Interview Plus-logo

Interview Plus

News & Politics Podcasts >

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes

Interview Plus - Úlohou prezidenta není kádrovat ministry, uzurpuje si pravomoci, kritizuje Pikal z Pirátské strany

6/22/2018
More
Prezident Miloš Zeman se v pátek odpoledne sejde s kandidátem na ministra zahraničí Miroslavem Pochem z ČSSD. Podle svých dřívějších vyjádření ho chce požádat, aby zvážil svou kandidaturu na post ministra zahraničí.

Duration:00:25:37

Interview Plus - Ruští miliardáři vydělávají navzdory sankcím. Jsou nedokonalé, ale fungují, namítá Telička

6/21/2018
More
Rusko kvůli fotbalovému šampionátu investovalo přes jedenáct miliard dolarů na infrastrukturu, například na rekonstrukci stadionů nebo letišť. Na těchto investicích přitom podle zjištění agentury Bloomberg vydělávají i lidé zařazení na sankčním seznamu Spojených států – podíleli se na dvanácti z pětadvaceti významných staveb.

Duration:00:25:44

Interview Plus - Máme právo se vyjadřovat k ministrům. Výhrady proti Pochemu má i ANO a lidé z ČSSD, říká komunista Grospič

6/20/2018
More
Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa oznámí jména nových ministrů až po jednání prezidenta Miloše Zemana s kandidátem na ministra zahraničí Miroslavem Pochem z ČSSD. Proti němu ale má výhrady prezident i komunisté.

Duration:00:25:45

Interview Plus - Vztahy Číny, KLDR a USA jsou teď naprosto bizarní a dost nesrozumitelné, říká analytik Jirouš

6/19/2018
More
Singapurský summit je za námi, ale nad tím, co se vlastně dohodlo, teď analytici jen kroutí hlavou. A co znamená cesta severokorejského vůdce Kim Čong-una do Číny?

Duration:00:25:32

Interview Plus - Pavel Kysilka: Česko není montovnou Evropy. My jen neumíme prodat, co jsme vyrobili

6/18/2018
More
Jsme pátou nejrychleji rostoucí ekonomikou Evropy a 3% míru nezaměstnanosti nám kdekdo závidí. Růst pokračuje i letos, v prvním čtvrtletí byl dokonce 4,4 %. Podle ekonoma a zakladatele 6D Academy ale nesmíme usnout na vavřínech.

Duration:00:25:01

Interview Plus - Rok 1968 mají Slováci spojený s federalizací. I normalizaci měli mírnější, říká historik

6/15/2018
More
Obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 pokládají podle nedávného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Češi i Slováci za nejhorší období za posledních sto let. Češi jsou ale k tehdejším událostem výrazně kritičtější a rozdíly jsou i v hodnocení disentu nebo sametové revoluce.

Duration:00:26:10

Interview Plus - Pro velkou část občanů bylo pražské jaro příležitostí cítit se ve vlastní zemi svobodněji, říká historik Tomek

6/14/2018
More
Konec 60. let a zejména samotné jaro roku 1968 přineslo mimo jiné významné uvolnění cenzury. Začalo vycházet i několik nových periodik. Okupace a následná normalizace znamenala prakticky konec svobodné žurnalistiky. Co mohou tehdejší časopisy vypovědět o tom, co si vlastně lidé slibovali od obrodného procesu?

Duration:00:25:59

Interview Plus - Prodala by IBM nějaké totalitní vládě špiónský software? „To se nám stát určitě nemůže,“ říká ředitelka Kocmaníková

6/13/2018
More
S výjimkou Irska není v EU jiná země, pro kterou by byl průmysl tak důležitý jako pro nás. Průmysl vytváří v Česku skoro dvakrát vyšší procento HDP, než je evropský průměr. Podle generální ředitelky IBM Česká republika se na tom nic moc nezmění ani v budoucnu. Ptali jsme se ale i na zneužívání dat nebo na špiónský software.

Duration:00:25:03

Interview Plus - V Americe pracuje jeden kurátor na jediné výstavě 3 roky. Tady dělá 3 najednou, říká ředitelka Kalinovská

6/12/2018
More
Sbírka moderního a současného umění se stejně jako celá Národní galerie mění. Během dvou let by měla začít rekonstrukce Veletržního paláce a spolu s budovou se mění i koncepce sbírek. Proč ale chybějí galerii peníze a lidé?

Duration:00:25:21

Interview Plus - ČNB chystá zpřísnění hypoték. Vlastní nemovitost není lidské právo, říká Rusnok

6/11/2018
More
Česká ekonomika roste už několik let solidním tempem, nezaměstnanost je nejnižší v celé Evropské unii a mzdy by letos měly podle prognózy hospodářské komory růst o 8,6 procenta. Zároveň ale někteří odborníci tvrdí, že se ekonomika tzv. přehřívá.

