Try Premium for 30 days

Live games for all NFL, MLB, NBA, & NHL teams
Commercial-Free Music
No Display Ads
Czech Radio-logo

Czech Radio

248 Favorites

More Information

Location:

Czech Republic

Language:

Czech


Episodes

Glosa Pavla Maurera - Pivo se pomalu, plíživě a nenápadně pořád malinko zdražuje. Všimli jste si? Nedávno jsem si prostudoval výzkum několika nadšenců, kteří velmi zodpovědně a pravidelně hodnotí některé významné pražské pivnice a je to tak.

12/17/2017
More
Pivo se pomalu, plíživě a nenápadně pořád malinko zdražuje. Všimli jste si? Nedávno jsem si prostudoval výzkum několika nadšenců, kteří velmi zodpovědně a pravidelně hodnotí některé významné pražské pivnice a je to tak.

Duration: 00:03:37


Zápisník zahraničních zpravodajů - Svetry s vánočními motivy jsou ve Spojeném království novou a rozšířenou tradicí. Do mnohdy trochu bláznivých pulovrů se Santou, sobem nebo vánočním stromečkem se oblékají i psy, zjistil Jaromír Marek se svým psem Mikeše

12/17/2017
More
Svetry s vánočními motivy jsou ve Spojeném království novou a rozšířenou tradicí. Do mnohdy trochu bláznivých pulovrů se Santou, sobem nebo vánočním stromečkem se oblékají i psy, zjistil Jaromír Marek se svým psem Mikešem.

Duration: 00:03:16


Zápisník zahraničních zpravodajů - Vánoční trhy v Budapešti se pravidelně řadí mezi deset nejkrásnějších v Evropě. Ochutnat místní speciality a dokonce potkat i Mikuláše se podařilo to i našemu spolupracovníkovi Gregorovi Martinovi Papucsekovi.

12/17/2017
More
Vánoční trhy v Budapešti se pravidelně řadí mezi deset nejkrásnějších v Evropě. Ochutnat místní speciality a dokonce potkat i Mikuláše se podařilo to i našemu spolupracovníkovi Gregorovi Martinovi Papucsekovi.

Duration: 00:02:49


Zápisník zahraničních zpravodajů - V Jižním Tyrolsku se na vyhlášených vánočních trzích snoubí italský šarm s německým smyslem pro pořádek. Jedním z vyhledávaných trhů je ten ukrytý u jezera Pragser Wildsee, kam vás zavede Vladimír Kroc.

12/17/2017
More
V Jižním Tyrolsku se na vyhlášených vánočních trzích snoubí italský šarm s německým smyslem pro pořádek. Jedním z vyhledávaných trhů je ten ukrytý u jezera Pragser Wildsee, kam vás zavede Vladimír Kroc.

Duration: 00:03:27


Zápisník zahraničních zpravodajů - Nejoblíbenějším filmem v malé vesnici Háj na východě Slovenska to je americké válečné drama Za nepřátelskou linií. Snímek se totiž natáčel právě tam a stopy po filmařích tam najdete dodnes, popisuje Pavlína Nečásková.

12/17/2017
More
Nejoblíbenějším filmem v malé vesnici Háj na východě Slovenska to je americké válečné drama Za nepřátelskou linií. Snímek se totiž natáčel právě tam a stopy po filmařích tam najdete dodnes, popisuje Pavlína Nečásková.

Duration: 00:03:31


Zápisník zahraničních zpravodajů - V historii ruských měst vždy hrály důležitou a někdy i klíčovou roli hradby a opevnění. Jedny z nejzachovalejších najdeme v západoruském Smolensku. Zajímal se o ně i náš zpravodaj Martin Dorazín.

12/17/2017
More
V historii ruských měst vždy hrály důležitou a někdy i klíčovou roli hradby a opevnění. Jedny z nejzachovalejších najdeme v západoruském Smolensku. Zajímal se o ně i náš zpravodaj Martin Dorazín.

Duration: 00:03:32


Zápisník zahraničních zpravodajů - Kde se vlastně odehrávají příběhy Asterixe a Obelixe? Má galská vesnice reálný základ? Zjišťoval náš zpravodaj Jan Šmíd.

12/17/2017
More
Kde se vlastně odehrávají příběhy Asterixe a Obelixe? Má galská vesnice reálný základ? Zjišťoval náš zpravodaj Jan Šmíd.

Duration: 00:03:22


Glosa Pavla Maurera - Za kostku másla v obchodech platíme stále kolem padesáti až šedesáti korun. Je možné s cenou nějak bojovat? Pavel Maurer radí, aby Češi máslo ve svém jídelníčku raději nahradili. Ale čím?

12/16/2017
More
Za kostku másla v obchodech platíme stále kolem padesáti až šedesáti korun. Je možné s cenou nějak bojovat? Pavel Maurer radí, aby Češi máslo ve svém jídelníčku raději nahradili. Ale čím?

Duration: 00:03:12


Host Lucie Výborné - Hosty jsou Aleš Strnad, vedoucí terénního programu pro lidi bez domova a Gabriela Sčotková, vedoucí azylového domu. Jaké jsou Vánoce pro lidi bez domova? Kde všude můžou přečkat zimní dny a noci? Moderuje Štěpán Pokorný.

12/16/2017
More
Hosty jsou Aleš Strnad, vedoucí terénního programu pro lidi bez domova a Gabriela Sčotková, vedoucí azylového domu. Jaké jsou Vánoce pro lidi bez domova? Kde všude můžou přečkat zimní dny a noci? Moderuje Štěpán Pokorný.

