Martinus podcast-logo

Martinus podcast

Arts & Culture Podcasts >

Knižné tipy kníhkupectva Martinus

Knižné tipy kníhkupectva Martinus
More Information

Location:

Slovakia

Description:

Knižné tipy kníhkupectva Martinus

Language:

Slovak


Episodes

Tomáš tak: Peter Balko vie, ktoré slovenské knihy stoja za to!

1/21/2019
More
Nech sa páči, toto je prvý diel relácie Tomáša Uleja, do ktorého si ako hosťa pozval Petra Balka, autora knihy Vtedy v Lošonci, ale hlavne antológie Literatúra bodka sk.

Duration:00:25:44

Nataša zo Slovartu: Tie najlepšie knihy v angličtine

1/10/2019
More
Natašu zo Slovartu máme radi, lebo má rada knihy (ako my), má super čitateľský vkus (ako my :-)) a prikývne na všakovaké blbosti, ktoré si vymyslíme. A tak sme ju poprosili, aby sa u nás zastavila a porozprávala nám na kameru, ktoré knihy v angličtine sú jej obľúbené. A vďaka tomu tu máme tipy priamo od na slovo vzatej odborníčky!

Duration:00:03:36

Vianočné knižné tipy pre všetkých

12/13/2018
More
Čo by to bolo za Vianoce bez knihy pod stromčekom? A aj keď je to otázka vyslovene rečnícka, každému je jasné, že veľmi smutné. Preto sme pre vás pripravili výber tipov na knihy, ktoré pod stromčekom zaručene potešia.

Duration:00:10:42

Aj mladší čitatelia si zaslúžia knižné Vianoce

12/13/2018
More
Michalove knižné tipy pre tých mladších. Či už vekom alebo duchom. :-)

Duration:00:04:13

Čo číta Dominika Žáková

11/23/2018
More
Dominika Žáková je nielen mimoriadne talentovaná umelkyňa, ale navyše aj vášnivá čitateľka so skvelým vkusom. Preto sme sa rozhodli pozvať ju do našej novej relácie a vyspovedať na tému, ktorá vás asi neprekvapí... knihy a všetko, čo s nimi súvisí! :-)

Duration:00:14:32

Beseda s Gellertom Tamasom

11/16/2018
More
Gellert Tamas nás vo svojom dokumentárnom románe Laserový muž pozýva priamo do duše vraha, ktorý sa neskôr stal vzorom Andersa Breivika. Knihu sme spolu s autorom predstavili v našom kníhkupectve

Duration:01:01:29

O fenoméne Ferrante s Aňou Ostrihoňovou

11/9/2018
More
Tajomná talianska autorka Elena Ferrante dokázala nemožné. Napriek totálnej anonymite sa jej podarilo dosiahnuť celoeurópsky úspech a získať si milióny oddaných čitateľov a čitateliek, ktorí prisahajú, že jej Neapolská sága patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy čítali. No a keďže nikto nevie, kto sa ukrýva pod umeleckým menom Elena Ferrante, pozvali sme si k nám na krátky rozhovor o tejto zaujímavej spisovateľke najpovolanejšiu osobu, akú na Slovensku máme – slovenskú vydavateľku jej kníh – Aňu...

Duration:00:19:42

Beseda s Jozefom Karikom

10/26/2018
More
Jozef Karika, jeden z najpopulárnejších autorov súčasnosti, prišiel do nášho bratislavského kníhkupectva predstaviť svoju novinku Priepasť.

Duration:00:48:24

TOP 5 kníh o autizme

10/11/2018
More
Spisovatelia sú fascinujúci kvôli mnohým veciam, ale na prvé miesto sa derie ich schopnosť napísať fantastické a neuveriteľne dojímavé knihy aj o tých najťažších témach. Ako je napríklad autizmus. Je až prekvapivé ako veľa dobrých kníh vzniklo práve o tejto závažnej vývinovej poruche. A naša Džejna pre vás vybrala tie najlepšie. Tie, ktoré vás chytia za srdce a zároveň prinútia uvedomiť si, že autisti nežijú vedľa nás ale s nami.

