Osobnost Plus-logo

Osobnost Plus

Rozhovory s významnými lidmi české společnosti. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Rozhovory s významnými lidmi české společnosti. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Rozhovory s významnými lidmi české společnosti. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Rozhovory s významnými lidmi české společnosti. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes

Osobnost Plus - V pořadu 168 hodin jsou politici tak trochu demaskováni, říká Nora Fridrichová

6/24/2018
More
„Jsem extrémně nedochvilná. Dokonce jsem to už řešila i s odborníky, protože všichni kolem mě, a to v širokém okolí, vědí, že s tím mám problém. Něco mám v mozku nainstalováno nějak jinak,“ říká o sobě sváteční host Barbory Tachecí a Osobnosti Plus‚ novinářka a moderátorka Nora Fridrichová.

Duration:00:51:43

Osobnost Plus - Nikdy jsem nechtěl být performer, bavilo mě vyrábět hudbu, říká Ondřej Soukup

6/23/2018
More
„První písničku jsem složil, až když mi bylo nějakých šestnáct, sedmnáct let. Předtím jsem se o to ani nepokoušel, protože mě nenapadlo, že bych mohl skládat,“ říká o sobě host Barbory Tachecí, hudební skladatel a baskytarista Ondřej Soukup.

Duration:00:50:01

Osobnost Plus - Neznám nikoho, kdo volil Trumpa, říká Rudy Linka

6/17/2018
More
„Nejvíc ze všeho se cítím být Newyorčanem. New York totiž není jen místo, je to styl uvažování,“ říká host nedělní Osobnosti Plus, jazzový hudebník Rudy Linka.

Duration:00:49:16

Osobnost Plus - I dnešní situace v Íránu je součástí proroctví, říká Karol Sidon

6/16/2018
More
„Upřimně řečeno, o vývoj na planetě se tolik nebojím. Judaismus je tu na místě, protože nám svým způsobem naznačuje cestu, která vede k příchodu mesiáše, záchraně Izraele a lidstva. A to není možné bez porodních bolestí,“ říká zemský vrchní rabín, dramatik a spisovatel Karol Sidon, který přijal vzhledem ke své víře a šabat pozvání do předtočené sobotní Osobnosti Plus.

Duration:00:49:46

Osobnost Plus - Musíme jít k volbám a zvolit takové, co neděsí hrůznými exody, říká David Matásek

6/10/2018
More
„Jsem plachý, to je jasné. I když to zní divně – plachý herec, je to oxymóron, ale je to tak. Myslím, že spousta herců to tak má, že je pro ně divadlo způsobem, jak se za určitou postavu nebo roli schovat,“ říká herec a hudebník David Matásek, nedělní host Barbory Tachecí a Osobnosti Plus.

Duration:00:48:22

Osobnost Plus - Člověk, který spolupracoval s StB, je nedůvěryhodný a mravně oslabený, říká Luboš Dobrovský

6/9/2018
More
„Mívám pocit, že ona naděje, kterou jsme měli a kterou jsme se také pokoušeli vyvolávat a vytvářet ve veřejnosti, se nenaplňuje. Musíme si uvědomit, že nespokojenost s politiky plyne z toho, že jsme si nezvolili ty správné,“ říká novinář, politik a překladatel Luboš Dobrovský, host Osobnosti Plus.

Duration:00:52:46

Osobnost Plus - Doba, kdy měl politik vedle sebe zpěváka, herce a hokejistu, je už trošku pryč, říká Matěj Ruppert

6/3/2018
More
„Myslím, že jsem nikdy v životě neudělal špatné rozhodnutí. Respektive udělal, ale mám k tomu takový přístup – že to tak mělo být a nemá smysl se z toho hroutit. A člověk se z toho má jedině poučit,“ říká hudebník Matěj Ruppert, nedělní host Osobnosti Plus.

Duration:00:49:07

Osobnost Plus - Ještě teď mám z brněnských píšťalek zalehlé ucho, říká Vladimír Just

6/2/2018
More
„Extrém začíná tehdy, když se z černé stane bílá, neexistuje šedá, ani fialová. Když není připuštěn jiný názor a jsou zpochybněna základní fakta,“ říká divadelní a mediální kritik Vladimír Just, host Barbory Tachecí a Osobnosti Plus.

Duration:00:51:18

Osobnost Plus - Nerad chválím, raději mlčím, říká herec Václav Vydra

5/27/2018
More
„Ne, že bych neuměl chválit, jenom tím šetřím. I když poslední dobou jsem už také začal. Když někoho pochválíte, tak někomu zase musíte říct něco nepříjemného, pokud se vám něco nelíbí, abyste nebyl z lidí, kteří jen chválí a na druhou stranu mlčí k tomu, co se jim nelíbí. ... Já raději mlčím furt,“ říká herec Václav Vydra, host nedělní Osobnosti Plus.

Duration:00:49:26

Osobnost Plus - Svobodnou Evropu jsme poslouchali ne kvůli politice, ale kvůli hudbě, říká Jacques Rupnik

5/26/2018
More
„Akademické prostředí je poslední místo v dnešním světě, kde máte nezávislost,“ říká historik, politolog a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Jaques Rupnik, host Osobnosti Plus.

