Järjejutt-logo

Järjejutt

Christian Talk

Eestis ilmub igal aastal tuhandeid raamatuid. Järjejutu abil saate teha oma valikuid.

Location:

Kuressaare, Estonia

Description:

Eestis ilmub igal aastal tuhandeid raamatuid. Järjejutu abil saate teha oma valikuid.

Language:

English


Episodes

Järjejutt: Arthur Koestler, „Keskpäevapimedus“

3/24/2023
Arthur Koestler, „Keskpäevapimedus“. Postimehe kirjastuselt. Tõlkinud Katrin Kiik. Loeb Priit Rand. Selle nädala järjejutuminutites kuulete katkendeid Arthur Koestleri romaanist „Keskpäevapimedus", mis käsitleb 1930ndatel Nõukogude Liidus aset leidnud poliitiliste näidiskohtuprotsesside psühholoogilisi mehhanisme ja toob päevavalgele totalitaarse režiimi halastamatu masinavärgi. Koestleri tuntuimat teost peetakse 20. sajandi üheks parimaks poliitiliseks romaaniks, mis on mõjukuselt võrreldav...

Duration:00:29:59

Järjejutt: Lucy Worsley, "Agatha Christie. Tabamatu olemusega naine"

3/17/2023
Lucy Worsley, "Agatha Christie. Tabamatu olemusega naine". Kirjastuselt Tänapäev. Loeb Kristi Aule. Kuku raadio järjejutuminutid viivad teid sel nädalal Agatha Christie salamaailma. Terve oma karjääri jooksul püüdis ta jätta muljet, et on tavaline koduperenaine. Kuid tegelikult armastas kiireid autosid, käis Hawaiil surfamas ja huvitus moodsast psühholoogiast.

Duration:00:31:31

Järjejutt: Miljenko Jergović, „Sarajevo Marlboro“

3/10/2023
Miljenko Jergović, „Sarajevo Marlboro“. Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Madis Vainomaa. Loeb Priit Rand. Sel nädalal kuuleme Kuku raadio järjejutuminutes lugusid Miljenko Jergovići raamatust „Sarajevo Marlboro“. Mis juhtub Bosnia inimeste armsa argipäevaga, kui neile langeb nagu selgest taevast kaela suur sõda?

Duration:00:32:52

Järjejutt: Suzanne Simard, „Emapuud otsimas. Metsa tarkuse avastamine“

3/3/2023
Suzanne Simard, „Emapuud otsimas. Metsa tarkuse avastamine“, tõlkinud Kalle Klein ja Marju Randlane. Postimehe kirjastuselt. Loeb Kristi Aule. Selles silmi avavas ja kaasahaaravas raamatus jutustab Kanada metsaökoloog Suzanne Simard, kuidas tal õnnestus aastakümnete jooksul tehtud katsetega tõestada, et puud suhtlevad omavahel. Nimelt moodustavad nad maa-aluse seeneniidistiku abil tervikliku võrgustiku, mille kaudu üksteist tajutakse, sidet peetakse ja suheldakse. Nii nagu inimeste elugi,...

Duration:00:32:26

Järjejutt: Marju Kõivupuu, "Eesti mütoloogia algajale. Jumalatest ja hiidudest tontide, näkkide ja muude õudasjadeni"

2/17/2023
Marju Kõivupuu, "Eesti mütoloogia algajale. Jumalatest ja hiidudest tontide, näkkide ja muude õudasjadeni". Kirjastuselt Tänapäev. Loeb Kristi Aule. Kuku raadio järjejutuminutid suunduvad sel nädalal jumalate, hiidude, tontide, näkkide ja muude õudasjade maailma. Kuidas meie mütoloogilised tegelased välja kujunesid ja missugust elu elavad nad tänapäeval, sellest jutustab Marju Kõivupuu uus raamat "Eesti mütoloogia algajale".

Duration:00:34:43

Järjejutt: Ilja Prozorov, „D train. Roheline piinapink“

2/10/2023
Ilja Prozorov, „D train. Roheline piinapink“. Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Katrin Väli. Loeb Kristi Aule. Sel nädalal saame Kuku raadio järjejutuminutes teada, millised seiklused ja värvikad tegelased ootavad ees Sašat, kui ta otsustab lahkuda Usbekistanist ja kolida New Yorki.

