Book Compass-logo

Book Compass

Arts & Culture Podcasts

Pravidelný podcast o knihách a čítaní. Tipy na knižné novinky a rozhovory zo zákulisia kníh. TOP rebríčky predajnosti. Zaujímavosti a pikošky. Súťaže. Podcast z dielne najväčšieho vydavateľstva a knižnej distribúcie IKAR.

Pravidelný podcast o knihách a čítaní. Tipy na knižné novinky a rozhovory zo zákulisia kníh. TOP rebríčky predajnosti. Zaujímavosti a pikošky. Súťaže. Podcast z dielne najväčšieho vydavateľstva a knižnej distribúcie IKAR.

Location:

Slovakia

Description:

Pravidelný podcast o knihách a čítaní. Tipy na knižné novinky a rozhovory zo zákulisia kníh. TOP rebríčky predajnosti. Zaujímavosti a pikošky. Súťaže. Podcast z dielne najväčšieho vydavateľstva a knižnej distribúcie IKAR.

Language:

Slovak

Contact:

+421917524485


Episodes

„Oveľa mladší partner? Pre nás ženy je to také optimistické,“ hovorí spisovateľka Petra Hederová.

1/27/2021
Hosť podcastu: PETRA HEDEROVÁ, spisovateľka ZajačikTipy na knižné novinky: Hriešne bohatýZafírové zvádzanieTraja kamarátiDNA: Cesta do vašej genetickej identityPrekliaty poklad a mečBalkónRok v meste

Duration:00:30:52

„S hoaxami je to ako s ďalším kúskom čokolády, či pohárom vína,“ tvrdí šachový veľmajster Ján Markoš

1/20/2021
Hosť podcastu: JÁN MARKOŠ, šachový veľmajster a autor knihy o kritickom myslení Ako sa mozog s nami zahrávaTipy na knižné novinky: Ohňová zemTakmer úplne normálnaDruhá šanca na láskuVínna pivnicaAko zatĺcť klinecKarneval v ZOOÚryvky z kníh prečítajú Zuzana Jurigová Kapráliková a Judita Hansman.

Duration:00:29:42

Ilustrátor Peter Uchnár: „Poznám ľudí, ktorí ilustrácie v knihách prelepujú.“

1/13/2021
Hosť podcastu: PETER UCHNÁR, ilustrátor darčekovom boxe Paulo CoelhoPaulo Coelho pozdraví exkluzívne slovenských čitateľov! Tipy na knižné novinky: Špión a zradcaDomov slávnych spisovateľovKrásne zláPolly a Buster - Čarodejnica rebelka a citlivá príšerkaPočuť budete Mariána Geišberga, Veroniku Homolovú Tóthovú, aj Dada Nagya.

Duration:00:28:02

Adela Vinczeová: „Som aktivoholik. Stále musím niečo robiť.“

1/6/2021
Hosť podcastu: Adela Vinczeová a Zuna Vesan Kozánková Meridiány – dráhy životaTipy na knižné novinky: Odložený životSmrť na NíleRevízora a iné hryPomsta je sladká od Jonasa Jonassona vyšla ako audiokniha - vypočujte si úryvok v podaní Juraja Kemku. Úryvok z knihy prečíta aj Judita Hansman a môžete si vypočuť krátku ukážku z rozhlasovej hry Smrť na Níle.

Duration:00:24:57

Rebríček TOP 10 najpredávanejších kníh v roku 2020

12/30/2020
Rebríček TOP 10 najpredávanejšie knihy vydavateľstva Ikar za rok 2020. Koľko slovenských autorov sa dostalo do rebríčka? A je tam viac detektívok alebo romancí?Budete počuť samotných autorov (exkluzívne aj dvoch zahraničných), a tiež úryvky kníh.Príjemné počúvanie.

Duration:00:22:10

Stanislav Štepka: „Diváci...to je taká baterka, ktorá vás neuveriteľne nabije!“

12/23/2020
Hosť podcastu: Stanislav Štepka, herec, scenárista a spisovateľ Kronika komika 6V druhej časti podcastu vám predstavíme unikátnu, "slovenskú" Bibliu s dielom Majstra Pavla z Levoče. O nápade a projekte povie Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar.Renomovaný fotograf Jan William Drnek zasa priblíži jedinečné fotenie oltára v Bazilike sv.Jakuba v Levoči. Vypočujete si aj ukážky z hier RND Jánošík, či Človečina.

