Interview Plus-logo

Interview Plus

News & Politics Podcasts >

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes

Interview Plus - V ANO mi chybí ideová ukotvenost. Přece nemůžeme míchat postoje levice, pravice a populismu, tvrdí současný a budoucí primátor Ostravy Macura

10/23/2018
More
Třetímu největšímu městu Česka Ostravě zřejmě bude znovu vládnout koalice hnutí ANO, Ostravak, ODS a KDU-ČSL. Tomáš Macura (ANO) pak znovu aspiruje na post primátora.

Duration:00:25:54

Interview Plus - Prezident by se měl vrátit na hrací hřiště. Teď je v ofsajdu, reaguje Pavel Fischer na Zemanovu kritiku existence Senátu

10/19/2018
More
Novým senátorem za Prahu 12 se jen před pár dny stal bývalý diplomat Pavel Fischer. K jaké straně se přikloní a na koho sází při volbě předsedy komory? Jak komentuje názory Miloše Zemana na zrušení Senátu a proč se mu tak nelíbila návštěva předsedy Sněmovny Vondráčka v Rusku?

Duration:00:25:44

Interview Plus - Systém povinných kvót je passé. Ale i vy byste mohli přijmout nějaké „humanitární migranty“, říká kandidát na šéfa Evropské komise Stubb

10/18/2018
More
Sotva u nás jedny volby skončily, začíná se mluvit o těch dalších – do Evropského parlamentu, které proběhnou v květnu 2019. Vítězná politická síla pak navrhuje politické vedení Evropské komise (EK). Největší boj se vždy vede o křeslo předsedy, tedy o post, který dnes zastává Jean-Claude Juncker.

Duration:00:25:04

Interview Plus - Stojíme za sankcemi, ale mělo by se o nich diskutovat, říká Vondráček (ANO) po návratu z Ruska

10/17/2018
More
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO se vrátil ze zahraniční cesty do Ruska, kde se sešel i s šéfy obou komor parlamentu, kteří jsou kvůli anexi Krymu na sankčním seznamu Evropské unie i Spojených států.

Duration:00:25:30

Interview Plus - Nezastupuji žádné kmotry, ODS se posunula, říká kandidátka na brněnskou primátorku Vaňková

10/16/2018
More
Překvapivý obrat ve vývoji povolebních jednání v Brně označil premiér Andrej Babiš (ANO) za megapodraz. Jeho hnutí ANO totiž podle všeho zůstane v opozici, přestože volby vyhrálo – a primátorkou se pravděpodobně stane Markéta Vaňková z ODS.

Duration:00:25:50

Interview Plus - ANO je pro mne přijatelný partner, stejně jako ČSSD, ODS a další, říká staronový senátor Jiří Čunek. Bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL?

10/15/2018
More
Kdyby se po volbách do třetiny Senátu hodnotila úspěšnost kandidátů ziskem počtu hlasů, byl by letošním vítězem staronový senátor za obvod Vsetín a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Duration:00:25:36

Interview Plus - Rezignuje vedení pražské buňky ANO? Nacher: My za nimi stojíme, ptejte se Babiše nebo Říčaře

10/12/2018
More
O kom se opravdu dá s jistotou tvrdit, že letos prohrál komunální volby do pražského zastupitelstva, je hnutí ANO. Taky s nimi zatím nikdo o možné koalici ani nevyjednává. Padne pražské vedení a kvůli komu se už zastupitelé pohádali?

Duration:00:25:56

Interview Plus - Primátor musí být Pirát, o mne tady opravdu nejde, poprvé připustil Zdeněk Hřib

10/11/2018
More
Kdo se stane primátorem hlavního města Prahy? Otázka, na kterou zatím neznáme odpověď. Nejčastěji je skloňováno jméno Zdeňka Hřiba, lídra kandidátky České pirátské strany.

Duration:00:25:46

Interview Plus - Hřib není vhodný kandidát na primátora, Pospíšil je lepší, ale podřídíme se, říká předseda TOP 09

10/10/2018
More
Povede jednání o koalici Pirátů, Spojených sil pro Prahu a Prahy sobě na pražském magistrátu ke zdárnému konci? Proč byla z povolebních jednání vynechána vítězná ODS anebo páté hnutí ANO? A kdo bude primátor?

Duration:00:24:16

Interview Plus - Nevedli jsme kampaň proti Pirátům, máme s nimi řadu společných bodů, tvrdí Bohuslav Svoboda (ODS)

10/9/2018
More
Volby v Praze vyhrála ODS, přesto jí ale hrozí, že na Magistrátu skončí v opozici. O koalici totiž chtějí jednat druzí Piráti se Spojenými silami pro Prahu a uskupením Praha sobě.

