Learn Czech Online-logo

Learn Czech Online

Language Learning Podcasts

A podcast for those who are learning Czech. // Podcast pro cizince, kteří se učí česky.

A podcast for those who are learning Czech. // Podcast pro cizince, kteří se učí česky.

Location:

Czech Republic

Description:

A podcast for those who are learning Czech. // Podcast pro cizince, kteří se učí česky.

Language:

English


Episodes

Podcast 42: Auto

4/25/2022
V dnešní epizodě podkastu Learn Czech Online pokračuji v tématu “doprava” nebo “cestování”. Koncentruji se tentokrát na auto – co v něm najdete, jaké má části, co musíte dělat, když řídíte, co jako řidič potřebujete, a tak dále. Tento podcast vám může pomoct rozšířit si slovní zásobu a připravit se na zkoušky z češtiny pro READ MORE The post Podcast 42: Auto appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:16:54

Podcast 41: Co vidíte na ulici?

3/27/2022
Je tu další epizoda podcastu Learn Czech Online, tentokrát na téma “ulice” a “auto”. Co můžete vidět na ulici? Co potřebujete, když chcete řídit auto? Tento podcast vám může pomoct rozšířit si slovní zásobu a připravit se na zkoušky z češtiny pro cizince na úrovni B1 a B2. Aplikace a jiné: Aplikace na App Store: READ MORE The post Podcast 41: Co vidíte na ulici? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:16:59

Podcast 40: Válka a my

2/27/2022
Než budu pokračovat v řadě témat, která potřebujete pro zkoušku B1 nebo B2, vyjádřím se krátce k současné situaci – to znamená k válce v Ukrajině. Nezabývám se příliš politikou, spíše přemýšlím, jaké dopady má válka na náš život – na život člověka v České republice nebo v jiné zemi, člověka, kterého ta válka vyděsila READ MORE The post Podcast 40: Válka a my appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:16:24

Podcast 39: Silvestr, nebo Nový rok? Hračky na stromeček?!

2/19/2022
V této řadě podcastů najdete moje POSTŘEHY O ČEŠTINĚ PRO CIZINCE. Může to být moje reakce na časté chyby, které u studentů slyším, nebo na něco, co mě prostě zaujalo. V dnešní epizodě mluvím o tom, jaký je rozdíl mezi Silvestrem a Novým rokem a co dávají lidé na Vánoce (nebo na Nový rok) na READ MORE The post Podcast 39: Silvestr, nebo Nový rok? Hračky na stromeček?! appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:09:36

Podcast 38: Létáte rádi? A co lodě?

2/15/2022
V dnešní epizodě podcastu Learn Czech Online pokračujeme v tématu cestování. Konkrétně mluvím hlavně o létání, a to nejen letadlem. Nakonec také zmíním cestování lodí. Čím cestujete nejradši, a proč? Aplikace a jiné: Aplikace na App Store: https://cutt.ly/aplky Aplikace na Google Play: https://cutt.ly/apky Více o mně: https://beacons.ai/ilearnczech The post Podcast 38: Létáte rádi? A co lodě? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:15:17

Podcast 37: Vlak, nebo autobus?

2/8/2022
Dnes mluvím v podcastu Learn Czech Online zase o cestování, a to o ježdění vlakem a autobusem. Mluvím o tom, jaké vlaky v Česku jezdí, co musíte při cestování vlakem dělat, jaké jsou jeho výhody a nevýhody. A potom srovnávám s vlakem autobus. A co vy, čím cestujete radši? Aplikace a jiné: Aplikace na App READ MORE The post Podcast 37: Vlak, nebo autobus? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:17:23

Podcast 36: Jak rádi cestujete?

