Podcast Nowoczesny Inwestor - Daniel Siwiec-logo

Podcast Nowoczesny Inwestor - Daniel Siwiec

Business & Economics Podcasts

Podcast "Daniel Siwiec" to audycja w której wraz z zaproszonymi Gośćmi, dzielę się wiedzą z zakresu inwestowania, nieruchomości i biznesu. Zawsze merytoryczni eksperci przedstawiające najnowsze trendy. Zawsze praktycy w dziedzinie inwestowania. Zawsze ludzie, którzy inspirują do działania i pokazują krok po kroku jak stać się wolnym finansowo dzięki inwestowaniu w nieruchomości. Posłuchaj ich historii, zastosuj modele działania, wykorzystaj narzędzia - uzyskaj podobne rezultaty.

Location:

Poland

Description:

Podcast "Daniel Siwiec" to audycja w której wraz z zaproszonymi Gośćmi, dzielę się wiedzą z zakresu inwestowania, nieruchomości i biznesu. Zawsze merytoryczni eksperci przedstawiające najnowsze trendy. Zawsze praktycy w dziedzinie inwestowania. Zawsze ludzie, którzy inspirują do działania i pokazują krok po kroku jak stać się wolnym finansowo dzięki inwestowaniu w nieruchomości. Posłuchaj ich historii, zastosuj modele działania, wykorzystaj narzędzia - uzyskaj podobne rezultaty.

Language:

Polish

Contact:

531221883


Episodes

Intercyza, alimenty, uprowadzenie rodzicielskie i tymczasowe aresztowanie - Katarzyna Stankiewicz

7/21/2023
Do odcinka zaprosiłem adwokat Katarzynę Stankiewicz, opowiada m.in. o intercyzach, rozdzielności majątkowej. Porusza też trudne tematy z zakresu prawa rodzinnego, takie jak alimenty na dziecko czy współmałżonka, a nawet uprowadzenia rodzicielskie. Pojawia się także wątek nieruchomości i dostępu do drogi publicznej. Katarzynie nie straszne także tematy związane z przestępczością zorganizowaną, więc rozmawiamy o prawie do kontaktu z obrońcą, tymczasowych aresztowaniach czy rzeczywistości w Polskich aresztach .

Duration:00:53:53

Sławomir Mentzen - wywiad a w nim: nieruchomości, kredyt 2 procent i podatek Belki! | Daniel Siwiec

6/30/2023
Zaprosiłem do Business Ridera Sławomira Mentzena, żeby podzielił się swoimi przemyśleniami o aktualnej sytuacji w Polsce, ale przede wszystkim o obietnicach około wyborczych w tym o kredycie 2% tudzież kredycie 0%, o kolejnych dodatkach socjalnych i tym jakim kosztem się to odbywa. Pytam też o kontrowersyjne tematy takie jak NIEROZERWALNE MAŁŻEŃSTWO. Obejrzyj dzisiejszy odcinek do końca! Będzie w nim mowa między innymi o: ✅ Podatku Vat w Polsce ✅ Kredycie 2% ✅ Zniesieniu Podatku od czynności cywilnoprawnych ✅ Zasiłkach i socjalach

Duration:00:33:24

Flipy w małych miastach i remont kamienicy czyli zarabianie na nieruchomościach | Daniel Siwiec

6/23/2023
Dzisiejszy odcinek to miód na serce wszystkich tych, którzy chcieliby robić biznes ze swoją drugą połówką, ale nie wiedzą czy to w ogóle ma sens i czy to się w ogóle uda. Dzięki flipom Natalia zamknęła swój biznes, a jej mąż porzucił kierownicze stanowisko w Norwegii. Wspólnie prowadzą biznes flipowy w Tarnowie, a sukcesy mają… niemałe. 35 flipów w 2 lata, w mieście liczącym zaledwie 100 tys mieszkańców. Brzmi dobrze? Czy dobrze? Natalia godzi macierzyństwo z inwestowaniem nieruchomości. Jak sama mówi dla niej największą frajdą i sukcesem był remont kamienicy - duża inwestycja, która przyniosła fajny zysk!

