Street Culture Podcast-logo

Street Culture Podcast

Arts & Culture Podcasts

На честь 50-ліття хіп-хопу! Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts!

Location:

United States

Description:

На честь 50-ліття хіп-хопу! Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts!

Language:

Ukrainian


Episodes
Ask host to enable sharing for playback control

Андрій Курносов aka Bboy Intact: як і з чого в Україні почався брейкінг

2/1/2024
Ми у самому фіналі першого сезону Street Culture Podcast, у якому документуємо становлення української вуличної культури. Десятий епізод ми записували в Варшаві, адже й гість Андрій Курносов aka Bboy Intact і ведучий Єгор Матюхін тільки повернулись з Гонконгу, де проходив останній WDSF World Series qualification по брейкінгу. 25 років тому уявити такий рівень було неможливо, адже все починалося з радянської зали в Будинку вчителя, де всі вчили всіх. Як і з чого розпочався брейкінг в Україні? Де найстрімкіше розвивався і яка його культура? Кого потрібно знати з відомих українських бі-боїв та які фестивалі варто погуглити? Також говоримо про те, як брейкінг-спільнота підтримувала українців на початку повномасштабного вторгнення та як спрацювали горизонтальні зв’язки вуличної культури. Унікальний подкаст й не менш унікальна інфа вже на Apple та Google podcasts, Spotify і SoundCloud. Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:02:42:34

Ask host to enable sharing for playback control

Олег Малафєєв: українським паркур почався о 5 ранку на Мавзолеї

1/18/2024
Як починався український паркур? О 5 ранку на «Мавзолеї»! «Мавзолей» – це перший ТРЦ на Салтівці, який збудували ніби не під магазини, а під долання перешкод. Це один з сотні інсайтів, які нам розповів Олег Малафєєв, він же Маста, у дев’ятому епізоді Street Culture Podcast. Олег почав займатись паркуром ще до того, як дізнався його назву. Її він, до речі, прочитав в газеті! Тепер він – співзасновник паркур-центру PROKACH, а ще трейсер за філософією за покликанням. Як зароджувався паркур в Україні? Хто перший ним займався, як його розвивали та коли стали частиною світової спільноти? Паркур – це радше спорт чи культура? Яка філософія паркуру та чому його варто зробити шкільною дисципліною? Епізод, який ви послухаєте на одному диханні, вже на Apple та Google podcasts, Spotify і SoundCloud! Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:01:38:23

Ask host to enable sharing for playback control

Олег Фагот Михайлюта: трушний початок українського хіп-хопу

12/28/2023
Зима б’є всі температурні максимуми, бо у нас тут справді гаряче! Восьмий епізод Street Culture Podcast ми записали в Києві разом з Олегом Михайлютою Фаготом із ТНМК. І хоча Фагот говорить, що «Танок на майдані Конго» ніколи не були тільки хіп-хоп виконавцями, саме вони створили один з напрямів вуличної культури в Україні, а Харків зробили столицею хіп-хопу. Коли все розпочалося? Як з Харківської консерваторії та академічного виконання народилась Реп Обойма та «Зроби мені хіп-хоп»? Коли Фагот перетягнув Фоззі з року в реп? Червона рута сприяла українськомовному контенту? Які тренди задає ТНМК світовій хіп-хоп культурі? Про трушний початок, легендарний розвиток та пророблене до сьогодні слухайте на Apple та Google podcasts, Spotify і SoundCloud. Слухати обов’язково! Унікальна розмова в не менш унікальному місці урбан парк ВДНГ в скейтшопі Proboard shop в Києві. Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:02:03:52

Ask host to enable sharing for playback control

Борис Біосов: історія та новий бум українського графіті

12/7/2023
Продовжуємо документувати історію української вуличної культури у Street Culture Podcast! Восьмий епізод – про графіті. Борис Біосов вже понад 20 років є графіті райтером, має найвідоміший в Україні графіті-магазин, а також видає графіті журнал «Лєгасі», де документає українське графіті. Говоримо про графіті як частину хіп-хоп культури, про відмінності графіті, стріт-арту, муралів та інших мистецьких робіт, а також про новий бум графіті ком’юніті з початком повномасштабного вторгнення. Графіті зараз – потужний меседж: з одного боку його допомогою можна оживити та прикрасити простори, що постраждали від війни, а з іншого – залишити послання на російському посольстві. Як завжди, інсайти, історія, відомі імена та українська ідентичність у всесвітньо відомому напрямку вуличної культури – на Apple та Google podcasts, Spotify і SoundCloud. Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:01:42:08

