Smart Rzeczy-logo

Smart Rzeczy

Education Podcasts

Wyjaśniam nowoczesne technologie bez zbędnego "tech bełkotu". Gadam dużo o Internecie Rzeczy, Smart rozwiązaniach, chmurach i blockchainie. Czasem też o Chinach.

Wyjaśniam nowoczesne technologie bez zbędnego "tech bełkotu". Gadam dużo o Internecie Rzeczy, Smart rozwiązaniach, chmurach i blockchainie. Czasem też o Chinach.

Location:

Poland

Description:

Wyjaśniam nowoczesne technologie bez zbędnego "tech bełkotu". Gadam dużo o Internecie Rzeczy, Smart rozwiązaniach, chmurach i blockchainie. Czasem też o Chinach.

Twitter:

@smartrzeczy

Language:

Polish


Episodes

Generatory AI - chwilowa moda czy trend jutra? | Ep 47

7/4/2022
W dzisiejszym odcinku Smart Rzeczy (@smartrzeczy) dowiemy się czy generatory AI to chwilowa moda czy trend jutra, czy Dalle2 oraz Imagen zmienią nastawienie ludzi do AI oraz dlaczego tak ciężko wyraża się opinie na temat Smart? Po więcej wiedzy zapraszam na: https://www.linkedin.com/in/marcin-sikorski-iot/ (LinkedIn ) | https://www.instagram.com/smartrzeczy=en (Instagram) | https://twitter.com/smartrzeczy (Twitter)| https://www.smartrzeczy.pl

Duration:00:16:02

Jak złamać smart urządzenia?

7/4/2022
W jaki sposób włamać się do smart urządzeń? Czy IoT jest tak niebezpieczne jak mówią? Na jak wiele sposobów można dostać się do twoich danych? UWAGA: odcinek czysto edukacyjny. Nie odpowiadam za konsekwencje ;)

Duration:00:27:50

Czy wszystko co robi Google jest lepsze?

5/30/2022
Pogadajmy o AI. O tym jak niesprawiedliwy jest rynek. O tym czy na pewno "Google znaczy lepiej". I generalnie - o hipokryzji w świecie technologii.

Duration:00:22:01

Jaki jest najbardziej zakazany film Chin?

5/11/2022
Jaki jest najbardziej zakazany i cenzurowany film Chin? Czemu Chińczycy ocenzurowali własny hymn? Jak jednym słowem spowodować panikę wśród cenzorów? Jesteś ciekaw? To zapraszam do słuchania. ########### A jeśli podobał ci się ten odcinek - zawsze możesz postawić kawę buycoffee.to/smartrzeczy :)

Duration:00:24:50

Czy AI ma prawo czuć emocje?

4/24/2022
Czy sztuczna inteligencja ma prawo czuć emocje? Czy rozumie czym one są? W jaki sposób udowodni, że widzi w nich coś głębszego? M.in. o tym porozmawiamy w tym odcinku Smart Rzeczy Podobało się? Zawsze możesz postawić mi kawę ;) buycoffee.to/smartrzeczy

Duration:00:12:59

Czy AI może rozumieć ironię?

4/16/2022
Czy AI może rozumieć ironię? Jak wiele czasu potrzeba aby zaczęła rozumieć żarty? A może już to umie? I co z tym wspólnego mają pluszowe misie? Zapraszam do kolejnego odcinka Smart Rzeczy, w którym odpowiem m.in. na te pytania.

Duration:00:16:21

Jak testuje się smart funkcje głosowe?

3/22/2022
W jaki sposób przygotowuje się i testuje komendy głosowe? Jak można zweryfikować czy smart urządzenie wysłucha i zrozumie cię poprawnie? Na czym polega dobry design związany ze smart urządzeniami? Pora znaleźć odpowiedzi na te pytania :) Po więcej zapraszam na smartrzeczy.pl oraz oszukaniprzezsmart.pl

Duration:00:26:14

Dlaczego tak łatwo osądzamy technologie?

3/22/2022
Wiecie, że kiedyś w Europie toczyły się sprawy sądowe, w których na egzekucję skazywano świnie i bydło? Wiecie jaki był tego powód? Ludzie nie ogarniali zbyt szybko rozwijającej technologii i tego co dzieje się wokół nich i bali się, że świat stanie na głowie. Dzisiaj jest podobnie (chociaż trochę inaczej ;)). I właśnie o tym porozmawiamy sobie w dzisiejszym odcinku. Po więcej zapraszam na smartrzeczy.pl i oszukaniprzezsmart.pl

Duration:00:18:31

Czy żyjemy w czasach technologicznego recyklingu?

2/17/2022
Czy technologia, którą wymyślamy jest kopią generycznych haseł, które, fundamentalnie, nie zmieniają społeczeństwa, zwłaszcza, że mentalnie utknęliśmy w stereotypie znanej nam codzienności? Zapraszam do śledzenia swojego newslettera - https://www.getrevue.co/profile/smartrzeczy Moja druga książka dostępna na oszukaniprzezsmart.pl/

Duration:00:12:08

Chińska inwolucja czyli czemu twoja praca nie wnosi niczego świeżego?