Duration:00:25:52

Interview Plus - Jsme ochotni netrvat na křesle primátora Prahy, připouští lídr iniciativy Praha sobě Jan Čižinský

10/8/2018
More
Komunální volby jsou za námi, a tak nastal čas povolebního vyjednávání. Přestože v Praze zvítězila ODS, první jednání o možné budoucí koalici začala mezi třemi dalšími subjekty.

Duration:00:26:00

Interview Plus - Masaryk nebo Beneš se hodně snažili, aby se na pravého zakladatele Československa Rašína zapomnělo, tvrdí režisér Svoboda

10/5/2018
More
Film Rašín chce, podle scenáristy a režiséra Jiřího Svobody, ukázat na muže, na kterého se nějak zapomnělo. Přitom patří k pětici mužů 28. října 1918, tedy těch, kterým vděčíme za samostatné Československo.

Duration:00:25:27

Interview Plus - Zemětřesení v Indonésii? Neinformovanost, pozdní varování před tsunami a pomoc v horách až po týdnech, vyjmenovává dobrovolnice Bérešová

10/4/2018
More
V pátek 28. září bylo v Indonésii, na Filipínách a v Malajsii velké zemětřesení o síle 7,5 Mw (stupnice momentové škály, kterou zemětřesení měří seismologové). Indonésie ale musí kvůli své poloze počítat s tektonicky aktivním podložím. Proč nezafungovalo varování? Jak tam vypadá běžný život?

Duration:00:25:54

Interview Plus - Válka v Sýrii rozhodně neskončila. Ta nejhorší bitva teprve přijde v provincii Idlib, varuje novinář Szántó

10/3/2018
More
Organizace Islámský stát (IS) je v Sýrii podle americké vlády na pokraji definitivní vojenské porážky. Jiné povstalecké skupiny drží poslední větší baštu, kterou je město Idlib a jeho okolí. Jak je to ve skutečnosti? Otázka pro novináře a zahraničního zpravodaje České televize na Blízkém východě Jakuba Szántó.

Duration:00:25:41

Interview Plus - V komunálních volbách slibují politici změnu. Na velké ideje se nehraje, říká sociolog

10/2/2018
More
Komunální volby se blíží, odhadovat jejich výsledek je ale těžší než dříve. Sociologové už několik let mluví o společnosti rozdělené na malé skupiny, které těžko hledají společnou řeč. Existuje nějaké téma, které by je mohlo spojit?

Duration:00:25:55

Interview Plus - ČD plánují až 40miliardové investice do osobní přepravy. Musíme si na to vydělat, tvrdí nový generální ředitel. Ale jak?

10/1/2018
More
Změní se, s novým představenstvem a dozorčí radou, i celé České dráhy (ČD)? Proč je ministr Dan Ťok (ANO) nespokojený s pomalým tempem liberalizace provozu na naší železnici? Otázky pro nového předsedu představenstva a generálního ředitele ČD Miroslava Kupce.

Duration:00:25:29

Interview Plus - Benda: Politik musí něco vydržet. Nechápu, jak se Horáček může cítit uražen výrokem komunistického poslance

9/27/2018
More
Jak nakonec dopadne hlasování o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání? To se rozhodne až po hlasování ve Sněmovně, ale o svém nedoporučujícím stanovisku už členové mandátového a imunitního výboru rozhodli. Proč?

Duration:00:24:21

Interview Plus - Potřebuje Evropa Frontex, nebo ne? Záleží, o kterém Frontexu mluvíte, říká státní tajemník Chmelař

9/26/2018
More
Evropští lídři se měli na neformálním setkání v Salzburku před pár dny dohodnout na posílení ochrany vnějších hranic. Prioritou by podle oficiálních zpráv mělo být posílení Frontexu, a to až na 10 tisíc lidí. Česko ale mělo výhrady.

Duration:00:26:24

Interview Plus - Platy lékařů přece rostou. Někde se blíží 100 tisícům měsíčně, tvrdí ministr zdravotnictví Vojtěch

9/25/2018
More
Opravdu hrozí českému zdravotnictví kolaps, jak upozorňují odbory? Nebo jim jde „jen“ o už dřív slíbené plošné 10% navýšení platů? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestraník za ANO) to tak černě nevidí a informace o nějakých plošných protestech prý nemá. Co ale má, jsou analýzy o výdělcích a lékaři na tom prý špatně určitě nejsou.

Duration:00:27:00

Interview Plus - Bez steroidů a zakázaných látek si Rusové svůj sport nedokážou představit. Na milost je ale vzali předčasně, tvrdí Jan Chlumský

9/24/2018
More
Rusko a jeho sportovci byli jen před pár dny „podmínečně vzati na milost“. Světová antidopingová agentura (WADA) totiž zrušila jejich skoro tříletou suspendaci.

Duration:00:25:34