Duration:00:31:37

Järjejutt: Natsume Sōseki, "Noorsand"

1/27/2023
Natsume Sōseki, "Noorsand". Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Maarja Jaanits. Loeb Priit Rand. Sel nädalal kuuleme Kuku raadio järjejutuminutes katkendeid Jaapani kirjanduse klassiku Natsume Sōseki romaanist "Noorsand”. Maale õpetajaks sattunud noormees satub kõiksugu lõbusatesse sekeldustesse ja vastasseisudesse küll õpilaste, küll kolleegidega.

Duration:00:32:18

Järjejutt: Daphne du Maurier, „Rebecca“

1/20/2023
Daphne du Maurier, „Rebecca“. Inglise keelest tõlkinud Virve Krimm. Postimehe kirjastuselt. Loeb Kristi Aule. Noor, varanduse ja väljavaadeteta naine tutvub jõuka leskmehe Maxim de Winteriga. Põgusa tutvuse järel paar abiellub ja kolib elama mehe luksuslikku Manderley mõisa. Värske proua de Winter mõistab peagi, et tal tuleb silmitsi seista liigagi elusa mälestusega maja eelmisest perenaisest. Veetleva ja mõistatusliku Rebecca saatusest abikaasa vaikib, kuid talle on endist viisi...

Duration:00:33:15

Järjejutt: Zdeněk Jirotka, „Saturnin"

1/13/2023
Zdeněk Jirotka, „Saturnin". „Loomingu Raamatukogu" kuldsari. Tõlkinud Leo Metsar. Loeb Rando Tammik. Sel nädalal kuuleme Kuku raadio järjejutuminutes katkendeid Zdeněk Jirotka raamatust „Saturnin“. Ustava teenrina püüab Saturnin kaitsta oma isandat pealetükkivate naiste ja sugulaste eest, kuid tõmbab ta hoopis uutesse sekeldustesse.

Duration:00:37:11

Järjejutt: Andris Feldmanis ja Livia Ulman, „Erik Kivisüda“

12/30/2022
Andris Feldmanis ja Livia Ulman, „Erik Kivisüda“. Postimehe kirjastuselt. Loeb Priit Rand. Erik on 11-aastane poiss, keda ei häiri mitte miski, sest tal on kivist süda. Talle ei lähe korda, et vanematel pole tema jaoks aega ja et tal pole sõpru. Kui ta elu päevapealt muutub ja nad perega tondilossi meenutavasse majja kolivad, tunneb Erik, et tedagi võib miski häirida. Näiteks oma kummalise isaga samas majas elav Maria, kes on otsustanud Eriku pere sealt välja ajada. Kui poiss kuuleb, et...

Duration:00:29:59

Järjejutt: Reet Hiiemäe, Mare Kõiva, ”Maarjahein ja imevesi. Pärimuslikud naiste rituaalid Eestis”

12/23/2022
Reet Hiiemäe, Mare Kõiva, ”Maarjahein ja imevesi. Pärimuslikud naiste rituaalid Eestis”. Postimehe kirjastuselt. Loeb Kristi Aule. Meie esiemade elu oli tulvil rituaale. Need olid kombed, mida pärandati põlvest põlve ja mida leidus pea igas eluvaldkonnas ning need olid tihedalt seotud naise rolliga peres ja ühiskonnas. Folkloristid Reet Hiiemäe ja Mare Kõiva tutvustavad erinevaid naise eluga seotud rituaale: olulisemate eluetappide juurde kuuluvad kombed, aastaringiga seotud tavad, tervise-,...

Duration:00:33:05

Järjejutt: Carl Hermann Hesse, "Tema peab kasvama, mina kahanema. Paide maakonnaarsti mälestusi"

12/16/2022
Carl Hermann Hesse, "Tema peab kasvama, mina kahanema. Paide maakonnaarsti mälestusi". Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Tiiu Relve. Loeb Rando Tammik. Sel nädalal kuuleme Kuku raadio järjejutuminutes katkendeid Hermann Hesse vanaisa memuaaridest, kus ta kirjeldab oma lapsepõlve ja üliõpilasaega Tartus ning doktoritööd Paides.

Duration:00:40:04

Järjejutt: Ulrich Alexander Boschwitz, „Reisija“

12/2/2022
Ulrich Alexander Boschwitz, „Reisija“. Saksa keelest tõlkinud Katrin Kaugver. Postimehe kirjastuselt. Loeb Priit Rand. Berliin, november 1938. Sünagoogid on põlema süüdatud, juutide ärid ning kodud rüüstatud. Tänavatel, kus õhk on teadmatusest ja hirmust raske, patrullivad juudi mehi jahtivad natsijõugud. Ärimees Otto Silbermannist on üleöö saanud ebasoovitav isik, kes püüab ühtäkki vaenulikuks ja võõraks muutunud kodumaalt põgeneda. Oma meeletul teekonnal läbib Otto kaosesse langeva...

