The science of covid-logo

The science of covid

Health & Wellness Podcasts

Щотижня кандидат медичних наук, MED GOblin Андрій Сем'янків готує огляди наукових досліджень про коронавірус, аби ви були в курсі найважливіших новин. Ведучим оглядів є Клятий раціоналіст Артем Албул. Також редакторка LIGA.Life Ірина Андрейців спілкується з медиками та науковцями про найважливіші теми, які стосуються ковіду.

Щотижня кандидат медичних наук, MED GOblin Андрій Сем'янків готує огляди наукових досліджень про коронавірус, аби ви були в курсі найважливіших новин. Ведучим оглядів є Клятий раціоналіст Артем Албул. Також редакторка LIGA.Life Ірина Андрейців спілкується з медиками та науковцями про найважливіші теми, які стосуються ковіду.

Location:

Ukraine

Description:

Щотижня кандидат медичних наук, MED GOblin Андрій Сем'янків готує огляди наукових досліджень про коронавірус, аби ви були в курсі найважливіших новин. Ведучим оглядів є Клятий раціоналіст Артем Албул. Також редакторка LIGA.Life Ірина Андрейців спілкується з медиками та науковцями про найважливіші теми, які стосуються ковіду.

Language:

Ukrainian


Episodes

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №17. Про своєчасне розпізнання ковіду, про госпіталізацію, пульсоксимектри та кисневі концентратори із MED GOblin (Андрієм Сем'янківим)

7/23/2021
У останній частині розмови із Андрієм Сем'янківим (MED GOblin) говорили про таке:

Duration:00:12:56

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №16. Нові знання про вакцини, їх ефективність та доцільність їх поєднання із MED GOblin (Андрієм Сем'янківим)

7/22/2021
Цього разу дізнавалися у Андрія Сем'янківа (MED GOblin) про таке:

Duration:00:08:18

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №15. Про карту вакцинації в Україні, антивакцинаторів та ситуацію з щепленнями серед лікарів із MED GOblin (Андрієм Сем'янківим)

7/21/2021
Цього разу у розмові з Андрієм Сем'янківим (MED GOblin) дізналися про таке:

Duration:00:11:00

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №14. Про повторні інфікувавння та інформативність ПЛР-тестів із MED GOblin (Андрієм Сем'янківим)

7/21/2021
У цій частині розмови із Андрієм Сем'янківим (MED GOblin) дізнавалися про таке:

Duration:00:08:30

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №13. Про втому від ковіду, доцільність масових заходів, штам Дельта та підготовку до осінньої хилі коронавірусу із MED GOblin (Андрієм Сем'янківим)

7/20/2021
У цій частині розмови з Андрієм Сем'янківим (MED GOblin) говорили про таке:

Duration:00:12:24

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №12. Про обов’язковість масок у транспорті та масок для вакцинованих із MED GOblin (Андрієм Сем’янківим)

7/19/2021
У цьому випуску інтерв'ю з MED GOblin (Андрієм Сем'янківим) поговорили про таке:

Duration:00:06:05

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №11. Про вакцини в Україні і підготовку лікарень до нової хвилі коронавірусу - від Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка

7/7/2021
У цьому випуску ми шукали відповіді на питання про вакцини в Україні і підготовку лікарень до осінньої хвилі ковіду від Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. І у спілкування з журналістами йшлося про таке:

Duration:00:20:01

Про вплив COVID-19 та пандемії на психіку в огляді медичної журналістки Дарії Озерної ― Наукою по ковіду №16

7/5/2021
Регулярно можна почути: "Через ковід всі показилися". Нам так здається, чи таки щось в повітрі таке ширяє, окрім віріонів SARS-CoV? Наукові джерела кажуть, що цього разу не здається. Як хвороба COVID-19, так і пандемічна ситуація погано і потужно діють на психіку, і це цілком закономірно. Чому, як та що з цим можна вдіяти? За допомогою наукових джерел пояснює біологиня та медична журналістка Дарія Озерна.

Duration:00:20:26

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №10. Кому дістанеться вакцина вакцину Файзер та чи дадуть її всім охочим - від Марії Каркевич із МОЗу

7/3/2021
На поширені запитання щодо правил вакцинації в Україні відповідає Марія Карчевич, гендиректорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗу. У цій частині - про те, хто може наразі претендувати на вакцину Файзер, чи бувають там залишкові дози для всіх охочих, за яким порядком щепитимуть колективи, заяви на щеплення яких подавали роботодавці, і чи можна чекати Файзер у центрах масової вакцинації.