2/1/2022
V této epizodě podcastu Learn Czech Online pokračuju v tématu “volný čas” a “koníčky”, ale taky už se přesouvám k tématu “doprava”. Nejprve proto mluvím o cestování pro zábavu a potom o cestování v každodenním životě. V tématu “cestování” budu pokračovat i v dalších epizodách podcastu. Transkripty podkastů můžete koupit zde: 👉 česky: https://cutt.ly/Podcasty S READ MORE The post Podcast 36: Jak rádi cestujete? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:12:42

Podcast 35: Co čtete?

1/23/2022
V této epizodě podcastu Learn Czech Online mluvím o literatuře – o tom, co lidé čtou. Uslyšíte o pár různých žánrech, o knihách i tisku, e-knihách i audioknihách. Na konci pak ještě trochu zmiňuji, co dalšího můžou lidé dělat ve volném čase. A co čtete vy? Transkripty podkastů můžete koupit zde: 👉 česky: https://cutt.ly/Podcasty S READ MORE The post Podcast 35: Co čtete? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:14:48

Podcast 34: Zajímá vás kultura?

1/16/2022
V další epizodě podcastu Learn Czech Online mluvím o tématu “kultura”, které je součástí tématu “volný čas”. Chodíte rádi do kina? Do divadla? Na výstavy? Na koncerty nebo festivaly? V podcastu uslyšíte užitečnou slovní zásobu, která se vám hodí pro zkoušku z češtiny pro cizince na úrovni B1 nebo B2. OPRAVA: 6:36 – “…dost daleko READ MORE The post Podcast 34: Zajímá vás kultura? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:14:50

Podcast 33: Co děláte ve volném čase?

1/10/2022
Volný čas – koníčky, hobby, zájmy… Volnočasové aktivity. V třiatřicáté epizodě podcastu Learn Czech Online mluvím o tom, co dělám ve volném čase já – nebo co jsem dělala, když jsem byla mladší. Téma volný čas je asi jedno z těch lepších, které si můžete vytáhnout u zkoušky. 😉 Transkripty podkastů můžete koupit zde: 👉 READ MORE The post Podcast 33: Co děláte ve volném čase? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:12:41

Podcast 32: Jak slavíme nový rok?

1/3/2022
Toto je první podcast v roce 2022 a jeho téma je oslava příchodu nového roku. Co děláme na Silvestra (poslední den v roce, 31. 12.)? Jaké jsou tradice 1. 1. – to znamená na Nový rok? A proč je významný také 6. leden? A co já? Dodržuju to všechno? Transkripty podkastů můžete koupit zde: 👉 READ MORE The post Podcast 32: Jak slavíme nový rok? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:15:32

Podcast 31: Vánoce v ČR

12/26/2021
Tato, jednatřicátá, epizoda podcastu Learn Czech Online je vánoční. Vychází v druhý svátek vánoční a téma je – Vánoce. Mluvím o tom, jak se podle mě svátky v ČR slaví, co se jí, co se dělá, jaké jsou zvyky… A jestli je já osobně dodržuju a co si o Vánocích myslím. OPRAVA: Před Vánoci jsou READ MORE The post Podcast 31: Vánoce v ČR appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:19:14

Podcast 30: Každodenní hygiena

12/19/2021
Ve třicáté epizodě podcastu se zabývám tématem “hygiena”. Když jsem v jednom z předchozích podcastů mluvila na téma “můj den”, trochu jsem na to zapomněla. Můžete tedy slyšet, co člověk dělá a co používá, aby byl čistý. Transkripty podkastů můžete koupit zde: 👉 česky: https://cutt.ly/Podcasty S anglickým překladem: 🍏 https://cutt.ly/AppleKnihy ▶️ https://cutt.ly/GoogleKnihy 🅰️ https://cutt.ly/AmazonKnihy Aplikace READ MORE The post Podcast 30: Každodenní hygiena appeared first on Learn...

Duration:00:14:03

Podcast 29: Jak vypadá zaměstnání?

