Modeschau-logo

Modeschau

0 Favorites

More Information

Location:

Czech Republic

Language:

Czech


Episodes

Modeschau - Nezávislá neznamená nezajímavá: studentský Fashion Event Dotek ukázal nové trendy

4/18/2019
More
Ačkoliv je Dotek každoročně pořádaný jiným studentským týmem ze zlínské UTB, vždy stojí za návštěvu. Studenti se pokaždé snaží přijít s nějakým vylepšením. Letos přibyl do charitativní dražby vedle módy i produktový design a doplňky. A jako speciální host a patronka akce zhlédla všechny módní přehlídky známá česká módní novinářka Františka Čížková. Kdo zazářil, jaké trendy se předvedly a jak studentské kolekce a dražbu Doteku 2019 zhodnotila Františka Čížková?

Duration:00:10:41

Modeschau - Dokument o Vivienne Westwood ukazuje aktivistku, která se nevzdává ani v sedmasedmdesáti letech

4/3/2019
More
Do českých kin vstupuje nový dokument o světově známé britské módní návrhářce, stylové ikoně a environmentální aktivistce Vivienne Westwood. Jmenuje se Westwood: Punk, Icon, Activist a natočila ho mladá režisérka Lorna Tucker. Proč Vivienne film odmítla posvětit, co je na něm zajímavého a jak se režisérka Lorna Tucker dostala do módního světa?

Duration:00:05:13

Modeschau - Móda pro generaci bez budoucnosti. Co ukázali čeští návrháři na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

3/28/2019
More
Protest proti světu bez budoucnosti, návrat ke kořenům, přírodě a základním hodnotám. Tak by se dal ve stručnosti shrnout vzkaz, který dávají kolekce českých návrhářů na podzim a zimu 2019/2020. Na největší české módní události Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se tentokrát předvedla hlavně mladá generace českých a slovenských designérů. Přinášíme report o nejvýraznějších kolekcích a módních trendech.

Duration:01:11:48

Modeschau - Tradiční pasířství a trendy design: Tereza Otáhalíková vrací českou bižuterii do mladé módy

3/21/2019
More
Blýskavé štrasové kameny z Jablonce nad Nisou dostávají nový kontext. Do současné trendové módy je zapojuje designérka Tereza Otáhalíková. Její výrazné náušnice a doplňky doplní jednu z přehlídek na nadcházejícím pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Duration:00:17:20

Modeschau - Jaká bude móda pro novou dekádu? Monika Drápalová věří, že méně bude více

3/19/2019
More
S novou kolekcí, chystanou na Mercedes-Benz Prague Fashion Week, jde Monika Drápalová proti módním trendům. Zatímco většina designérů u nás i v zahraničí přidává na objemech, barvách i vzorech, Monika svou linii na podzim a zimu 2019/2020 pojmenovala „Less is More“.

Duration:00:17:11

Modeschau - Nová generace věří v krejčovinu. S čím jdou návrháři do soutěže na Mercedes-Benz Prague Fashion Week?

3/13/2019
More
Za necelé dva týdny startuje nejsledovanější česká módní událost – Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Tentokrát obsadí pražskou Kotvu a představí známé tváře i nové talenty módního designu. Oslovili jsme návrháře, kteří se dostali do finále talentové soutěže Van Graaf Junior Talent. Všichni čtyři vyznávají precizní krejčovinu a chtějí se dostat mezi českou špičku. Jaký je jejich přístup k módě a jaké kolekce chystají?

Duration:00:25:49

Modeschau - Místo šatů řeší systém: projekt Textile Mountain zužitkuje deadstock z textilního průmyslu

3/7/2019
More
Deadstock neboli mrtvý inventář je odpad z průmyslové výroby. O tom, že by se dal mrtvý textil zužitkovat i jinak než rozemletím nebo spálením jako odpad, je přesvědčená designérka Lenka Vacková. Její nový projekt Textile Mountain navazuje na zkušenosti posbírané v návrhářských ateliérech, textilkách i v továrně na recyklaci textilu.

Duration:00:35:36

Modeschau - Zahřejte si nohy v ananasu: jak se pletou ovocné ponožky?

2/28/2019
More
Nové místo a nová kolekce! Na workshopu Modeschau a Elpidy, který tentokrát hostila kavárna Hlína v Kampusu Hybernská, se pletlo, vyšívalo a háčkovalo na ovocné téma. Slavili jsme totiž premiéru nové kolekce ponožek od dam z projektu Ponožky od babičky. Jak to na workshopu vypadalo?

Duration:00:12:28

Modeschau - Lagerfeldovo sbohem Fendi a česká móda v Miláně: Modeschau z Milan Fashion Weeku

2/27/2019
More
Protesty proti kožešinám, přehlídka poslední kolekce Karla Lagerfelda pro Fendi a nový prostor pro prezentaci mladé české módy v Itálii High Perspective. Přinášíme reportáž Modeschau z milánského týdne módy.

Duration:00:13:20

Modeschau - Naděje a strachy britské módy: S Hilary Alexander o brexitu, návrhářských talentech a královské podpoře módy

2/20/2019
More
Hilary Alexander je známá britská módní novinářka. Do Prahy přijela na vernisáž výstavy Šílený hedvábník v UPM. V rozhovoru pro Modeschau okomentovala London Fashion Week a současnou situaci na britské módní scéně. Kdo patří k vycházejícím hvězdám a čím mohou mladí designéři zaujmout v zahraničí?