Duration:00:32:35

„Každý človek si zaslúži svojho psieho priateľa,“ tvrdí spisovateľ Filip Rožek

12/16/2020
Hosť podcastu: FILIP ROŽEK, český spisovateľ Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiťŠéfredaktorka vydavateľstva Ikar Danka Jacečková priblíži, ako vznikal slovenský preklad. Peniaze z predaja tejto nádhernej knihy pôjdu do organizácie Pes v núdzi a do útulku pre psy a mačky Šťastný domov. Tipy na knižné novinky: Na konci októbraNa želanie kráľaChcem tak veľa?Toto všetko je pre tebaKnižku pre (ne)poslušné detiÚryvky z kníh čítajú Alfréd Swan a Lucia Vráblicová.

Duration:00:36:26

Táňa Keleová-Vasilková: „Žiaľ, nie každý má svoju druhú polovičku...“

12/9/2020
Hosť podcastu: Táňa Keleová-Vasilková, najpredávanejšia slovenská autorka Manželky po rokochTipy na knižné novinky: Na brehu spieva davVraždy v Kingfisher HilleÚčinkujúciTajná záhradaIkabogÚryvky z kníh čítajú Vlado Kobielsky a Dominika Žiaranová.

Duration:00:33:20

Zuzana Čaputová: "Som rada, že v tejto knihe spájame sily..."

12/2/2020
Hosť podcastu: 11 obľúbených slovenských autoriek Šťastné náhodyTipy na knižné novinky: Osudy osobností SlovenskaBábkarBol som Mengeleho asistentomStudňaAstro poeti

Duration:00:30:18

Miroslav Beblavý: „Je to o každodennom zneužívaní moci. O papalášizme!“

11/25/2020
Hosť podcastu: MIROSLAV BEBLAVÝ, bývalý politik Nová šľachtaTipy na knižné novinky: Právo na láskuPomsta je sladkáNeznáma ženaJoga smiechuVeľkú knihu superchopnostíJesenný bestseller Jo Nesboa Kráľovstvo vyšiel aj ako audiokniha - úryvok prečíta Přemysl Boublík.Ďalšie úryvky z kníh pridá Boris Farkaš a Zuzana Jurigová Kapráliková.

Duration:00:29:17

Anton Heretik: „Vďaka snom lepšie pochopíme svoje túžby, aj prečo máme ťažšie obdobie.“

11/18/2020
Hosť podcastu: ANTON HERETIK, psychológ a súdny znalec SnyTipy na knižné novinky: UnesenáAko si kukučka hľadala rodinuRebeccaSedem smrtí Evelyn HardcastlovejUtajená dcéraHit tejto jesene Smršť od Jozefa Kariku je už aj ako audio kniha - úryvok prečíta Peter Kočiš.Ďalšie úryvky z kníh pridá Boris Farkaš a Dominika Žiaranová. Sledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame.

Duration:00:38:48

„Ilustrovať Harryho Pottera bol môj sen. A splnil sa,“ tvrdí ilustrátor Adrián Macho

11/11/2020
Hosť podcastu: ADRIÁN MACHO, ilustrátor Harry Potter boxeTipy na knižné novinky: HNEVPriveľa tajomstievOteckovníku po druhý razTemné zákutia srdcaAtlas miznúcich miest365 ciest k radosti zo životaDobrodružstvo skvelých kamošovSledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame.

Duration:00:28:59

Maroš Molnár: „Extrémne premeny? Zrazu si všímam, koľko ľudí má u nás nadváhu.“

11/4/2020
Hosť podcastu: MAROŠ MOLNÁR, profesionálny kondičný tréner Gauč alebo šťastieTipy na knižné novinky: Dokonalý manželČervRádNáhodní hrdinoviaNajkrajšie pútnické miesta EurópyVietor vo vŕbachVlk menom TulákÚryvky z kníh prečítajú Judita Hansman a Boris Farkaš. Sledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame.

Duration:00:36:04

Andrea Coddington: „Slovenské mamy? Príliš sa obetujú a málo myslia na seba.“

10/28/2020
Hosť podcastu: ANDREA CODDINGTON, autorka hitov ako Židovka, Jozef Bednárik ai. Prečo ja?Tipy na knižné novinky: Zrkadlový mužTajomný vojvodaHistóriaNajkrajší dar na sveteČitateľský zápisník knižkomilaÚryvky z kníh prečítajú Lucia Vráblicová, Alfréd Swan a Pavol Michalka. Audioknihy pribúdajú konečne aj na Slovensku, potvrdzuje riaditeľka vydavateľstva Ikar Valeria Malíková. Vypočujte si úryvok z knihy Zlo od súdneho znalca a psychológa Antona Heretika. Sledujte viac knižných tipov...

