Rozmowy bez asekuracji-logo

Rozmowy bez asekuracji

Business & Economics Podcasts

Podcast bardzo ubezpieczeniowy. W każdy wtorek serwujemy nową porcję ubezpieczeniowych inspiracji i informacji.

Podcast bardzo ubezpieczeniowy. W każdy wtorek serwujemy nową porcję ubezpieczeniowych inspiracji i informacji.

Location:

Poland

Description:

Podcast bardzo ubezpieczeniowy. W każdy wtorek serwujemy nową porcję ubezpieczeniowych inspiracji i informacji.

Language:

Polish


Episodes

Odc. 136 – Czy to już koniec sieci własnych? – Rafał Ząbczyk i Bartłomiej Całka (Nationale-Nederlanden)

3/2/2021
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Rafał Ząbczyk i Bartłomiej Całka z Firmy Nationale-Nederlanden. Dowiecie się: ✅ Dlaczego zakłady ubezpieczeń wciąż inwestują w sieci wyłączne? ✅ Co jest najważniejsze z perspektywy klienta przy wyborze doradcy ubezpieczeniowego? ✅ Jakie cechy powinien mieć agent ubezpieczeniowy, żeby odnosić trwałe sukcesy?

Duration:00:28:11

Odc. 135 – Przyszłość ubezpieczeń komunikacyjnych i mieszkaniowych – Marcin Warszewski (Deloitte)

2/26/2021
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Marcin Warszewski z Firmy Deloitte. Dowiecie się: ☑ Jakie są kluczowe wnioski z najnowszego raportu Deloitte o przyszłości ubezpieczeń komunikacyjnych i mieszkaniowych? ☑ Czy światowe trendy wpływają na ubezpieczycieli i agentów w Polsce

Duration:00:14:56

Odc. 134 -15 lat na rynku ubezpieczeń zdrowotnych – Dorota Bartkowska (Compensa)

2/23/2021
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Dorota Bartkowska Firmy Compensa. Dowiecie się: 💊 Jaką drogę przeszły ubezpieczenia zdrowotne w ciągu 15 lat? 💊 Czy Polacy chętnie korzystają z telekonsultacji? 💊 Co planuje Compensa w ubezpieczeniach zdrowotnych w 2021 roku?

Duration:00:16:29

Odc. 133 – Agent i porównywarka hybrydowo – Marcin Grabiec (Ocena Polis)

2/2/2021
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Marcin Grabiec z Firmy Ocena Polis. Dowiecie się: 📈 Jak pandemia wpłynęła na korzystanie klientów z porównywarek? 📈 Czy agent może skorzystać ze współpracy z porównywarką, a może konkurencja jest nieunikniona? 📈 Czy możliwa jest wypłata prowizji tuż po sfinalizowaniu sprzedaży polisy?

Duration:00:20:17

Odc. 132 – Co słychać w ubezpieczeniach dla firm? – Tomasz Schubert (Compensa)

1/26/2021
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Tomasz Schubert z Firmy Compensa. Dowiecie się: 📈 Jakie są aktualne trendy w ubezpieczeniach korporacyjnych? 📈 Jak inżynierowie ryzyka radzą sobie w modelu hybrydowym? 📈 Czy realne są wzrosty stawek w ubezpieczeniach korporacyjnych w 2021 roku?

Duration:00:21:27

Odc. 131 – Jak TU i TERAZ przyśpieszyć rozwój multiagencji? - Adam Kubicki

1/19/2021
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Adam Kubicki. Dowiecie się: Jakie błędy biznesowe agenci popełniają najczęściej? Co możesz zrobić TU i TERAZ, żeby twoja agencja się rozwijała również w trudnych warunkach rynkowych? Posłuchaj i już dziś zacznij zmieniać swój biznes na lepsze.

Duration:00:31:55

Odc. 130 – Jak nowy pośrednik chce podbić rynek – Radosław Olkiewicz (PROFITOWI)

1/12/2021
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Radosław Olkiewicz z Firmy PROFITOWI. Dowiecie się: 📈 Co ma do zaoferowania klientom i agentom nowy pośrednik finansowy? 📈 Jak na plany rozwoju wpłynie zmiana właściciela z Aegon na VIG 📈 Czy możliwy jest skuteczny debiut w środku pandemii?

Duration:00:30:12

Odc. 129 – Nowości dla flot – Konrad Owsiński (PZU)

12/15/2020
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Konrad Owsiński z Firmy PZU. Dowiecie się: - jak działa ochrona prawna dla flot - do czego służy PZU GO - jak koronawirus wpłynął na rynek flotowy

Duration:00:11:36

Odc. 128 – Polisa dla rolnika – Andrzej Paduszyński (Compensa)

12/8/2020
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Andrzej Paduszyński z firmy Compensa. Dowiecie się: Czy warto ubezpieczać rolników? Jak skutecznie łączyć ubezpieczenia obowiązkowe z dobrowolnymi? Czy rolnikowi przyda się OC w życiu prywatnym? Jakiego assistance potrzebuje rolnik?

