Modeschau-logo

Modeschau

0 Favorites

More Information

Location:

Czech Republic

Language:

Czech


Episodes

Modeschau - Morava plná mladé módy: Studentské přehlídky v sobotu oživí Brno a Zlín

6/12/2019
More
Tuto sobotu se v Brně a ve Zlíně uskuteční sledované módní přehlídky studentských prací. Zlínská událost Exist každoročně prezentuje závěrečné kolekce z Ateliéru designu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati. Brněnská Malá noc módy dává prostor nejmladší generaci a kromě nových jmen objevuje i zajímavá místa v Brně. Tentokrát veřejnosti otevře jedinečný prostor Arnoldovy vily.

Duration:00:10:48

Modeschau - Digitální móda už není jen pro film a hry. Jak se obléká a kdo ji tvoří?

5/29/2019
More
Virtuální oblečení dřív vznikalo hlavně pro postavy animovaných filmů a her. Čím dál častěji ho ale potkáváme i na sociálních sítích, kde ho oblékají reálné i virtuální osobnosti. 3D se začíná prosazovat také v módní fotografii a v komunikaci nezávislých i světových módních značek. Jak se nosí, jak vzniká a k čemu slouží digitální móda v Česku? O tom jsme mluvili s designérkou Julií Žil Vostalovou a s hudebnicí a virtuální instagramovou osobností NIVVA.

Duration:00:40:19

Modeschau - Neviditelné i kreativní: Opravy mohou oblečení přidat na hodnotě

5/22/2019
More
Co si umíte spravit sami a s čím míříte za odborníky? Na to jsme se ptali v ulicích Prahy. Nahlédli jsme do všedního provozu opravny oblečení a také na kreativní workshopy, které opravy povyšují na výtvarné aplikace na oděvu. Ukázalo se, že k neviditelným i uměleckým opravám oblečení vede hlavně sentiment, vzpomínky a osobní vztah.

Duration:00:32:01

Modeschau - Odvykačka shopaholiků: swapy a půjčování mění českou módu

5/2/2019
More
Podle nejnovějších zpráv z amerického trhu sahá čím dál tím víc lidí raději po módě z druhé ruky. Do sekáčů s oblibou míří i Češi a čím dál tím běžnější je i swapování nebo půjčování designérských modelů. Bude za pár let sdílená móda trendy alternativou přeplněných soukromých šatníků?

Duration:01:04:26

Modeschau - Nezávislá neznamená nezajímavá: studentský Fashion Event Dotek ukázal nové trendy

4/18/2019
More
Ačkoliv je Dotek každoročně pořádaný jiným studentským týmem ze zlínské UTB, vždy stojí za návštěvu. Studenti se pokaždé snaží přijít s nějakým vylepšením. Letos přibyl do charitativní dražby vedle módy i produktový design a doplňky. A jako speciální host a patronka akce zhlédla všechny módní přehlídky známá česká módní novinářka Františka Čížková. Kdo zazářil, jaké trendy se předvedly a jak studentské kolekce a dražbu Doteku 2019 zhodnotila Františka Čížková?

Duration:00:10:41

Modeschau - Dokument o Vivienne Westwood ukazuje aktivistku, která se nevzdává ani v sedmasedmdesáti letech

4/3/2019
More
Do českých kin vstupuje nový dokument o světově známé britské módní návrhářce, stylové ikoně a environmentální aktivistce Vivienne Westwood. Jmenuje se Westwood: Punk, Icon, Activist a natočila ho mladá režisérka Lorna Tucker. Proč Vivienne film odmítla posvětit, co je na něm zajímavého a jak se režisérka Lorna Tucker dostala do módního světa?

Duration:00:05:13

Modeschau - Móda pro generaci bez budoucnosti. Co ukázali čeští návrháři na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

3/28/2019
More
Protest proti světu bez budoucnosti, návrat ke kořenům, přírodě a základním hodnotám. Tak by se dal ve stručnosti shrnout vzkaz, který dávají kolekce českých návrhářů na podzim a zimu 2019/2020. Na největší české módní události Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se tentokrát předvedla hlavně mladá generace českých a slovenských designérů. Přinášíme report o nejvýraznějších kolekcích a módních trendech.

Duration:01:11:48

Modeschau - Tradiční pasířství a trendy design: Tereza Otáhalíková vrací českou bižuterii do mladé módy

3/21/2019
More
Blýskavé štrasové kameny z Jablonce nad Nisou dostávají nový kontext. Do současné trendové módy je zapojuje designérka Tereza Otáhalíková. Její výrazné náušnice a doplňky doplní jednu z přehlídek na nadcházejícím pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Duration:00:17:20

Modeschau - Jaká bude móda pro novou dekádu? Monika Drápalová věří, že méně bude více

3/19/2019
More
S novou kolekcí, chystanou na Mercedes-Benz Prague Fashion Week, jde Monika Drápalová proti módním trendům. Zatímco většina designérů u nás i v zahraničí přidává na objemech, barvách i vzorech, Monika svou linii na podzim a zimu 2019/2020 pojmenovala „Less is More“.

Duration:00:17:11

Modeschau - Nová generace věří v krejčovinu. S čím jdou návrháři do soutěže na Mercedes-Benz Prague Fashion Week?

