Що відбувається-logo

Що відбувається

1 Favorite

Дуже лаконічно та інформативно про головні теми дня в Україні та світі

Location:

United States

Description:

Дуже лаконічно та інформативно про головні теми дня в Україні та світі

Language:

Ukrainian


Episodes
Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: РФ повторює в Україні грузинський сценарій 2008-го. Що буде далі?

2/23/2022
Росія повторює в Україні сценарій, наслідком якого стала окупація у 2008-му п’ятої частини Грузії — Абхазії та Південної Осетії. Про це заявила президентка країни Саломе Зурабішвілі. До того ж російські укази щодо визнання так званих «Л/ДНР» практично слово в слово повторюють подібні документи з Південною Осетією. Ми говоримо про схожість сценарію окупації Росією Донбасу та Абхазії з Південною Осетією із колишнім радником президента Грузії Тенгізом Пхаладзе.

Duration:00:06:57

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Мобільні оператори не гарантуватимуть зв’язок у разі вторгнення РФ. Що робити?

2/22/2022
Минулого тижня на Донбасі виникали проблеми з мобільним зв'язком. Користувачі з Луганської та Донецької областей скаржилися на перебої із роботою мережі мобільних операторів "Київстар" та Vodafone. Користувачі LifeCell не мали проблем, у них ловив інтернет і стільниковий зв'язок. Це все відбувалося на фоні загострення на лінії розмежування та обстрілів населених пунктів прифронтової зони російсько-терористичними військами. Про те, чи може це повторитися в інших регіонах і що в такому разі робити, говоримо із експертом сектору “ІТ та телеком” Офісу ефективного регулювання Глібом Щеголем.

Duration:00:05:26

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Скільки коштувала Україні паніка інвесторів через ескалацію РФ

2/21/2022
Інвестори виводять капітал із України через інформаційний тиск на тлі ескалації на кордонах. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Це призводить до знецінювання гривні, що в свою чергу змушує Національний банк витрачати значні суми на підтримку стабільності валюти. Як впливає виведення капіталу інвесторами на економіку України, ми говоримо із фінансовим оглядачем «НВ Бізнес» Петром Шевченком

Duration:00:06:42

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Провокація на Донбасі: як та для чого бойовики брешуть про обстріли?

2/18/2022
За вчорашній ранок бойовики близько 30 разів порушили режим припинення вогню. Двоє військовослужбовців ООС дістали поранення середньої важкості. Бойовики відкривали вогонь у районі 22 населених пунктів — внаслідок обстрілів постраждала школа у Врубівці та дитсадок у Станиці Луганські. Внаслідок обстрілу ліцею ніхто не постраждав. А от двоє працівників дитячого садочку отримали контузії. Спочатку бойовики повідомили, що дитячий садок розташовується на непідконтрольній території Україні і обстріляли його ЗСУ. Після спростування цієї інформації, бойовики заявили, що українці обстріляли самі себе, а ще пізніше — повідомили, що обстрілу взагалі не було. Глава британського МЗС Ліз Трасс, заявила, що повідомлення про аномальну військову діяльність України на Донбасі є спробою російського уряду сфабрикувати приводи для вторгнення. Як та для чого бойовики створюють фейки? Говоримо з членом української делегації у Тристоронній контактній групі Денисом Казанським

Duration:00:06:05

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Депутатам заборонять виїжджати З України під час війни. Що це змінить?

2/17/2022
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, що передбачає заборону виїзду з країни чиновникам на період воєнного стану. Цей законопроєкт пропонує в період воєнного стану обмежити виїзд з України народним депутатам, членам КМУ, урядовцям, головам ОДА, РДА, державним службовцям категорії "А", керівникам ЦОВВ в т.ч. зі спеціальним статусом, а також керівникам підприємств, установ та організацій, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Навіщо депутатам цей закон? Про це говоримо із політологом Віктором Тараном.

Duration:00:05:32

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Авіакомпанії скорочують рейси в Україну. Чи припиниться авіасполучення?

2/15/2022
Україна не бачить сенсу закривати свій повітряний простір на тлі ризику подальшого воєнного вторгнення РФ на територію країни, заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. 13 лютого, рейс української авіакомпанії SkyUp з острова Мадейра до Києва здійснив посадку в Кишиневі через ситуацію в Україні. Лізингодавець авіакомпанії SkyUp — резидент Ірландії — повідомив авіакомпанії про негайну заборону на вліт літака UR-SQO у повітряний простір України. Після цього з`явилася інформація, що брокери припиняють страхування літаків в Україні. Що відбувається із авіасполученням? Про це говоримо із колишнім головою державіаслужби Денисом Антонюком.

Duration:00:05:11

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Батьки вимагають скасувати підсумкову атестацію учнів. Чому це погано?

