Pragmatyzm w IT-logo

Pragmatyzm w IT

Business & Economics Podcasts >

Jeszcze nie wiemy ile i jak długo. Ale wiemy o czym - pragmatycznie o IT. Na początek transformacje, potem zobaczymy :-)

Jeszcze nie wiemy ile i jak długo. Ale wiemy o czym - pragmatycznie o IT. Na początek transformacje, potem zobaczymy :-)
More Information

Location:

Poland

Description:

Jeszcze nie wiemy ile i jak długo. Ale wiemy o czym - pragmatycznie o IT. Na początek transformacje, potem zobaczymy :-)

Language:

English


Episodes

s1e7/e8: Praca w zwinnej firmie

2/14/2019
More
W tym sezonie mówiliśmy o transformacjach i zwinności. O firmach, które będą się zmieniać i wyzwaniach jakie przed nimi stoją. Tylko czy te zmiany zadziałają? Czy zwinne firmy w ogóle istnieją? Jeśli tak, to jak się w nich pracuje? Ewelina Wyspiaństka-Trojniarz i Maciej Trojniarz po godzinach m. in. prowadzą fundację Gra o Sens. Mają też szczęście pracować w jednej, tej samej, adżajlowej firmie - w miejscu, w którym ludziom chce się działać. Zgodzili się nam o niej opowiedzieć.

Duration:00:30:32

s1e5/e6: Refactoring legacy

12/20/2018
More
Refactoring systemów legacy. Podwójny odcinek, świąteczny - rozmowa z Michałem Michalukiem o technicznych aspektach transformacji, niezbędnych by dostarczać prawdziwą nową wartość dla biznesu.

Duration:00:39:02

s1e4: Transformacja: Modelowanie organizacji - cz. 3

12/9/2018
More
Kontynuujemy temat transformacji cyfrowej. W tym odcinku szerzej wchodzimy w temat modelowania organizacji. Mówimy o tym, na co zwrócić uwagę oraz czego się wystrzegać podczas tworzenia wizji nowej struktury.

Duration:00:17:00

s1e3: Transformacja: Audyt - cz. 2

11/26/2018
More
Kontynuujemy temat transformacji cyfrowej. Dziś opowiemy o tym, jak diagnozujemy problemy firmy, na co zwracamy uwagę i jak przygotowujemy zmianę. W skrócie - wszystko o audycie.

Duration:00:25:39

s1e2: Transformacja krok po kroku - cz. 1

11/9/2018
More
Trochę już o tym mówiliśmy w pilocie. Dziś pierwszy z trzech odcinków na temat przygotowania i prowadzenia transformacji. Od czego zacząć, jakie kroki wykonać, na co zwrócić uwagę? Ile może trwać taka transformacja i kiedy się kończy?

Duration:00:17:44

s1e1: Design Thinking - Agile czy Waterfall w przebraniu?

10/22/2018
More
Co robimy zanim napiszemy pierwszą linię kodu? Jak zbieramy wymagania? Skąd wiadomo kiedy przestać pisać backlog i zacząć produkować? Również i tym razem czekamy na feedback! Posłuchajcie i oceńcie. https://silesiaworks.com/kontakt/

Duration:00:15:05

Pilot/MVP: Rzecz o transformacji agile

10/6/2018
More
Przemyślenia po spotkaniu z Simonem Marcusem na temat transformacji zwinnej. Jak to się stało, że duże firmy zakochały się w plemionach? Oraz na co należy uważać przy ich tworzeniu. Jest to pilot, takie małe MVP, posłuchajcie i oceńcie. Czekamy na feedback! http://silesiaworks.com/kontakt/

Duration:00:21:46