Modeschau-logo

Modeschau

Czech Republic

More Information

Location:

Czech Republic

Language:

Czech


Episodes

Modeschau - Česko a Slovensko čeká dekáda Vogue: jaká bude lokální módní bible?

3/13/2018
More
Na konci srpna začne vycházet český a slovenský časopis Vogue. Podle vydavatelů je právě teď ta nejlepší chvíle pro vstup světové módní bible na místní trh: ekonomikám obou zemí se daří, roste počet investic do luxusního zboží a množství dolarových milionářů v regionu překročilo dvacet pět tisíc. Česko-slovenský Vogue chce vedle střední a starší generace zaujmout i mileniály a přitáhnout je zpět k tištěným časopisům.

Duration:00:10:44

Modeschau - Studenti ze zlínské UTB představili práci nejmladších tvůrců z ateliérů designu oděvu a obuvi

3/6/2018
More
V reportáži z události Fashion Point se ohlížíme za přednáškami a módní performance ve zlínském domě kultury Alternativa.

Duration:00:06:49

Modeschau - Móda ze života na sídláku: Chatty oblékají jaro 2018 do panelákové nostalgie

3/6/2018
More
Za necelé dva týdny startuje nejsledovanější česká módní akce, pražský týden módy MBPFW. A jednou z velmi očekávaných přehlídek na něm bude show designérské značky Chatty. V Modeschau jsme živě přivítali designérky Annu Tuškovou a Radku Sirkovou, které svůj společný brand drží už přes deset let ve špičce české návrhářské módy. A v posledních letech sbírají první úspěchy i v zahraničí.

Duration:00:28:48

Modeschau - Móda pro normální lidi. Změní spolupráce streetwearových obchodů s návrháři český módní byznys?

2/22/2018
More
Může být česká návrhářská móda snadno nositelná a dostupná běžným lidem? Na to začínají odpovídat první spolupráce designérů se streetwearovými obchody. Jednou z nejnovějších je kolekce Petry Ptáčkové a obchodu Footshop, který opakovaně spolupracuje také s další mladou designérskou značkou LAFORMELA. Jak se u nás vlastně návrhářská móda prodává a čím je jedinečný přístup Footshopu?

Duration:00:18:11

Modeschau - Ušité umění v Modeschau: Mezi textilními sochami s Karímou Al-Mukhtarovou

2/14/2018
More
Vyšívané dřevěné trámy, vyšívaná burka z výlohy v berlínském Neuköllnu nebo textilní sochy lidí a zvířat v životní velikosti. To jsou jen některé z prací studentky AVU Karímy Al-Mukhtarové. Ráda ji sleduji a natáčím nejen kvůli jejímu umění, které se zčásti dotýká textilu, šití a ruční práce, ale i kvůli její výrazné osobnosti a tématům, která s nadhledem a černým humorem otevírá.

Duration:00:08:33

Modeschau - Jak rozjet a udržet výběrový sekáč? Na Letné boduje kombinace autorské módy a vintage

2/6/2018
More
V Modeschau jsme se věnovaly recyklované módě, která reflektuje styl současné klubové scény. Martině z Recycle Vintage Store se podařilo rozjet a udržet sen řady hipstrů - cool výběrový sekáč na Letné. V čem je její koncept jedinečný, díky čemu se udržel a jak vznikají její čím dál tím zajímavější autorské kolekce?

Duration:00:35:32

Modeschau - Jak fungoval socialistický módní luxus? O práci v salonu Styl s designérkou Dagmar Vybíralovou

1/16/2018
More
Do provozu jednoho z nejprestižnějších pražských salonů Styl, který navazoval na legendární prvorepublikovou značku Rosenbaum, jsme v Modeschau nahlédly s Dagmar Vybíralovou, designérkou, která v Oděvní službě, pod kterou salon Styl spadal, působila v sedmdesátých a osmdesátých letech jako modelářka.