Duration: 00:29:20


Ranní interview - Hostem je Karel Havlík, dopravní psycholog. Řidiči pod vlivem alkoholu za prvních 11 měsíců způsobili téměř 4 tisíce nehod, při kterých zahynulo 23 lidí. Moderuje Vladimír Kroc.

12/16/2017
More
Hostem je Karel Havlík, dopravní psycholog. Řidiči pod vlivem alkoholu za prvních 11 měsíců způsobili téměř 4 tisíce nehod, při kterých zahynulo 23 lidí. Moderuje Vladimír Kroc.

Duration: 00:05:08


Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Co změní ministerstvo financí na EET po výroku Nejvyššího soudu? Proč poslanci nezvolili do čela komise dohlížející na GIBS? Byl Jakub Patočka z deníku Referendum ve střetu zájmů, když byl poradce premiéra Sobotky?

12/15/2017
More
Co změní ministerstvo financí na EET po výroku Nejvyššího soudu? Proč poslanci nezvolili do čela komise dohlížející na GIBS? Byl Jakub Patočka z deníku Referendum ve střetu zájmů, když byl poradce premiéra Sobotky?

Duration: 00:20:45


Dvacet minut Radiožurnálu - Rozhovor s poslancem za ODS Jakubem Jandou o tom, proč by sportovci při rozdělování dotací měli dostat přednost před neziskovými organizacemi prosazujícími práva žen. Moderuje Jan Moláček.

12/15/2017
More
Rozhovor s poslancem za ODS Jakubem Jandou o tom, proč by sportovci při rozdělování dotací měli dostat přednost před neziskovými organizacemi prosazujícími práva žen. Moderuje Jan Moláček.

Duration: 00:20:10


Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Ústavní soud zrušil plánovaný náběh třetí a čtvrté etapy EET. Ruský soud uznal vinným exministra hospodářství z korupce. Kauza údajného tunelování pražského Dopravního podniku.

12/15/2017
More
Ústavní soud zrušil plánovaný náběh třetí a čtvrté etapy EET. Ruský soud uznal vinným exministra hospodářství z korupce. Kauza údajného tunelování pražského Dopravního podniku.

Duration: 00:19:53


Host Lucie Výborné - Hosty jsou Jarmila Vrzáčková, redaktorka Mária Pfeiferová, pečovatelka Eva Šebová a biskup Vlastimil Kročil. Mluví o svém setkání s papežem v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Moderuje Lucie Výborná.

12/15/2017
More
Hosty jsou Jarmila Vrzáčková, redaktorka Mária Pfeiferová, pečovatelka Eva Šebová a biskup Vlastimil Kročil. Mluví o svém setkání s papežem v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Moderuje Lucie Výborná.

Duration: 00:23:07


Ranní interview - Rozhovor s ministryní financí za hnutí ANO Alenou Schillerovou o státním rozpočtu a návrzích na přesunu peněz mezi jednotlivými kapitolami. Moderuje Jiří Chum.

12/15/2017
More
Rozhovor s ministryní financí za hnutí ANO Alenou Schillerovou o státním rozpočtu a návrzích na přesunu peněz mezi jednotlivými kapitolami. Moderuje Jiří Chum.

Duration: 00:04:48


Večerní Host Radiožurnálu - Rozhovor s filmovou kritičkou, novinářkou a spisovatelkou Terezou Brdečkovou o retrospektivní a interaktivní výstavě Jiří Brdečka: 100 let - Od Limonádového Joa k zázrakům animace. Moderuje Vladimír Kroc.

12/14/2017
More
Rozhovor s filmovou kritičkou, novinářkou a spisovatelkou Terezou Brdečkovou o retrospektivní a interaktivní výstavě Jiří Brdečka: 100 let - Od Limonádového Joa k zázrakům animace. Moderuje Vladimír Kroc.

Duration: 00:29:19


Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Jak si vede nový český premiér na vrcholném setkání evropských státníků v Bruselu? Posílí Česko vojenské mise v zahraničí? Kampaň MeToo. Rozšíří Brno letecké linky do zahraničí?

12/14/2017
More
Jak si vede nový český premiér na vrcholném setkání evropských státníků v Bruselu? Posílí Česko vojenské mise v zahraničí? Kampaň MeToo. Rozšíří Brno letecké linky do zahraničí?

Duration: 00:20:22


Dvacet minut Radiožurnálu - Rozhovor s právníkem a spolutvůrcem Ústavy České republiky Cyrilem Svobodou o přímé volbě prezidenta, referendu a také o povolební situace. Moderuje Marie Bastlová.

12/14/2017
More
Rozhovor s právníkem a spolutvůrcem Ústavy České republiky Cyrilem Svobodou o přímé volbě prezidenta, referendu a také o povolební situace. Moderuje Marie Bastlová.

Duration: 00:20:12


Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Andrej Babiš a Evropská unie. Může se ruský prezident Vladimir Putin stát prostředníkem jednání o míru v Sýrii? Opera Don Hrabal na Nové scéně Národního divadla v Praze.

12/14/2017
More
Andrej Babiš a Evropská unie. Může se ruský prezident Vladimir Putin stát prostředníkem jednání o míru v Sýrii? Opera Don Hrabal na Nové scéně Národního divadla v Praze.

Duration: 00:19:56


Host Lucie Výborné - Hostem je Karel Černý, sociolog, autor knihy nazvané Velká blízkovýchodní nestabilita. Moderuje Lucie Výborná.

12/14/2017
More
Hostem je Karel Černý, sociolog, autor knihy nazvané Velká blízkovýchodní nestabilita. Moderuje Lucie Výborná.

Duration: 00:22:41

See More