2/14/2022
Петиція про скасування Державної підсумкової атестації для учнів 4, 9 та 11 класів набрала вже майже 27 тисяч голосів. Тепер її повинен розглянути президент. До того ж у парламенті вже зареєстрований законопроект про скасування ДПА для одинадцятикласників. Через дистанційне навчання учні погано засвоїли програму, тому вони не повинні проходити ДПА, наполягає частина народних депутатів та батьків. До речі, через пандемію школярі не проходять цю атестацію два роки поспіль. Чи потрібно все ж таки скасувати ДПА вже втретє — ми говоримо із освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим.

Duration:00:05:56

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Блокування морських портів Росією. Скільки може втратити Україна?

2/10/2022
Росія може заблокувати українські морські порти. З 13 по 19 лютого вона проводитиме військові навчання в акваторії Чорного та Азовського морів, при цьому коридори для проходу торговельних суден не передбачені. У Міністерстві закордонних справ назвали подібні агресивні дії з боку РФ частиною гібридної війни проти України. Скільки може втратити країна через блокування морських портів та як цьому можна завадити — ми говоримо з головредом BlackSeaNews Андрієм Клименком, експертом Центру оборонних стратегій Андрієм Риженком та доцентом Київської школи економіки, координатором дослідницького проекту UaFoodTrade Олегом Нів'євським.

Duration:00:07:03

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Опитування Зеленського в Дії як форма народовладдя. Що з ними не так?

2/10/2022
Президент Володимир Зеленський запустив пробне цифрове опитування як частину цифрового народовладдя. Опитування будуть здійснюватися через додаток Дія. Вони стосуватимуться "ініціатив, спрямованих на вирішення питань державного управління у різних сферах суспільного життя". Такі опитування зможуть ініціювати Міністерство цифрової трансформації або інший орган виконавчої влади, який подав до відомства запит. Узяти участь в опитуванні в "Дії" зможуть громадяни України віком від 14 років. При цьому вони можуть відображатися лише для певних категорій населення. Користувачам додатку пропонуватимуть до 10 варіантів відповіді, обрати їх можна лише один раз, змінити відповідь не можна. Докладніше про ці ініціативу говоримо із аналітиком Комітету виборців України Денисом Рибачком.

Duration:00:05:45

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Переїхати на захід України через ескалацію РФ. Чи зростають там ціни на квартири?

2/9/2022
Через ескалацію ситуації на кордонах українці почали думати про те, в які регіони вони могли б переселитися в разі масованого вторгнення Росії. Для багатьох відносно безпечним залишається захід країни, тому переїзд хоча б тимчасово саме в ті області розглядається як найімовірніший. Дехто через тривожні новини вже зараз поїхав переглядати житло для оренди та купівлі на заході України. Чи зростають ціни на нерухомість у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді та інших західних обласних центрах, ми говоримо із тамтешніми ріелторами.

Duration:00:06:09

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Нобелівка миру. Чи буде Україна в центрі уваги цьогоріч?

2/8/2022
Лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва номінували на Нобелівську премію миру. Ініціювала висунення віце-маршалок Сейму Польщі Малгожата Госєвська. Мустафу Джемілєва вже було номіновано на Нобелівку миру у 2015-му. Про те, хто буде в центрі уваги Нобелівського комітету і чи зможе Мустафа Джемілєв увійти до списку лауреатів, говоримо із політологом Миколою Давидюком.

Duration:00:05:56

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Чи Залізний купол як в Ізраїлі захистить Україну від Росії?

2/7/2022
Україна зацікавлена в ізраїльських технологіях протиповітряної оборони. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Насамперед на думку спадає найвідоміша система протиракетної оборони Ізраїлю «Залізний купол». Вже понад десять років там вона захищає міста та позиції армії від залпів ракет та ударних дронів та перехоплює 90% ракет. Проте міністр оборони Олексій Резніков заявив, що «Залізний купол» не може повністю захистити стратегічні об’єкти в Україні, зокрема атомні електростанції. Чи може захистити нас «Залізний купол» від Росії, ми говоримо із директором New Geopolitics Research Network Михайлом Самусем

Duration:00:06:25

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Борги Українців зросли на 29%. У чому причина?

2/4/2022
Минулого року чисельність боргів українців зросла майже на 1,5 млн, а їх сумарна кількість збільшилась на 29%. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот. Для порівняння, у 2020-му році приріст складав 1 млн 200 тис заборгованостей. Цього року найбільший приріст кількості боргів дали борги фізичних осіб перед банками, компаніями і організаціями. На другому місці — заборгованість з оплати комунальних послуг. Замикають трійку борги у справах про адміністративні правопорушення. Що вплинуло на збільшення рівня боргів українців і якою буде тенденція надалі, з'ясовуємо з економічним експертом Борисом Кушніруком

Duration:00:06:37

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Міноборони просить бізнесменів виготовляти патрони. Навіщо?

