Modeschau-logo

Modeschau

Czech Republic

More Information

Location:

Czech Republic

Language:

Czech


Episodes

Modeschau - Textil inspirovaný roztíracím buřtem nebo minerálkou. Projekt Aš po Už/horod oživuje první republiku

11/20/2018
More
Jak souvisí stoletý roztírací buřt se současnou výšivkou? To se dozvíte v rozhovoru s vedoucí Ateliéru textilní tvorby na UMPRUM Jitkou Škopovou v pořadu Modeschau. Její studenti převáděli příběhy prvorepublikových podnikatelů, živnostníků a továrníků do současného textilního designu, v rámci projektu ke sto letům Československa – Aš po Už/horod.

Duration:00:17:55

Modeschau - Chytré nakupování a léčivé oblečení: Festival SLOU navrhuje, jak zpomalit konzum

11/15/2018
More
Udržitelnost není jen o tom, co, ale také jak nakupujeme. Právě na to upozorňuje blížící se festival SLOU Days. Přinese tipy na to, jak si udělat pořádek ve vlastní skříni nebo jak vybrat kvalitní věci v sekáči. A představí řadu etických a lokálních značek, kterým nejde jen o to, jak věci vypadají, ale také o to, jak funkčně a jak dlouho mohou sloužit.

Duration:00:12:46

Modeschau - Socha do kapsy, móda budoucnosti nebo stromogasmus. Festival Prototyp spojí vědu a umění

11/13/2018
More
Brněnský festival Prototyp ukazuje inovace na pomezí vědy, technologií, designu a umění. Pro jubilejní pátý ročník přihazuje k výstavám, přehlídkám a přednáškám také workshopy digitálních řemesel nebo veletrh makerů. Chybět nebude módní design. Návrháři dostali zadání „umělá inteligence a móda za padesát let“.

Duration:00:04:17

Modeschau - Svatebky z půjčovny: jak nevěsty vybírají a od koho si nechají poradit?

11/8/2018
More
Jak si mileniálky vybírají své svatební šaty? Jak se v nich chtějí cítit a na koho chtějí dělat dojem? Jak se v jejich výběru míchají tradice a trendy, vlastní osobnost a očekávání zvenčí? O tom všem bude dokumentární podcast Svatebky, který pro vás chystá Radio Wave a pořad Modeschau.

Duration:00:06:24

Modeschau - Inez Tuschnerová – umělkyně, která oblékala architekturu i divadlo

11/6/2018
More
Inez Tuschnerová byla česká textilní výtvarnice, kostýmní návrhářka a akademická malířka. Jak vznikaly její jedinečné autorské textilie, které v sedmdesátých a osmdesátých letech halily interiéry hotelů a barů do divokých abstraktních motivů? Jaká byla její kariéra a osobní život?

Duration:00:20:23

Modeschau - Módní balady i bestsellery. Designblok ukázal konceptuální performance, studentské experimenty i ready to wear

11/1/2018
More
Designová událost roku tradičně patří i módě. Jubilejní 20. ročník ukázal módní kolekce, které odkazují na lokální řemeslné tradice i nové technologie, pomáhají charitativním organizacím a posouvají hranice mezi dámským a pánským šatníkem. V rozhovorech Modeschau se setkáváme s Mirem Sabem, Pavlem Brejchou, Terezou Rosalií Kladošovou nebo Pavlem Ivančicem.

Duration:00:20:43

Modeschau - Designblok slaví 20 let. S čím na něj míří mladá generace českých designérů?

10/25/2018
More
V Praze dnes startuje nejprestižnější česká přehlídka designu. Designblok slaví dvě dekády fungování a láká na výstavy, módní přehlídky a doprovodné programy na Výstavišti i v Colloredo-Mansfeldském paláci. Co by vám nemělo utéct podle absolventek UMPRUM Lenky Vackové a Báry Moravové?

Duration:00:25:33

Modeschau - Letenský showroom Jakoby roste se svým sousedstvím

10/23/2018
More
Showroom módní značky Jakoby už na Letné funguje tři roky. Za tu dobu v jeho okolí vyrostla řada dalších designových obchodů, stylových barů, restaurací a kaváren. Jak se posunul koncept Jakoby, který klade důraz na lokální a udržitelný design?

Duration:00:04:17

Modeschau - Malá noc módy v Brně upozornila na mladý módní design a na opuštěný dům, který čeká proměna

10/17/2018
More
Opuštěnou školu Františka Josefa na Šujanově náměstí v Brně o víkendu naplnily stovky návštěvníků akce s názvem Malá noc módy. Jaké kolekce zazářily, čím je Malá noc módy jedinečná a jakou budoucnost chystá pro zchátralou budovu mladé architektonické studio Kogaa?

Duration:00:31:32

Modeschau - Festival Brno Design Days má nově i módní přehlídky. Předvedli se studenti i profesionálové

10/9/2018
More
Módní dění v Brně je o jednu příležitost bohatší. Přehlídka designu Brno Design Days se při letošním třetím ročníku odhodlala vedle výstav, přednášek a workshopů nabídnout i módní shows. Jaká móda se ukázala a jak se přehlídky povedly?

