Interview Plus-logo

Interview Plus

News & Politics Podcasts >

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.
More Information

Location:

Czech Republic

Description:

Rozhovory s významnými lidmi, kteří mají vliv. Pořad Českého rozhlasu Plus.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes

Interview Plus - Odstoupení Benešové je dosažitelný cíl, s Babišem to bude složitější. Ale nevzdáváme se, říká mluvčí Milionu chvilek Roll

6/26/2019
More
Nedělní demonstrace na Letné měla podle místopředsedy a mluvčího spolku Milion chvilek pro demokracii 24letého Benjamina Rolla úžasnou atmosféru. Má ale podle organizátorů 250 tisícová demonstrace šanci něco změnit?

Duration:00:25:42

Interview Plus - Babiš je zlo a ohrožuje demokracii. A že na mě Vojtěch sbíral kompromitující materiály, není překvapením, říká exministr Němeček

6/25/2019
More
Co bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček říká na nejnovější kauzu Adama Vojtěcha (za ANO)? Proč si myslí, že byly útoky směřovány právě na něj, a proč je podle něj Andrej Babiš (ANO) člověk, který ohrožuje naši demokracii?

Duration:00:25:11

Interview Plus - Frustrované jsem na Letné nepotkal. Byla to radostná oslava demokracie, míní historik Lukeš

6/24/2019
More
Historik Bostonské univerzity žije už od 70. let ve Spojených státech. Tvrdí, že srovnávat nedělní demonstraci na Letné s rokem 1989 nejde. „Dějiny se neopakují, ale jistá podobnost tady je,“ řekl v Interview Plus.

Duration:00:25:36

Interview Plus - Má nepřekročitelná linie v kauzách premiéra je jasně daná. Ale nejdřív to uslyší Babiš, říká primátor Ostravy Macura

6/21/2019
More
Už v neděli (23. června) má na Letné proběhnout demonstrace proti Andreji Babišovi (ANO), Marii Benešové a za nezávislou justici. Hovořit se jistě bude i o předběžné zprávě auditorů z Bruselu.

Duration:00:25:40

Interview Plus - Demonstrace a občanská společnost přece k demokracii patří. Proto jsme zvonili těmi klíči, říká Kubera

6/20/2019
More
Co předseda Senátu Parlamentu ČR očekává od nedělní demonstrace na pražské Letné? Proč by se pravice měla sjednotit a dál neštěpit? A proč Jaroslav Kubera (ODS) gratuloval novému občanskému hnutí Trikolóra?

Duration:00:26:04

Interview Plus - Ministerstvo obrany lže, zlobí se předseda KSČM Vojtěch Filip

6/19/2019
More
Komunistům se nelíbí chystaný nákup vrtulníků od USA. Důvod? Máme prý své a „neolítáné“, tvrdí předseda strany. Nerespektování názoru by pak mohlo znamenat konec podpory menšinové vlády ANO-ČSSD.

Duration:00:27:06

Interview Plus - Babišovy kauzy se stávají čím dál větším tématem celé Unie, obává se europoslanec Niedermayer (TOP 09)

6/18/2019
More
Staronový europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer, který teď kandidoval na společné kandidátce se STAN, v Interview Plus označil „dotační“ kauzu premiéra Andreje Babiše (ANO) za velmi vážnou. Na druhou stranu, v Unii je prý 28 ‚troublemakerů‘.

Duration:00:25:47

Interview Plus - Kiska měl s vládou příliš vyhrocené vztahy, Čaputová chce dialog, myslí si poradce nové prezidentky

6/17/2019
More
Slovensko má už třetím dnem novou hlavu státu. V sobotu složila slib a stala se prezidentkou Zuzana Čaputová. Ve funkci vystřídala Andreje Kisku.

Duration:00:24:44

Interview Plus - Petříček: Spolupráce s ANO zatím pořád smysl má. Přestože jsou teď koaliční vztahy relativně vyhrocené

6/14/2019
More
V současnosti se v Bruselu hraje o budoucnost Evropy. Čeká se na jménašéfů klíčových institucí EU a do toho je tu kauza českého premiéra kolem předběžných auditorských zpráv Evropské komise.

Duration:00:25:58

Interview Plus - Fischer: Podoba nové EU se nám právě vaří. Jen aby to neskončilo jako v pohádce o pejskovi a kočičce

6/13/2019
More
Po volbách do Evropského parlamentu jsou v těchto chvílích na řadě politici a vyjednavači. Podle nezařazeného senátora, bývalého diplomata a kandidáta na prezidenta Pavla Fischera vyslali voliči směrem k Bruselu mnoho pozitivních zpráv.