Duration:00:30:49

Jakub B. Bączek - inwestowanie w nieruchomości za granicą, mieszkanie w Albanii, w Gruzji i Włoszech

6/19/2023
Tego Pana nie trzeba chyba za bardzo przedstawiać? Trener przygotowania mentalnego polskich siatkarzy, olimpijczyków, a teraz także Roberta Lewandowskiego. Mówca największych scen. Znany z hasła: marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Dziś rozmawiamy między innymi o: ✅realizacji marzeń ✅motywacji ✅wychodzeniu z bańki informacyjnej ✅inwestowaniu w nieruchomości - także za granicą ✅ co daje portfel mieszkań.

Duration:00:44:52

Karol Froń - jak zarabiać więcej i odnieść sukces w biznesie! rekrutacja handlowca | Daniel Siwiec

6/16/2023
Dziś Business Rider, a w nim Karol Froń - jak zarabiać więcej i odnieść sukces w biznesie! Zaprosiłem Karola do mojej firmy, żeby przeszkolił moich handlowców. Jestem przekonany, że ciągły rozwój pracowników, kadry zarządzającej, właściciela to jedyna droga, żeby firma osiągała coraz lepsze rezultaty. Przy okazji jego wizyty w Lublinie zaprosiłem go do udziału w Business Riderze. Rozmawiamy dziś między innymi o: ✅ Rekrutacji handlowca i motywacji sprzedawcy. Pojawi się także: ✅zarządzanie ludźmi w pracy ✅ jak rozwinąć firm ✅ jak sprzedawać więcej i jak lepiej sprzedawać - zamykanie sprzedaży, ✅ błędy przedsiębiorców. Pojawia się też sztuczna inteligencja AI, Chat GPT i czy sztuczna inteligencja zabierze nam pracę?

Duration:00:38:35

Jak podzielić mieszkanie na 2? Podział nieruchomości i wyodrębnienie lokalu | Daniel Siwiec

6/12/2023
Podział mieszkania na kawalerki czy też podział mieszkania na mikrokawalerki jest mocno na czasie - dlatego zaprosiłem specjalistę, żeby pomógł Wam ugryźć ten temat! W dzisiejszym Business Riderze, Adrian Hołub powie między innymi: ✅jak podzielić mieszkanie na 2? ✅Podział nieruchomości i wyodrębnienie lokalu ✅co to jest autocad modelowanie 3d i do czego można zastosować model 3d autocad ✅ miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jak wpływa na inwestycję ✅ jak wybrać działkę budowlaną i czy konieczne jest badanie geologiczne gruntu pod budowę

Duration:00:50:52

Zarabianie na flipach - jak łączyć biznes z życiem prywatnym? Daniel Siwiec Business Rider

6/6/2023
Dziś zarabianie na flipach - jak łączyć biznes z życiem prywatnym? Do dzisiejszego Business Ridera zaprosiłem Daniela Domałę, który wrócił z emigracji, po tym jak zbankrutował. Do Polski wrócił z planem zarabiania na nieruchomościach i…. udało mu się zarobić 2 mln złotych na flipach! W dzisiejszym odcinku pojawią się zarówno nieruchomości: ✓ zarabianie na flipach ✓ flipy mieszkaniowe ✓ jak zarabiać na flipach, ale także: ✓ edukacja finansowa dzieci ✓ jak wygląda jego firma rodzinna czy też biznes rodzinny, ✓ jak łączyć biznes z życiem prywatnym. Pojawią się też: ✓ powroty do Polski z emigracji. Daniel mówi też o co daje sport i co to znaczy, że wychowuje swojego syna właśnie poprzez sport!

Duration:00:32:35

Kuba Midel - majątek, YouTube, samochody i rady dla młodych! Szczery wywiad

6/2/2023
W dzisiejszym odcinku Kuba Midel - majątek, rodzina, samochody i rady dla młodych, czyli szczery wywiad o tym co ważne i dlaczego Kuba ma stary samochód z rozbitą szybą, skoro ma aż 100 mieszkań? Rozmawiamy dziś o tym: ✓ Co daje Youtube ✓ Siła social mediów ✓ Przekonania dotyczące pieniędzy ✓ O czym marzy kuba midel ✓ Najlepsze rady ✓ Najgorsze rady ✓ Co poradziłby młodszemu sobie Kuba Midel ✓ Skąd brać odwagę do działania

Duration:00:33:44

Flipy na mieszkaniach w Polsce, a inwestycje w nieruchomości UK. Dawid Dowbusz | Business Rider

5/9/2023
Flipy na mieszkaniach w Polsce, a inwestycje w nieruchomości UK. Dawid Dowbusz i Daniel Siwiec w serii Business Rider! Dziś rozmawiamy jak wygląda Inwestowanie w UK, a w Polsce, jak sprawdzić ile kosztuje mieszkanie w obu tych krajach, jak zacząć inwestowanie w UK, a jak inwestować w Polsce. Obaj zgadzamy się, że warto iść we flipy na mieszkaniach w Polsce, a inwestycje w nieruchomości UK to jednak wynajem!

