Czech Radio-logo

Czech Radio

138 Favorites

More Information

Location:

Czech Republic

Language:

Czech


Episodes

Glosa Pavla Maurera - Největší odborníci na víno nekompromisně tvrdí, že dražší je většinou i lepší. Ovšem zůstává ten nenápadný dovětek - většinou. Co to znamená?

9/24/2017
More
Největší odborníci na víno nekompromisně tvrdí, že dražší je většinou i lepší. Ovšem zůstává ten nenápadný dovětek - většinou. Co to znamená?

Duration: 00:03:42


Zápisník zahraničních zpravodajů - Muzeum v jeskyni, tak by se také dal nazvat následující příspěvek. Na Jihu Francie mají unikátní galerii, na stěny jeskyně totiž promítají obrovské obrazy velkých mistrů.

9/24/2017
More
Muzeum v jeskyni, tak by se také dal nazvat následující příspěvek. Na Jihu Francie mají unikátní galerii, na stěny jeskyně totiž promítají obrovské obrazy velkých mistrů.

Duration: 00:03:24


Zápisník zahraničních zpravodajů - Čínské historické památky , to není jen Velká čínská zeď. Starobylé chrámy nebo i bývalá císařská sídelní města dnes lákají davy turistů. Mnohdy i přesto, že původních historických staveb tam moc nezbylo.

9/24/2017
More
Čínské historické památky , to není jen Velká čínská zeď. Starobylé chrámy nebo i bývalá císařská sídelní města dnes lákají davy turistů. Mnohdy i přesto, že původních historických staveb tam moc nezbylo.

Duration: 00:03:26


Zápisník zahraničních zpravodajů - V Jordánsku poskytují azyl před válkou nejen lidem, ale i zvířatům. Na zalesněném kopci severně od Ammánu našli útočiště lvi i tygři zachránění z válečných zón v Iráku a Sýrii.

9/24/2017
More
V Jordánsku poskytují azyl před válkou nejen lidem, ale i zvířatům. Na zalesněném kopci severně od Ammánu našli útočiště lvi i tygři zachránění z válečných zón v Iráku a Sýrii.

Duration: 00:03:42


Zápisník zahraničních zpravodajů - Ve Varšavě se dvakrát ročně koná obří přehlídka polského piva. Velké pivovary na ni mají vstup zakázaný. Vše pochází z produkce nejmenších výrobců. Organizátoři festivalu se pro pivo kdysi nadchli v Česku.

9/24/2017
More
Ve Varšavě se dvakrát ročně koná obří přehlídka polského piva. Velké pivovary na ni mají vstup zakázaný. Vše pochází z produkce nejmenších výrobců. Organizátoři festivalu se pro pivo kdysi nadchli v Česku.

Duration: 00:03:29


Zápisník zahraničních zpravodajů - Věcí, která asi nejvíc spojuje Českou republiku a Belgii, je láska k pivu. A pivo se vaří z chmele. Zatímco u nás je hlavním městem téhle plodiny Žatec, v Belgii to je Poperinge.

9/24/2017
More
Věcí, která asi nejvíc spojuje Českou republiku a Belgii, je láska k pivu. A pivo se vaří z chmele. Zatímco u nás je hlavním městem téhle plodiny Žatec, v Belgii to je Poperinge.

Duration: 00:03:28


Zápisník zahraničních zpravodajů - V běloruském Polocku restaurátoři obnovují fresku svatého Václava, kterou tu našli, když odstranili několik vrstev další mladší výmalby.

9/24/2017
More
V běloruském Polocku restaurátoři obnovují fresku svatého Václava, kterou tu našli, když odstranili několik vrstev další mladší výmalby.

Duration: 00:03:06


Ranní interview - Hostem je Pavel Polák, zahraniční zpravodaj. V Německu začaly volby do spolkového sněmu a podle očekávání je opět vyhraje současná kancléřka Angela Merkelová. Moderuje Vladimír Kroc.

9/24/2017
More
Hostem je Pavel Polák, zahraniční zpravodaj. V Německu začaly volby do spolkového sněmu a podle očekávání je opět vyhraje současná kancléřka Angela Merkelová. Moderuje Vladimír Kroc.

Duration: 00:05:28


Glosa Pavla Maurera - Na opravdu hloupé meníčko už dnes skoro nenarazíte. Ale stejně se občas vyskytnou někteří velmi kreativní nevyslyšení Shakespearové, kteří se odhodlají vás literárně pobavit ještě než dostanete cokoli na talíř.

9/23/2017
More
Na opravdu hloupé meníčko už dnes skoro nenarazíte. Ale stejně se občas vyskytnou někteří velmi kreativní nevyslyšení Shakespearové, kteří se odhodlají vás literárně pobavit ještě než dostanete cokoli na talíř.