Duration:00:13:48

Modeschau - Svoje oblečení si šiju sama: do kurzů šití se chodí uklidnit a odreagovat čím dál víc lidí

2/13/2019
More
Zatímco o středoškolské studium krejčoviny je velmi malý zájem, čím dál tím víc lidí kolem dvaceti až třiceti let se učí šít v kurzech. Nemají přitom ambice stát se známými designéry a rozjet módní byznys. Chtějí si jednoduše sami šít své oblečení, tak, aby jim dobře sedělo a bylo vyrobené přesně podle jejich představ.

Duration:00:24:14

Modeschau - Šílený hedvábník: vášnivý lyžař, který spojil textil s uměním

1/31/2019
More
Zika Ascher byl známý obchodník s luxusními látkami, ale také úspěšný závodní lyžař. Reprezentoval Československo na zahraničních závodech v alpské kombinaci a v roce 1938 vyhrál Velkou cenu Československa. Kvůli zběsile rychlému stylu jízdy o něm dobový tisk psal jako o „šíleném hedvábníkovi“. Zásah firmy Ascher do světa módy a umění představí výstava Šílený hedvábník. Zika & Lída Ascher v pražském Uměleckoprůmyslovém museu.

Duration:00:25:44

Modeschau - Tkaní je jako zenová meditace: designéři se vrací za staré stavy a zpomalují

1/23/2019
More
Na bohatou lokální historii tkaní textilu, koberců a gobelínů začíná navazovat mladá designérská generace. Daniela Danielis tká na stavu po Antonínu Kybalovi. Vytváří couture látky pro módní značky i gobelíny podle obrazů mladých umělců. Duo Štěpánková & Kladošová vytváří koberce technikou tuftování. Jak pasují staré řemeslné postupy do současného módního a interiérového designu?

Duration:00:34:37

Modeschau - Obřad na střeše a hostina bez fronty na raut: mileniálské svatební trendy

1/16/2019
More
Jak ke svatbám přistupují lidé narození v osmdesátých a devadesátých letech? Podle průzkumů se vdávají později a méně často. Do obřadů a oslav zato investují víc peněz a kreativity. Jak se světové trendy odráží v českých svatbách, co je u nás mainstream a co alternativa? Zeptali jsme se organizátorek festivalu Svatební cirkus.

Duration:00:34:29

Modeschau - O čem bude móda 2019: Pánské mini, ženská síla a přirozená těla

1/1/2019
More
Neříkáme vám, co si letos musíte určitě koupit. Tohle není glorifikovaný nákupní seznam, ale klíč k pochopení letošní módy. Proč budou trendy dámské obleky, pánské mini šortky nebo zvířecí potisky?

Modeschau - Oslavovaný, zdiskreditovaný a znovu objevený. Folklor se vrací do módy

12/27/2018
More
Kdy a proč se folklor objevoval v české módě? Kdo ho oslavoval a kultivoval, kdo ho využil a zdiskreditoval a proč se k němu dnes vrací nezávislí designéři i komerční značky? Čím folklor inspiruje a jak ho oblékají české úřednice a političky? Přinášíme historický kontext i náhled do současné situace.

Duration:00:50:35

Modeschau - Jaký je potenciál české módy a co ji brzdí? Výzkum upozorňuje na roztříštěnost a nespolupráci

12/18/2018
More
Studie Potenciál módního sektoru ČR vznikla pod hlavičkou Institutu umění – Divadelního ústavu. Jejím cílem bylo zmapovat situaci českých mikropodniků do deseti zaměstnanců. Mezi ty patří mimo jiné většina místních návrhářských značek. Studie, která je volně přístupná online, shrnuje situaci do jedenácti bodů.

Duration:00:12:34

Modeschau - Modeschau pro Ježíškova vnoučata: Pletením a háčkováním proti smutku a samotě

12/11/2018
More
„Háčkovat je lepší než polykat antidepresiva,“ říká Josefa, dáma, která je Ježíškovým vnoučetem Veroniky Ruppert. A právě Josefě byl věnovaný speciální díl Modeschau. Ve studiu Radia Wave jsme uspořádali workshop pletení s absolventkou UMPRUM Simonou Poustkovou a zkušenými pletařkami z projektu Ponožky od babičky.

Duration:00:33:38

Modeschau - Kvalitní, jednoduché a dostupné. Design z prvorepublikové Krásné jizby demonstroval nový život a etiku

12/4/2018
More
Nakupovat stylový, minimalistický a lokální design do domácnosti bylo cool už za první republiky. Společně s kurátorkou Uměleckoprůmyslového musea Lucií Vlčkovou přibližujeme začátky Krásné jizby – družstevní sítě obchodů s vlastní produkcí, která zásadně ovlivnila československou bytovou kulturu a design první poloviny 20. let.

Duration:00:28:49

Modeschau - Přímo u vzniku futuristické couture: jaká je stáž u designérky Iris van Herpen?

11/27/2018
More
Kdo tvoří nejfuturističtější módu současnosti? Bez diskuse Iris van Herpen, která se prezentuje na pařížských přehlídkách haute couture. A právě v ateliéru návrhářky, která běžně pracuje s 3D tiskem a laseremv strávila 4 měsíce studentka UMPRUM Vendula Niklová, kterou jsme vyzpovídali během Designbloku.

Duration:00:08:19