Duration:00:04:41

Literatúra faktu, ktorú nebudete vedieť odložiť

10/3/2018
More
Kto povedal, že len beletria môže byť zábavná? Obzvlášť v dobe, kedy vychádza tak veľa fascinujúcej faktografickej literatúry, že by sme na ňu potrebovali 48-hodinové dni! Michal ale pre vás vybral tie najlepšie faktografické knihy, ktoré by ste si rozhodne mali prečítať aj v prípade, že ten váš deň má len obyčajných 24 hodín... :-)

Duration:00:03:21

Aj koniec leta si zaslúži skvelé čítanie

10/2/2018
More
A je to tu! Najsmutnejšia časť leta je určite jeho záver. A preto sme pre vás zase raz vybrali päť skvelých kníh, ktoré vám pomôžu spríjemniť si toto smutné obdobie a zabudnúť aspoň na chvíľu na blížiacu sa školu, prácu a studené počasie. Nech sa páči, tu sú naše tipy :-)

Duration:00:05:35

To najlepšie letné čítanie podľa Michala

9/6/2018
More
Je všeobecne známe, že čas jer relatívny a nie je lepší dôkaz tohto fenoménu ako leto. Veď zima bola úplne nekonečná a leto? Ani sme sa nenazdali a už je v dohľade jeho koniec :-( To však neznamená, že nás ešte stále nečaká pár pekných letných týždňov, ktoré môžu byť ešte krajšie, ak sa necháte inšpirovať Michalovými knižnými tipmi.

Duration:00:04:09

S čím začať: Ktorý Terry Pratchett je najlepší na začiatok

9/6/2018
More
Jedna z najvtipnejších (a najlepších!) fantasy sérií na svete je bezpochyby tá, ktorú má na svedomí Terry Pratchett. Pozostáva však z viac ako 40 kníh, pri ktorých môže byť veľmi ťažké rozhodnúť sa, čím začať. A preto sme pre vás vyrobili toto video. :-)

Duration:00:04:09

S čím začať: Ktorý Neil Gaiman je dobrý na začiatok

9/6/2018
More
Ak by sme niekedy robili zoznam kultových autorov a chýbal nám v ňom Neil Gaiman, tak by to bol veľmi zlý zoznam! Lebo Neil je legenda, je kult, je fenomén. A rozhodne oprávnene! Kde však začať v ochutnávaní jeho rozsiahlej tvorby? Náš Michal vám to prezradí! :-)

Duration:00:03:17

Ktoré paperbacky by nemali chýbať vo vašej dovolenkovej batožine

8/30/2018
More
Dovolenka alebo akékoľvek iné cestovanie ešte stále pred vami? Tak to určite oceníte náš výber paperbackov (alebo kníh s brožovanou väzbou), ktoré sa rozhodne oplatí zabaliť do príručnej batožiny! Alebo si nabaľte všetky namiesto batožiny! To je správny prístup knihomoľa! :-)

Duration:00:03:59

Knižné Taliansko vás očarí

8/23/2018
More
Je ťažké nemilovať Taliansko s jeho nádhernou prírodou, geniálnou kuchyňou a... skvelou literatúrou! Práve tej sa bude v tomto diely venovať naša Džejna, ktorá pre vás vybrala to najlepšie, čo sa v talianskej literatúre urodilo v poslednej dobe a zároveň preložilo do slovenčiny alebo češtiny.

Duration:00:03:54

Jesenná dávka depresie. Ale dobrej!

8/16/2018
More
Dobrú knihu si človek vychutná v akomkoľvek počasí, ale čo si budeme vravieť – upršané, usmoklené a sychravé jesenné počasie je ako stvorené na ťažké témy, ťažké deky a horúci čaj. A kým tú deku a čaj si budete musieť zaobstarať sami, o výber tých najlepších kníh tejto jesene sa už postarala naša Džejna.

Duration:00:04:01

České knihy, ktoré by ste nemali prehliadnuť

8/9/2018
More
Obľuba českých kníh na Slovensku je už tradičná a nesporná. A niet divu, veď v českých prekladoch často vychádzajú veci, o ktorých slovenčina môže len snívať. Ale to nie je všetko! V Čechách si ešte aj píšu sami samé dobré veci! A práve tým sa pozrela na zúbok naša Džejna a vybrala pre vás jej najobľúbenejšie knihy českých autorov, ktoré by ste si rozhodne mali prečítať! :-)

Duration:00:03:48

Čo hovoríme na naše najpredávanejšie knihy?

8/2/2018
More
Nič tak na Martinuse nezaujíma fanúšikov kníh, vydavateľov, autorov a vlastne všetkých ako náš rebríček najpredávanejších titulov. A tak sme sa mu tentoraz pozreli na zúbok a spolu s Džejnou, Michalom a Jurajom ho náležite okomentovali!

Duration:00:02:18