Duration:00:31:18

Prognozy gospodarcze 2023 i co dalej z rynkiem nieruchomości? Katarzyna Kuniewicz | Daniel Siwiec

2/7/2023
Prognozy gospodarcze dla polski 2023 i co dalej z rynkiem nieruchomości - zdradza ekspertka, Katarzyna Kuniewicz. Drogi wynajem wreszcie się skończy czy wręcz przeciwnie? Co zmieniły wakacje kredytowe 2022? Dowiemy się czy ceny mieszkań wzrosną czy spadną. Jakie mieszkania są bardziej dostępne: rynek pierwotny czy wtórny? Na co klienci zwracają uwagę, więc w jakie mieszkania inwestować? Jak reaguje rynek nieruchomości? Czy popularny jest zakup mieszkania rynek wtórny?

Duration:00:44:06

Czy mieszkania będą tańsze? Co dalej z nieruchomościami? Prognozy na 2023

1/31/2023
Sprawdź moje warsztaty: https://danielsiwiec.pl/warsztaty-z-flipow/ Czy mieszkania będą tańsze? Co dalej z nieruchomościami? Jakie są prognozy na 2023 zdradza Katarzyna Kuniewicz. Prognozy ekonomiczne na nadchodzący rok - jaki będzie zdaniem ekspertki? Jak na rynek wpłynął wynajem mieszkania Ukraińcom 2022? Ile kosztuje mieszkanie obecnie i czy szansą dla rynku jest: kredyt 2 procent? Drogi wynajem - czy ludzie będą musieli kupować mieszkania? Nowa ustawa deweloperska - jak wpłynęła na rynek? Wiron a wibor - czy to dobra zmiana? Dziś Business Rider! Daniel Siwiec

Duration:00:41:03

Kuba Midel - majątek, YouTube, samochody i rady dla młodych! Szczery wywiad | Daniel Siwiec

1/25/2023
Kuba Midel - majątek, YouTube, samochody i rady dla młodych! Szczery wywiad | Daniel Siwiec by Daniel Siwiec

Duration:00:29:08

Sławomir Mentzen - NIERUCHOMOŚCI, podatki i wynajem - co nas czeka w 2023 roku? | Daniel Siwiec

1/11/2023
Dzisiaj Sławomir Mentzen - nieruchomości, podatki i wynajem, czyli co nas czeka w 2023 roku? Zapraszam na wywiad z serii Business Rider o mieszkaniach i podatkach! Czy ceny nieruchomości spadną? A może czeka nas wzrost cen? Sławomir Mentzen wyjaśnia, jak wojna, ta na Ukrainie, albo konflikt w Polsce, może wpłynąć na biznes i inwestowanie. Czy czeka nas nowy podatek katastralny? Jak zmieni się amortyzacja mieszkania na wynajem? A także rozmowa o tym, czy warto kupować nieruchomości w Hiszpanii? Oto najnowsze prognozy na 2023 rok! Miłego oglądania! Daniel Siwiec

Duration:00:38:42

Sławomir Mentzen - INFLACJA zacznie spadać? Idzie dalszy wzrost cen? PROGNOZY 2023 | Daniel Siwiec

1/5/2023
Dzisiaj Sławomir Mentzen - inflacja w 2023 roku w końcu zacznie spadać? A może czeka nas dalszy wzrost cen w Polsce? Oto najnowsze prognozy na 2023 rok! Zapraszam na wywiad z serii Business Rider, w którym Sławomir Mentzen wyjaśnia: Czy czeka nas kryzys i bieda? Jakie błędy popełniamy w myśleniu o inflacji? Jak nowe podatki UE mogą wpłynąć na polską gospodarkę? Kiedy inflacja wyhamuje i czemu się nie skończy? Co powoduje wzrost cen energii i zawyżone ceny paliw? I jak powinno wyglądać inwestowanie w czasach, gdy recesja tuż za rogiem? Oto prognoza na 2023! Miłego seansu! Daniel Siwiec

Duration:00:34:03

Chory system zniszczy masy! Business Rider Kuba Midel

1/5/2023
W dzisiejszym odcinku rozmawiamy między innymi o: ✓ Globalizacji i imperializmie i o tym jak system niszczy ludzi. ✓ Ile teraz kosztuje finansowanie banków ✓ Jak wyglądają nieruchomościowe biznesy w obecnych czasach ✓ Inwestowaniu w nieruchomości, bitcoiny i kruszce

Duration:00:42:55

Wysoka inflacja - a co z mieszkaniami?

