Try Premium for 30 days

Live games for all NFL, MLB, NBA, & NHL teams
Commercial-Free Music
No Display Ads
Dobré ráno | Denný podcast denníka SME-logo

Dobré ráno | Denný podcast denníka SME

20 Favorites

We started doing a daily news podcast in Slovakia.

We started doing a daily news podcast in Slovakia.
More Information

Location:

Slovakia

Description:

We started doing a daily news podcast in Slovakia.

Twitter:

@denniksme

Language:

Slovak

Contact:

+421259233500


Episodes

Streda, 13. 12. 2017: Prečo teroristi používajú zbrane zo Slovenska

12/12/2017
More
Mali by to byť atrapy. Lenže pôvodne expanzné zbrane zo Slovenska použili teroristi pri útoku na Charlie Hebdo či v Mníchove, upravovala a používala ich aj Cosa Nostra. Ako je možné, že Slovensko sa stalo zbraňovým rajom pre teroristov a kriminálnikov? Tomáš Prokopčák sa rozprával s Romanom Cuprikom.

Duration: 00:17:02


Podcast: Trump obišiel spojencov, uznal Jeruzalem

12/11/2017
More
Rozhodnutie Donalda Trumpa uznať Jeruzalem a presunúť tam americkú ambasádu spustilo minulý týždeň krik nielen v regióne blízkeho východu. Spojené štáty izolovalo aj medzi jeho spojencami. Reportér Lukáš Onderčanin sa práve vrátil z Libanonu, kde navštívil palestínske utečenecké tábory a rozprával sa s miestnymi o regióne, v ktorom Amerika možno zapálila rozbušku nového konfliktu.

Duration: 00:15:59


Pondelok, 11. 12. 2017: Čo všetko dokáže umelá inteligencia

12/10/2017
More
Pred dvadsiatimi rokmi porazil DeepBlue Garriho Kasparova. Lenže šach, ten sa dá vyhrať hrubou silou, počítač nepotrebuje žiadnu zvláštnu inteligenciu. Práve umelá inteligencia je však dnes najväčšou technologickou revolúciou. Naučila sa vytvoriť vlastný jazyk, vytvárať iné umelé inteligencie...a ešte aj v tom šachu prekonala všetko, čo sme v počítačových programoch dosiahli. O umelých inteligenciách i budúcnosti ľudstva sa Tomáš Prokopčák rozpráva s Matúšom Beňom.

Duration: 00:15:29


Špeciál - Piatok, 8. 12. 2017: Fico vyhlásil vojnu Kiskovi

12/8/2017
More
Ja nikdy neurobím kroky proti médiám, tvrdil v piatok Robert Fico. Následne zaútočil na novinárov aj na prezidenta. Od Andreja Kisku nechce len takmer milión eur za údajne súkromné lety, no bude sa ho pýtať aj na jeho dane. A potom zahlásil, že on sám prezidentom byť nechce. Tomáš Prokopčák sa o situácii rozpráva s Petrom Tkačenkom. Viac správ nájdete na webe https://www.sme.sk

Duration: 00:08:07


Piatok, 8. 12. 2017: Z parlamentu sa stal cirkus

12/7/2017
More
Robert Fico znovu zaútočil na prezidenta Kisku, opozícia sa po tretí raz neúspešne pokúsila odvolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Debata o „najlepšom“ z ministrov vnútra, akých kedy Slovensko malo, sa rýchlo zvrhla na atmosféru v zariadení štvrtej cenovej kategórie. Peter Kapitán sa o parlamentom cirkuse sa rozpráva s s Petrom Tkačenkom.

Duration: 00:12:56


Podcast Dobré ráno: Svet Mariána Kočnera, Smer a Sulík

12/6/2017
More
Opozícia vykrikuje Smeru, že zo Slovenska urobil mafiánsky štát. Erik Tomáš zase odkazuje, že to líder opozície si dával raňajky s Kočnerom. Kto je to teda Marián Kočner, aký je jeho vzťah ku koaličným aj opozičným politikom a čo s tým všetkým má mafia? Tomáš Prokopčák sa rozpráva Petrom Kapitánom.