3/13/2019
More
Za necelé dva týdny startuje nejsledovanější česká módní událost – Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Tentokrát obsadí pražskou Kotvu a představí známé tváře i nové talenty módního designu. Oslovili jsme návrháře, kteří se dostali do finále talentové soutěže Van Graaf Junior Talent. Všichni čtyři vyznávají precizní krejčovinu a chtějí se dostat mezi českou špičku. Jaký je jejich přístup k módě a jaké kolekce chystají?

Duration:00:25:49

Modeschau - Místo šatů řeší systém: projekt Textile Mountain zužitkuje deadstock z textilního průmyslu

3/7/2019
More
Deadstock neboli mrtvý inventář je odpad z průmyslové výroby. O tom, že by se dal mrtvý textil zužitkovat i jinak než rozemletím nebo spálením jako odpad, je přesvědčená designérka Lenka Vacková. Její nový projekt Textile Mountain navazuje na zkušenosti posbírané v návrhářských ateliérech, textilkách i v továrně na recyklaci textilu.

Duration:00:35:36

Modeschau - Zahřejte si nohy v ananasu: jak se pletou ovocné ponožky?

2/28/2019
More
Nové místo a nová kolekce! Na workshopu Modeschau a Elpidy, který tentokrát hostila kavárna Hlína v Kampusu Hybernská, se pletlo, vyšívalo a háčkovalo na ovocné téma. Slavili jsme totiž premiéru nové kolekce ponožek od dam z projektu Ponožky od babičky. Jak to na workshopu vypadalo?

Duration:00:12:28

Modeschau - Lagerfeldovo sbohem Fendi a česká móda v Miláně: Modeschau z Milan Fashion Weeku

2/27/2019
More
Protesty proti kožešinám, přehlídka poslední kolekce Karla Lagerfelda pro Fendi a nový prostor pro prezentaci mladé české módy v Itálii High Perspective. Přinášíme reportáž Modeschau z milánského týdne módy.

Duration:00:13:20

Modeschau - Naděje a strachy britské módy: S Hilary Alexander o brexitu, návrhářských talentech a královské podpoře módy

2/20/2019
More
Hilary Alexander je známá britská módní novinářka. Do Prahy přijela na vernisáž výstavy Šílený hedvábník v UPM. V rozhovoru pro Modeschau okomentovala London Fashion Week a současnou situaci na britské módní scéně. Kdo patří k vycházejícím hvězdám a čím mohou mladí designéři zaujmout v zahraničí?

Duration:00:13:48

Modeschau - Svoje oblečení si šiju sama: do kurzů šití se chodí uklidnit a odreagovat čím dál víc lidí

2/13/2019
More
Zatímco o středoškolské studium krejčoviny je velmi malý zájem, čím dál tím víc lidí kolem dvaceti až třiceti let se učí šít v kurzech. Nemají přitom ambice stát se známými designéry a rozjet módní byznys. Chtějí si jednoduše sami šít své oblečení, tak, aby jim dobře sedělo a bylo vyrobené přesně podle jejich představ.

Duration:00:24:14

Modeschau - Šílený hedvábník: vášnivý lyžař, který spojil textil s uměním

1/31/2019
More
Zika Ascher byl známý obchodník s luxusními látkami, ale také úspěšný závodní lyžař. Reprezentoval Československo na zahraničních závodech v alpské kombinaci a v roce 1938 vyhrál Velkou cenu Československa. Kvůli zběsile rychlému stylu jízdy o něm dobový tisk psal jako o „šíleném hedvábníkovi“. Zásah firmy Ascher do světa módy a umění představí výstava Šílený hedvábník. Zika & Lída Ascher v pražském Uměleckoprůmyslovém museu.

Duration:00:25:44

Modeschau - Tkaní je jako zenová meditace: designéři se vrací za staré stavy a zpomalují

1/23/2019
More
Na bohatou lokální historii tkaní textilu, koberců a gobelínů začíná navazovat mladá designérská generace. Daniela Danielis tká na stavu po Antonínu Kybalovi. Vytváří couture látky pro módní značky i gobelíny podle obrazů mladých umělců. Duo Štěpánková & Kladošová vytváří koberce technikou tuftování. Jak pasují staré řemeslné postupy do současného módního a interiérového designu?

Duration:00:34:37

Modeschau - Obřad na střeše a hostina bez fronty na raut: mileniálské svatební trendy

1/16/2019
More
Jak ke svatbám přistupují lidé narození v osmdesátých a devadesátých letech? Podle průzkumů se vdávají později a méně často. Do obřadů a oslav zato investují víc peněz a kreativity. Jak se světové trendy odráží v českých svatbách, co je u nás mainstream a co alternativa? Zeptali jsme se organizátorek festivalu Svatební cirkus.

Duration:00:34:29

Modeschau - O čem bude móda 2019: Pánské mini, ženská síla a přirozená těla

1/1/2019
More
Neříkáme vám, co si letos musíte určitě koupit. Tohle není glorifikovaný nákupní seznam, ale klíč k pochopení letošní módy. Proč budou trendy dámské obleky, pánské mini šortky nebo zvířecí potisky?

Modeschau - Oslavovaný, zdiskreditovaný a znovu objevený. Folklor se vrací do módy

12/27/2018
More
Kdy a proč se folklor objevoval v české módě? Kdo ho oslavoval a kultivoval, kdo ho využil a zdiskreditoval a proč se k němu dnes vrací nezávislí designéři i komerční značky? Čím folklor inspiruje a jak ho oblékají české úřednice a političky? Přinášíme historický kontext i náhled do současné situace.

Duration:00:50:35