Read it for yourself-logo

Read it for yourself

Literature >

More Information

Location:

Czech Republic

Language:

Czech


Episodes

Pavel Brycz číta „Největší muž na světě“

6/5/2018
More
V tomto diely číta Pavel Brycz zo svojej aktuálnej knihy Největší muž na světě. Pavel vydal už cez 20 kníh a pozbieral za ne množstvo ocenení, z ktorých proste nemôžem nespomenúť Státní cenu za literaturu za knihu Patriarchátu dávno zašlá sláva a nomináciu na Magnesie Litera za Kouzelný svět Gabriely. A teraz už, Pavel Brycz, … The post Pavel Brycz číta „Největší muž na světě“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:16:01

Miloš Říha a Michelle Losekoot čítajú „Bez jablka“

5/18/2018
More
V tomto diely čítajú Miloš Říha a Michelle Losekoot zo svojej knihy Bez jablka. Miloš a Michelle sa zoznámili, keď spolu pre Microsoft písali román Setkávání a spoločné písanie ich bavilo tak veľmi, že pokračovali blogom Bez jablka, z ktorého sa stala kniha. A teraz už, Michelle Losekoot a Miloš Říha, prečítajte si to po … The post Miloš Říha a Michelle Losekoot čítajú „Bez jablka“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:18:30

Ivana Myšková číta „Bílá zvířata jsou velmi často hluchá“

4/4/2018
More
V tomto diely, trochu neplánovane, číta Ivana Myšková poviedku zo svojej druhej knihy Bílá zvířata jsou velmi často hluchá. Knižnú podobu Ivaniných poviedok si v roku 2017 vyžiadalo vydavateľstvo Host ako jej druhú knihu, po debute Nicení. A teraz už, Ivana Myšková, prečítaj si to po sebe. The post Ivana Myšková číta „Bílá zvířata jsou velmi často hluchá“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:45:58

Martina Bechyňová číta „Minimalizmus“

2/21/2018
More
V tomto diely číta Martina Bechyňová zo svojej prvotiny Minimalizmus. Kniha vychádza a nadväzuje na Martinin blog a je aktuálne k dispozícii v treťom vydaní. A teraz už, Martina Bechyňová, prečítaj si to po sebe. The post Martina Bechyňová číta „Minimalizmus“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:12:24

Andrej Csino číta „To ty si teraz“

1/11/2018
More
Andrej Csino pôvodne písal texty, ktoré dnes tvoria knihu To ty si teraz len v rámci večernej osobnej hygieny a ventilácie pocitov. Neskôr o ne však prejavilo záujem vydaveteľstvo Ikar a v roku 2014 ich vydalo knižne. A teraz už, Andrej Csino, prečítaj si to po sebe. The post Andrej Csino číta „To ty si teraz“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:20:58

Jakub Zaťovič číta „O psoch“

12/15/2017
More
Poviedku O psoch, ktorá vôbec nie je o psoch, ale skôr o poviedkach prišiel prečítať Jakub Zaťovič poviedku O psoch, s ktorou vyhral prestížnu autorskú súťaž Poviedka 2017. Jakubove poviedky ste za posledných 10 rokov mohli čítať v časopisoch od Playboya po Dotyky. S knižným debutom si ale dáva úmyselne načas. A teraz už, Jakub … The post Jakub Zaťovič číta „O psoch“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:19:47

Katka Holetzová číta „Svorka“

11/30/2017
More
Detektívku sme tu ešte nemali. A už máme. V tomto diely číta Katka Holetzová z knihy Svorka. Svorka je voľným pokračovaním prvej Katkinej knihy Smrť prekliatych, ktorá vyšla v slovenčine vo vydavateľstve PT Marenčin a česky v Albatrose ako Smrt prokletých. A teraz už, Katka Holetzová, prečítaj si to po sebe. The post Katka Holetzová číta „Svorka“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:27:27

Tereza Semotamová číta „Počong aneb o pinoživosti lidské existence“

11/20/2017
More
Tereza Semotamová napísala knihu Počong aneb o pinoživosti lidské existence spolu s Jakubom Vítkom. Vydali ju v roku 2015 vo vydavateľstve Větrné mlýny po zhruba 5 rokoch písania. Tereza aktuálne pripravuje na ďalší rok vydanie svojej druhej knihy s názvom: Ve skříni. Tereza Semotamová, prečítaj si to po sebe. The post Tereza Semotamová číta „Počong aneb o pinoživosti lidské existence“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:22:36

Zuzka Kučerová číta „Konec moře“

10/31/2017
More
Kniha Konec moře vznikla z blogových textov Zuzky Kučerovej na podnet Lady Brúnovej, ktorá do nej aj nakreslila ilustrácie. Výťažok z predaja knihy pritom ide na podporu krízovej telefonickej linky seniorov 800 200 007, ktorú od roku 2002 prevádzkuje občianske združenie Elpida. Ak sa vám to páči, knihu môžete kúpiť online na konecmore.cz Zuzka Kučerová, prečítaj … The post Zuzka Kučerová číta „Konec moře“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:16:46

Jirka Markvart číta „Pražská buzna“

10/24/2017
More
Jirka Markvart začal písať Pražskú buznu ako blog a až po jeho ukončení sa rozhodol vydať ju knižne. Kniha sa s blogom prelínajú zhruba z jednej štvrtiny a ani nie sú autobiografické, ako si veľa ľudí myslí. Jirka Markvart, prečítaj si to po sebe. The post Jirka Markvart číta „Pražská buzna“ appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:29:30

Lucie Gromusová číta “Malá velká domů”

10/6/2017
More
Lucie Gromusová je autorkou zbierky poviedok Malá velká domů, ktorá bola jej diplomovou prácou na Literární Akademii Josefa Škvoreckého a následne ju vydalo vydavateľstvo YoungBooks. Aktuálne sa podieľa na príprave zbierky poviedok s Reném Nekudom, známym projektom Hakuna Matata. Lucie Gromusová, prečítaj si to po sebe. The post Lucie Gromusová číta “Malá velká domů” appeared first on Prečítaj si to po sebe.

Duration:00:36:41