Podnicast s Petrom Chodelkom-logo

Podnicast s Petrom Chodelkom

Business & Economics Podcasts >

Podnikateľský podcast, v ktorom spovedám šikovných podnikateľov.

Podnikateľský podcast, v ktorom spovedám šikovných podnikateľov.
More Information

Location:

Slovakia

Description:

Podnikateľský podcast, v ktorom spovedám šikovných podnikateľov.

Language:

Slovak


Episodes

15: PPP, KPI a OKR - 3 skratky, ktoré budete v biznise ľúbiť #mudrovacka

9/19/2019
More
V predchádzajúcej #mudrovacke som sa zameral na tipy, ktoré vám zvýšia produktivitu a v tejto časti vám poviem o skratkách, ktoré mi pomáhajú plniť ciele a efektívnejšie nastaviť biznis. Jedná sa o skratky OKR, KPI a PPP a ja vám sľubujem, že keď si ich osvojíte, budete ich veľmi ľúbiť. Ukážem vám ich priamo v praxi na konkrétnych príkladoch, zistíte ako fungujú a aké nástroje pri týchto metódach používam.

Duration:00:18:16

Hľadáme obchodníka pre rozbiehajúcu sa affiliate sieť Affial.com! #job

9/17/2019
More
Pre affiliate sieť Affial.com hľadáme obchodníka so skúsenosťami, ktorý pre nás uloví veľké slovenské a české eshopy, ktoré ešte nemajú vlastný affiliate program. Čo všetko vám ponúkame, odkiaľ budete pracovať, ako si predstavujeme spoluprácu, finančné ohodnotenie sa dozviete v krátkom podcaste. Bližšie informácie si tiež môžete pozrieť na tomto odkaze. Budeme sa tešiť na všetky odpovede!

Duration:00:03:13

14. Zuzana Karpinská a Denisa Kmecová (Koučovacia škola): O profesionálnom koučovaní

9/11/2019
More
Zuzana Karpinská a Denisa Kmecová sú profesionálne certifikované koučky, autorky publikácie o koučovaní, mentorky koučovania a zakladateľky koučovacej školy Business Coaching College. Porozprávali sme sa, čo je to vlastne koučing, aký je jeho prínos pre ľudí, aký je rozdiel medzi koučom, mentorom a psychológom. Dozviete sa, s akými problémami sa ľudia najčastejšie obracajú na koučov, či je vhodný pre každého, aj ako prebieha samotný proces koučingu.

Duration:01:00:42

13: Produktivita vám biznis nevybuduje a mojich 7 tipov, ako byť produktívnejší. #mudrovacka

9/5/2019
More
Po kratšej letnej odmlke som naspäť s Podnicastom a okrem tradičných rozhovorov aj s novým formátom, tzv. #mudrovackou. V tejto časti vám poradím 7 praktických tipov, ktoré mi denne pomáhajú byť produktívnejším. Dozviete sa stratégiu, ako sa nezblázniť z emailov, aké nástroje mi šetria čas a prečo je multitasking nezmysel.

Duration:00:47:15

12: Ľuboš Lukacsovics (Ice service) o podnikaní s ľadom

5/23/2019
More
Ľuboš Lukacsovics je CEO najväčšej spoločnosti na výrobu a distribúciu ľadu na Slovensku - Ice service s.r.o. Porozprávali sme sa o začiatkoch biznisu, ako počasie ovplyvňuje obchodovanie s ľadom, o stratégii firmy a biznis modeli, ale aj ako sa ľad vyrába a prečo nie je kocka ľadu, ako kocka ľadu.

Duration:00:42:55

11: Ján Anguš (Fusakle) o miliónovom ponožkovom biznise

5/16/2019
More
Ján Anguš je spoluzakladateľ slovenskej značky najznámejších dizajnových ponožiek - Fusakle. Porozprávali sme sa o začiatkoch jeho biznisu, o procese výroby od nápadu až po predaj, o marketingu, inšpirácii aj expanzii do zahraničia.

Duration:00:42:31

10:Vlado Zlatoš (Neseda) o projekte dynamickej stoličky

5/10/2019
More
(Epizoda má slabšiu kvalitu zvuku). Vlado Zlatoš je podnikateľ, spoluzakladateľ viacerých inovatívnych projektov, tréner a expert na optimálnu výživu a funkčný pohyb. Porozprávali sme sa o jeho projekte Neseda - o dynamickej stoličke určenej pre striedanie pozícií sedenia. Dozviete sa ako projekt vznikal, o jeho financovaní či patente.

