Money in the wall-logo

Money in the wall

Business & Economics Podcasts

סיפורים על אנשים שהחליטו לשים את הכסף שלהם על נדל"ן - העסקאות, ההתלבטויות, ההצלחות וגם הכישלונות. פודקאסט דו שבועי בהגשת גיא ליברמן.

סיפורים על אנשים שהחליטו לשים את הכסף שלהם על נדל"ן - העסקאות, ההתלבטויות, ההצלחות וגם הכישלונות. פודקאסט דו שבועי בהגשת גיא ליברמן.

Location:

Israel

Description:

סיפורים על אנשים שהחליטו לשים את הכסף שלהם על נדל"ן - העסקאות, ההתלבטויות, ההצלחות וגם הכישלונות. פודקאסט דו שבועי בהגשת גיא ליברמן.

Twitter:

@globesnews

Language:

Hebrew


Episodes

פרק 77: כך החמצתי את עסקת חיי - ומה למדתי בדרך

10/1/2022
זוכרים את הבית המעולה ההוא שכמעט קניתם - אבל רק כמעט - וכיום המחיר שלו נראה מצחיק? ואולי הייתה עסקת נדל"ן אחרת, שדווקא ביצעתם, והלוואי שלא הייתם מבצעים? היום בפרק מיוחד של "כסף בקיר" לקראת יום כיפור, כוכבי העבר בפודקאסט משתפים בטעויות ובהחמצות כואבות שחוו בתחום הנדל"ן. אפילו המגיש, גיא ליברמן, משתף בחוויה משלו. ומה הם למדו מכל זה? עורך הסאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

פרק 76: האם אתם צריכים להשקיע כמו חברות הביטוח?

9/17/2022
הגופים המוסדיים בישראל, כמו חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, משקיעים יותר ויותר בנדל"ן בשנים האחרונות. מחקר חדש של ד"ר עדו קאליר ואיש ההשקעות רונן הלפרן, שופך אור על היקפי ההשקעות האלה ומשיב על שאלות רבות: מה עומד מאחורי המגמה, מיהי חברת הביטוח שהכי חובבת נדל"ן ומה משקיעי נדל"ן קטנים יכולים ללמוד מהחברות הגדולות? מגיש: גיא ליברמן. עיצוב פסקול: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

פרק 75: למה להשקיע דווקא באנגליה

9/3/2022
עד היום אירחנו ב"כסף בקיר" מלווי משקיעים שממוקדים בשוק הישראלי. הפעם, אנחנו מארחים מלווה משקיעים שפועל דווקא מעבר לים, באנגליה. מלווה המשקיעים אופיר הררי מסביר מדוע - בעיניו - מדובר בהשקעה משתלמת (גם כיום), כמה מס משלמים ואילו תשלומים שוטפים חלים על בעל הנכס. מגיש: גיא ליברמן. עורך סאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

פרק 74: המדריך למתנגד - מה עושים כשהנוף מהמרפסת נחסם?

8/20/2022
המגדל החדש שבונים לידכם חוסם את כל הנוף מהמרפסת? הדיירים העתידיים של פרויקט הפינוי בינוי שמתוכנן ברחוב הסמוך יגדילו את מצוקת החניה? עו"ד ענת בירן התארחה ב"כסף בקיר" ויחדיו שירטטנו את השלבים ההכרחיים והאפקטיביים ביותר עבור מי שמבקשים להגיש התנגדות, ולהשפיע על עתיד הבינוי בסביבתם. מגיש: גיא ליברמן. עורך הסאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

פרק 73: הצעיר מעמק חפר שגילה את דימונה

8/6/2022
עודד קבקוב, ממושב חיבת ציון בעמק חפר, רק בן 23 ובאמתחתו כבר שתי דירות להשקעה שרכש דווקא בדימונה. מדוע בחר להתמקד בעיר שמכונה בידי ראש העיר, "בירת הנגב המזרחי"? מה למד מהחוויה, היכן שגה לאורך הדרך והאם לתפישתו המחירים בעיר ימשיכו לעלות, ומדוע? מגיש: גיא ליברמן. עורך סאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

פרק 72: התרסק ונסק בשנתיים - לאן הולך שוק המשרדים?

