Podcast Nowoczesny Inwestor - Daniel Siwiec-logo

Podcast Nowoczesny Inwestor - Daniel Siwiec

Business & Economics Podcasts

Podcast "Daniel Siwiec" to audycja w której wraz z zaproszonymi Gośćmi, dzielę się wiedzą z zakresu inwestowania, nieruchomości i biznesu. Zawsze merytoryczni eksperci przedstawiające najnowsze trendy. Zawsze praktycy w dziedzinie inwestowania. Zawsze ludzie, którzy inspirują do działania i pokazują krok po kroku jak stać się wolnym finansowo dzięki inwestowaniu w nieruchomości. Posłuchaj ich historii, zastosuj modele działania, wykorzystaj narzędzia - uzyskaj podobne rezultaty.

Podcast "Daniel Siwiec" to audycja w której wraz z zaproszonymi Gośćmi, dzielę się wiedzą z zakresu inwestowania, nieruchomości i biznesu. Zawsze merytoryczni eksperci przedstawiające najnowsze trendy. Zawsze praktycy w dziedzinie inwestowania. Zawsze ludzie, którzy inspirują do działania i pokazują krok po kroku jak stać się wolnym finansowo dzięki inwestowaniu w nieruchomości. Posłuchaj ich historii, zastosuj modele działania, wykorzystaj narzędzia - uzyskaj podobne rezultaty.

Location:

Poland

Description:

Podcast "Daniel Siwiec" to audycja w której wraz z zaproszonymi Gośćmi, dzielę się wiedzą z zakresu inwestowania, nieruchomości i biznesu. Zawsze merytoryczni eksperci przedstawiające najnowsze trendy. Zawsze praktycy w dziedzinie inwestowania. Zawsze ludzie, którzy inspirują do działania i pokazują krok po kroku jak stać się wolnym finansowo dzięki inwestowaniu w nieruchomości. Posłuchaj ich historii, zastosuj modele działania, wykorzystaj narzędzia - uzyskaj podobne rezultaty.

Language:

Polish

Contact:

531221883


Episodes

KTO ZYSKA NA ZMIANACH W PRAWIE? SŁAWOMIR MENTZEN BUSINESS RIDER

2/26/2021
Ze Sławomirem Mentzenem rozmawiamy o tym co nowego przynosi rok 2021, a także o tym kto na tych zmianach straci, a kto zyska. Z dzisiejszej rozmowy dowiesz się: ✓Jak stać się rezydentem podatkowym innego kraju? ✓Czy warto przenieść firmę do raju podatkowego? ✓Jak w rzeczywistości wygląda zarządzanie finansami w wielu Polskich firmach? Mój dzisiejszy gość, Sławomir Mentzen ukończył ekonomię oraz fizykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ma też doktorat z nauk ekonomicznych. Jego...

Duration:00:48:12

8 MIESZKAŃ W 4 TYGODNIE

2/9/2021
Piotr jest finalistą Bitwy o Milion. Posłuchaj, jak radzi sobie na rynku nieruchomości. Bardzo wiele osób właśnie jemu kibicowało i za niego trzymało kciuki. Dziś macie szansę zobaczyć jak radzi sobie na rynku nieruchomości. Posłuchaj naszej rozmowy, żeby dowiedzieć się: ✓dlaczego zdecydował się na robienie flipów ✓czy są jakieś plusy pandemii? ✓jakie są największe problemy początkującego flipa a także: ✓co zmienił udział w Bitwie o milion

Duration:00:26:35

WYGRAŁA MILION

2/4/2021
Bitwa o milion dobiegła końca. W dzisiejszym odcinku rozmawiam ze zwyciężczynią programu. Rozmowa odbyła się dosłownie dzień po nakręceniu finałowego odcinka Bitwy o milion. Zobacz co mówi o samym programie, jak widzi swoją przyszłość i co zamierza zwyciężczyni Bitwy o milion! Spodziewajcie się kolejnych odcinków z Dianą w roli głównej, bo jej pierwsza inwestycja właśnie się finalizuje i wkrótce pokażemy wam jej efekty!

Duration:00:12:30

JAK BEZPIECZNIEJ PROWADZIĆ BIZNES?

1/21/2021
Moim dzisiejszym gościem jest Eliza Wionczek- założycielka Wirtualnego Biura MLOKAL, w centrum Warszawy, który w ciągu 10 lat obsłużył i użyczył adresu dla ponad 10 000 przedsiębiorców. W dzisiejszym odcinku dowiesz się: → Jak prowadzę biznes w Warszawie, mieszkając w Lublinie → Jakie są plusy prowadzenia działalności w Warszawie → Czy urzędniczki Urzędu Skarbowego mogą być sympatyczne? → Jakie ryzyko wiąże się z prowadzeniem działalności w mniejszym mieście → Dlaczego nie warto rejestrować...