Duration:00:21:38

Modeschau - Bojkot levné módy z Bangladéše situaci dělníků neřeší, říká fotoreportérka Jarmila Štuková

1/9/2018
More
Jaká je všední práce a život dospělých i dětských dělnic a dělníků v Dháce, kteří šijí oblečení pro mezinárodní řetězce a módní značky? Hostem Modeschau byla Jarmila Štuková, zkušená fotoreportérka z válečných a krizových oblastí, která při svých cestách navštívila řadu šicích dílen a textilních továren v Bangladéši nebo v Etiopii. Jak vyplynulo z rozhovoru, postavit se „správně“ k neeticky vyrobené módě ze zemí Třetího světa není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Duration:00:42:06

Modeschau - Šperk jako příběh i symbol: české designérky tvarují budoucnost luxusu

1/2/2018
More
Rybářské harpuny, tajemný Voynichův rukopis, Inuité nebo 3D otisky stop po psaní na mobilu. Nahlédněte do inspirací a ateliérů předních českých designérek šperku: Nastassii Aleinikavy, Markéty Kratochvílové, Elišky Lhotské a Janji Prokič.

Duration:00:12:03

Modeschau - Modeschau v Ponožkách od babičky: pletení Ježíškových vnoučat přilákalo návštěvnice z celé ČR

12/19/2017
More
Co a jak uplést z vypáraného svetru, jak se plete u čtení a jak se dělá pevná pata a pružný okraj na pletené ponožce? To se řešilo na adventním setkání Modeschau v Ponožkách od babičky, které proběhlo v rámci předvánoční kampaně Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Sjely se na něj seniorky z Čech i Moravy, vyměnily si pletací tipy a zkušenosti a strávily spolu příjemné adventní odpoledne.

Duration:00:06:22

Modeschau - Udržitelná domácnost není jen o správném nakupování. Víte, jak prát ekologicky?

12/12/2017
More
Modeschau před Vánoci nenakupuje, ale uklízí. Spolu s Alex a Terezou z platformy Tiny Life jsme se seznámili s ekologickým přístupem k praní. Co takové ohleduplné praní obnáší, jak si vyrobit vlastní šetrný prací prostředek a jak si svou snahou o udržitelnost nezlikvidovat pračku?

Duration:00:19:14

Modeschau - Čím víc let, tím víc stylu. Co nás o módě mohou naučit senioři?

11/28/2017
More
Módní návrhářka a aktivistka Vivienne Westwood, umělkyně a múza Ricka Owense Michele Lamy nebo interiérová designérka a obchodnice Iris Apfel, to jsou jen některé ze současných světových stylových ikon v seniorském věku. Osobnosti, které přibývající roky proměňují v kulturní a společenský kapitál, inspirují napříč generacemi. O tom, co se můžeme od stylových seniorek a seniorů naučit a jak se v běhu času proměňuje vztah módy a vysokého věku, je dnešní Modeschau.

Duration:00:31:40

Modeschau - Sneakers jako životní styl: česká scéna dobíhá světové trendy

11/21/2017
More
Ať už se vás tenisková kultura týká, nebo ne, je to jeden z globálně nejúspěšnějších módních byznysů. Mít ty správné sneakers je pro řadu lidí zásadním statusovým symbolem. V Modeschau se od profesionálů dozvíte, jak se u nás tenisková kultura před lety rozjížděla a co s ní hýbe dnes.

Duration:00:39:04

Modeschau - Czechia je o lásce k lokálním bizárům, respektu k lidem a místní historii

11/16/2017
More
Fotografka, krajinářská architektka a módní návrhářka, to je trojice, která stojí za projektem Czechia. Společně cestují po České republice a na základě lokální historie, architektury a současného způsobu života hledají nový místní folklor.

Duration:00:18:57

Modeschau - Malá noc módy podruhé: nová jména z Brna

11/7/2017
More
V sobotu večer se před starou sokolovnou v Srbské ulici v Brně táhla dlouhá fronta. Po lístcích na událost, na které se prezentují zatím téměř neznámí návrháři, se zaprášilo už během předprodeje. Jak se povedl druhý díl Malé noci módy?

Duration:00:23:29

Try Premium for 30 days

Live games for all NFL, MLB, NBA, & NHL teams
Commercial-Free Music
No Display Ads