Rádio vašeho kraje-logo

Rádio vašeho kraje

Government >

Společné pořady regionálních stanic.

Společné pořady regionálních stanic.
More Information

Location:

United States

Description:

Společné pořady regionálních stanic.

Language:

English


Episodes

Šalom alejchem - Biblické dějiny zkoumají i čeští archeologové. Básník Jiří Orten by oslavil sté narozeniny. V Březnici je možné navštívit unikátní zachované ghetto. Moderuje Tomáš Töpfer.

9/1/2019
More
Biblické dějiny zkoumají i čeští archeologové. Básník Jiří Orten by oslavil sté narozeniny. V Březnici je možné navštívit unikátní zachované ghetto. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Institut Terezínské iniciativy - příběhy při výchově k toleranci. Skladatel filmové hudby Jiří Šust by oslavil sté narozeniny. Jakým jazykem hovořili sefardští Židé? Moderuje Tomáš Töpfer.

8/25/2019
More
Institut Terezínské iniciativy - příběhy při výchově k toleranci. Skladatel filmové hudby Jiří Šust by oslavil sté narozeniny. Jakým jazykem hovořili sefardští Židé? Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Komentář o přistěhovalectví do Izraele. Reportáž z interaktivní výstavy, kde můžete „potkat“ proslulé židovské literární tvůrce. Prastaré osídlení z doby, kdy David a Goliáš zřejmě svedli svůj proslavený souboj. Moderuje Tomáš Töpfer.

8/18/2019
More
Komentář o přistěhovalectví do Izraele. Reportáž z interaktivní výstavy, kde můžete „potkat“ proslulé židovské literární tvůrce. Prastaré osídlení z doby, kdy David a Goliáš zřejmě svedli svůj proslavený souboj. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Komentáře k protižidovským výrokům v britské Labour Party. 100. let od narození slavného židovského chemika a spisovatele Primo Leviho. Mnohovrstevnatá symbolika jeruzalémského Chrámu. Moderuje Tomáš Töpfer.

8/11/2019
More
Komentáře k protižidovským výrokům v britské Labour Party. 100. let od narození slavného židovského chemika a spisovatele Primo Leviho. Mnohovrstevnatá symbolika jeruzalémského Chrámu. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Pozvánka na 3. ročník Dne židovských památek. Pražský literární dům autorů německého jazyka. Připomínka mnohasetleté historie života židovské populace na našem území. Moderuje Tomáš Töpfer.

8/4/2019
More
Pozvánka na 3. ročník Dne židovských památek. Pražský literární dům autorů německého jazyka. Připomínka mnohasetleté historie života židovské populace na našem území. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Leo Pavlát představuje projekt Stejný měsíc a novou knihu historika Adama Vaňhary a v glose o antisemitismu se zmýšlí nad jeho projevy a souvislostmi.

7/21/2019
More
Leo Pavlát představuje projekt Stejný měsíc a novou knihu historika Adama Vaňhary a v glose o antisemitismu se zmýšlí nad jeho projevy a souvislostmi.

Duration:00:15:04

Šalom alejchem - Aktuální zpráva o antisemitismu v ČR. Výstava Navracení identity. Reportáž z židovského hřbitova v Kosově Hoře. Moderuje Tomáš Töpfer.

7/14/2019
More
Aktuální zpráva o antisemitismu v ČR. Výstava Navracení identity. Reportáž z židovského hřbitova v Kosově Hoře. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - V Jubilejní synagoze v Praze můžete vidět výstavu fotografií o životě íránských Židů po islámské revoluci v roce 1979. Zveme i na výstavu o rakouském spisovateli Josefu Rothovi. Známý izraelský deník Haarec slaví sté narozeniny. Moderuje

7/7/2019
More
V Jubilejní synagoze v Praze můžete vidět výstavu fotografií o životě íránských Židů po islámské revoluci v roce 1979. Zveme i na výstavu o rakouském spisovateli Josefu Rothovi. Známý izraelský deník Haarec slaví sté narozeniny. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Na Jeruzalémské synagoze jsou opět původní nápisy v češtině, hebrejštině a němčině. Z pražského nádraží Bubny se stane památník, připomínka odsunu Židů do koncentračních táborů. Pozveme vás na festival Boskovice 2019. Moderuje Tomáš Töpfe

6/30/2019
More
Na Jeruzalémské synagoze jsou opět původní nápisy v češtině, hebrejštině a němčině. Z pražského nádraží Bubny se stane památník, připomínka odsunu Židů do koncentračních táborů. Pozveme vás na festival Boskovice 2019. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Projekt „Šabat v krabici“. V Brně vzniká stezka navazující na židovské dědictví jihomoravské metropole, kousek s Danielem Low-Beerem projdeme. Pedagožka Karolina Szymaniak o historii a významu jidiš kultury. Moderuje Tomáš Töpfer.