Ask host to enable sharing for playback control

Толу Оміс: хіп-хоп як вуличний танець

10/26/2023
Хіп-хоп як вуличний танець – наймолодший напрям street culture в Україні. Толу Оміс одним із перших захопився хіп-хопом та разом із тусівкою популяризував вільний стиль рухів спочатку на харківській Салтівці, згодом – по всій Україні. У шостому епізоді Street Culture Podcast пишемо історію руху вуличної культури, який у свій час наробив багато галасу та продовжує звучати досі. Від 1992-го року, коли зібрали всі найтрендовіші рухи й двіжували на американських сценах, до сьогодні, коли в Україні є багато крутих хореографів з власними стилями й фішками. Які українські фестивалі стали культовими для хіп-хопу? Як у спальні райони наших міст прийшов американський тренд та як ми його змінити? Хто є найвідомішими хіп-хоперами в Україні зараз? Чи можна відрізнити хіп-хоперів за стилем і музикою? Також Толу розповідає про своє походження: його батьки з Нігерії, однак він народився в Харкові, де ходив у школу та досягав перших результатів та хіп-хоп фестивалях. Історії 90-х та 2000-х, якими може надихатися нове покоління, вже на Apple та Google podcasts, Spotify і SoundCloud. Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:02:05:32

Ask host to enable sharing for playback control

Максим Карпенко: скейтбординг

9/28/2023
Готові прокататись на скейті? Велкам у п’ятий епізод нашого Street Culture Podcast! Цього разу Єгор Матюхін запросив Максима Карпенка, скейтера та активіста вуличної культури. Макс понад 20 років займається скейтбордингом і, здається, знає про нього все. Уже традиційно розповідаємо історію про вуличну активність, яка стала спортивною дисципліною на Олімпійських Іграх та культурним надбанням для спорту. Адже має свій стиль, свою музику і свої важливі атрибути. Скільки років існує скейтбординг? На чому катались, коли не було скейтів? А коли з’явились перші? Де збудували перші локації для скейтбордингу? Чому скейт-парки є ще тим викликом для країни, яка приймає Олімпіаду? Ну і звісно, як із сонячної Каліфорнії скейт потрапив в прохолоднішу Україну? Трюки, особливо найпопулярніший – оллі, де дошка злітає в повітря без рук, теж обговорюємо. Інколи, щоб записати його на відео, потрібно понад 60 спроб! Подкаст, який записали з першого разу і на одному диханні, на Apple та Google podcasts, Spotify і SoundCloud. Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:02:05:35

Ask host to enable sharing for playback control

Олександра Нарижна: urban reform та локації для вуличної культури

8/31/2023
Колаборація – не тільки філософія Сковороди, а й гасло четвертого епізоду Street Culture Podcast. Урбаністка та архітекторка Олександра Нарижна відчула вайб вуличної культури та разом з колегами з архітектури та планування міського простору urban reform стали надійними партнерами для реалізації найсміливіших ідей Street Culture. Перший проєкт, який народився з цієї колаби, – «Разом парк» майстер-план Парку Машинобудівників у Харкові. А далі понеслось: урбан-парки, кемп, школа, активні майданчики та інші парки. Головною інновацією підходу Саші до роботи є учасницьке планування з людьми, які будуть користуватись простором: так мешканці сприйматимуть новий простір, як свій власний, або, як сказав ведучий подкасту Єгор Матюхін, так у простору з’явиться душа. Про те, як концепція партисипації допоможе нам якісно відбудувати Україну, та про новий підхід до створення локацій для вуличної культури, слухайте на Apple та Google podcasts, Spotify і SoundCloud. На честь 50-ліття хіп-хопу! Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:01:04:18