Duration:00:51:21

Osobnost Plus - Pro spolužáky na DAMU jsme byla takové trdlo s ohonem, říká držitelka cen Thálie Taťjana Medvecká

5/20/2018
More
Na to, že ji režiséři často obsazují do rolí nepříjemných, zhrzených, starších žen, reaguje Taťjana Medvecká jasně. „Abych použila terminologie svého bývalého kolegy Borise Rösnera, já a protivná baba? Taková nepříjemná škatule? To nejsem," říká se smíchem herečka a dabérka, která je hostem nedělní Osobnosti plus.

Duration:00:51:10

Osobnost Plus - Nad jednoduchými pravdami se mi ježí všechny orgány v těle, říká Bohdan Sláma

5/19/2018
More
První film, který režisér a scenárista Bohdan Sláma natočil, byl podle jeho slov „blbej“. A dává to na vrub vlastní „famácké“ pýše. „O pokoru se musí člověk strašně snažit. Každý den, každou hodinu. To není nic daného, že by byl člověk pokorný. To je dennodenní zápas,“ říká host Osobnosti Plus.

Duration:00:49:06

Osobnost Plus - Texty o lásce vždycky musím něčím zaprasit, říká Ester Kočičková

5/13/2018
More
„Zakázkovým textařem bych asi být zvládla, ale člověk se musí rozhodnout. Mě spíš baví psát si to, co chci. Takže si to často musím zpívat sama,“ směje se nedělní host Osobnosti Plus, moderátorka, zpěvačka a herečka Ester Kočičková.

Duration:00:50:52

Osobnost Plus - Léky proti depresi mě připravily o psaní textů, říká Richard Müller

5/12/2018
More
„Kromě mých dětí mě baví muzika. Různé žánry. Jsem fanatik a nákupčí cédéček. Neumím si představit, že bych si alespoň jednou týdně nějaké nekoupil,“ říká host Barbory Tachecí a Osobnosti Plus Richard Müller.

Duration:00:50:53

Osobnost Plus - Humor se dá dělat i tak, že se vyhnete politické atmosféře, říká Karel Šíp

5/6/2018
More
„Nemám rád humor, kde se lidé pitvoří. Kde se přehrává a tlačí na pilu. Mám rád takový ten samozřejmý humor, který nemusí zdůrazňovat, jak je veselý a vtipný, protože je vtipný automaticky,“ říká nedělní host Osobnosti Plus, textař a moderátor Karel Šíp.

Duration:00:52:14

Osobnost Plus - Etická stránka MeToo mně připomíná nabídku vstoupit do KSČ, říká Dana Hábová

5/5/2018
More
„Myslím, že jako prezidentka bych neuměla sjednocovat. Nemohu si pomoct. Jsou lidé, se kterými bych se nesjednocovala, nestýkala a nemyslím si, že si všichni lidé mohli rozumět a mít se rádi. Byla bych spíš takový tyran, taková diktátorka,“ říká s úsměvem host Osobnosti Plus, překladatelka a tlumočnice Dana Hábová.

Duration:00:49:21

Osobnost Plus - Česká společnost zapomněla. Důkazem je Andrej Babiš ve funkci premiéra, říká Milan Šteindler

4/29/2018
More
„Před časem jsem říkal, že dvojice Zeman a Ovčáček úspěšně navazuje na tradici našich českých komických dvojic, jako byli Voskovec a Werich, Suchý a Šlitr, Smoljak a Svěrák, my dva s Davidem Vávrou a tak dále. Ovšem v okamžiku, kdy pan prezident vyhrál podruhé volby, mně svým prvním projevem dal najevo, že už končí sranda a že už nejsou s Ovčáčkem komickou dvojicí, ale že jsou vlastně svým způsobem dvojicí nebezpečnou,“ říká host Osobnosti Plus Milan Šteindler.

Duration:00:47:59

Osobnost Plus - Fotit svatby je velká škola pohotovosti pro mé cesty do válečných oblastí, říká Jan Šibík

4/28/2018
More
„Stále více si uvědomuji, jak je nesmyslné kvůli fotografii podstupovat cesty do nebezpečných oblastí, a stále více je zvažuji. Cesty jsou obtížnější a mění se i styl válek,“ říká o své profesi válečného fotoreportéra host Osobnosti Plus, Jan Šibík.

Duration:00:49:05

Osobnost Plus - Bez zdravé drzosti to nejde. V naší politice ale panuje drzá arogance, říká Ondřej Brousek

4/22/2018
More
„Před parlamentními a prezidentskými volbami jsem se začal zajímat trošku o politiku, vůči které jsem jinak spíše laxní. Lehce jsem do toho pronikl a bylo mně opět jen zle. Zase jsem si to jen potvrdil. Jsem naštvaný na aroganci a drzost, která tu panuje,“ říká s mírou nechuti o současné politické situaci a rozhodnutí poměrné většiny host Osobnosti Plus, herec a hudebník Ondřej Brousek.

Duration:00:50:00

Osobnost Plus - Z telefonátů na Hrad jsem měl fóbii, říká Ivan Miloš Havel

4/21/2018
More
„Já měl fóbii z telefonátů. Zejména, pokud to měly být telefonáty na Hrad,“ hovoří o potřebě mluvit do funkce prezidenta svému bratrovi Václavovi host Osobnosti Plus, věděc Ivan Miloš Havel.

Duration:00:49:26