12/21/2022
Na zaproszenie TVP 3 Lublin podzieliłem się swoimi przemyśleniami na temat aktualnej sytuacji na rynku mieszkań i tego czy warto teraz kupować nieruchomość. Poza tym, mówiłem: ✓ Kiedy wróci popyt na mieszkania ✓ Czy opłaca się teraz brać kredyt hipoteczny ✓ Jak inflacja i stopy procentowe wpłyną na ceny mieszkań ✓ Jaka jest rentowność mieszkań na wynajem

Duration:00:10:57

Czy Bańka Pęknie?

12/14/2022
No i co dalej z tymi nieruchomościami? Spadną te ceny czy nie? Ostatnio miałem okazję wystąpić podczas największej tego typu imprezy charytatywnej w Polsce- Konferencji Biznes 2.0. Dziś możecie zobaczyć fragment mojego wystąpienia. Ze sceny podzieliłem się moimi obserwacjami dotyczącymi rynku, prognozami na najbliższy czas. Jestem praktykiem rynku, a w nieruchomościach mam zaparkowane niemal 80% majątku dlatego bacznie go obserwuję. I zupełnie nie zgadzam się z głosami jakoby rynek nieruchomości runął i się skończył.

Duration:00:17:08

Lepsza kasa, szybszy obrót?- Flipy bez remontu

12/6/2022
Home staging zamiast generalnego remontu? Piotr udowadnia, że jest to możliwe, a w niektórych przypadkach bardziej opłacalne niż flipy z generalnym remontem. Z dzisiejszego odcinka dowiesz się: Skąd pomysł na lifting/ home staging zamiast remontów Ile najwięcej zarobił na mieszkaniu bez remontu Gdzie nauczył się przeprowadzać home staging Ile kosztuje home staging i o ile jest tańszy od remontu Jakie mieszkania nadają się do liftingu Ile czasu potrzeba na doprowadzenie mieszkania do takiego stanu Home staging może być świetną metodą na podniesienie wartości mieszkania, może uzupełniać klasyczny remont i pomóc w przyspieszeniu sprzedaży nieruchomości.

Duration:00:35:07

Jak spłukany emigrant dorabia się na nieruchomościach? Business Rider

11/30/2022
Mateusz ma zaledwie 29 lat, ale za to wiele przepracowanych i to ciężko, lat. Ledwo po osiągnięciu pełnoletności wyemigrował do Niemiec i tam spędził blisko dziesięć lat pracując najpierw jako ogrodnik, a potem jako kierowca. Kiedy zobaczył szklany sufit w kwestii swoich zarobków postanowił coś zmienić. Dziś z sukcesami flipuje w niewielkim Jaśle, ma na koncie kilkanaście flipów i zarobki grubo przekraczające pół miliona złotych. Posłuchaj jak mu się to udało!

Duration:00:27:59

FLIPOWE ELDORADO- co dalej z nieruchomościami? Business Rider- Krzysztof Rzepkowski

11/8/2022
Czy dziś skończyło się flipowe Eldorado? Być może. Czy to znaczy, że nie da się już flipować? Niby dlaczego? Podczas gdy z rynku uciekają już Ci, którzy, jak mawia Warren Buffet “pływali nago”, bez odpowiedniego przygotowania, zarabiając na wzrostach cen mieszkań, Ci, którzy zarabiali na rozwiązywaniu problemów i na kreowaniu wartości nieruchomości jakby nigdy nic cieszą się naturalnym odpływem konkurencji. W dzisiejszej rozmowie z Krzysztofem Rzepkowskim rozmawiamy o tym co dalej. → Kto zostanie na rynku, kto z niego odejdzie → Jak zarabiać na nieruchomościach także w trudniejszych czasach. → Jak dalej będzie rozwijał się rynek nieruchomości?

Duration:00:44:43