Duration: 00:05:12


Streda, 6. 12. 2017: Slovensko zasiahla párková kríza

12/5/2017
More
Spišské párky vraj nie sú poriadne spišské párky. Najväčšia potravinová kauza posledných dní vyzerá napohľad jednoducho: asociácia spotrebiteľov sa rozhodla otestovať, ako miestni výrobcovia dodržiavajú chránenú receptúru. Neprešiel ani jeden z deviatich testovaných výrobkov. Chýbalo mäso či paprika, nesprávne bol značený obsah, párky vraj obsahovali nedovolené pridané látky. O miestnej párkovej kríze sa rozprávame s Janou Trebulovou.

Duration: 00:14:40


Utorok, 5. 12. 2017: Z urgentu poslali ťažko chorého domov, o pár dní umrel

12/4/2017
More
Peter mal silné bolesti brucha. Sanitka ho odviezla na urgentný príjem košickej univerzitnej nemocnice - lekár mu povedal, že má piť čaj, jesť sucháre... a nech ide domov. Po víkende sa Peter do nemocnice vrátil, ale pomôcť mu už nedokázali. Mal 49 rokov. O Petrovom príbehu aj o našich nemocniciach sa rozprávame s reportérom denníka SME Jánom Krempaským.

Duration: 00:18:27


Pondelok 4. 12. 2017: Symboly kotlebovcov sú extrémistické, rozhodli úrady

12/3/2017
More
Na prvý pohľad to vyzerá ako hra o symboly. Na druhý pohľad to hrou o symboly je – napríklad o symboly toho, ako funguje naša spoločnosť. Kotlebovci sa pokúsili zaregistrovať si dvojkríž Hlinkovej gardy ako ochrannú známku a úrady im to zamietli. Mohlo by to znamenať prvé úradné rozhodnutie, že tieto symboly sú extrémistické. Aké to bude mať dôsledky? Využije to Najvyšší súd na rozpustenie strany? A sú teda kotlebovci oficiálne extrémisti? Odpovede hľadajú Tomáš Prokopčák a Peter Kováč. V...

Duration: 00:15:36


Piatok, 1.12.2017: Prečo je každý rok snehová kalamita

11/30/2017
More
Aj tento rok sme prekvapení, že prišla zima. Z viacerých miest na Slovensku včera hlásili kalamitu, ľudia meškali do práce, kolabovala doprava. Prečo sa každý rok čudujeme, že v zime sneží? Prečo máme pocit, že cestári zostali zaskočení? O počasí sa s Petrom Kapitánom rozpráva Zuzana Kepplová.

Duration: 00:09:55


Štvrtok, 30.11.2017: Fico sa vyhráža vlastným, sľubuje položiť vládu

11/29/2017
More
Premiér Robert Fico pohrozil, že ak si poslanci nezmrazia platy, je ochotný tento návrhom spojiť s hlasovaním o dôvere. Parlament totiž v rozpore s očakávaniami v utorok neschválil skrátené legislatívne konanie o zmrazení, bez čoho sa zmena tento rok prijať nedá. Prečo sa Fico vyhráža koaličný poslancom, o čo v spore ide a je správne, aby si poslanci zvýšili platy? Peter Tkačenko sa rozpráva s Jakubom Filom.

Duration: 00:11:08


Streda, 29.11.2017: Kauza Majský sa opäť odkladá

11/28/2017
More
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry hovorí, že sa mu celý postup nepozdáva. Vraj vždy niekto ochorie, akurát vtedy, keď by sa celá kauza mala pohnúť vpred. Neuveriteľných pätnásť rokov sa už ťahá kauza tunelovania spoločností BMG a Horizont, pričom pojednávanie s Jozefom Majským Najvyšší súd opäť odročil. Tentoraz mal ochorieť Majského obhajca. O čo išlo v prípade nebankových spoločností, aký je v kauze vývoj a čo Majský údajne urobil, sa rozprávajú Peter Tkačenko a Matúš Burčík.

Duration: 00:13:52


Podcast Dobré ráno: Česko ako groteska a Babiš na čele

11/27/2017
More
Mesiac po českých voľbách sa zdá, že Česko mohlo nájsť svoju menšinovú vládu. Ak by fungovala, pravdepodobne bude oligarcha Andrej Babiš potrebovať podporu extrémistov. V súčasnosti už spolupracuje s populistami Tomia Okamuru z SPD a s komunistami z KSČM, prinajmenšom pri výboroch. O Česku sa Tomáš Prokopčák rozpráva s Matúšom Krčmárikom.