Ask host to enable sharing for playback control

Стас Світлицький: Українська стрітбольна ліга

6/26/2023
Вся Україна знала, що на День міста у Харкові проводиться стрітбольний турнір. А тепер, послухавши третій епізод Street Culture Podcast з Єгором Матюхіним та Станіславом Світлицьким, можна дізнатись, коли стрітбол з’явився, як розвивався та що приніс у вуличну культуру. Стаса не дарма називають головним ідеологом стрітболу: він встиг і щити власноруч повкопувати, й Українську стрітбольну лігу 3х3 організувати. Тож, стрітболу – це все ж вулична культура чи вид спорту? Чим стрітбол відрізняється від баскетболу? Чи можуть вони співіснувати і яким чином? З чого починався стрітбол в Україні? Коли УСЛ проводили в кожному обласному центрі? Яким є розвиток стрітболу після потрапляння на Олімпійські ігри? Звісно ж, поза хронікою подій, маємо для вас трушні спогади про футболки 8XL, перші ігри, борги за перший фінал, потужний фінал УСЛ на Хрещатику і респект за те, чого вдалося досягти за цей час. На честь 50-ліття хіп-хопу! Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:01:27:22

Ask host to enable sharing for playback control

Дмитро Тимченко: журнал «Екстрим» та екстремальна молодіжна журналістика

5/16/2023
Хочете почути голос цілого покоління? Вмикайте другий епізод Street Culture Podcast! Наш гість – Дмитро Тимченко. Дмитро зробив популярними не тільки екстремальне катання на роликах та скейті, а й увів у моду екстремальну молодіжну журналістику – легендарний журнал «Екстрим». Про 90-і та 2000-і, про свободу бути собою і робити те, що тобі подобається, та про те, як юнацька щирість перевернула українську вуличну культуру проговорили з автором і ведучим Street Culture Podcast – Єгором Матюхіним. З чого почався «Екстрим»? Як випускали перший номер та де брали кошти? У який момент панк-журналістику почав підтримувати державний комітет? Коли «Екстрим» «вистрілив», а його редакція стала найпотужнішим осередком молодіжної преси? Звісно, ми не впустили можливість розпитати Дмитра про його спогади про перші рейв-вечірки, масові ролер-заїзди на Майдані, щорічні фестивалі Казантип в Криму й найцікавіші історії зі створення журналів, які залишались поза текстом. Не епізод, а скарб! Послухати те, що ще ніколи не було розказаним, можна на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts. Локація, просякнута енергією вуличних культур – UrbanCamp! На честь 50-ліття хіп-хопу! Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання!

Duration:02:19:31

Ask host to enable sharing for playback control

Влад Зюбан: коли та як в Україні з’явився хіп-хоп, ХарківРапаСіті

4/13/2023
Ми на Радіо Сковорода заміксували ще одну прем’єру на честь 50-ліття хіп-хоп культури – Street Culture Podcast, назва якого говорить сама за себе. Це наш фіт з Єгором Матюхіним, який знає все про формування вуличної культури в Україні, адже сам займався брейкінгом, діджєїнгом на харківських вулицях, а згодом створив з друзями спільноту змінотворців Street Culture та Urban Camp Lviv. Кожен епізод – окремий напрямок вуличної культури та окрема історія про шлях з вулиці до визнання. Сьогодні говоримо про те, як зароджувався хіп-хоп як культурний мувмент та як ця контркультура не просто позбавилась префіксу, а стала масовою та популярною. Наш гість – легендарний Владислав Зюбан ака Fix. Саме Влад відкрив у Харкові перший корнер, де можна було купити аудіо- та відеокасети, заснував перший хаб вуличної культури Green Screen Studio та створив бренд «ХарківРапаСіті». Коли в Україні з’явився хіп-хоп та кого можна вважати його батьками-засновниками? Звідки діставали перші звукозаписи і яким чином їх поширювали? Як хіп-хоп потрапив на телебачення? Як має виглядати справжній репер і як цього дрес-коду дотримувались у 90-х? На який рівень вийшов український хіп-хоп зараз і куди він прямує тепер? На честь 50-ліття хіп-хопу! Перший подкаст про українську вуличну культуру як ДНК свободи та ідентичності від Street Culture та Радіо Сковорода. Street Culture Podcast – документальний проєкт-дослідження історії становлення української вуличної культури. Як вона зародилась та розвивалась? Як репрезентує нас зараз у світі та допомагає боротись? Жива історія та вайбові розмови з першопрохідцями 90-их. Шлях з вулиці до визнання на Spotify, SoundCloud, Google та Apple podcasts!

Duration:02:00:07