Osobnost Plus-logo

Osobnost Plus

36 Favorites

Rozhovory s významnými lidmi české společnosti. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Rozhovory s významnými lidmi české společnosti. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Rozhovory s významnými lidmi české společnosti. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes

Osobnost Plus - Zlámalová: Babiš chtěl před vstupem do politiky poradit. Doporučila jsem mu podpořit jednu z pravicových stran

6/25/2019
More
Lenka Zlámalová patří mezi pravicově orientované novinářky a zabývá se především ekonomickými a politickými tématy. Velkou část své publicistické práce věnuje osobě českého premiéra Andreje Babiše (ANO).

Duration:00:25:25

Osobnost Plus - Miroslav Petříček: Premiér Andrej Babiš nedbá na svou vlastní důstojnost. Stejně jako pan prezident

6/24/2019
More
Filozof a překladatel Miroslav Petříček patří mezi žáky Jana Patočky. Společnost už v době totality, ale i tu porevoluční, akademickou, provokoval svým volnomyšlenkářským vzhledem.

Duration:00:26:14

Osobnost Plus - Jan P. Muchow: Česká nátura je i taková, že si neumíme příliš vážit hrdinů a skoro ani poděkovat

6/21/2019
More
Muzikant a filmový skladatel Jan Petr Muchow říká, že je mu v kapele příjemnější a sympatičtější role šedé eminence. „Někoho, kdo třeba stojí za basou a skoro není vidět,“ dodává.

Duration:00:25:26

Osobnost Plus - Ladislav Jakl: Babiš a jeho hnutí nemá žádnou politiku ani program, jen své zájmy

6/20/2019
More
„Lékař mi předpověděl ještě 6 týdnů bolestí, pak už by to mělo být v pořádku,“ říká stávající člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl. Bývalý tajemník exprezidenta Václava Klause byl nedávno dvakrát napaden.

Duration:00:25:33

Osobnost Plus - Andor Šándor: Pokud dnes vyslovíte jiný než mainstreamový názor, jste okamžitě dezinformátoři

6/19/2019
More
Generál v záloze a bezpečnostní poradce Andor Šándor má letité zkušenosti z vojenské rozvědky i zpravodajské služby. „Pokud dnes vyslovíte jiný než mainstreamový názor, jste okamžitě dezinformátoři,“ říká v souvislosti s informováním o celostátních demonstracích proti vedení státu i v návaznosti na fenomén trollingu.

Duration:00:25:14

Osobnost Plus - On byl pořádný a já jsem nepořádná. Pořád se vrtal do mých věcí, vzpomíná Vodňanská na Havla

6/18/2019
More
Psychoterapeutka Jitka Vodňanská loni vydala knihu pamětí s názvem Voda, která hoří. Chtěla tak podat svědectví o svém životě, do kterého patří i bývalý prezident Václav Havel. Kniha vzbudila ohlas, který prý nečekala, ale teď už jsou reakce hlavně kladné.

Duration:00:25:24

Osobnost Plus - Bohumil Pečinka: Demonstrace? „Nebabišovský svět“ se probral

6/17/2019
More
Politický komentátor je k Zuzaně Čaputové, která na Slovensku čerstvě složila prezidentský slib a stala se současně nejmladší ženou v čele státu na světě, opatrný. „Její zvolení je pro mě příznakem krize demokracie,“ říká.

Duration:00:25:19

Osobnost Plus - Bez kultury nelze důstojně existovat, míní fotograf Tono Stano

6/14/2019
More
Fotograf Tono Stano proslul nejen v Česku a na Slovensku především svými portréty a akty. „V procesu tvorby nejde ani tak o to, přicházet s něčím novým. Myslím, že podstatné je dopídit se věčné pravdy, která nás jako lidstvo provází,“ říká.

Duration:00:26:04

Osobnost Plus - Babiš je jako ufňukané dítě, tvrdí Dominik Hašek. Lídra si představuje jinak a nevylučuje vstup do politiky

6/13/2019
More
Dominik Hašek je hokejovou legendou a i když má hokej rád, daleko radši ho hraje, a proto na zápasy NHL uprostřed noci nevstává. Jeho firma ani po čtyřech letech nevydělává, ale podnikání ho přesto baví. Jako svůj největší neúspěch vidí, že se mu nepodařilo udržet pohromadě rodinu a ve světle aktuálního vývoje v Česku nevyloučil vstup do politiky.

Duration:00:24:57

Osobnost Plus - Padevět: K vysokým ústavním funkcím patří důstojné chování. To u nejvyšších představitelů nevidím

6/12/2019
More
Spisovatel a ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět necítí ze současné společenské situace zásadní skepsi nebo smutek. „V různých souvislostech říkám, že se v České republice přes řadu obrovských problémů máme tak dobře, jako jsme se v moderní historii nikdy neměli. Měřeno materiálně, což je ovšem pro řadu spoluobčanů vším,“ myslí si Padevět.