6/23/2019
More
Projekt „Šabat v krabici“. V Brně vzniká stezka navazující na židovské dědictví jihomoravské metropole, kousek s Danielem Low-Beerem projdeme. Pedagožka Karolina Szymaniak o historii a významu jidiš kultury. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Letošní nositel ceny Gratias Agit Marek Podwal. Příběhy dvou izraelských nositelů Nobelovy ceny. Návštěva nejvýše položené synagogy v Česku. Moderuje Tomáš Töpfer.

6/16/2019
More
Letošní nositel ceny Gratias Agit Marek Podwal. Příběhy dvou izraelských nositelů Nobelovy ceny. Návštěva nejvýše položené synagogy v Česku. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Před 95 lety zemřel Franz Kafka. Brněnskou židovskou obec opustil Pavel Fried. Pražská židovská obec věnovala dárcům rozhlasového charitativního projektu Ježíškova vnoučata prohlídku zajímavých židovských památek. Moderuje Tomáš Töpfer.

6/9/2019
More
Před 95 lety zemřel Franz Kafka. Brněnskou židovskou obec opustil Pavel Fried. Pražská židovská obec věnovala dárcům rozhlasového charitativního projektu Ježíškova vnoučata prohlídku zajímavých židovských památek. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:15:00

Šalom alejchem - Blíží se druhý ročník charitativního běhu Maccabi Fun Run. Nahlédneme do komplikovaných vztahů mezi Íránem a Izraelem - proč jsou dnes v pozici nepřátel? Význam nových objevů z vykopávek ve středním Izraeli. Moderuje Tomáš Töpfer.

5/26/2019
More
Blíží se druhý ročník charitativního běhu Maccabi Fun Run. Nahlédneme do komplikovaných vztahů mezi Íránem a Izraelem - proč jsou dnes v pozici nepřátel? Význam nových objevů z vykopávek ve středním Izraeli. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Dílo nedávno zesnulého předsedy pražské židovské obce Jana Munka. Zajímavosti o košer potravinách z průvodce vydávaného rabinátem Židovské obce Praha. Jazyk jidiš a jeho zajímavá historie. Moderuje Tomáš Töpfer.

5/19/2019
More
Dílo nedávno zesnulého předsedy pražské židovské obce Jana Munka. Zajímavosti o košer potravinách z průvodce vydávaného rabinátem Židovské obce Praha. Jazyk jidiš a jeho zajímavá historie. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Kniha válečného zpravodaje Jakuba Szántó nazvaná Za oponou války. Animovaný film Nenastoupili je postaven na skutečném příběhu židovské rodiny, která se vyhnula transportu. Jaký vztah má stará rabínská literatura k současnosti? Moderuje T

5/12/2019
More
Kniha válečného zpravodaje Jakuba Szántó nazvaná Za oponou války. Animovaný film Nenastoupili je postaven na skutečném příběhu židovské rodiny, která se vyhnula transportu. Jaký vztah má stará rabínská literatura k současnosti? Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Den holocaustu a hrdinství jsme si připomněli i v České republice. Výstava Bible a mince ve Strahovském klášteře. Příběh izraelské hymny. Moderuje Tomáš Töpfer.

5/5/2019
More
Den holocaustu a hrdinství jsme si připomněli i v České republice. Výstava Bible a mince ve Strahovském klášteře. Příběh izraelské hymny. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Izraelský velvyslanec položil do dlažby „Kameny zmizelých“. Příběh záchrany židovských dětí přináší výstava Sofiina volba po česku. Moderní hebrejština ve škole ULPAN Praha. Moderuje Tomáš Töpfer.

4/28/2019
More
Izraelský velvyslanec položil do dlažby „Kameny zmizelých“. Příběh záchrany židovských dětí přináší výstava Sofiina volba po česku. Moderní hebrejština ve škole ULPAN Praha. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Projevy nového antisemitismu. Pesach jako „čas naší svobody“. Obraz Židů v období velikonoc v době baroka. Moderuje Tomáš Töpfer.

4/21/2019
More
Projevy nového antisemitismu. Pesach jako „čas naší svobody“. Obraz Židů v období velikonoc v době baroka. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Připomínáme smysl a podstatu slavného židovského svátku Pesach. Návštěva amerického astronauta Andrew Feustela v Terezíně. Kniha lékaře Jindřicha Flussera Život na úvěr. Moderuje Tomáš Töpfer.

4/14/2019
More
Připomínáme smysl a podstatu slavného židovského svátku Pesach. Návštěva amerického astronauta Andrew Feustela v Terezíně. Kniha lékaře Jindřicha Flussera Život na úvěr. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59

Šalom alejchem - Akce "Kulturou proti antisemitismu". Divadelní představení Návštěva z pravěku. Souvislosti uznání izraelské svrchovanosti nad Golanskými výšinami Spojenými státy. Moderuje Tomáš Töpfer.

4/7/2019
More
Akce "Kulturou proti antisemitismu". Divadelní představení Návštěva z pravěku. Souvislosti uznání izraelské svrchovanosti nad Golanskými výšinami Spojenými státy. Moderuje Tomáš Töpfer.

Duration:00:14:59