Apokrif Podcast-logo

Apokrif Podcast

Arts & Culture Podcasts >

Talha Dereci ve Şeyma Nur Kırmızı'nın hazırlayıp sunduğu Apokrif Podcast, meseleleri yalın bir dilde konuşmayı amaçlar.

Talha Dereci ve Şeyma Nur Kırmızı'nın hazırlayıp sunduğu Apokrif Podcast, meseleleri yalın bir dilde konuşmayı amaçlar.
More Information

Location:

Turkey

Description:

Talha Dereci ve Şeyma Nur Kırmızı'nın hazırlayıp sunduğu Apokrif Podcast, meseleleri yalın bir dilde konuşmayı amaçlar.

Language:

Turkish

Contact:

+90 5324916427


Episodes

Apokrif Podcast Bölüm 6: "Kış Uykusu" Filmi

12/3/2018
More
Apokrif Podcast’in altıncı bölümünde, yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın üstlendiği, Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Melisa Sözen'in başrolde olduğu, 2014 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü alan Kış Uykusu filmi üzerine sohbet edildi. Programın detayına apokrifpodcast.com adresinden ulaşılabilir.

Duration:01:52:02

Apokrif Podcast Bölüm 5: Şeffaflık Toplumu

11/26/2018
More
Apokrif Podcast’in beşinci bölümünde, Güney Kore doğumlu yazar ve kültür kuramcısı Byung-Chul Han'ın, Haluk Barışçan'ın tercümesi ve Metis Yayınları etiketiyle Türkçeye kazandırılan Şeffaflık Toplumu adlı çalışması üzerinden dijital çağın insanı, mahremiyet ve gözetim anlayışındaki değişmeler ve bunun yansımaları hakkında sohbet edildi. Programın detayına apokrifpodcast.com adresinden ulaşılabilir.

Duration:01:26:17

Apokrif Podcast Bölüm 4: Ve Yalnızlık; "Still Life" Filmi

11/19/2018
More
Apokrif Podcast’in dördüncü bölümünde, senaryo ve yönetmenliğini Uberto Pasolini’nin üstlendiği, Eddie Marsan’ın başrolde olduğu Birleşik Krallık – İtalya ortak yapımı Still Life filmi ve filmin ana teması olan yalnızlık meselesi üzerine sohbet edildi. Programın detayına apokrifpodcast.com adresinden ulaşılabilir.

Duration:01:37:33

Apokrif Podcast Bölüm 3: Genç Werther'in Acıları

11/12/2018
More
Apokrif Podcast’in üçüncü bölümünde, Alman hezarfen, edebiyatçı, politikacı, ressam ve doğabilimci Goethe’nin henüz yirmi beş yaşındayken iki hafta gibi kısa bir sürede kaleme aldığı Genç Werther’in Acıları adlı mektup romanı üzerine sohbet edildi. Programın detayına apokrifpodcast.com adresinden ulaşılabilir.

Duration:01:48:24

Apokrif Podcast Bölüm 2: Leyla ile Mecnun Dizisi

11/5/2018
More
Apokrif Podcast’in ikinci bölümünde, Eflatun Film tarafından yapılıp TRT 1’de üç sezon yayımlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt komedi türündeki televizyon dizisi Leyla ile Mecnun üzerine sohbet edildi. Programın detayına apokrifpodcast.com adresinden ulaşılabilir.

Duration:01:28:28

Apokrif Podcast Bölüm 1: İnsan Neyle Yaşar?

10/28/2018
More
Apokrif Podcast'in başlangıç bölümünde, podcast programımızın adı ve içeriğine ilişkin temel meseleleri konuştuktan sonra Rus yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy'un "İnsan Ne ile Yaşar?" öyküsünden yola çıkarak bu sorunun cevapları üzerine sohbet edildi. Programın detayına apokrifpodcast.com adresinden ulaşılabilir.

Duration:01:35:40