Thank God for the name of Latvia-logo

Thank God for the name of Latvia

0 Favorites

Latvijas Radio Ziņu dienesta veidota ierakstu sērija par braucošu un skanošu tehniku, dzīvnieku sugām, augļiem vēl daudz interesantām lietām, kas godam nes Latvijas vārdu. 15 dažādi stāsti vienuviet.

Latvijas Radio Ziņu dienesta veidota ierakstu sērija par braucošu un skanošu tehniku, dzīvnieku sugām, augļiem vēl daudz interesantām lietām, kas godam nes Latvijas vārdu. 15 dažādi stāsti vienuviet.
More Information

Location:

Latvia

Description:

Latvijas Radio Ziņu dienesta veidota ierakstu sērija par braucošu un skanošu tehniku, dzīvnieku sugām, augļiem vēl daudz interesantām lietām, kas godam nes Latvijas vārdu. 15 dažādi stāsti vienuviet.

Language:

Latvian


Episodes

Godam nes Latvijas vārdu: flīģelis "Latvija"

9/21/2018
More
Ik rīta rubriku ‘’Godam nes Latvijas vārdu’’ noslēdzam ar pagājušā gadsimta vidū nelielā skaitā saražotu instrumentu, kuru radījis igauņu konstruktors, bet nosaucis Latvijas vārdā. Vairāk par to stāsta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mūzikas instrumentu kolekcijas un restaurācijas daļas vadītājs Norberts Žugs - Divrē.

Duration:00:04:05

Godam nes Latvijas vārdu: Vēstuļu papīra bloks «Latvija»

9/20/2018
More
20. gadsimta 30. un 40. gadu mijā Latvijas vārdā nodēvēts kāds priekšmets, kas daļu dzimtenes ļāva aizsūtīt uz dažādām pasaules malām. Par to šodien rubrikā ''Godam nes Latvijas vārdu" stāsta Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja galvenā krājuma glabātāja Aija Jansone.

Duration:00:02:12

Godam nes Latvijas vārdu: Latvijas tumšgalves šķirnes aitas

9/19/2018
More
Rubrikā par vēl kādu Latvijas vārdā nodēvētu lauksaimniecības dzīvnieku, kas pirmās Latvijas laikā rūpējās, lai ikvienam kājas būtu siltumā, vairāk stāsta Latvijas Lauksaimniecības Universitātes profesore Daina Kairiša.

Duration:00:02:49

Godam nes Latvijas vārdu: Suvenīru dzērieni un cigaretes

9/18/2018
More
Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja galvenā krājuma glabātāja Aija Jansone šodien rubrikā pastāstīs par kādiem suvenīriem, kas kaitē veselībai, taču arī to iepakojuma dizainā tika izmantoti tautiski elementi un dots nosaukums ‘’Latvija’’

Duration:00:02:59

Godam nes Latvijas vārdu: Šūšanas fabrika "Latvija"

9/14/2018
More
Aizvadītā gadsimta otrajā pusē bijis arī kāds zīmols Latvijas vārdā, kas iedzīvotājus sildījis aukstā ziemā un visus padarījis vienādus. Plašāk par to stāsta Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja galvenā krājuma glabātāja Aija Jansone

Duration:00:02:14

Godam nes Latvijas vārdu. Tulpe «Latvija»

9/13/2018
More
Rubrikā ''Godam nes Latvijas vārdu'' Nacionālā botāniskā dārza vadītāja Andreja Svilāna stāstījums par to Latviju, kas pavasarī var skaisti uzziedēt.

Duration:00:02:27

Godam nes Latvijas vārdu: Latvijas baltā cūka

9/12/2018
More
Par visapdraudētāko vietējo lauksaimniecības dzīvnieku šķirni, kurai dots Latvijas nosaukums plašāk stāsta Latvijas Lauksaimniecības Universitātes profesore Daina Kairiša.

Duration:00:03:25

Godam nes Latvijas vārdu: Latvijas siers

9/11/2018
More
Latvijas Radio rubrikā “Godam nes Latvijas vārdu” par kādu pārtikas produktu ar asu garšu un aromātu, kas nes Latvijas vārdu vairāk šodien rubrikā pastāstīs Lauksaimniecības Universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Inga Ciproviča

Duration:00:03:35

Godam nes Latvijas vārdu: persiks 'Latvija'

9/7/2018
More
Latvijas Radio rubrikā “Godam nes Latvijas vārdu” Latvija Lauksaimniecības Universitātes Dārzkopības institūta vadošā pētniece Edīte Kaufmane stāsta par kādu dienvidniecisku augļu koku šķirni ar Latvijas vārdu.

Duration:00:03:00

Godam nes Latvijas vārdu: asteroīds «Latvija»

9/6/2018
More
Latvijas Radio rubrikā “Godam nes Latvijas vārdu” šoreiz Latvijas Universitātes Astronomijas institūta pētnieks Ilgonis Vilk stāsta par to, kas Latvijas vārdu nes debesīs.

Duration:00:03:07

Godam nes Latvijas vārdu: Pamirā smaile "Latvija"

9/5/2018
More
Latvijas Radio rubrikā “Godam nes Latvijas vārdu” šoreiz Latvijas alpīnistu savienības prezidents Mihails Pietkevičs stāsta par kādu nelielu Latvijas daļiņu Pamira kalnu grēdā.

Duration:00:03:03

Godam nes Latvijas vārdu: Latvijas brūnā govs

9/4/2018
More
Latvijas Radio Ziņu dienesta rubrikā ''Godam nes Latvijas vārdu'' šoreiz stāsts par mūsu pirmo, teju 100 gadu seno lauksaimniecības dzīvnieku šķirni – Latvijas brūno govi.

Duration:00:03:37

Godam nes Latvijas vārdu. RAF mikroautobusa Latvija pirmsākumi meklējami Rīgā

9/3/2018
More
Šodien Latvijas Radio Ziņu dienesta jaunajā rubrikā ''Godam nes Latvijas vārdu'' par kādu satiksmes dalībnieku, kas nesis Latvijas vārdu jau padomju laikos, plašāk stāsta Rīgas motormuzeja vadītājs Andrejs Beļinskis.

Duration:00:03:10