7/23/2022
עבור מרביתנו, השקעה בנדל"ן פירושה לקנות נכס למגורים. אבל האם זאת ההשקעה הנכונה עבורכם? אור בן צבי קליין מחברת שירותי הנדל"ן נת"מ, מספר על השקעה דווקא בבנייני משרדים, בדגש על הפריפריה. עד כמה זו השקעה משתלמת במונחי תשואות, מהו מעמדו של המשקיע הקטן בקבלת ההחלטות ואיך הסערה הכלכלית הנוכחית משפיעה על שוק המשרדים? מגיש: גיא ליברמן. עורך סאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:38:31

פרק 71: לקנות נכס באמריקה - מהספה בתל אביב

7/9/2022
עם מידע על 110 מיליון נכסים, מחשבון מחירים והיסטוריית מחירי עסקאות - אתר האינטרנט האמריקאי "זילו" נחשב לתנ"ך של רוכשי הנכסים בארה"ב. היום בפרק, הכנו לכם מדריך מעמיק לגלישה בזילו, כולל היכרות עם הפונקציה הכי מפורסמת שלו: "זסטימייט". נעסוק גם בצד הפחות זוהר של זילו, שהתגלה אחרי שמנהלי האתר ניסו להפוך שחקנים פעילים בשוק, ונחלו כישלון צורב. מגיש: גיא ליברמן. עריכת סאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:34:32

פרק 70: המשקיע שהפך ליזם נדל"ן

6/25/2022
כבר מגיל צעיר יזם הנדל"ן שי שור "חשב על כסף". כשהפסיד בשוק ההון, פנה להשבחת דירות, לרכישת בניינים ולייזום על מגרשים. הוא עשה זאת בעיקר בדרום הארץ, בין היתר כי שם ועדות התכנון עובדות מהר יותר. באקלים הכלכלי הנוכחי הוא מאמין בעסקאות קצרות טווח. מה עוד אפשר ללמוד מהדרך הלא שגרתית שעבר, עד שהגיע לסטטוס הנוכחי? האזינו. מגיש: גיא ליברמן. עריכת סאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:51:41

פרק 69: הזוג הצעיר שרכש שתי דירות, "בלי שבאנו מכסף"

6/11/2022
דור ואופיר סער, בני זוג בני 25 בלבד, הם כבר בעלים של שני נכסים: דירה ברמלה ודירה בברדפורד, אנגליה. איך הם עשו זאת, כששניהם – כפי שהם מגדירים זאת – לא מגיעים ממשפחות "עם כסף"? איך הקורונה סייעה להם במשימה, עד כמה היו צריכים להתמנף כדי לעמוד בעלויות ובאילו שיטות שכנוע נקטו מול הבנקים? מגיש: גיא ליברמן. עריכת סאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:37:46

פרק 68: הריבית עולה והמדד מזנק - מה עושים עם המשכנתה?

5/28/2022
ימית אפריאט מייעצת ללקוחותיה להיזהר דווקא מהאינפלציה העולה וממסלולי הריבית המשתנה, ומגלה שהאיסור לקחת מימון על חשבון דירה קיימת, גלגל את המשקיעים לשוק החוץ בנקאי. מה עוד צריך לדעת על משכנתה בימים של אינפלציה וריבית בעלייה? האזינו. עורך הסאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:34:42

פרק 67, אירוע לייב של כסף בקיר: מה עדיף - פליפ, או צבירת נכסים?

5/21/2022
את משקיעי הנדל"ן נהוג לחלק לשתי אסכולות: מי שמעדיפים לצבור מספר רב של נכסים, ואחרים שרוכשים נכס, משביחים אותו ומוכרים ברווח, מה שמכונה "פליפ". באירוע הלייב הראשון של "כסף בקיר", שהתקיים באפריל 2022 בבר "באסטה 43" שבפתח תקוה, הפגשנו את המשקיעים ד"ר אלחנן מגידוביץ' ואביחי איל ששונים זה מזה בהשקפתם. בדרך גם שאלנו: האם נכון להתעקש על קניית נכס מתחת למחיר השוק ובאילו עוד צעדים יש לנקוט כדי להצליח בהשקעת נדל"ן. עורך הסאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:01:22:08

פרק 66: הצצה אל התחבורה והמגורים של העתיד

5/14/2022
פרויקטים עתידיים של תחבורה והסעות המונים צפויים להיות בעלי השפעה מכרעת גם על אזורי המגורים והתעסוקה שסביבם ולכן כל מי שמתעניין בהשקעות נדל"ן – כדאי שיכיר אותם. בפרק היום נדבר על שני פרויקטים כאלה שצפויים לפעול בעוד כחמש שנים: הקו החום של חברת נתיבי איילון שיפעל בדרום מטרופולין גוש דן; ופרויקט הרכת הקלה נופית שמקדמת חברת חוצה ישראל בין חיפה לנצרת. מה יכללו הפרויקטים האלה, מהם לוחות הזמנים ואילו אזורי מגורים ותעסוקה צפויים להתפתח סביבם? כל הפרטים בפרק. עריכת סאונד: דניאל גל. See...