Duration:00:25:38

Osobnost Plus - Základem je vnímat problém sexuálního zneužívání z pohledu obětí, říká biskup Holub po setkání s některými z nich

6/11/2019
More
První vojenský kaplan v české armádě a stávající plzeňský biskup Tomáš Holub se jako jeden z mála postavil otevřeně k sexuálnímu zneužívání duchovními a přiznal zahanbení za celou církev. Je ale přesvědčen, že církevní společenství k podobnému přístupu směřuje také.

Duration:00:25:08

Osobnost Plus - Jiří Grygar: Čínský systém známkování lidí od kolébky do hrobu? To je něco opravdu šíleného

6/10/2019
More
Astronom a astrofyzik Jiří Grygar má silně skeptický pohled na budoucnost lidstva. Všiml si, že v Číně se už naplňuje vize tzv. orwellovského světa...

Duration:00:26:40

Osobnost Plus - Ministerstvo kultury je jedním z nejhůře fungujících úřadů u nás, myslí si kunsthistorička Bartlová

6/7/2019
More
Milena Bartlová je první profesorkou dějin umění v Česku. Uznávaná expertka na středověk a husitství se zajímá o politickou scénu a současné dění může komentovat jako historička z akademické půdy, jako feministka, jako stoupenkyně levice, ale také jako bývalá kurátorka Národní galerie nebo jako dcera reformního komunisty Zdeňka Mlynáře.

Duration:00:26:29

Osobnost Plus - Marek Epstein: Nemám rád, když někdo kafrá a pak mi řekne, že nejde volit

6/6/2019
More
Televizi doma stále nemá, ale na filmy se scenárista Marek Epstein dívá často. Přestože napsal jeden román, za spisovatele se stále nepovažuje. Režisérka Agnieszka Holland podle jeho scénáře právě natáčí film Šarlatán. A i když cítí, že by to bylo správné, doufá, že se nezapojí do politiky.

Duration:00:25:43

Osobnost Plus - Daniel Stach: Pro popularizaci vědy nechybí prostor, ale vědci nechtějí se svými myšlenkami ven

6/5/2019
More
Daniel Stach je jednou z hlavních tváří zpravodajské stanice ČT24 a ve svých relacích Hyde Park Civilizace a Věda 24 se věnuje primárně výzkumu. „U nás je problém přesvědčit vědce, aby chtěli vědu popularizovat,“ říká.

Duration:00:25:48

Osobnost Plus - Já bych rezignoval, ale třeba Trump by zůstal, komentuje návrh auditní zprávy Evropské komise Švejnar

6/4/2019
More
Ekonom Jan Švejnar kandidoval na českého prezidenta a se světem politiky je stále v kontaktu, do žádné z českých stran ale vstoupit nechce. Přestože se čas od času vídá s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a probírá s ním celosvětové ekonomické otázky, o vstupu do jeho vlády nikdy neuvažoval.

Duration:00:25:03

Osobnost Plus - Radkin Honzák: Mozek, který má Babiš, mívají predátoři

6/3/2019
More
Radkin Honzák působí v oblasti psychiatrie více než půl století. Živí se ale taky jako vysokoškolský pedagog a publicista a v mediích se nezřídka vyjadřuje k aktuálnímu veřejnému dění.

Duration:00:25:28

Osobnost Plus - Miroslav Hanuš: Jeviště vám dává právo mluvit. Jinde jsem si to zakazoval, protože si moc nevěřím

5/31/2019
More
Miroslava Hanuše znají diváci ze současného krimiseriálu Případy 1. oddělení. „Nechtěl bych být takovým introvertem, kterým jsem, ale nejde mi to. Ve společnosti jsem velmi plachý. Když nikoho neznám, snažím se dostat pryč,“ říká o sobě herec a režisér.

Duration:00:25:40

Osobnost Plus - Komunismus se nevrátí, vyrůstají tu už jiné generace, řekl v roce 2016 Jiří Stránský

5/30/2019
More
Vzhledem k úmrtí muže, který byl nejen naším spolupracovníkem, ale hlavně spisovatelem, scenáristou, dramatikem, překladatelem..., vysíláme mimořádně reprízu pořadu Osobnost Plus Barbory Tachecí (z roku 2016).

Duration:00:47:24

Osobnost Plus - Kateřina Šimáčková: Nejvyšší normou našeho státu je svoboda v důstojnosti a právech

5/29/2019
More
Ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková patří mezi odpůrce systému EET. Obecně se velmi často vymezuje proti schváleným zákonům, stejně tak proti nedostatku žen v české justici.

Duration:00:25:02