Modeschau-logo

Modeschau

Czech Republic

More Information

Location:

Czech Republic

Language:

Czech


Episodes

Modeschau - Malá noc módy v Brně upozornila na mladý módní design a na opuštěný dům, který čeká proměna

10/17/2018
More
Opuštěnou školu Františka Josefa na Šujanově náměstí v Brně o víkendu naplnily stovky návštěvníků akce s názvem Malá noc módy. Jaké kolekce zazářily, čím je Malá noc módy jedinečná a jakou budoucnost chystá pro zchátralou budovu mladé architektonické studio Kogaa?

Duration:00:31:32

Modeschau - Festival Brno Design Days má nově i módní přehlídky. Předvedli se studenti i profesionálové

10/9/2018
More
Módní dění v Brně je o jednu příležitost bohatší. Přehlídka designu Brno Design Days se při letošním třetím ročníku odhodlala vedle výstav, přednášek a workshopů nabídnout i módní shows. Jaká móda se ukázala a jak se přehlídky povedly?

Duration:00:11:14

Modeschau - Malá noc módy v Brně: módní přehlídky studentů oživí opuštěnou školu Františka Josefa

10/9/2018
More
„V Brně nám chyběla platforma, která by zajímavým způsobem prezentovala naši generaci designérů. Proto jsme Malou noc módy před třemi roky rozjeli,“ říká absolvent Střední školy umění a designu David Severa. První dva ročníky studentské události byly velmi úspěšné, přehlídky neznámých a začínajících tvůrců přilákaly stovky návštěvníků.

Duration:00:02:26

Modeschau - Upcyklovaný design pro dobrou věc: Kristýna Fingerlandová chystá charitativní dražbu mikin

10/3/2018
More
Jednou z událostí letošního Designbloku bude charitativní aukce vyšívaných upcyklovaných mikin. V rámci projektu Metanoia je vytvořila studentka UMPRUM Kristýna Fingerlandová. Na jaké strachy a problémy mladé generace Metanoia upozorňuje?

Duration:00:14:38

Modeschau - Na lovu spirál: kolektiv Overall Office posouvá hypnotický motiv do designu trika

10/3/2018
More
Triko je jeden z nejběžnějších kusů dnešního šatníku. Po svém ho zpracovávají v podstatě všechny světové módní značky, od těch nejluxusnějších až po avantgardní nezávislé labely. Český designérský kolektiv Overall Office přichází se svojí verzí, spirálovým střihem, který kolem těla ovíjí jediný kus látky.

Duration:00:07:53

Modeschau - Studenty módy z Belgie a Česka už potřetí spojila akce We're Next

9/26/2018
More
Jak vypadá fashion design podle nastupující generace designérů z českých a belgických škol? Jaká témata a trendy se v kolekcích objevují a jak přehlídková akce We're Next zapadá do českého módního dění?

Duration:00:11:41

Modeschau - Rozhovor s Alex Wortex: Díky odvážnému oblečení jsem začala vnímat sama sebe

9/19/2018
More
Alex Wortex je alternativní instagramová diva. Nebojí se být jiná a porušovat stereotypy spojené se ženským tělem, krásou a sexualitou. V rozhovoru Modeschau jsme se ptali na její módní i životní styl, na neholení chlupů a vyrovnávání se s hatery.

Duration:00:34:40

Modeschau - Týden módy očima zkušených designérů: Co ukázaly na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku známé české značky?

9/13/2018
More
Jak se na módní události podzimu prezentovaly zkušené lokální značky, které už mají několikaleté zkušenosti s praktickým fungováním na českém trhu? S čím na týden módy šly a co jim akce přináší? Jak designéři jako Zuzana Kubíčková, Pavel Brejcha nebo Blažek nakládají s trendy a na co vsadily v kolekcích na jaro a léto 2018 Denisa Nová nebo designérky Chatty?

Duration:00:41:09

Modeschau - Příští generace módy z Prahy a Antverp: WE'RE NEXT ukáže přes dvacet přehlídek za jeden večer

9/13/2018
More
Nezávislá studentská akce s názvem WE'RE NEXT chystá další ambiciózní show. Na jednom přehlídkovém večeru uvede šestadvacet kolekcí studentů módního designu z pražské UMPRUM a antverpské Royal Academy of Fine Arts. Čím je akce jedinečná a jakou módu na ní uvidíme?

Duration:00:12:02

Modeschau - Boty v pytli, hadi a dámská pánská móda: trendy a mladá generace z Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

9/5/2018
More
Jaké módní trendy rezonovaly v kolekcích i mezi návštěvníky nejsledovanější české módní události podzimu? S jakými nápady přišla nejmladší generace českých designérů, jak se mění podoba streetstylu a jaké motivy si nová pánská móda začíná půjčovat z dámského šatníku?

