Try Premium for 30 days

Live games for all NFL, MLB, NBA, & NHL teams
Commercial-Free Music
No Display Ads
Gay Science-logo

Gay Science

Philosophy Podcasts >

More Information

Location:

Estonia

Language:

Estonian


Episodes

#3 - Roland Barthes "Camera lucida" (Marge Monkoga)

9/9/2017
More
Kuidas tuleks pilte õieti vaadata? Kas piltide vaatamine on paratamatult subjektiivne? Mida võib pildil pidada "punctumiks", mida "studiumiks"? Kuidas mõjutavad trauma, surm ja nostalgia piltide vaatamist? GSi kolmandas osas räägime Marge Monkoga Roland Barthes'i 1980ndal aastal ilmunud fotograafia alasest raamatust "Camera lucida".

Duration: 01:22:21


#02 - Guy Debord "Vaatemänguühiskond" (Tõnis Kahuga)

2/27/2017
More
Kuidas raputada ühiskondlikke käibetõdesid? Kuidas teha seda hiliskapitalistlikus majandamismudelis, mis ei põhine enam niivõrd tööl ja tootmisel, kuivõrd vaatemängul ja tarbimisel? Millist võitlusstrateegiat järgisid Guy Debord’ist mõjutatud situatsionistlikud kunstnikud? Kuidas tekitada Debord’i n–ö rõõmsat revolutsiooni, mis küll soodustaks käibetõdede ümberlükkamist, kuid ei mõjuks seejuures kui tüütu kohustus? GSi teises podcastis räägime Tõnis Kahuga Guy Debord’ist ja tema...

Duration: 01:13:49


#01 - Friedrich Nietzsche "The Gay Science" (Hasso Krulliga)

11/20/2016
More
Milline käitumine on tõeliselt ratsionaalne? Kas teadus võib põhjustada rõõmu? Milline on kunsti positsioon Nietzsche kultuurikriitikas? Kes on see jumal, kelle tapmise eest on Nietzsche vastutav? Millised on nüüdisajal valitsevad moraalireeglid? GS-i sissejuhatavas osas räägime Hasso Krulliga Friedrich Nietzsche raamatust "Die fröhliche Wissenschaft", mida alates 60ndatest on tõlgitud ka kui "The Gay Science".

Duration: 01:39:35