zloděje životů také na Instagramu a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Červen 2005. Pracovníci správy silnic provádí nedaleko Klatov běžnou údržbu a čistí příkopy. Jeden z nich však objeví modrý igelitový pytel, ze kterého vypadnou cosi, co připomíná lidské ostatky. Dalších pytlů je navíc v okolí víc. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:21:03

Ask host to enable sharing for playback control

POPRAVA: Vyšinutý střelec vraždil před zraky zděšených svědků. Proč si šel přebít revolver?

7/31/2023
Listopad 2014. Nedaleko obce Chrást právě projíždí ve svém autě čtyřiašedesátiletý muž. Když u bývalého motorestu zahlídne starého známého, rozhodne se s ním prohodit pár slov. V tu chvíli ještě netuší, že o chvíli později do něj vyšinutý muž vystřílí zásobník připraveného revolveru. Ani tím však duševně narušený pachatel neskončil. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Sledujte Zloděje životů také na Instagramu a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Vychází také na serveru Novinky.cz Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:16:41

Ask host to enable sharing for playback control

POSLEDNÍ KLIENT: Zavražděnou prostitutku našli zabalenou v igelitu. Řádil v Chebu německý farmář?

7/24/2023
Duben 2008. V bytě v nejvyšším patře omšelého paneláku v Chebu je objevena v posteli mrtvá prostitutka obalená potravinovou fólií. Z vraždy je okamžitě podezřelý syn majitelky bytu, recidivista, kterého před několika týdny pustili z vězení. Do hry ale vstupuje i postava německého farmáře Uweho. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Sledujte Zloděje životů také na Instagramu a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Vychází také na serveru Novinky.cz Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:21:11

Ask host to enable sharing for playback control

OHEŇ A LED: Nepochopitelná vražda kvůli flanelce. Umlátila bývalého učitele drobná seniorka?

7/17/2023
Září 2004. V lesích nedaleko Plzně právě vyráží na houby postarší muž. Když se po chvíli přiblíží k divoké skládce, zkoumá cosi podivného, co z hromady harampádí vyčuhuje. Ve vteřině se mu zatmí před očima. Mezi sutinami je totiž lidská hlava. Bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky plukovník Radovan Macák vzpomíná v prvním díle třetí série podcastu Zloději životů na bezmála 20 let případ vraždy učitele matematiky v důchodu. Sledujte Zloděje životů také na Instagramu a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Vychází také na serveru Novinky.cz Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Duration:00:26:17

Ask host to enable sharing for playback control

Další várka případů, tentokrát z okolí Plzně. Nová série vychází od úterý 18. července

7/12/2023
Krimi podcast Zloději životů bude od 18. července pokračovat novou sérií. Bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky plukovník Radovan Macák vzpomíná na případy, které mu i po letech zůstávají v paměti. V prvním díle se vrací k bezmála 20 let staré vraždě nekonfliktního učitele matematiky v důchodu. Vychází každé úterý ráno. Opět s hlasem Richarda Wágnera a Aleše Procházky. Sledujte Zloděje životů na Instagramu a dozvíte se další info o chystaných dílech.

Duration:00:01:07

Ask host to enable sharing for playback control

NA DNĚ #3: Vrah běhá mezi námi. Za zmizením majitele drogerie ze Žižkova zůstává smutný otazník

6/7/2023
Majitel drogerie Luboš Novák zmizel společně s taškou s miliony korun beze stopy 1. května 2000. Podezřelí z vraždy byli o šest let později zproštěni obžaloby a zdálo se, že případ navždy zůstane neobjasněn. V roce 2014 ale bylo v řece Otavě objeveno tělo zabalené v modré plachtě. Závěrečný díl podcastové minisérie Zloději životů: Na dně se věnuje definitivnímu konci celé kauzy, kterou se zabýval nakonec až Ústavní soud. Sledujte Zloděje životů také na Instagramu a dozvíte se informace o dalších chystaných dílech.

Duration:00:22:08