Duration: 00:15:27


Podcast Dobré ráno: Vývoj politickej mapy Slovenska

11/26/2017
More
Na prvý pohľad sa zdá, že na politickej scéne sa žiaden pohyb nedeje. Z dlhšej perspektívy však vidieť, že Smer padá, SaS rastie a SNS stagnuje. Aká je životnosť politickej strany na Slovensku? Kam zmizli SDKÚ, ANO či Sieť? A aká je budúcnosť Smeru, Mareka Maďariča či opozície? Tomáš Prokopčák sa rozpráva s Luciou Krbatovou.

Duration: 00:18:31


Špeciál: Rozhovor s Matiou Lenickou (B-Complex)

11/24/2017
More
Vecí, ktoré nepoznáme, sa bojíme. A keď sa bojíme, nevieme sa dobre, správne a rozumne rozhodovať. Najviac sa bojíme iného, nepoznaného, ktoré voláme čudné a nenormálne. A pritom ľudia sú v jadre všetci rovnakí – dobrí aj zlí, slušní aj neslušní. Špeciálne vydanie podcastu Dobré ráno je našou malou snahou o väčšiu toleranciu. Tomáš Prokopčák sa rozprával s Matiou Lenickou, známejšou ako hudobná producentka a dídžejka B-complex.

Duration: 00:47:20


Piatok, 24.11.2017: Revolúcia v autách? Tesla skôr pripomína pyramídový podvod

11/23/2017
More
Tesla predstavila revolúciu. Športové elektroauto budúcnosti aj kamión bez vodičov. Akurát že tá istá Tesla nie je schopná svojim zákazníkom dodávať autá, ktoré si už objednali a zaplatili za ne zálohu. Je Tesla revolúciou v automobilovom priemysle? Aký má prístup k inováciám aj k zákazníkom? A ako by vyzeral svet plný elektromobilov a autonómnych vozidiel? Odpovede hľadajú Tomáš Prokopčák a Michael Kasarda.

Duration: 00:14:53


Štvrtok, 23.11.2017: Finančné skupiny a korisť, rozdelia si medzi sebou televízie

11/22/2017
More
Ambíciou získať televíziu Markíza sa miestne finančné skupiny netaja. Keďže sa však predáva v balíku s Novou a ďalšími médiami, nemali na to dosť peňazí. To sa teraz mení. Zdá sa, že pomôcť by mohli Číňania, ktorí celý nákup zafinancujú. Čo s televíziami potom urobia? Načo sú finančným skupinám televízie? A čo im ide? Odpovede hľadajú Tomáš Prokopčák a Adam Valček.

Duration: 00:13:31


Streda, 22.11. 2017: Fico má strach? Zase sa pustil do prezidenta

11/21/2017
More
Najskôr nepripustil, že župné voľby skončili pre Smer fiaskom. A najnovšie sa Robert Fico pustil do prezidenta Andreja Kisku, nech vráti milión eur za lietanie vládnym špeciálom. Hlasy v Smere volajúce po zmenách zároveň utíchli. Čo sa teda v Smere deje? A čo sa deje u Fica, keď zaútočil na prezidenta - s ktorým dosiaľ vždy prehral? Odpovede sa pokúšajú nájsť Tomáš Prokopčák a Peter Tkačenko.

Duration: 00:14:54


Utorok, 21.11.2017: Na Slovensku sa rozpútala vojna o lesy

11/20/2017
More
Ochranári hovoria, že stav našich chránených lesov je katastrofa. A že na niektorých miestach vyzerajú, akoby sa tam prehnal vojnový front. Vojnový front to pritom naozaj pripomína. Lesníci zase zdôrazňujú, že s lesmi vstávajú aj zaspávajú, sadia nové stromčeky a že sú to práve oni, kto lesy naozaj chráni. Čo sa deje v slovenských lesoch? Prečo sa kampaň My sme les stala takou populárnou? A ako naše lesy na tom sú? Odpovede sa pokúsia nájsť Tomáš Prokopčák a Peter Kapitán.

Duration: 00:15:12


Pondelok, 20.11.2017: Komiksy zničili Hollywood, už sa nič nenatočí

11/19/2017
More
Hrdinovia zo sveta Marvelu. Potom hrdinovia zo sveta DC. V kinách sa striedajú superhrdinské príbehy... akoby už ani žiadne iné veľkofilmy neboli. Paralyzoval úspech komiksových postáv celý Hollywood? A akí sú herci, ktorí hrajú Lokiho či Batmana, keď ich stretnete naživo? Dokážu vôbec hrať? Tomáš Prokopčák sa rozpráva s Kristínou Kúdelovou.

Duration: 00:16:06

See More