Duration:00:07:39

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №9. Марія Каркевич про розподіл вакцин та як записатися на вакцинацію.

7/3/2021
На поширені запитання щодо правил вакцинації в Україні відповідає Марія Карчевич, гендиректорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗу. У цій частині - про те, як розподіляють вакцини по країні, хто вирішує, кому яка вакцина поїде, чому цей розподіл по країні нерівномірний, який сімейний лікар легко може записати вас на вакцинацію, а для якого це буде “місія неможлива”.

Duration:00:10:56

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №8. Кого зараз щеплюють Астразенекою, що робити, коли вас не кличуть на другу дозу - із Марією Каркевич.

7/3/2021
На поширені запитання щодо правил вакцинації в Україні відповідає Марія Карчевич, гендиректорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗу. У цій частині - про те, кого зараз щеплюють Астразенекою, що робити, коли вас не кличуть на другу дозу, і чи можна записатися на залишки цієї вакцини, щоб вколотися першою дозою Астразенеки.

Duration:00:09:37

Про імунітет тих, хто перехворів | Нове про ефективність івермектину ― Наукою по ковіду №15

6/25/2021
Цього разу, завдяки новинам із наукового світу, ми дізнавалися про таке:

Duration:00:07:48

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №7. Про нову хвилю "індійського" штаму ковіду із Ігорем Боровченком, фахівцем із математичного моделювання ковіду в Україні

6/24/2021
22 червня МОЗ повідомило, що в Україні зафіксували два випадки коронавірусної хвороби, викликані новим штамом Дельта, так званим "індійським". Так співпало, що напередодні цієї заяви ми взяли інтерв'ю в Ігоря Бровченка, фахівця із математичного моделювання ковіду в Україні, доктора математичних наук, члена-кореспондента Національної академії наук, який очолює групу науковців при НАН. Говорили про те, чого нам чекати цього літа і до чого готуватися восени. Вчений попереджував, що готуватися...

Duration:00:31:09

Вплив вакцинації дорослих на дітей | Сезоність ковіду та несподіване про мутації коронавірусу ― Наукою по ковіду №14

6/18/2021
Сьогодні ми знову оглянемо свіжі новини з наукового світу про таке:

Duration:00:07:36

Де найвірогідніше заразитися ковідом | Призначення антибіотиків під час пандемії | Протиковідний назальний спрей ― Наукою по ковіду №13

6/17/2021
У цьому випуску ми знову оглянемо такі новини з наукового світу.

Duration:00:07:22

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №6. Про вакцинацію вагітних із Федором Лапієм, доцентом кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НУОЗУ

6/16/2021
У другій частині розмови із Федором Лапієм, головою Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, дорадчого органу при МОЗ, доцентом кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров’я України імені Шупика, говорили про таке:

Duration:00:17:16

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №5. Про вакцинацію українських дітей із Федором Лапієм, доцентом кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НУОЗУ

6/14/2021
Ізраїль днями почав вакцинувати від коронавірусу дітей від 12 років препаратом Comirnaty від Pfizer-BioNTech. І не лише він. Що це означає і чи варто чекати початку вакцинації українських дітей від ковіду, розпитали Федора Лапія, голову Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, дорадчого органу при МОЗ, доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров’я України імені Шупика.

Duration:00:16:47

Ризики в громадському транспорті під час локдаунів | Антитіла після вакцинації | Наслідки тяжкої форми ковіду — Наукою по ковіду №12

6/7/2021
І сьогодні ми знову оглянемо свіжі новини з наукового світу.

Duration:00:08:32

Наукою по ковіду — Інтерв'ю №4 (Про постковідні симптоми та їх подолання - лікарка-неврологиня Олександра Щебет)

6/2/2021
У перехворілих ковідом можуть бути такі поширені симптоми як головний біль, проблеми зі сном, відчуття туману в голові, важко сконцентруватися, а ще може не повертатися смак і нюх. Що з цим можна вдіяти власноруч, а коли треба йти до лікаря, розповіла директорка медичного центру R+ medical network, лікарка-неврологиня Олександра Щебет.

Duration:00:44:05

Ризики для здоров'я, окрім коронавірусу | Показники нековідної смертності під час пандемії — Наукою по ковіду №8

6/1/2021
Щоб померти через ковід, не обов’язково хворіти на ковід. Ті, хто впевнений, що в часи пандемії ризики для здоров’я існують лише з боку коронавірусу - помиляються. У цьому дозволяє переконатися нещодавнє дослідження, яке, втім, стосувалося не нових даних. Про це та інші останні важливі дослідження про COVID-19 у новому випуску подкасту.

Duration:00:08:27