Duration:00:11:14

Modeschau - Malá noc módy v Brně: módní přehlídky studentů oživí opuštěnou školu Františka Josefa

10/9/2018
More
„V Brně nám chyběla platforma, která by zajímavým způsobem prezentovala naši generaci designérů. Proto jsme Malou noc módy před třemi roky rozjeli,“ říká absolvent Střední školy umění a designu David Severa. První dva ročníky studentské události byly velmi úspěšné, přehlídky neznámých a začínajících tvůrců přilákaly stovky návštěvníků.

Duration:00:02:26

Modeschau - Upcyklovaný design pro dobrou věc: Kristýna Fingerlandová chystá charitativní dražbu mikin

10/3/2018
More
Jednou z událostí letošního Designbloku bude charitativní aukce vyšívaných upcyklovaných mikin. V rámci projektu Metanoia je vytvořila studentka UMPRUM Kristýna Fingerlandová. Na jaké strachy a problémy mladé generace Metanoia upozorňuje?

Duration:00:14:38

Modeschau - Na lovu spirál: kolektiv Overall Office posouvá hypnotický motiv do designu trika

10/3/2018
More
Triko je jeden z nejběžnějších kusů dnešního šatníku. Po svém ho zpracovávají v podstatě všechny světové módní značky, od těch nejluxusnějších až po avantgardní nezávislé labely. Český designérský kolektiv Overall Office přichází se svojí verzí, spirálovým střihem, který kolem těla ovíjí jediný kus látky.

Duration:00:07:53

Modeschau - Studenty módy z Belgie a Česka už potřetí spojila akce We're Next

9/26/2018
More
Jak vypadá fashion design podle nastupující generace designérů z českých a belgických škol? Jaká témata a trendy se v kolekcích objevují a jak přehlídková akce We're Next zapadá do českého módního dění?

Duration:00:11:41

Modeschau - Rozhovor s Alex Wortex: Díky odvážnému oblečení jsem začala vnímat sama sebe

9/19/2018
More
Alex Wortex je alternativní instagramová diva. Nebojí se být jiná a porušovat stereotypy spojené se ženským tělem, krásou a sexualitou. V rozhovoru Modeschau jsme se ptali na její módní i životní styl, na neholení chlupů a vyrovnávání se s hatery.

Duration:00:34:40

Modeschau - Týden módy očima zkušených designérů: Co ukázaly na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku známé české značky?

9/13/2018
More
Jak se na módní události podzimu prezentovaly zkušené lokální značky, které už mají několikaleté zkušenosti s praktickým fungováním na českém trhu? S čím na týden módy šly a co jim akce přináší? Jak designéři jako Zuzana Kubíčková, Pavel Brejcha nebo Blažek nakládají s trendy a na co vsadily v kolekcích na jaro a léto 2018 Denisa Nová nebo designérky Chatty?

Duration:00:41:09

Modeschau - Příští generace módy z Prahy a Antverp: WE'RE NEXT ukáže přes dvacet přehlídek za jeden večer

9/13/2018
More
Nezávislá studentská akce s názvem WE'RE NEXT chystá další ambiciózní show. Na jednom přehlídkovém večeru uvede šestadvacet kolekcí studentů módního designu z pražské UMPRUM a antverpské Royal Academy of Fine Arts. Čím je akce jedinečná a jakou módu na ní uvidíme?

Duration:00:12:02

Modeschau - Boty v pytli, hadi a dámská pánská móda: trendy a mladá generace z Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

9/5/2018
More
Jaké módní trendy rezonovaly v kolekcích i mezi návštěvníky nejsledovanější české módní události podzimu? S jakými nápady přišla nejmladší generace českých designérů, jak se mění podoba streetstylu a jaké motivy si nová pánská móda začíná půjčovat z dámského šatníku?

Duration:00:51:44

Modeschau - Olga nebo Beyoncé. Jak se povedla první obálka Vogue CS?

8/21/2018
More
Olga Havlová na coveru prvního čísla Vogue CS pro mě byla příjemným překvapením. Mám radost, že je na obálce výrazná a respektovaná osobnost, silná inteligentní žena s vlastním názorem, schopná vzdorovat systému, se kterým nesouhlasí. Jestli si někdo zaslouží veřejné poklony a připomínání, je to určitě právě Olga Havlová. Časopis ji bohužel zobrazuje jako pasivní objekt bez emocí, způsobem, který její osobnost neodráží.

Duration:00:06:15

Modeschau - Nejmladší generace eko designérů v Modeschau. Brněnský Ekotextil vydává digitální manifest

8/17/2018
More
Jak navrhovat a vyrábět módu eticky? Jaké technologie, materiály a zdroje používat? Know-how toho, jak být designérem zelené módy, předává nový středoškolský obor v Brně. Ekotextil design pod vedením zkušené designérky a textilní výtvarnice Světlany Kulíškové letos v létě po prvním roce fungování vydává svůj manifest.

Duration:00:14:45