Duration:00:43:15

פרק 65: איך העשירים משקיעים

4/30/2022
יגאל צמח, שהיה אחראי למכירתם של כמה מהנכסים היוקרתיים ביותר בתל אביב, במגדל מאייר בשדרות רוטשילד, מספר שרוב הקונים של דירות סופר–יוקרתיות רוכשים אותן למגורים, מסיבות אמוציונליות. מה עוד צריך לדעת על רכישות הנדל"ן של האנשים העשירים בישראל? האזינו. עורך סאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:48:30

פרק 64: הפליפ המהיר באמריקה, שנגמר בהפסד דו-ספרתי

4/16/2022
זו הייתה אמורה להיות עסקה מהיר, פליפ. רוכשים, משפצים ומוכרים. אלא כשהשוק התקרר במפתיע, הצפי לתשואה דו ספרתית הפך להפסד דו ספרתי. ובכל זאת, אומר המשקיע אוהד דרורי: "בזכות העובדה שהשקעתי בפרויקט רק 30 אלף דולר, לא נגרם נזק. זה היה שכר לימוד". עריכת סאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:30:17

פרק 63: "הרוצח השקט" של התוכנית העסקית שלכם

4/2/2022
אסלה שנסתמה, נזילה מהשכנים או תקלות קטנות אחרות יכולות לפעמים להפוך לצרות גדולות שנוגסות בתשואה השוטפת מדירה להשכרה, ולפעמים אפילו מחסלות אותה לגמרי ● שני מקרים שהגיעו לאחרונה לדיון משפטי מזכירים שבהשכרת דירה יש גם סיכונים. מה אפשר לעשות ולמה לשים לב? ● האזינו See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:26:52

פרק 62: מקצוע חדש נולד - הכירו את מלווי המשקיעים

3/19/2022
תחום עיסוק חדש שהתפתח בשנים האחרונות הוא תחום ליווי המשקיעים ● שחר לרום ורותם נמיר פרדס מספרים איך התחילו, מה כולל הליווי, מה ההבדל בינם לבין מתווכים וממה צריך להיזהר See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:36:50

פרק 61: בעקבות ההשקעה "הסולידית" שהסתבכה

3/5/2022
חברת "נטו תכנון פיננסי" המליצה, חברת הנדל"ן "וולת'סטון" החתימה - והפנסיונר ישראל שחל השקיע 800 אלף שקל בשותפויות שמלוות כסף ליזמי התחדשות עירונית ● נכון לעכשיו על תשואה אין מה לדבר, גם חלק מכספי הקרן לא הושבו ● נטו: "מאמינים בהשקעות המדוברות" See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:32:46

פרק 60: הצעיר שהפך את הנדל"ן לדרך חיים

2/19/2022
זמן קצר אחרי שהשתחרר מהצבא, מטר מרגלית רכש דירה להשקעה בשכונת נווה שאנן בתל אביב. את השקעותיו הבאות והממונפות מאוד, עשה דווקא בחיפה, אחרי שפסל את בירת הנגב: "אין לי זמן לחכות שבאר שבע תתפתח, וחיפה היא מטרופולין אמיתי". האזינו See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:39:28

פרק 59: האם פוטין יעצור את חגיגת הנדל"ן באוקראינה

2/13/2022
עו"ד אברהם ללום ליווה בשנים האחרונות עסקאות רבות לרכישת נכסים להשקעה באוקראינה, בדגש על הבירה קייב. הוא מודה שהמתיחות מול רוסיה הביאה לירידה בקצב סגירת העסקאות במדינה. עם זאת, הוא צופה שאם יושג הסדר בין המדינות, הוא עשוי דווקא לשפר את מעמדה של אוקראינה, ולמשוך השקעות נוספות. עריכת סאונד: דניאל גל See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:22:26

פרק 58: הכללים שאסור לוותר עליהם בהשקעת נדל"ן בחו"ל

2/5/2022
כבר למעלה מעשור עו”ד גיא קלינבוים מלווה משקיעים בדרך לרכישת נכסים מעבר לים. על רקע ההערכות שהכבדת המיסוי על משקיעים בישראל תוביל להגדלת ההון שמחפש להשקיע בקירות בחו”ל, שרטטנו בעזרתו רשימת כללים שמשקיעים חייבים להכיר. וגם: מדוע הוא חושב ש"הדרת צעירים" מערים נחשקות כמו ת"א היא חלק ממחזור החיים של העיר. עורך הסאונד: דניאל גל. See omnystudio.com/listener for privacy information.

Duration:00:38:37