Duration:00:25:24

Interview Plus - Rusové rok 1968 naprosto vytěsnili. Nemají pocit viny, říká Petr Pithart

6/8/2018
More
V roce osmičkových výročí ožívá znovu diskuse o tom, jak si zlomové okamžiky novodobých českých dějin připomínat. Události roku 1918, a především pak let 1938, 1948 a 1968, stále vyvolávají živé debaty. Jednou z nich byla i moskevská konference hledající ponaučení z roku 1968, na které vedle českých a ruských historiků vystoupil i bývalý předseda Senátu a někdejší disident Petr Pithart.

Duration:00:25:19

Interview Plus - Kdo může za chyby v maturitních testech? Asi selhal lidský faktor, přiznává nová ředitelka Cermatu

6/7/2018
More
Letošní ročník státních maturit skončil špatně nejen pro velkou část studentů, ale také pro ředitele Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání (Cermat) Jiřího Zíku.

Duration:00:25:49

Interview Plus - Andrej Babiš je snadný terč, který má své příznivce i odpůrce. Dodržme ale korektnost zbraní, žádá Radek Vondráček lidi v ulicích

6/6/2018
More
Změní se, po jmenování Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem, něco? Třeba při sestavování jeho druhé vlády? Je nám líp, ale zároveň lidé protestují v ulicích. Jak to jde dohromady? Otázky pro předsedu Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Radka Vondráčka.

Duration:00:25:30

Interview Plus - Euro je od počátku špatně. Itálie nikdy neměla být v eurozóně, tvrdí filozof Bělohradský

6/5/2018
More
Itálie má novou vládu složenou z koalice Ligy (dřív Liga Severu) a Hnutí pěti hvězd. Hlavním problémem nové vlády je podle filozofa a sociologa Václava Bělohradského euro a obrovský státní dluh.

Duration:00:25:30

Interview Plus - Soros je už podle školáků nepřítel Maďarska. Tak vzniká autoritativní režim, varuje novinář

6/4/2018
More
Maďarský premiér Viktor Orbán ani po dubnových volbách nepolevuje v boji proti americkému miliardáři a filantropovi Georgi Sorosovi. Nadace Open Society oznámila, že se z Budapešti stěhuje do Berlína. Proti komu bude Viktor Orbán bojovat, až nebude mít George Sorose?

Duration:00:25:20

Interview Plus - Kvalitní vzdělání jen pro pár Čechů, aby vyrostla levná pracovní síla? Právě proto chce stát povinnou maturitu z matematiky, myslí si spoluvlastník gymnázia Ondřej Kania

6/1/2018
More
Proč tolik maturantů propadlo a nezvládlo test z matiky? Je povinná maturita dobrým, nebo špatným krokem? Co by pomohlo? Odpovídá teprve 25letý spoluvlastník JK Education a Pražského humanitního gymnázia Ondřej Kania.

Duration:00:25:35

Interview Plus - Všichni by měli zkusit vykročit z české kotliny a podívat se za hory, říká oceněný spisovatel Rudiš

5/31/2018
More
Česko-německý fond budoucnosti slaví 20 let existence. Chlubí se tím, že staví mosty porozumění mezi Čechy a Němci. Spisovatel, autor divadelních her a komiksů Jaroslav Rudiš, čerstvý laureát německé ceny Literárních domů, tvoří v Amsterdamu a píše česky i německy. Je euroobčanem, který až z ciziny ocenil, co má doma.

Duration:00:25:13

Interview Plus - Proč je tolik exekucí? Protože vlivové skupiny zprivatizovaly spravedlnost, říká Hůle

5/30/2018
More
Základní kapitál aspoň 20 milionů korun a prokázání odborných znalostí. To jsou základní podmínky pro udělení nové licence od ČNB pro ty, kteří chtějí v Česku dál poskytovat spotřebitelské úvěry. Zafungovalo to na predátory? Kdo může za obrovské množství exekucí v Česku?

Duration:00:25:34

Interview Plus - Zavedením eura se nezměníme ve Švýcarsko, ale je to ta lepší volba, myslí si Niedermayer (TOP 09)

5/29/2018
More
Italský prezident Sergio Mattarella v pondělí pověřil sestavením vlády Carla Cottarelliho poté, co odmítl jmenovat ministrem financí euroskeptika Paola Savonu, kterého nomimovaly euroskeptická a protiimigrační Liga a protestní Hnutí pěti hvězd. Jejich lídři prezidenta obvinili, že zastupuje zájmy jiných států, a vyzvali k jeho sesazení.

Duration:00:25:23

Interview Plus - Oslabené lesy se kůrovci neubrání, primární problém je změna klimatu, říká ředitel Lesů ČR

5/28/2018
More
Česko sužuje kůrovcová kalamita. Situace je vážná, zejména na Olomoucku a v částech střední a východní Moravy. „Kalamita to určitě je, ale nerad slyším, že kůrovcová. Primární problém je změna klimatu a oslabení porostů, které se nedokáží bránit škůdcům,“ upřesňuje Tomáš Pospíšil, pověřený ředitel státního podniku Lesy České republiky.

Duration:00:24:03