2/2/2022
Виробництво патронів для української армії – до цього виду бізнесу закликав придивитися міністр оборони Олексій Резніков. В інтерв’ю для Lb.ua чиновник розповів, що у світі саме приватний бізнес займається випуском набоїв. До окупації частини Донбасу в Україні працював єдиний патронний завод у Луганську. Чи вигідно буде продавати підприємцям патрони армії та за яких умов – ми говоримо із військовим експертом Михайлом Жироховим.

Duration:00:06:49

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Рада хоче карати студентів за списування. Чому це не допоможе?

2/1/2022
У Верховній Раді вирішили встановити покарання за передачу академічного твору третій особі для того, аби ця особа далі могла видавати себе за автора цього твору. Одним словом — встановити покарання студентів за списування та купівлю рефератів і дипломів. Порушників пропонують відправляти на перездачу, позбавляти стипендії, пільг на навчання і навіть відраховувати. Законопроект ухвалено в першому читанні, втім, як саме відбуватиметься покарання — із тексту проекту поки не зрозуміло. Чи допоможуть новели боротись із академічними порушеннями, і про те, чому українці списують говоримо із віце-президентом з бакалаврських програм Київської школи економіки Єгором Стадним.

Duration:00:06:18

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Навіщо еволюція дала нам почуття гумору? Пояснює психотерапевт

1/31/2022
Київське маркетингове агентство опублікувало вакансію CEO Joke Assistant. Вони шукають людину, яка б гучно сміялася з жартів керівника, швидко б реагувала на його гумор у чатах та під час зборів, а також збільшувала кількість лояльних до гумору директора співробітників. Ідеальний кандидат повинен заразливо сміятися, а також бажано, щоб він виступав у стендапах. Ця вакансія може бути також жартом. Однак сміх корисний на робочому місці. Де у мозку живе почуття гумору та чи може вам автоматично подобатися людина, яка сміється з ваших жартів, ми говоримо із психотерапевтом Олександром Авдєєвим.

Duration:00:10:32

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Стрілянина у Дніпрі: що робити із цькуваннями в армії?

1/28/2022
Нацгвардієць Артемій Рябчук влаштував стріляну на території Південного машинобудівного заводу. Загинули четверо інших військових з караулу та цивільна жінка, співробітниця заводу «Південмаш». Ще п’ятеро були поранені. Народна депутатка з фракції «Слуга народу» Юлія Яцик повідомила, що за попередньою інформацією два місяці тому підозрюваний попередив бійку між солдатами. Згодом він повідомив про неї керівництву, яке нібито не вжило жодних заходів. За даними депутатки, стрілка називали «стукачем» і знущалися з нього. Минулого року, за даними військових, порушення статутних правил взаємодії становили 2% від загальної кількості порушень в армії. Що робити військовим, які відчувають цькування, і як не допустити трагедій? Говоримо з військовою психологинею Ольгою Еверт

Duration:00:06:36

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Відеозвернення Зеленського щодо ескалації. Що він робить неправильно?

1/27/2022
Президент Володимир Зеленський записав вже третє відеозвернення до українців протягом останнього тижня. Він пообіцяв, що на тлі ескалації з боку Росії буде часто спілкуватися із громадянами, щоб вони розуміли що відбувається в країні. Наскільки вдало президент комунікує з українцями, ми говоримо із експерткою із стратегічних комунікацій Яриною Ключковською.

Duration:00:07:02

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Які провокації чекають на українських олімпійців у Пекіні?

1/26/2022
Мінспорту України рекомендувало своїм атлетам не стояти поряд із колегами з РФ на Олімпіаді в Пекіні. Про це заявив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Олімпійцям порадили не фотографуватися із російськими спортсменами, а також давати інтерв`ю українською мовою. Докладніше про це говоримо із спортивним оглядачем Дмитром Лазуткіним.

Duration:00:05:53

Ask host to enable sharing for playback control

Що відбувається: Плагіат та дичина в українській науці. Хто був найгіршим у 2021-му?

1/25/2022
Міністр освіти Сергій Шкарлет, психологиня, яка “лікувала” гомосексуальність та професор Західноукраїнського університету, який сплагіатив дисертацію з роботи російського науковця. В Україні визначили переможців антипремії "Академічна недоброчесність року-2021". Докладніше про “переможців” та про те, звідки беруться недобросовісні науковці, поговоримо із співзасновницею та координаторкою антиплагіатного руху «Дисергейт» Світланою Благодєтєлєвою-Вовк.

Duration:00:07:01