Duration:00:29:42

Järjejutt: Howard Blum, "Salamõrvarite öö. Rääkimata lugu Hitleri salaplaanist tappa Roosvelt, Churchill ja Stalin"

11/25/2022
Howard Blum, "Salamõrvarite öö. Rääkimata lugu Hitleri salaplaanist tappa Roosvelt, Churchill ja Stalin". Kirjastuselt Tänapäev. Loeb Rando Tammik. Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutid viivad meid 1943. aastasse, kui toimus liitlaste tippkohtumine Teheranis. Sellest teada saanud natsid võtsid ette hulljulge missiooni, et tappa kolm kõige tähtsamat meest maailmas.

Duration:00:41:24

Järjejutt: Tiina Sööt, „Minu Rumeenia. Absurdi armunud“

11/18/2022
Tiina Sööt, „Minu Rumeenia. Absurdi armunud“. Kirjastuselt Petrone Print. Loeb Kristi Aule. Sel nädalal viivad Kuku raadio järjejutuminutid teid Rumeeniasse. Objektiivselt võttes on Rumeenias kõik halvasti: vaesus, reostus, häbitu korruptsioon ja absurdne bürokraatia. Samas on seal vabadust, siirust, ehedust ja elujõudu, millest mujal võib puudust tunda.

Duration:00:32:49

Järjejutt: François Mauriac, "Armastuse kõrb"

11/11/2022
François Mauriac, "Armastuse kõrb". Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Henno Rajandi. Loeb Rando Tammik. Sel nädalal kuuleme Kuku raadio järjejutuminutes katkendeid Nobeli preemia laureaadi François Mauriaci romaanist "Armastuse kõrb". On see kõrb, kus armastust polegi, või tuline maastik, kus võib surra janusse armastuse järele?

Duration:00:44:14

Järjejutt: Edward St Aubyn, „Pimekatse“

10/28/2022
Edward St Aubyn, „Pimekatse“. Postimehe kirjastuselt. Inglise keelest tõlkinud Inna Feldbach. Loeb Priit Rand. Selle nädala järjejutt viib kuulaja rahvarohkesse Londonisse, asuursinisesse merre ulatuva Cap d’Antibes’i neemele, looduskaunile Big Suri rannikule ja Sussexi maakonna metsastatud nurgakesesse, kus ökoloogiat, psühhoanalüüsi, geneetikat ja neuroloogiat puudutavaid küsimusi lahkavad teadmisjanused tegelased leiavad end üha sagedamini juurdlemas armastuse, hirmu ja vapruse üle ning...

Duration:00:30:26

Järjejutt: Justine Picardie, "Miss Dior. Lugu moest ja vaprusest"

10/21/2022
Justine Picardie, "Miss Dior. Lugu moest ja vaprusest". Kirjastuselt Tänapäev. Loeb Kristi Aule. Sel nädalal viivad Kuku raadio järjejutuminutid meid okupeeritud Pariisi, kus Christian Dior lihvis oma disainerioskusi, tema õde Catherine aga pühendus vastupanuvõitlusele. Kes oli see naine, kes mõjutas Diori loomingut tohutul määral?

Järjejutt: Natsume Sōseki, "Noorsand"

10/14/2022
Natsume Sōseki, "Noorsand". Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Maarja Jaanits. Loeb Priit Rand. Sel nädalal kuuleme Kuku raadio järjejutuminutes katkendeid Jaapani kirjanduse klassiku Natsume Sōseki romaanist "Noorsand”. Maale õpetajaks sattunud noormees satub kõiksugu lõbusatesse sekeldustesse ja vastasseisudesse küll õpilaste, küll kolleegidega.

Duration:00:32:18

Järjejutt: Manona Paris, "Meie taluköök. Hakka uuesti elama"

10/7/2022
Manona Paris, "Meie taluköök. Hakka uuesti elama". Kirjastuselt Petrone Print. Loeb Kristi Aule. Sel nädalal läheb Kuku raadio Järjejutt külla Manona Parise talukööki, mida täidab värske kohvi, šašlõki ja ahjusooja leiva lõhn. Oma raamatus jagab ta kogemusi suure naise elust meie kultuuriruumis ning vaatab toidule – ja iseendale – uue, armastava pilguga.

Duration:00:31:41