Duration:00:25:55

Interview Plus - Babiš má chuť zasahovat do justice, nikdy jsme ho neměli podpořit, říká Jiří Dienstbier (ČSSD)

6/12/2019
More
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová za hnutí ANO chce změnit zákon o státním zastupitelství. Její návrh počítá se zavedením funkčních období státních zástupců, kteří jsou nyní jmenováni na dobu neurčitou.

Duration:00:26:38

Interview Plus - Nepřijetí demise Staňka je bizarní hra s občany. Pohrdání občanskou společností, říká historik umění Otto M. Urban

6/11/2019
More
Co dělá s kulturní veřejností demise nedemise ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD)? Jeho rezignaci totiž odmítl přijmout prezident Miloš Zeman a tak teď čekáme, co odpoví na žádost zaslanou premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Duration:00:25:50

Interview Plus - Úředníci budou pod brutálním tlakem, aby dotace hájili do poslední kapky krve, tvrdí Prouza

6/10/2019
More
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) pozastavil proplacení dotací holdingu Agrofert i firmám, které patří příbuzným ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD).

Duration:00:25:20

Interview Plus - Rusko nás jen provokuje. Na místě je střízlivost, ale i důslednost, myslí si novinář Pazderka o upravené historii srpna 1968

6/7/2019
More
Má návrh ruského komunistického poslance Jurije Sinělščikova, bývalého seržanta sovětské armády, který v srpnu 1968 „osvobozoval“ Československo, šanci na úspěch? Své „druhy ve zbrani“ chce přeřadit do skupiny válečných veteránů.

Duration:00:26:08

Interview Plus - Fakt si tady někdo myslí, že máme platit Babišovo podnikání? Ptá se Fiala (ODS)

6/6/2019
More
Jak se opoziční ODS staví k „dotační kauze“ předsedy vlády Andreje Babiše? Jaký bude další scénář a proč podporuje demonstrace v ulicích Česka? Otázky pro předsedu občanských demokratů Petra Fialu.

Duration:00:25:34

Interview Plus - Když se prokáže, že Babiš je ve střetu zájmů, je to pro mě už nepřekročitelná linie, říká Maláčová

6/5/2019
More
Místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí rozhodně nebere demonstrace, a včera už zcela zaplněné pražské Václavské náměstí, na lehkou váhu. Jenže další postup v případném premiérově střetu zájmů má svá pravidla.

Duration:00:25:25

Interview Plus - Potřebujeme ochránit Česko, ale před premiérem Babišem, varuje senátor Goláň

6/4/2019
More
V případě předběžné zprávy Evropské komise není na co čekat a na premiéra Andreje Babiše (ANO) by okamžitě měly přijít zajišťovací příkazy a vazba. Tak nezávislý senátor Tomáš Goláň (zvolený za hnutí SEN 21) reagoval na poslední premiérovu kauzu a stejné věty zopakoval v Interview Plus.

Duration:00:25:49

Interview Plus - Babišovi se může stát, že ho na evropském summitu vykážou z jednací síně, tipuje analytik

6/3/2019
More
Svěřenský fond, do kterého premiér Andrej Babiš (ANO) vložil svůj holding Agrofert, nezabránil tomu, aby si v něm i nadále uchoval vliv. Kontroloři Evropské komise proto navrhují, aby Agrofert vrátil téměř půl miliardy korun. Podle Babiše ale auditní zpráva obsahuje řadu nepravd a nepřesností.

Duration:00:25:34

Interview Plus - EET i pro sociální služby v domovech důchodců? To je úplná šílenost, říká Pirát Ferjenčík

5/31/2019
More
Poslanci rozhodují o rozšíření elektronické evidence tržeb (EET), 3. a 4. vlnu totiž vládě před časem vrátil Ústavní soud. Teď se hlasuje ve třetím čtení zákona, tedy v tom nejdůležitějším. Opoziční poslanec ODS Zbyněk Stanjura ale připravil dosud nevídanou sérií víc než 770 pozměňovacích návrhů.

Duration:00:26:15

Interview Plus - Kromě jádra chceme i další solární elektrárny, říká generální ředitel ČEZu Daniel Beneš

5/30/2019
More
Energetická firma ČEZ mění svoji podnikatelskou strategii. Kromě jaderných elektráren tak chce v dalších letech stavět i nové zelené zdroje. Nejslibněji vypadají podle generálního ředitele ČEZu Daniela Beneše solární elektrárny. A to i přes to, že už nemají dotace výkupních cen elektřiny.

Duration:00:50:25