Duration:00:36:06

JAK KUPOWAĆ MIESZKANIA BĘDĄC ZA GRANICĄ?

12/23/2020
Zobacz jak można zarabiać na nieruchomościach w Polsce mieszkając za granicą! Jeszcze niedawno byłem przekonany, że biznes nieruchomościowy koniecznie trzeba mieć pod okiem. Sam staram się inwestować przede wszystkim na lokalnym rynku. Dlatego dzisiejszy odcinek Business Ridera jest także dla mnie pełen inspiracji! Dziś rozmawiam z Justyną- inwestorką, której nie przeszkadza odległość. Justyna na co dzień mieszka w Belgii, a zarabia na nieruchomościach w Polsce. Posłuchaj naszej rozmowy i...

Duration:00:28:24

JAK Z SUKCESEM WYNAJMOWAĆ MIESZKANIE

12/9/2020
Też chcesz mieć dochód pasywny? Wynajem mieszkań to doskonała droga do budowania majątku przez każdego, kto chce inwestować w nieruchomości, a nie chce od razu rzucać się na głęboką wodę! Sam w portfelu posiadam ponad 40 nieruchomości pod wynajem. Co jakiś czas zostawiam sobie flipa i czerpię zyski z jego wynajmowania. Dziś rozmawiam z Robertem Jarczyńskim- specjalistą od wynajmu, autorem książki Żyj z najmu, przedsiębiorcą, inwestorem i rentierem.

Duration:00:23:38

ZAROBIŁ 288 TYS. W ROK. OD ZERA!

11/3/2020
Paweł w rok na flipach zarobił około 10 razy więcej niż w rok pracy na etacie. Inwestowanie bez kapitału początkowego jest możliwe. Możliwe jest także rozkręcenie biznesu na tyle, żeby w rok zarobić naprawdę duże pieniądze. Sam zaczynałem mając 30 tysięcy złotych i dość długo byłem przekonany, że to rozsądne minimum od którego można zacząć. Jednak dziś sam mam dowód na to, że żeby osiągnąć sukces potrzebna jest determinacja, pracowitość i odwaga- pieniądze grają tu o wiele mniejszą rolę niż...

Duration:00:24:13

ZAINWESTOWAŁEM W BRANŻĘ MOTORYZACYJNĄ

10/27/2020
Zainwestowałem w branżę motoryzacyjną! Nie mówię o tym zbyt często, ale nieruchomości nie są jedyną branżą, z którą jestem związany. https://motorro.eu Do dzisiejszego Business Ridera zaprosiłem Mariusza Pawluka- mojego wspólnika w Motorro. Rozmawiamy o -początkach naszej znajomości -błędach jakie popełniliśmy ale też o tym jak dziś byśmy mogli ich uniknąć.

Duration:00:25:03

PÓŁ MILIONA NA KAMIENICY

10/19/2020
Flip na kamienicy może być naprawdę zyskowny- o ile nie przeraża Cię naprawdę potężny remont. Niektórzy z was zastanawiają się pewnie, jak bardzo covid wpłynął na rynek nieruchomości. Ten podcast jest odpowiedzią na zarzut, jakoby nie dało się robić flipów z powodu pandemii. Opowiadam w nim: ⇨Jak analizowałem zakup kamienicy ⇨Ile zarobiłem na tym flipie ⇨Ile trwał cały proces

Duration:00:13:15

Proste Sposoby Na Bogactwo część 2

9/14/2020
W dzisiejszym odcinku mówię między innymi: Jak myśleć w dużej skali Jak znaleźć mentora, inwestora, praktyka

Duration:00:21:51

Proste Sposoby Na Bogactwo część 1

9/7/2020
W dzisiejszym odcinku mówię też o innych ważnych zasadach, jakimi kierowałem się i kieruję nadal w życiu prywatnym i zawodowym i nawykach, które wykształciłem dochodząc do miejsca w jakim jestem teraz. 1.Nie trzymaj wszystkich jaj w jednym koszu 2.Inwestuj w siebie 3.Efekt synergii

Duration:00:17:49

SEKRET SUKCESU WE FLIPACH

8/26/2020
Kiedyś księgowa, dziś fliperka! Poznaj zwyciężczynię aukcji WOŚP! Katarzyna od ponad roku flipuje w Krakowie. Rozmawiamy między innymi o tym: Czy to już koniec flipów? Jak wygląda mój biznes od kuchni? Jak z pojedynczego flipa zrobić działający biznes? Jak działać na rynku spadkowym?

