Tik Tak i Zorka-logo

Tik Tak i Zorka

Comedy

Тик Так и Зорка водат утринска програма на Радио 2. Се она што го пропушти на радио, сега може да го слушаш и како подкаст, кога сакаш и каде сакаш.

Location:

Skopje, Macedonia

Genres:

Comedy

Description:

Тик Так и Зорка водат утринска програма на Радио 2. Се она што го пропушти на радио, сега може да го слушаш и како подкаст, кога сакаш и каде сакаш.

Language:

Macedonian

Contact:

+38979274037


Episodes
Ask host to enable sharing for playback control

Вторник, 30 Април

4/30/2024
Денес бевме сведоци на еден емотивен крај. Се збогуваме со Зорка!

Duration:00:27:31

Ask host to enable sharing for playback control

Понеделник, 29 Април

4/29/2024
Последен Понеделник во Април со Тик Так и Зорка. На интернационалниот ден на патентот, се потсетивме на неговата важност и примена, како и поинаквите називи за истиот. Што може да се научи од количките во супермаркетите и дали татко и на Бринти е родум од кај нас? Се што пропуштивте утринава, преслушајте овде

Duration:00:29:41

Ask host to enable sharing for playback control

Понеделник 23 Април

4/25/2024
Што им фали на нашите временски прогнози? Тик Так и Зорка ви откриваат каква свекрва имате или каква свекрва ќе станете според хороскопскиот знак! И најновите португалски згоди и незгоди, ова утро! Ако пропуштивте, преслушајте овде.

Duration:00:26:13

Ask host to enable sharing for playback control

Среда, 25 Април

4/25/2024
Мал времеплов назад во детството ова утро кај Тик Так и Зорка. Освен што ги преслушавме најубавите детски песнички, се навративме на споменарите и лексиконите, а се потсетивме и како се играа најзабавните игри од детството. Што пропуштивте утринава, преслушајте овде

Duration:00:24:49

Ask host to enable sharing for playback control

Понеделник, 22 Март

4/22/2024
Понеделник со тема - работното место. Колку е важно каква облека носите на работа, во однос на продуктивноста? Колку реално афери има во големите фирми? Дали би почнале се од почеток? Како ќе пресметаш колку години има октоподот? Се што пропуштивте ова утро со Тик Так и Зорка, преслушајте овде

Duration:00:30:45

Ask host to enable sharing for playback control

Среда, 17 Април

4/17/2024
Среќна Среда и Тик Так и Зорка и најпопуларните бабини деветини за бременоста. Едно од нај филозофските прашања се постави утринава, дали знаете дека животот е бесплатен, а само луѓето плаќаат за него? Која е историјата на играта "не лути се човече" и најважно како станала толку популарна? Кој ја свртил играта Тетрис? Се што пропуштивте утринава, преслушајте овде

Duration:00:24:59

Ask host to enable sharing for playback control

Понеделник, 15 Април

4/16/2024
Нова работна недела, Тик Так и Зорка на радио со приказна за мистериозната шума во Полска, денот на перењето и уметноста и начините на кој што можеш да го одбележиш денешниот ден. Што пропуштивте утринава? Паааа многу позитивна енергија и смеење. Преслушајте овде

Duration:00:26:30

Ask host to enable sharing for playback control

Вторник, 16 Јули 2024

4/16/2024
Чудесен Вторник со Тик Так и Зорка: знаевте ли дека најголемиот сериски убиец потекнува од Балканот? И колку навистина има моќ песната да лекува? Ја знаете ли историјата на чадорот? Или кој е најпознатиот чадор? Се што пропушти ова утро преслуашај овде

Duration:00:29:19

Ask host to enable sharing for playback control

Петок, 12 Април

4/12/2024
Ретро Петок во секоја смисла на зборот. Инспирирани од гласот на Тик Так кој го добил како резултат од јадење сладолед и спиење со гол газ, Јане Задрогаз и Зорка пред 13 години, почнаа да се вадат од нафталин и архива некој ретро парчиња од Тик Так и Зорка и нивните поранешни радио водителски кариери. Како звучат? Ако пропушти, преслушај овде

Duration:00:22:08

Ask host to enable sharing for playback control

Четврток, 11 Април 2024

4/11/2024
Денес шетавме Македонски села!