Duration: 00:03:00


Host Lucie Výborné - Hostem je Aneta Langerová.Za dva týdny vstupuje do kin film 8 hlav šílenství. Jaká byla její cesta před kameru a stoupne si před kameru i podruhé?

9/23/2017
More
Hostem je Aneta Langerová.Za dva týdny vstupuje do kin film 8 hlav šílenství. Jaká byla její cesta před kameru a stoupne si před kameru i podruhé?

Duration: 00:24:55


Ranní interview - Roman Chlípek, vědecký sekretář české vakcinologické společnosti. Zánět mozkových blan nebo zápal plic. Pro starší lidi mohou mít vážné následky. Dá se proti nim očkovat.

9/23/2017
More
Roman Chlípek, vědecký sekretář české vakcinologické společnosti. Zánět mozkových blan nebo zápal plic. Pro starší lidi mohou mít vážné následky. Dá se proti nim očkovat.

Duration: 00:04:45


Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Jak výrazně se dotkne Prahy spor taxikářů s UBER? Proč dal soud za pravdu firmě, kterou dohnala ke konkurzu celní správa? Jak se snaží německé strany přilákat nerozhodnuté voliče?

9/22/2017
More
Jak výrazně se dotkne Prahy spor taxikářů s UBER? Proč dal soud za pravdu firmě, kterou dohnala ke konkurzu celní správa? Jak se snaží německé strany přilákat nerozhodnuté voliče?

Duration: 00:19:33


Dvacet minut Radiožurnálu - Rozhovor s ředitelem zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolfem Jindrákem o německých parlamentních volbách a také o tom, s kým se Miloš Zeman setkal v New Yorku. Moderuje Marie Bastlová.

9/22/2017
More
Rozhovor s ředitelem zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolfem Jindrákem o německých parlamentních volbách a také o tom, s kým se Miloš Zeman setkal v New Yorku. Moderuje Marie Bastlová.

Duration: 00:20:09


Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Jaké navýšení rozpočtu vysokého školství je pro vysokoškolské organizace přijatelné. Francouzská národní fronta. Spor mezi taxikáři a firmou Uber.

9/22/2017
More
Jaké navýšení rozpočtu vysokého školství je pro vysokoškolské organizace přijatelné. Francouzská národní fronta. Spor mezi taxikáři a firmou Uber.

Duration: 00:19:59


Host Lucie Výborné - Žádné jednání institucí Evropské unie se neobejde bez tlumočníků, těch je zhruba 350 a mezi nimi i Hana Jungová, která je hostem Lucie Výborné.

9/22/2017
More
Žádné jednání institucí Evropské unie se neobejde bez tlumočníků, těch je zhruba 350 a mezi nimi i Hana Jungová, která je hostem Lucie Výborné.

Duration: 00:23:45


Ranní interview - Rozhovor se Stanislavem Kopečným, provozovatelem dětských skupin v několika krajích, o financování a dotační žádosti. Moderuje Jiří Chum.

9/22/2017
More
Rozhovor se Stanislavem Kopečným, provozovatelem dětských skupin v několika krajích, o financování a dotační žádosti. Moderuje Jiří Chum.

Duration: 00:04:24


Večerní Host Radiožurnálu - Rozhovor s fotografy Stanislavem Macíkem a Petrem Bambouskem, účastníkům nové fotografické soutěže přírody Czech Nature Photo. Moderuje Vladimír Kroc.

9/21/2017
More
Rozhovor s fotografy Stanislavem Macíkem a Petrem Bambouskem, účastníkům nové fotografické soutěže přírody Czech Nature Photo. Moderuje Vladimír Kroc.

Duration: 00:29:06


Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Jakou stopu nechávají odcházející vláda a parlament ve snaze o potírání korupce? Opravy komunikací v obcích. Pražský tenisový Laver Cup.

9/21/2017
More
Jakou stopu nechávají odcházející vláda a parlament ve snaze o potírání korupce? Opravy komunikací v obcích. Pražský tenisový Laver Cup.

Duration: 00:19:57


Dvacet minut Radiožurnálu - Rozhovor s novým prezidentem České stomatologické komory Romanem Šmuclerem o tom, proč je na českém venkově nedostatek zubařů. Moderuje Marie Bastlová.

9/21/2017
More
Rozhovor s novým prezidentem České stomatologické komory Romanem Šmuclerem o tom, proč je na českém venkově nedostatek zubařů. Moderuje Marie Bastlová.

Duration: 00:20:41


Host Lucie Výborné - Hostem je popularizátor architektury Adam Gebrian. Mluví nejen o tom, jak se žije v Praze. Moderuje Lucie Výborná.

9/21/2017
More
Hostem je popularizátor architektury Adam Gebrian. Mluví nejen o tom, jak se žije v Praze. Moderuje Lucie Výborná.

Duration: 00:22:53

See More