Duration:00:51:44

Modeschau - Olga nebo Beyoncé. Jak se povedla první obálka Vogue CS?

8/21/2018
More
Olga Havlová na coveru prvního čísla Vogue CS pro mě byla příjemným překvapením. Mám radost, že je na obálce výrazná a respektovaná osobnost, silná inteligentní žena s vlastním názorem, schopná vzdorovat systému, se kterým nesouhlasí. Jestli si někdo zaslouží veřejné poklony a připomínání, je to určitě právě Olga Havlová. Časopis ji bohužel zobrazuje jako pasivní objekt bez emocí, způsobem, který její osobnost neodráží.

Duration:00:06:15

Modeschau - Nejmladší generace eko designérů v Modeschau. Brněnský Ekotextil vydává digitální manifest

8/17/2018
More
Jak navrhovat a vyrábět módu eticky? Jaké technologie, materiály a zdroje používat? Know-how toho, jak být designérem zelené módy, předává nový středoškolský obor v Brně. Ekotextil design pod vedením zkušené designérky a textilní výtvarnice Světlany Kulíškové letos v létě po prvním roce fungování vydává svůj manifest.

Duration:00:14:45

Modeschau - Většinová společnost se vždycky táhne jako sopel z nosu, říká fotograf Jakub Ra

8/15/2018
More
Sešli jsme se původně kvůli focení. Chtěla jsem zachytit oděvy, které mě aktuálně oslovují a ve kterých se cítím dobře. A protože jsem v roli modelky dost nejistá a nervózní, oslovila jsem kamaráda, který má s ne-modely spoustu zkušeností. Jakub Ra je spoluzakladatel nezávislé modelingové agentury New Aliens a jeden z mála lidí, se kterými můžu otevřeně mluvit o bourání stereotypů v módě, kráse a estetice.

Duration:00:11:33

Modeschau - Analytička trendů Dominique Peclers: Móda není umění, je to porozumění životnímu stylu

8/8/2018
More
„Původně jsem neměla v úmyslu prodávat trendy. Chtěla jsem být konzultantkou firem, které působí v módním průmyslu, ale přitom se módy bojí,“ říká zakladatelka jedné z prvních světových trendových agentur, francouzská trendová analytička a konzultantka Dominique Peclers. Mluvili jsme s ní o tom, jak poznat, které barvy a tvary budou žádané i za pár let.

Duration:00:15:23

Modeschau - O trendech a inovacích s ředitelkou výroby klobouků Danou Klečkovou

7/24/2018
More
O výrobě, designu, inovacích a globálním obchodu s českými klobouky a čepicemi jsme natáčeli v továrně Tonak a na módní byznysové konferenci v Praze.

Duration:00:06:10

Modeschau - Michael Tělecký o marketingové strategii Tonaku z konference Business Forward Forum

7/24/2018
More
O výrobě, designu, inovacích a globálním obchodu s českými klobouky a čepicemi jsme natáčeli v továrně Tonak a na módní byznysové konferenci v Praze.

Duration:00:11:11

Modeschau - O směřování Tonaku s generální ředitelkou Lenkou Urbánkovou Jarešovou

7/24/2018
More
O výrobě, designu, inovacích a globálním obchodu s českými klobouky a čepicemi jsme natáčeli v továrně Tonak a na módní byznysové konferenci v Praze.

Duration:00:05:24

Modeschau - Pocta suknu v bývalé textilce: humpolecká 8smička propojuje místní komunitu se současným uměním

7/10/2018
More
Vyrazili jsme do Humpolce, kde od letošního jara funguje nová zóna pro umění 8smička. V budově bývalé přádelny vznikla moderní galerie. Zahájila provoz obsáhlou a ambiciózní výstavou Pocta suknu: Textil v kontextu umění, věnovanou českému umění spojenému s textilem. Kde se v Humpolci 8smička vzala a jak zapadá do lokálního kontextu?

Duration:00:20:01

Modeschau - Masopustní žranice, šaty ze silonek a fragmentované košile

6/26/2018
More
Rozhovor s mladými designéry Natálií Dufkovou, Janem Grabovským a Mikulášem Bruknerem.

Duration:00:11:24

Modeschau - Vyšívané mikiny od ilustrátorky. Kristýna Fingerlandová o sérii Metanoia

6/26/2018
More
Vedle pocitů deprese jsou do pracně vyšívaných mikin promítnuté kritické komentáře vůči rychlé módě, konzumnímu stylu života, narcismu a povrchnosti života na sítích.

Duration:00:14:27