Duration:00:29:35

Jozef Banáš: „Len smrťou nášho ega a pýchy môžeme začať nový život.“

10/21/2020
Hosť podcastu: JOZEF BANÁŠ, autor bestsellerov ako Kód 9, Kód 1 a Kód 7 Nádherná smrť v AltajiTipy na knižné novinky: Dokonalá lesťPolícia v rukách mafieEncyklopédia vojenZdravé a chutné mňamkyPočkám na tebaDetektívi z dvora - Prípad strateného náhrdelníkaÚryvky z kníh prečítajú Boris Farkaš, Zuzana Jurigová Kapráliková a Dado Nagy. Sledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame.

Duration:00:46:19

Jozef Karika: „Liptov a Orava sú ako stvorené pre horor.“

10/14/2020
Hosť podcastu: JOZEF KARIKA, autor bestsellerov ako Trhlina, V tieni mafie, či Na smrť SmršťTipy na knižné novinky: Tichá melódiaKľukatá cestaDivoká symfóniaAko sa vyznať v cudzích ľuďochBál šialených žienAko sa prekladateľke Harryho Pottera Oľge Kralovičovej prekladala novinka Ikabog? Sledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame.

Duration:00:27:20

„Ručne viazaná exkluzívna kniha, ako sa robila v 16.storočí. To je Večný Palladio,“ predstavuje Mária Lešková

10/7/2020
Hosť podcastu: Mária Lešková, manažérka Luxusnej knižnice Večný PalladioTipy na knižné novinky: Imaginárny priateľĽudské safariPolnoc v ČernobyliHraj sa so zvieratkamiZa jedinou vetouVyšla audiokniha V tieni mafie od Jozefa Kariku - úryvok prečíta herec Peter Sklár. Sledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame.

Duration:00:33:23

„Vraj sa predbiehali, kto vymyslí zložitejšiu vraždu,“ prezrádza prekladateľka severských trilerov

9/30/2020
Hosť podcastu: Jana Melichárková, prekladateľka Rozprávame sa hlavne o novinke Stefana Ahnhema X spôsobov ako zomrieť. O čom je? Kedysi písal filmové scenáre a to na jeho príbehoch poznať – sú napínavé, dynamické, pútavé. Aký je Stefan Ahnhem? J.Melichárková s ním strávila vlani niekoľko hodín. Aký je vyšetrovateľ Fabian Risk? Podobá sa na Stefana? J.Melichárková prekladá aj dvojicu Erik Axl Sund – neraz pri nich doslova vyskakuje od hrôzy. Okrem Ahnhema a Erika Axla Sunda prekladá aj...

Duration:00:27:20

Stephen King: "Stavil by som vlastného psa, že John Grisham pre mafiu nikdy nerobil."

9/23/2020
Hosť podcastu: Peter Šrank, spisovateľ „Muži sú tlačení do roly skôr lovca ako záhradkára,“ tvrdí Peter Šrank O čom je jeho novinka Ako som prišiel o panenstvá? Vedia muži pripravovať pre svoje partnerky magické wow momenty? Dokázali by ste svojej láske zniesť modré z neba, ako to urobil románový Pyko? Zaberajú na dámy pri dvorení básne? Poézia patrí podľa Šranka k dospievaniu a k budovaniu vzťahov. Autor má slabosť na Balkán, aj preto sa posledná časť odohráva vo vojnovej...

Duration:00:26:37

Audioknihy. Ako vznikajú, koľko stoja a ktoré žánre či autori sú najobľúbenejší?

9/16/2020
Hosť podcastu: Ivan Sabo, šéf Publixing Ltd. a CEO platformy Audiolibrix Tipy na knižné novinky: Vojvoda bez srdcaNa útekuMiška a jej malí pacientiRobo Roth prečíta kapitolu z novinky J.K.Rowlingovej Ikabog, ktorú môžu ilustrovať aj slovenské deti. Všetko na www.IkabogPribeh.sk. Peter Šloser navnadí na svoju novinku Polícia v rukách mafie, ktorú práve dopísal. Sledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame.

Duration:00:33:01