Duration:00:19:10

Ask host to enable sharing for playback control

Вторник, 9 Април

4/9/2024
Денес Тик Так и Зорка дадоа идеа како да се модернизираат политичките митинзи!

Duration:00:15:02

Ask host to enable sharing for playback control

Понеделник 8 Април

4/8/2024
Тик Так и Зорка денес ви ги претставија 10те најниско рангирани македонски традиционални јадења. Дали ќе успее Тик Так да ги прочита вулканите во Исланд како утринска мозочна гимнастика? Која книга ќе ја добие Зорка наскоро за подарок? Што прпопуштивте, преслушајте овде

Duration:00:25:42

Ask host to enable sharing for playback control

28 Март 2024

3/28/2024
Тик Так и Зорка ова утро и го честитаа роденденот на Лејди Гага, со желба, следната година на време да им ја испрати поканата. Кои бабини деветини ви се познати? Како еден дечко од Тексас го решава политичкото незадоволство во САД? Што пропуштивте утринава, преслушајте овде

Duration:00:25:06

Ask host to enable sharing for playback control

Среда, 27 Март 2024

3/27/2024
Колку се слични сите јазици во светот? Што кажува за тебе адресата на која живееш? Што пропушти утринава, сумирано во 30 минути!

Duration:00:29:30

Ask host to enable sharing for playback control

Понеделник, 26 Март

3/27/2024
Денес дадовме одговор на едно многу интересно прашање: Зошто бебешката облека има џепови? Ќе се изненадите и од фактот дека во комшии има академија за овчари, а и колкав е одзивот за истата. Што кога желбите на слушателите ќе ни дадат поттик да направиме нешто поинакво? Што пропуштивте утринава, преслушајте овдеДенес дадовме одговор на едно многу интересно прашање: Зошто бебешката облека има џепови? Ќе се изненадите и од фактот дека во комшии има академија за овчари, а и колкав е одзивот за истата. Што кога желбите на слушателите ќе ни дадат поттик да направиме нешто поинакво? Што пропуштивте утринава, преслушајте овде

Duration:00:21:30

Ask host to enable sharing for playback control

Четврток, 21 Март

3/21/2024
Дали има поврзаност бројот на чевли и должината на животниот век? Кој и зошто и прави натални карти за Кејт? И кој е совршениот рецепт за одмор од соништата? Се што пропуштивте ова утро, преслушајте овде

Duration:00:29:01

Ask host to enable sharing for playback control

Вторник, 19 Март 2024

3/19/2024
Ова утро се потсетивме на фиксните телефони, нивната намена, упатство за употреба и бон тонот за разговор. Дали знаевте дека футролата за мобилен телефон е измислена во Македонија? И зошто жените живеат подолго од мажите? Се што пропуштивте ова утро, преслушајте овде

Duration:00:21:54

Ask host to enable sharing for playback control

Понеделник, 18 Март

3/18/2024
Ова утро, Зорка се жали дека машината за алишта и се однесува како тинејџер. Тик Так учи да зборува кинески, а Зорка го објасни најчудниот тоалет досега. Колку пати во текот на денот погледнуваме во телефонот? Што пропуштивте утринава, преслушајте овде

Duration:00:27:35

Ask host to enable sharing for playback control

Четврток, 14 Март

3/15/2024
Стартувавме со топ 5те најчесто посакувани желби за старт на добро утро. Тик Так и Зорка денес си гледаа на кафе, а и ја предвидоа иднината на слушател под шифра Пилето. Кои реченици можеш да ги кажеш за време на земјотрес и водење љубов? Што пропуштивте утринава преслушајте овде

Duration:00:31:22

Ask host to enable sharing for playback control

Среда, 13 Март

3/15/2024
Среќна среда!

Duration:00:12:10