Duration:00:27:42

Odc. 127 – Telemedycyna i ubezpieczenia – Alicja Bożek (Comarch Healtcare)

11/24/2020
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Alicja Bożek z Comarch Healtcare. Dowiecie się, że zdalne konsultacje z lekarzem to już codzienność w ubezpieczeniach zdrowotnych. Technologia może pomóc nie tylko w przeprowadzeniu wizyty, ale również w codziennym monitorowaniu zdrowia.

Duration:00:19:55

Odc. 126 – Mity o ubezpieczeniach na życie – Wojciech Soliński (Signal Iduna)

11/10/2020
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Wojciech Soliński z Signal Iduna. Dowiecie się o mitach wokół ubezpieczeń na życie. Czy to dotyczy również Waszych klientów? Posłuchajcie.

Duration:00:18:05

Odc. 125 – D&O dla mniejszych firm - Anna Pawłowska (PZU)

10/27/2020
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Anna Pawłowska z PZU. Dowiecie się: Czy mniejsze firmy też potrzebują D&O? Jak działa ubezpieczenie PZU Dla Zarządzających Spółkami i w jaki sposób można je kupić. Kiedy przedsiębiorca otrzymuje odszkodowanie? Kiedy i w jakim zakresie obowiązuje ochrona?

Duration:00:13:40

Odc. 124 – Ubezpieczenia dla leasingu (PKO Ubezpieczenia)

10/6/2020
W tym odcinku podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" gościem jest Anna Grajkowska, Agnieszka Strawa, Przemysław Cyranka oraz Katarzyna Zalewska z PKO Ubezpieczenia. Dowiecie się: Czy produkty ubezpieczeniowe są potrzebne klientom leasingu? Jakie ubezpieczenia mogą być dołączone do umowy leasingu? W jaki sposób koronawirus wpłynął na branżę leasingową? Ubezpieczenie i leasing w tej samej grupie kapitałowe – czy to się opłaca? Jaki model dystrybucji ubezpieczeń dla...

Duration:00:29:17

Odc. 123 – Brokerzy kontra pandemia – Marta Zdzińska i Michał Wiśniewski (Certo Broker)

9/29/2020
Gośćmi tego odcinka są Marta Zdzińska i Michał Wiśniewski z Certo Broker. Dowiecie się: •Jak pandemia wpłynęła na biznes brokerów specjalizujących się w życiu i zdrowiu? •Czy COVID-19 trwale wpłynął na ofertę produktową? •Czy brokerom opłaca zajmować się PPK? •Czy obecność w mediach społecznościowych to próżność czy konieczność? •Jakie jest miejsce technologii w biznesie brokerskim

Duration:00:22:36

Odc. 119 – Jakiej polisy na życie potrzebują Polacy – Konrad Kluska (Compensa)

7/14/2020
Gościem tego odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” jest Konrad Kluska, członek zarządu Compensy Życie. Z audycji dowiecie się: Jakich ubezpieczeń życiowych potrzebują Polacy? Czy z klientami należy wprost poruszać takie tematy jak śmierć, choroba, niezdolność do pracy? Jaka jest misja agenta ubezpieczeniowego? Czy istnieje idealny klient? Dla kogo powstał produkt Compensa Maxima? Kto będzie sprzedawał produkt Compensa Maxima?

Duration:00:18:06

Odc. 118 – Razem w Przyszłość – Jan Zimowicz (Aegon) i Adam Malinowski (Signal Iduna)

6/30/2020
Gośćmi tego odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy Bez Asekuracji” są Jan Zimowicz z Aegon i Adam Malinowski z Signal Iduna, którzy mówią o nowym produkcie grupowym „Razem w Przyszłość”. Dowiecie się m.in.: Jakie korzyści daje koasekuracja? Czy na rynku ubezpieczeń grupowych jest miejsce na nowego gracza? Jak zbierać deklaracje przystąpienia w dobie koronawirusa? Kto będzie sprzedawać ubezpieczenie „Razem w Przyszłość”?

Duration:00:22:20

Odc. 117 – Jak działa ubezpieczenie prawne dla flot? – Robert Szywalski i Piotr Kuźminski (DAS Ubezpieczenia)

6/16/2020
Gośćmi tego odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” są Robert Szywalski i Piotr Kuźmiński z DAS Ubezpieczenia. Z audycji dowiecie się: Czy w czasie pandemii ludzie korzystają z porad prawnych? Do czego właścicielowi floty może się przydać ubezpieczenie prawne dla kierowców lub pojazdów? Czy ubezpieczenie prawne może zmniejszyć szkodowość floty? Ile kosztuje DAS Flota? Co wchodzi w zakres ubezpieczenia DAS Flota? Na czym polega magia naklejki DAS?

Duration:00:35:16