Duration:00:53:19

9: Michal Chabada (MojAndroid) o prevádzkovaní najčítanejšieho portálu o Androide

5/2/2019
More
Michal Chabada rozbehol, takpovediac z nuly, jeden z najčítanejších portálov o mobiloch na Slovensku - MojAndroid.sk. Porozprávali sme sa o jeho prevádzkovaní, návštevnosti, tvorbe obsahu aj o formách monetizácie.

Duration:00:51:18

8: Barbara Szalai (KOUN) o prevádzkovaní unikátnej zmrzlinárne

4/25/2019
More
Barbara Szalai otvorila v centre Bratislavy zmrzlináreň KOUN, ktorá sa stala jednou z najlepších európskych zmrzlinární. Porozprávali sme sa o zmrzlinárskom biznise, o franšíze v Dubaji, aj o tom, že na marketing neminula ani euro.

Duration:00:38:18

7: Dušan Plichta (Powerlogy) o predaji funkčných potravín a biohackingu

4/17/2019
More
S Dušanom Plichtom, zakladateľom značky Powerlogy, sme sa porozprávali o budovaní a riadení firmy, funkčných potravinách aj biohackingu. Dušan vyvíja nové inovatívne produkty a s Powerlogy je veľkou inšpiráciou pre veľa značiek.

Duration:00:54:22

6: Marek Didák (Hype) o budovaní digitálnej agentúry

4/10/2019
More
S Marekom Didákom sme sa porozprávali o budovaní digitálnej agentúry Hype.sk, ktorej je jedným zo spoluzakladateľom a súčasne aj kreatívnym riaditeľom. Porozprávali sme sa, ako hľadajú ľudí do tímu, ako pristupujú k tendrom a či u Mareka občas hrozí vyhorenie.

Duration:00:45:14

5: Roland Bindas (Drinkcentrum) o obchodovaní s alkoholom

4/4/2019
More
Roland Bindas je CEO rodinnej firmy K & K EXPORT - IMPORT, s.r.o., ktorá mala v roku 2018 obrat 14,1 milióna euro. Roland sa venuje predovšetkým obchodu a operatíve firmy. Porozprávali sme sa o kríze, riadení firmy, ale aj rozdielu medzi kvalitným a nekvalitným alkoholom.

Duration:00:57:33

4: Štefan Polgári (Dognet) o prevádzkovaní affiliate siete

3/27/2019
More
Štefan je spoluzakladateľom affiliate siete Dognet, ktorá má v sieti slovenské, české, maďarské, poľské a rumunské kampane. Je tiež zakladateľom ecommerce magazínu s názvom Ecommerce Bridge. V rozhovore sa okrem iného dozviete, ako sa získavajú publisheri a inzerenti, koľko ľudí na Slovensku dokáže affiliate marketing uživiť a aký je jeho trend do budúcna.

Duration:00:54:27

3: Dušan Matuška (Octago) o budovaní startupu, investoroch a kryptomenách

3/20/2019
More
Dušan je spoluzakladateľom startupu Octago, ktorý sa venuje budovaniu outdoorových workout ihrísk na Slovensku. Tiež je jedným zo zakladajúcich členov Paralelní Polis. V rozhovore sa mimo iného dozviete, ako prebieha spolupráca s investormi a aký bude rok 2019 pre kryptomeny.

Duration:00:45:38

2: Milan Sanitra (SpaceUP) o prevádzkovaní coworkingu a predaji vlasovej kozmetiky

3/15/2019
More
Milan sa s nami podelí o jeho skúsenosti s budovaním nového coworkingu v Bratislave. Dozviete sa, aké boli náklady na coworking a prečo vôbec SpaceUP vznikol. Tiež sa porozprávame o Milanovom hlavnom biznise, ktorým je predaj vlasovej kozmetiky na Slovensku aj v USA.

Duration:00:36:03

1: Chodelka Peter (Podnicast) o tvorbe nového podnikateľského podcastu

3/15/2019
More
Prečo som sa pustil do podcastu a ako som skončil pri názve PODNICAST? Dozviete sa v prvej epizode, v ktorom sa trochu bližšie predstavím posluchačom nového podcastu.

Duration:00:22:57