2/17/2022
Inwolucja czyli czemu bezsensowna doskonałość, komplikowanie prostych problemów i udawana praca niszczy chińskie społeczeństwo. Zapraszam do śledzenia swojego newslettera - https://www.getrevue.co/profile/smartrzeczy Moja druga książka dostępna na oszukaniprzezsmart.pl/

Duration:00:13:04

Czy cyfrowy świat jest pasożytem naszej uwagi?

2/17/2022
“Cyfrowy świat jest pasożytem, ​​którego karmimy łyżeczką - niczym małe dziecko - tym, co zakładamy, jest niewyczerpanym puree uwagi, czasu, treści, energii i zasobów.” czyli dlaczego niektórzy nienawidzą cyfrowego świata i czy warto bronić go bronić? Zapraszam do śledzenia swojego newslettera - https://www.getrevue.co/profile/smartrzeczy Moja druga książka dostępna na oszukaniprzezsmart.pl/

Duration:00:16:20

Zakazane tematy Chin - czyli za co można pójść do więzienia?

11/24/2021
Jakie są zakazane tematy w Chinach? Czego zabrania się mówić obywatelom? W jaki sposób można pójść do chińskiego więzienia? Ile lat odsiadki możesz dostać za jeden wiersz? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam do kolejnego odcinka Smart Rzeczy :)

Duration:00:42:41

Czy technologia pozbawi mnie pracy?

10/30/2021
Czy technologia zabiera czy tworzy więcej miejsc pracy? Czy czeka mnie "cyfrowy nomadyzm"? Czy smart technologie zastąpią mnie w pracy? Spójrzmy na twarde dane i wspólnie znajdźmy odpowiedź na te pytania :)

Duration:00:31:23

Czy żyjesz w bąblu informacyjnym?

10/7/2021
Na czym polega bąbel informacyjny? Jak social media kształtują twoją opinię? W jaki sposób IoT zawęzi twoje myślenie? Na czym polega problem "Attention Crash"? M.in. o tym porozmawiamy sobie w #28 odcinku Smart Rzeczy

Duration:00:40:52

Czy AI może uciec ludziom?

9/27/2021
Czy sztuczna inteligencja jest w stanie uciec ludziom? Jakich metod użyje by oszukać ludzi? Czy AI będzie stało po naszej stronie czy przeciwko nam? Czy istnieją socjotechniki i sztuczki by nas omamić? M.in. o tym porozmawiamy w dzisiejszym odcinku przepełnionym wątpliwościami i interesującymi eksperymentami. Dowiemy się jak sami sobie kreujemy interesujący byt, który może, lecz nie musi, służyć nam pomocą.

Duration:00:36:15

Jaką potęgą jest Apple?

9/7/2021
Ile wart jest Apple? Jaką potęgę miałoby gdyby było państwem? Czy posiadanie 1,5 miliarda "obywateli" i własnej konstytucji powinno nas niepokoić? Jaką władzę ma "prezydent" Tim Cook? Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka #smartrzeczy

Duration:00:52:38

Przyszłość to IoT - technologiczne trendy jutra

8/26/2021
Czy wiesz na czym polega hiperpersonalizacja? Czym jest koncepcja seamless tech? Co oznacza solarpunk? Na czym skupia się smart medycyna? Porozmawiajmy o technologicznych trendach panujących w IoT oraz o smart kierunkach, w których zmierzamy.

Duration:00:53:36

30 książek o Chinach, które musisz przeczytać - cz. 2

7/31/2021
Pora na drugą część dotyczącą polecanych książek na temat Chin. Tym razem, oprócz rekomendacji, będą też sugestie czego unikać . Jeśli zatem jesteś ciekaw jakie książki na temat kultury Chin warto przeczytać, a które warto omijać szerokim łukiem to zapraszam Cię do wysłuchania dzisiejszego odcinka.

Duration:01:03:25

30 książek o Chinach, które musisz przeczytać - cz. 1

7/28/2021
Jakie książki na temat kultury Chin warto przeczytać? Które z nich pozwolą Ci lepiej zrozumieć aspekt kulturowy oraz biznesowy Chińczyków? Jakie pozycje trzeba mieć już dziś, a które warto omijać szerokim łukiem? Zapraszam Cię na pierwszą część materiału, w którym odpowiemy sobie na te pytania. Pora na wielki przegląd 30 książek o Chinach, które musisz przeczytać.

Duration:01:03:54

Czy technologia wyklucza osoby starsze?

6/22/2021
Czy osoby starsze chcą posiadać smart rozwiązania? Czy chętnie korzystają z tych technologii? Czy rozumieją czym jest "smart"? Jakie są ukryte lęki, które blokują ich przed zakupem? A może technologia sama wyklucza takie osoby? Porozmawiajmy o tym w kolejnym odcinku Smart Rzeczy!

Duration:00:51:32