Duration:00:21:00

MIESZKANIE OD DEWELOPERA- NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

8/18/2020
Zapisy abuzywne czyli niedozwolone- sprawdź czego deweloper nie może wpisać do umowy. Dorota Kuś, moja dzisiejsza rozmówczyni, prowadzi bloga "Prawo i Kielnia" i specjalizuje się między innymi w umowach deweloperskich. Zatem, jeśli chcesz dowiedzieć się: →Czego deweloper nie może wpisać do umowy (zapisy abuzywne.) →Czym jest rękojmia i jak ma ona służyć klientom →Jak się flipuje na rynku pierwotnym To posłuchaj dzisiejszy odcinek!

Duration:00:34:58

JAK ZAROBIĆ MILIARDY?

7/21/2020
Miliony na koncie nie każdego zadowalają. Są ludzie, którzy dochodzą do miliardowych majątków. Najbogatsi ludzie świata. Co siedzi w ich głowach? Kim są? Dlaczego są aż tak bogaci? Obejrzyj dzisiejszy odcinek, żeby dowiedzieć się: Czym różnią się milionerzy od miliarderów, poza liczbą zer na koncie. Co łączy najbogatszych ludzi świata? Od czego zaczynali swoją karierę najzamożniejsi tego świata?

Duration:00:44:27

CZEGO WARTO SIĘ UCZYĆ?

7/14/2020
Utarło się, że dotyczy głównie osób młodych, którzy po prostu chodzą do szkoły czy na studia. Tymczasem zdobywanie wiedzy to must have. I właśnie o tym rozmawiam z Dorotą! Rozmawiamy też o tym: -Czy warto się uczyć, ale też czy warto iść na studia? -Czy warto korzystać z pomocy doradcy zawodowego? -Jakie są najważniejsze kompetencje w dzisiejszych czasach? -Kto zarabia najwięcej? -Jak jest rola wyznaczania celów w życiu?

Duration:00:36:54

CÓRKA KSIĘDZA SPRZEDAŁA MI MIESZKANIE

7/6/2020
Chcesz się dowiedzieć czy można kupić mieszkanie, w którym ktoś jest zameldowany? Sprawdź, słuchając tego podcastu. Dowiesz się także: -Dlaczego to ważne, aby sprawdzić stan prawny mieszkania. -Jak poradziłem sobie z niechcianym lokatorem. -Czym jest wymeldowanie w trybie administracyjnym.

Duration:00:07:05

NIERUCHOMOŚĆ OD SYNDYKA

6/30/2020
Mój dzisiejszy gość, Dawid Gunia, jest ekspertem ds. restrukturyzacji. Rozmawiamy m.in. o tym jak praktycznie wygląda, ile kosztuje i trwa upadłość konsumencka. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: -Czym są restrukturyzacja, likwidacja i upadłość -Na czym polega upadłość konsumencka -Co się zmieniło w przepisach dotyczących upadłości konsumenckiej -Czym różni się praca syndyka od pracy komornika

Duration:00:29:29

KREDYT HIPOTECZNY OKIEM EKSPERTA

6/23/2020
Czy da się teraz dostać kredyt hipoteczny? A może banki na tyle zaostrzyły wymogi, że jest to niemożliwe? Sprawdź! Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: Ile musisz mieć wkładu własnego, żeby otrzymać kredyt? Czym różni się kredyt dla inwestora od kredytu na własne cele mieszkaniowe? Stałe oprocentowanie kredytu- czy warto?

Duration:00:25:47

INWESTOWANIE W PANDEMII Nieruchomoci Vs WIRUS Telefon SHOW

6/16/2020
Zobacz jak odpowiadam na pytania swoich widzów! Oglądaj Telefon show! Rozmawiam w nim z osobami, które chciały rozwiać wątpliwości. Dzisiejszy odcinek nie był montowany, ani reżyserowany. To zapis prawdziwych rozmów transmitowanych na bieżąco. Jeśli są potknięcia, szumy, przejęzyczenia, to musisz mi wybaczyć. Tak wygląda prawdziwe życie.

Duration:01:18:55

JAK TANIO PROWADZIĆ FIRMĘ?

6/10/2020
Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: ✓Dla kogo w zasadzie jest spółka z o.o. ✓Jakie koszty ZUS związane są z prowadzeniem firmy w ramach spółki i jednoosobowej działalności gospodarczej. ✓Jak wygląda prowadzenie księgowość przy spółce, a jak przy JDG ✓Jakie podatki płaci się, prowadząc spółkę z o.o., a jakie jednoosobową działalność gospodarczą.

Duration:00:08:02