O kousek bliz-logo

O kousek bliz

Arts & Culture Podcasts >

Podcast s tvůrčími ženami, které se našly či hledají ve své síle i křehkosti.

Podcast s tvůrčími ženami, které se našly či hledají ve své síle i křehkosti.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Podcast s tvůrčími ženami, které se našly či hledají ve své síle i křehkosti.

Language:

Czech


Episodes

7. díl | O kousek blíž s Kristýnou Klímovou

4/19/2019
More
S Kristýnou Klímovou, autorkou tohoto podcastu, v rozhovoru s Lindou Martiškovou z Podle sebe třeba o tom, co se za názvem O kousek blíž ukrývá, jaký příběh se pojí s jeho vznikem a proč se do podcastování s tvůrčími ženami pustila nebo i o tom, jakou podobu svateb podporuje v rámci Svatebního cirkusu, na co už neplýtvá svým časem a proč považuje smrt za největší motor svého života.

Duration:00:52:38

6. díl | O kousek blíž s Lindou Martiškovou

4/12/2019
More
S Lindou Martiškovou, digitální nomádkou, podnikatelkou, cestovatelkou a tvůrkyní podcastu Podle sebe si povídám třeba o tom, jak může být nomádství cestou za svobodou, jak se s poznáváním světa mění často skloňovaná udržitelnost nebo jakým tématům se chce v rámci svého podcastu věnovat a co jí v sebepoznávání i žití podle sebe pomáhá.

Duration:00:52:44

5. díl | O kousek blíž s Blankou Dobešovou

4/5/2019
More
S Blankou Dobešovou, ekofunebračkou z organizace Ke kořenům, správkyní prvního přírodního hřbitova v ČR a obřadnicí smysluplných rituálů posledního rozloučení si povídám třeba o tom, jak nás vědomí naší konečnosti může obohatit, jak můžeme zemřelému projevit úctu a jeho žití při smuteční hostině oslavit, jak se s dětmi bavit o smrti nebo jak s blízkými probrat představy o našem pohřbu, o našich přáních.

Duration:00:57:09

4. díl | O kousek blíž s Julií Kochovou

3/29/2019
More
S Julií Kochovou o Dobrém startu, o dobrém startu těch nejzranitelnějších - všech dětských duší. Každý rok v našich ústavech totiž končí přibližně dva tisíce novorozeňat a batolat, a právě na to se snaží iniciativa Dobrý start upozornit a aktivně podporuje změnu zákona, který by ohrožené děti z postýlek vrátil do náruče náhradních rodin, které tu jsou a které jim svou péči mohou nabídnout. Povídáme si s Julií třeba i o tom, co takové děti opravdu potřebují a jak my sami jim můžeme pomoci,...

Duration:00:51:12

3. díl | O kousek blíž s Kateřinou Valuchovou

3/22/2019
More
S Kateřinou Valuchovou, psycholožkou, dobrovolnicí a největší srdcařkou, co znám, si povídám třeba o tom, proč se nestydět se svými smutky a zmatky vyhledat odborníka, jakou zkušenost si odvezla z Vietnamu, kam se vydala pomáhat a jak si poradit, když nás na sociálních sítích zavalí pocit, že druzí žijí o něco lepší a barevnější životy.

Duration:00:45:39

2. díl | O kousek blíž s Evou Knotkovou

3/15/2019
More
S Evou Knotkovou, odvážnou ženou, jež se před lety sbalila a odjela hledat štěstí a tak trochu i samu sebe do teplých krajin, si povídám třeba o tom, jak na Novém Zélandu bojuje s pocitem příjetí i vnitřního neklidu, jaké ženy jsou jí inspirací a co nejen jako správný mileniál potřebuje ke svému životu.

Duration:00:45:18

1. díl | O kousek blíž s Lucií Fenclovou

3/8/2019
More
S Lucií Fenclovou, fotografkou milující světlo, barvy a nekonečné snídaně si povídám o tom, jak třeba zvládá smutek a samotu, co se jí každý leden honí hlavou, když v horách spí na sněhu, jak si správně přeje a jak moc jsou pro ní důležitá holčičí přátelství nebo Instagram.

Duration:00:42:38

Upoutávka | O kousek blíž s Kristýnou Klímovou

3/1/2019
More
O kousek blíž s Kristýnou Klímovou je podcast s tvůrčími ženami, které se věnují zajímavým projektům, které se našly či hledají ve své síle i křehkosti a které žijí obyčejné životy, ve kterých se za každým "jo, mám se fajn" ukrývá daleko bohatší vyprávění. Připojte se a každý týden se těšte z rozprav, díky kterým si budeme o kousek blíž nejen samy k sobě, ale i jedna k druhé. První epizoda vychází osmého března, na Mezinárodní den žen.

Duration:00:00:59