12/12/2021
Je tu 29. epizoda podcastu Learn Czech Online a v ní pokračuji v tématu “práce”. Minule jsem mluvila o podnikání, dnes mluvím o zaměstnání. Snažím se vzpomenout si na užitečnou slovní zásobu. Zapomněla jsem na něco? Napište mi! 🙂 Aplikace na App Store: https://cutt.ly/iLearnCzechApple Aplikace na Google Play: https://cutt.ly/iLearnCzechApp Více o mně: https://beacons.ai/ilearnczech The post Podcast 29: Jak vypadá zaměstnání? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:12:25

Podcast 28: Jaké je být podnikatelkou v ČR?

12/5/2021
V osmadvacáté epizodě podcastu Learn Czech Online vám vyprávím o tom, jaké je být podnikatelkou (nebo OSVČ – osobou samostatně výdělečně činnou) v České republice. Totiž, pro mě, z mého pohledu. Co musím dělat a jaké jsou výhody a nevýhody podnikání. Oprava chyby: EET = Elektronická evidence tržeb, ne Evidence elektronických tržeb 🙈 Aplikace na READ MORE The post Podcast 28: Jaké je být podnikatelkou v ČR? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:15:31

Podcast 27: Jak jsem se učila rusky

11/28/2021
Ještě předtím, než budu pokračovat ve vyprávění o práci – a o podnikání, chtěla bych odpovědět na otázku paní Ludmily z YouTube. Zeptala se mě, kde jsem se tak naučila rusky, a tak jsem se rozhodla udělat o tom další epizodu podcastu. Nestyďte se, napište mi o sobě. 😉 Aplikace na App Store: https://cutt.ly/iLearnCzechApple Aplikace READ MORE The post Podcast 27: Jak jsem se učila rusky appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:10:46

Podcast 26: Moje vysokoškolská studia

11/21/2021
V další epizodě podcastu Learn Czech Online ještě jednou mluvím o vzdělání. Minule jsem vám řekla o tom, jak jsem chodila na základní a střední školu, dnes vám řeknu o tom, jak jsem studovala na vysoké škole – a jak jsem přitom pracovala a pak začala učit češtinu. Aplikace na App Store: https://cutt.ly/iLearnCzechApple Aplikace na READ MORE The post Podcast 26: Moje vysokoškolská studia appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:15:14

Podcast 25: Jak jsem do školy chodila já?

11/14/2021
V 25. epizodě podcastu Learn Czech Online pokračuji v tématu “Vzdělání”. Minule jsem mluvila o systému škol v ČR a dnes o tom, jak jsem do školy chodila já. Konkrétně o základní a střední škole, univerzita bude příště. Aplikace na Google Play: https://cutt.ly/iLearnCzechApp Více o mně: https://beacons.ai/ilearnczech The post Podcast 25: Jak jsem do školy chodila já? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:13:13

Podcast 24: Jak vypadá vzdělání v ČR?

11/7/2021
Jestli nevíte, jaký je systém vzdělávání v České republice, jaké jsou možnosti a jaké známky dostávají děti ve škole, právě to je téma další epizody podcastu Learn Czech Online. Co se dělá na konci školního roku a na konci studia? Jaké tituly můžou lidé v ČR získat? A jak je to u vás? Aplikace na READ MORE The post Podcast 24: Jak vypadá vzdělání v ČR? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:12:56

Podcast 23: Jak vypadala 3. úloha mluvení u zkoušky B1?

10/31/2021
Ve 23. dílu podcastu Learn Czech Online vám přináším poslední část interview s Maxem, který úspěšně složil zkoušku B1, aby získal české občanství. Dnes mluví o tom, jak vypadala poslední část mluvení. Ve třetí úloze musíte s druhým člověkem vést dialog a domluvit se na zadaných otázkách. Aplikace na Google Play: https://cutt.ly/iLearnCzechApp Více o mně: READ MORE The post Podcast 23: Jak vypadala 3. úloha mluvení u zkoušky B1? appeared first on Learn Czech Online for Free.

Duration:00:11:04